Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 
(Read 28211 times)
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: SAMOMOR
Reply #60 - 29.08.2002 at 13:16:27
 
Quote:
Celo noc sem meditirala in mu v mislih pomagala in jutro je danes lepse.

Ljudje so lahko s svojimi 'prakticnimi' nasveti prav nadležni in ko ti nekdo rece "nikar ne jokaj" ves, da bi ti bilo bolje biti popolnoma sam. Veliko sem v naravi. Pomirja me. Tam lahko iz zepa potegnem njegovo sliko in tiho zajokam, ter se mu zahvalim za vse kar me je v zivljenju naucil.


mala Hana, kot vidiš se je nekaj odgovorov le nabralo. Kar se pa tiče nadležnih ljudi, pa imaš prav, da narediš tako kot čutiš. Ko potrebuješ mir, samoto, jok si ga vzemi z veliko žlico. Seveda pa tudi druženja in čvekanja ne zanemari. Saj veš srednja pot ...

Pa le oglasi se še kaj..

Velik sončka
Edi
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: SAMOMOR
Reply #61 - 29.08.2002 at 14:13:06
 
Quote:
Pisala vam bom se...

hvala

vasa mala Hana

to je en od namenov foruma ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
mala Hana
Guest




Re: SAMOMOR
Reply #62 - 04.09.2002 at 12:44:25
 
Katarina,

rada bi se ti zahvalila za vse, kar si storila zame. Ze na samem zacetku te preizkusnje, pa tudi zdaj. Nekajkrat sem te probala dobiti za pogovor, pa ni šlo. No, pa sva se vseeno našli tukaj na forumu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Katarina
3
***
Offline

Unikat-to si!
Posts: 136

Re: SAMOMOR
Reply #63 - 04.09.2002 at 13:10:25
 
Hana,

Dobila sem občutek kot bi se poznali...Kot bi bila nekdo v moji bližnji preteklosti...

Katarina
Back to top
 

Slabih izkušenj ni,so samo priložnosti za učenje...
 
IP Logged
 
mala Hana
Guest




Re: SAMOMOR
Reply #64 - 04.09.2002 at 13:34:56
 
Saj ves kdo v resnici sem! Tudi ti si ga poznala...
Back to top
 
 
IP Logged
 
bobubob
Guest




Re: SAMOMOR
Reply #65 - 14.10.2002 at 21:20:10
 
Ubijajo se v glavnem moški.
Krive so ženske.
Rešitev - videti kokoši kakršne so.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: SAMOMOR
Reply #66 - 15.10.2002 at 23:41:23
 
Quote:
Ubijajo se v glavnem moški.
Krive so ženske.
Rešitev - videti kokoši kakršne so.



Ubijajo se v glavnem tisti, ki ne vidijo drugih rešitev v danem trenutku.

Kar sem jest slišal, zvedu, doživu, je bilo razlogov malo morje. Največ zadolženih, drugih vzrokov pa približno enako.

In kako zvezo imajo kokoši tukaj?
Back to top
 
 
IP Logged
 
vilma
5
*****
Offline

MIR IN HARMONIJA V VSAKEM
SRCU
Posts: 702
Celje, Slovenija
Gender: female
Re: SAMOMOR
Reply #67 - 25.11.2002 at 02:07:50
 
Pokopali so štirinajstletnico... Mlado dekle, ki je bila na začetku žviljenja... Odšla je v prostovoljno smrt... Lahko bi bila moja, lahko tvoja hči...Zakaj? Pravijo, zaradi mladostniške neumnosti, ker je v znani trgovini ukradla dve šminiki, a jo je vest zapekla in je prinesla ti dve stvari nazaj... Prosila prodajalko, da ji oprosti in hotela plačati... A jo je gospa kljub temu naznanila možem v modrem, ki so prišli ponjo... Njen strah in sramota, da je naredila nekaj takega, ki ji ne bi nihče prisodil, ni zmogla... Skočila je z najvišjega dimnika... Pognala se je v smrt...
Zakaj? Ali je njena duša res na vsak način hotela iz njenega telesa, da je njeno telo končalo na tak način? V čem je smisel? Pustila je pečat... Kakšna je njena naslednja reinkarnacija? Se bo v prihodnjem njena duša le nekaj naučila? Po vsej verjetnosti se bo... Pa vendar, je bila le otrok...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: SAMOMOR
Reply #68 - 25.11.2002 at 09:44:32
 
