Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 6
(Read 27916 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: SAMOMOR
Reply #15 - 23.07.2002 at 12:12:06
 
/koliko je res,da nekdo,ki naredi samomor gleda vso to bolečino bližnjih ob  Njegovem odhodu. /
gleda, tud pomaga pri premagovanju bolečine, od gor

/Zanima me,kako potuje na onostranstvo./
to je opisano v usodi duš, se mi zdi, ti sploh ni treba cele knjige brat, najdeš samo tisto poglavje in boš vedla, lahko pol tud natipkaš, še za ostale ... če bo to to, kar si iskala

stiska se konča, njegova, čiščenje pa se šele začne, njegovo (in drugih).

narobe je želeti si stik z Njim.
stik je vzpostavljen skoz, lahko se on odloči in celo ostane nekaj časa v nižjih vibracijah, lahko pa tudi samo ostaja tukaj, tebi na ljubo.

to vse piše v unem poglavju

/Predlagam, ti predvsem, da poskrbiš zase. Za tvojega fanta je že poskrbljeno./
točno tko ... vsak mora zase poskrbet, bog pa kuitak za vse skrbi (pa ne tko da skrbi, ampak tko da je poskrbljeno, tudi samomor (lahko) pelje k bogu)...

-----------------------------------

Samomorilnost in smrt
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=102274...

ŽIVLJENJE PO ŽIVLJENJU
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=izventelesneizkusnje;action=displ...


evoooooooooooo
tega sm isku cel cajt:

Dekle je naslo pomoc na forumu
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=izventelesneizkusnje;action=displ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: SAMOMOR
Reply #16 - 24.07.2002 at 18:08:32
 
Ok ker je tukaj govora, tudi ko sem opazil o smrti, naj mi potem nekdo pove, zakaj, jaz, ki sem bil pač mrtev(po zdravniških izkazih, nekaj čez 4 minute), utopljen, nisem videl drugega kot temo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: SAMOMOR
Reply #17 - 26.07.2002 at 17:24:36
 
Thot wrote on 24.07.2002 at 18:08:32:
Ok ker je tukaj govora, tudi ko sem opazil o smrti, naj mi potem nekdo pove, zakaj, jaz, ki sem bil pač mrtev(po zdravniških izkazih, nekaj čez 4 minute), utopljen, nisem videl drugega kot temo?


Zakaj ti nisi, ne vem. Jaz pa sem. Po prometni nesreči sem lebdela nad dogajanjem, gledala sem sebe, zdravnika, rešilni avto, vse je trajalo le kratek hip, ne spomnim se kakršnih koli občutkov ali bolečin. Ko so me položili na nosila, sem se vrnila v telo, spomnim se le še tega, da so me porinili v rešilca, potem pa tema, koma 2 dni.

???


Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Katarina
3
***
Offline

Unikat-to si!
Posts: 136

Re: SAMOMOR
Reply #18 - 26.07.2002 at 17:55:00
 
O.K.,o.k....

Nekako poizkušam dešifrirat,upoštevam nasvete glede izbire knjig,iščem povprečje med podobnimi in nasprotujočimi si mnenji.
Precej časa je trajalo,da sem si sploh upala priznati,da bi rada vedela,da me zanima...
Ne razumite me narobe...ne opravičujem se za vprašanja,ki jih postavljam,niti za to da sem na tem področju prej kot ne nevednica.
Pa vseeno...poenostavimo stvar.
Koliko Vas verjame,(naj si bo to na bazi knjig,česarkoli...),da življenje po življenju obstaja (zadrževanje duše v življenju,ki ga zapušča).Koliko Vas verjame,da duša umrlega ostaja z najbljižjimi dokler si ne "opomorejo"...

Kompliciram?Ja...takšna sem.

Lepo Vas pozdravljam,

Katarina
Back to top
 

Slabih izkušenj ni,so samo priložnosti za učenje...
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: SAMOMOR
Reply #19 - 26.07.2002 at 20:26:57
 
Valentinaa wrote on 26.07.2002 at 17:24:36:
Zakaj ti nisi, ne vem. Jaz pa sem. Po prometni nesreči sem lebdela nad dogajanjem, gledala sem sebe, zdravnika, rešilni avto, vse je trajalo le kratek hip, ne spomnim se kakršnih koli občutkov ali bolečin. Ko so me položili na nosila, sem se vrnila v telo, spomnim se le še tega, da so me porinili v rešilca, potem pa tema, koma 2 dni.
???

še en dokaz, k edijev ... samo zate

katarina, jest verjamem
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
DolpHiN
3
***
Offline

A wet kiss to you 2 :)

Posts: 112
Slovenija, maribor
Gender: male
Re: SAMOMOR
Reply #20 - 05.08.2002 at 11:49:35
 
KATARINA !

hmmm to kar si napisala o gledanju trpljenja žalujočih se mi zdi kao govor nekega ministranta... a ni to razmišljanje pristašov katoliške vere ?

po mojem mnenju samomorilci niso diskriminirani v posmrtnem življenju kakršnokoli že naj bo... razen v krščanskem posmrtnem življenju Smiley

aha pa še ena stvar : glede krščanstva ker se je že odprlo na to tematiko...
glede na to da je bog vseved in vsemogoč in ne dela razlik med posamezniki, zakaj potem katoliška vera ne sprejema samomorilcev in homoseksualcev ? zakaj ne morejo priti v njihov tako zvani raj ? če smo pred božjim očesom vsi enaki ?

lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: SAMOMOR
Reply #21 - 05.08.2002 at 12:22:37
 
DolpHiN wrote on 05.08.2002 at 11:49:35:
zakaj potem katoliška vera ne sprejema samomorilcev in homoseksualcev ? zakaj ne morejo priti v njihov tako zvani raj ? če smo pred božjim očesom vsi enaki ?


Meni se zdi, da je finta ravno v tej enakosti....to ni enakost po dusi, cerkev to enakost nekako zapoveduje....in vse tiste, ki niso enaki ne sprejema....to je ena drugacna vrsta enakosti, zunanja, ne notranja.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: SAMOMOR
Reply #22 - 05.08.2002 at 13:14:45
 
DolpHiN wrote on 05.08.2002 at 11:49:35:
po mojem mnenju samomorilci niso diskriminirani v posmrtnem življenju kakršnokoli že naj bo... razen v krščanskem posmrtnem življenju Smiley

v bistvu niso diskriminirani, so pa v slabšem položaju, ker zastavljene naloge nisi opravili niti pod razno, ampak so se čist diskriminiral z novimi še hujšimi vzorci in nalogami
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: SAMOMOR
Reply #23 - 05.08.2002 at 14:16:24
 
[color=Blue][/color]Se strinjam. Nobeno delo ni končano, dokler ni cilj izpolnjen...Ni KONCA. Mislim, da se žal vsi problemi, ki jih nesrečna samomorilska duša in telo ponesejo v onostranstvo tam tudi nadaljujejo...Življenje je kakor oglica. Žlahtijo ga uspehi in sreča, podobno biserom, smarakdom, diamantom in drugimi dragimi kamenji. Toda brez povezujoče niti bi imeli le pest draguljev, ne pa nakita...Isto je kakor življenje brez namena. Če človek uresniči veliko svojih načrtov, a jih ne zna povezati v nek smisel, njegovi doseški niso namenjeni ničemer. Najti smisel v življenju pa mora najti vsak sam. To je tisto, kar samomorilci ne zmorejo. Oni najdejo smisel v smrti. Pa je res smrt lahko smisel? V upanju, da bodo z njo našli konec, najdejo samo nadaljevanje agonije brez konca...žal. Mar ni to žalostno? Nekje sem nekoč brala, da duša samomorilca tava med nebom in zemljo...bedna razlaga. V prispodobi pa naj bi pomenilo, da nima miru. Še s tistim koncem, ki si ga samomorilec tako želi kot neizbežno rešitev, ni konca...nadaljuje se vse, kar ni dokončno storjenega. Žal. Ah, Katarina! Nikar ne premišljuj o tem, še bolj boleče bo. Tudi, ko ti umre ljubljena oseba po nesreči, ni človek pripravljen tega sprejeti. Meni se je to zgodilo, pa si še danes očitam in se sprašujem:<Zakaj?>
Odgovora ne bom našla NIKOLI. Niti v knjigah ne...
Pozabi! Edino to sem ti imela namen napisati...
lp
Angel

Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Katarina
3
***
Offline

Unikat-to si!
Posts: 136

Re: SAMOMOR
Reply #24 - 05.08.2002 at 16:44:52
 
Angel,hvala za Tvoje oglašanje,ampak žal...
Poizkusila sem prvo skrajnost,odrivala stran...a je bolečina,nemir ostajal.
Zdaj odkrivam vse tisto kar me straši,po svoje tudi boli in vem-enostavno čutim,da moram naprej.Prepričana sem,da bom le tako našla mir v duši,ki si ga tako zelo želim.