vilma wrote on 25.11.2002 at 02:07:50:
Pravijo, zaradi mladostniške neumnosti, ker je v znani trgovini ukradla dve šminiki, a jo je vest zapekla in je prinesla ti dve stvari nazaj... Prosila prodajalko, da ji oprosti in hotela plačati... A jo je gospa kljub temu naznanila možem v modrem, ki so prišli ponjo... Njen strah in sramota, da je naredila nekaj takega, ki ji ne bi nihče prisodil, ni zmogla... Skočila je z najvišjega dimnika... Pognala se je v smrt...

Iz prebranega je moč razbrati, da se ni ubila zaradi kraje, torej zaradi napake, ki jo je popravila, ampak zaradi "sramote", kaj si bodo drugi mislili o njej.

Družbeni pritisk, ki nas sili da dajemo prevelik pomen temu, kaj si drugi mislijo o nas, je včasih tako močan, da nekatere privede do najbolj nenavadnih dejanj, tudi do samomora.
Eden pomembnih znakov zrelosti je tudi ta, da se tega pritiska otresemo in se bolj opremo na lastno mnenje (o sebi), na lastno vest.  

Na kratko, veljalo naj bi: "kaj me briga, kaj si drugi mislijo o meni, pomembno je, kaj si jaz mislim o sebi."

S tem, ko je premogla toliko moči in prinesla ukradeno nazaj ter se upravičila, bi bila lahko nase kvečjemu ponosna in mnogim za zgled, ne pa razočarana. Nekateri nakradejo neprimerno več, pa se zato nikoli nikomur ne opravičijo. Da je ironija toliko večja, se tem velikim lopovom običajno opravičujejo drugi ter jih kujejo v zvezde, kot uspešneže ... družbena logika je včasih prav bizarna.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: SAMOMOR
Reply #69 - 25.11.2002 at 10:04:30
 
Bardo_Thodol wrote on 25.11.2002 at 09:44:32:
Na kratko, veljalo naj bi: "kaj me briga, kaj si drugi mislijo o meni, pomembno je, kaj si jaz mislim o sebi."

točno tako ... ko jih jebe ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: SAMOMOR
Reply #70 - 25.11.2002 at 10:22:22
 
Quote:
Zakaj? Ali je njena duša res na vsak način hotela iz njenega telesa, da je njeno telo končalo na tak način? V čem je smisel?


Quote:
Iz prebranega je moč razbrati, da se ni ubila zaradi kraje, torej zaradi napake, ki jo je popravila, ampak zaradi "sramote", kaj si bodo drugi mislili o njej.
Nekateri nakradejo neprimerno več, pa se zato nikoli nikomur ne opravičijo. Da je ironija toliko večja, se tem velikim lopovom običajno opravičujejo drugi ter jih kujejo v zvezde, kot uspešneže ... družbena logika je včasih prav bizarna.

Smisel življenja? "Imeti moramo pogum, da smo lahko nepopolni. Življenje je predvsem dejanje poguma in ne toliko pridobivanje popolnosti. Popolnost je statična, brez prihodnosti, življenje pa je gibanje od minusa k plusu."  [Alfred Adler Pomen življenja, prevod l. 1999]

To misel razumem tako, da ni prav nič narobe s tem minusom, ki ga mnogi posamezniki kar naprej občutimo. Čeprav si želimo popolnosti vemo, da ta zares ne obstaja, so le njeni približki. Po moje obeta veliko, saj pravi, da jo posveča človeški družini z upanjem, da se bodo njeni člani z njenih strani naučili bolj razumeti sami sebe.  Že po kratkem prebiranju sem opazila, da precej govori o družbi in družini, ki sta plod človekovega dela in obratno.

Prav vsem nam je težko sprejemljivo dejstvo, da je trpljenje del življenja. In duša tega otroka je verjetno preživela..