LP

Katarina
Back to top
 

Slabih izkušenj ni,so samo priložnosti za učenje...
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: SAMOMOR
Reply #25 - 05.08.2002 at 17:01:48
 
Katarina! Moje izkušnja je takšna, da odgovore dobiš, ko jih nehaš iskati. Pošlješ jih v vesolje, potem pa ne pričakuješ odgovora. In glede vere, da duša ostane na astralu, dokler si ne "opomore". Morda. To bi naj bili neki vmesni prostori, kjer poteka nekakšno zdravljenje duš. Tako je zapisano v knjigi Potovanje duš. Svetujem ti, da se naravnaš raje tako, da neguješ 'svojo' dušo v tem življenju kot pa posegaš v usodo 'njegove' duše, saj ni zunaj tebe, nekje tam zgoraj. Del njega je v tebi in to je to, kar se naj osvobodi. Ti imaš to moč - moč sprejeti dejansko stanje, moč ljubiti in mu/si odpustiti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: SAMOMOR
Reply #26 - 06.08.2002 at 09:36:36
 
[color=Blue][/color]No Zvezdica imam prav Katarina...mir v duši boš našla, ko boš odpustila njemu in sebi...Saj človek se mora sprijazniti z dejstvom, da je KONEC in ta neizbežnost ga osvobaja. Jaz sem si vrsto let očitala, e uničevala sebe z neizmerno žalostjo in bolečino...stran vržen čas - za NIČ...pozabila sem v svoji bolečini na ljudi, ki so bili ob meni... Žal, toda resnično. Videla sem samo svojo nesrečo in nič drugega...To vem danes po petnajstih letih. Ne naredi iste napake. Življenje gre dalje, živi ga z živimi, mrtve pa pusti...naj bodo tam, kjer imajo svoj mir...
Srečno!
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: SAMOMOR
Reply #27 - 06.08.2002 at 09:57:50
 
kako že pravi tista misel?
Ljubezen, ki jo poklanjamo mrtvim, ne sme biti vzeta živim.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
DolpHiN
3
***
Offline

A wet kiss to you 2 :)

Posts: 112
Slovenija, maribor
Gender: male
Re: SAMOMOR
Reply #28 - 06.08.2002 at 21:33:43
 
GAPE in ANGEL... zanima pa me naslednje

ok samomorilci niso opravili danih nalog, niso se naučili tega kar bi morali, zanemarili svoje poslanstvo...
nenaravna smrt...

kaj pa potem ljudje ki umrejo v nesreči ? recimo človek, ki žaga drevo in se le to podere nanj... teoretično je samomorilec ker je zakrivil svojo smrt... ali drugi ljudje žrtve kakršnih koli nesreč, atentatov, ipd.

so ravno tako prekinili svoj krog bivanja nenaravno ampak jih katoliška vera obravnava drugače...

pa mi povejta vidva, kaj je s temi ljudmi ???
spadajo isto v rang samomorilcev ??? in so v posmrtnem položaju v tako zvanem "slabšem položaju" ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: SAMOMOR
Reply #29 - 06.08.2002 at 21:59:26
 
pa kaj je s temi ljudmi (kr enimi hipotetičnimi spet), pa kaj je s cerkvijo, vsak si bo sodli sam, s svojimi dejanji si je že sodil, z besedami tud, z mislimi pa tud ... ali pač ne.
vsak se sam obsodi.
razsodi pa orel.
vsi smo si različni in ponavadi tisti ki doživijo nasilno smrt ... ponavadi so si jo izbrali ... vedno pa so izjeme ki potrjujejo pravilo.
in to tko je, let it be, zakaj mislte da morte use razumet, sej ni treba vsega razumet ... lahko, ni pa treba.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 6