Karmen

Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: SAMOMOR
Reply #71 - 25.11.2002 at 16:00:13
 
vilma wrote on 25.11.2002 at 02:07:50:
Pokopali so štirinajstletnico... Mlado dekle, ki je bila na začetku žviljenja... Odšla je v prostovoljno smrt... Lahko bi bila moja, lahko tvoja hči...Zakaj? Pravijo, zaradi mladostniške neumnosti, ker je v znani trgovini ukradla dve šminiki, a jo je vest zapekla in je prinesla ti dve stvari nazaj... Prosila prodajalko, da ji oprosti in hotela plačati... A jo je gospa kljub temu naznanila možem v modrem, ki so prišli ponjo... Njen strah in sramota, da je naredila nekaj takega, ki ji ne bi nihče prisodil, ni zmogla... Skočila je z najvišjega dimnika... Pognala se je v smrt...
Zakaj? Ali je njena duša res na vsak način hotela iz njenega telesa, da je njeno telo končalo na tak način? V čem je smisel? Pustila je pečat... Kakšna je njena naslednja reinkarnacija? Se bo v prihodnjem njena duša le nekaj naučila? Po vsej verjetnosti se bo... Pa vendar, je bila le otrok...



Ne njena duša, pritisk ki je popadel njeno dušo, nemoč ob strahu kake posledice sledijo (predvsem starši, okolje).

In najbolj žalostno je to, da rečejo, da je to mladostniška nemumnost. Toda koliko jih krade pri teh letih, pa ne skačejo iz dimnikov. Koliko jih prinese domov slabo spričevalo, pa ne skačejo ....

Vprašati bi morali njihove starše, skrbnike, naredit kako bolj obširno raziskavo in povezave v zvezi  s tem.
Tu predvsem tiči vzrok zakaj nekdo stori in nekdo ne.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: SAMOMOR
Reply #72 - 27.11.2002 at 18:55:49
 
Quote:
Prosila prodajalko, da ji oprosti in hotela plačati... A jo je gospa kljub temu naznanila možem v modrem, ki so prišli ponjo... Njen strah in sramota, da je naredila nekaj takega, ki ji ne bi nihče prisodil, ni zmogla... Skočila je z najvišjega dimnika... Pognala se je v smrt...  


Gospa?........hm...brezdušna pras...a.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
vilma
5
*****
Offline

MIR IN HARMONIJA V VSAKEM
SRCU
Posts: 702
Celje, Slovenija
Gender: female
Re: SAMOMOR
Reply #73 - 27.11.2002 at 23:58:04
 
Dragi, Harry!
Moram ti povedati, da je zanimivo, da starši te nesrečne deklice, nikogar ne obsojajo. Mama je napisala; "Spoštujeva njeno odločitev! Sama se je odločila!"
Ne vem... Povej, kaj misliš. Prodajalka, se po mojem tako počuti dovolj kriva... In nima je smisla obsojati...
Quote:
Gospa?........hm...brezdušna pras...a.

LP Harry

Back to top
 
 
IP Logged
 
Katarina
3
***
Offline

Unikat-to si!
Posts: 136

Re: SAMOMOR
Reply #74 - 28.11.2002 at 11:29:57
 
Strinjam se...nima smisla obsojati.
Vsak človek,ki naredi takšno ali drugačno stvar ima vsaj en razlog.Kaj je prav in kaj narobe bi lahko razpredali v nedogled.
Sama (kot ostali),težko verjamem,da se je deklica za ta korak odločila zaradi kraje.Tudi o tem kako je sprejela takoimenovano "sramoto" bi se najbrž dolgo pogajali.
Vse kar ostane je njena odločitev.
Vem,da se je z njo težko sprijazniti,toliko težje ker so verjetno prav vsi prepričani,da bi jo zaradi njene starosti lahko spremenili,če bi le imeli čas.
Ja,ta nemoč nad spremembami razžira...Vem to.

Vem tudi,da ni lahko.A s časoma,ko se čustveno malo odmaknemo od šoka,dogajanja...ja,takrat prihajajo nove razsežnosti razmišljanja.Predvsem pa takšna,ki nas na začetku ne spremljajo.

Katarina
Back to top
 

Slabih izkušenj ni,so samo priložnosti za učenje...
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6