Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 5
(Read 22904 times)
Matjaz
2
**
Offline

best regards
Posts: 52
infinity
Gender: male
Zanimive sanje
22.01.2002 at 07:27:07
 
Ponoči sem imel izredno zanimive sanje. Bil sem na cesti in proti meni je šla oseba. Ko sem jo pogledal, sem ugotovil, da sem ta oseba jaz. Tudi ona me je zagledala in bila začudena, da je tudi ona srečala sebe. Brez kakšnih pomislekov sva se srčno objela, na žalost sem se nato zbudil. Ali ima kdo kakšno podobno izkušnjo?
Back to top
 

Jaz sem Jaz!
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Zanimive sanje
Reply #1 - 22.01.2002 at 09:31:06
 
Lepo. Tvoje sanje so me takoj spomnile na to prelepo zgodbo, ki sem jo enkrat prepisala:

* * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Zgodba o odpuščanju 'Iz Srečanja' P.L.Travers:

zgodba se odvija v mračnem začaranem gozdu naše podzavesti. Njena junakinja na robu zavedanja ves čas čuti žensko, ovito v dolgo modro tančico, ki nenehno nekaj išče; nikoli je ne more jasno ugledati, nikoli pa tudi ne izgine iz njenega zornega kota. V nenadnem trenutku odločitve ji gospa v modrem zapre pot. Od nje si prizadeva dobiti priznanje, ki si ga je vedno želela in ga potrebovala.

Tako sva si stali nasproti, tišina je drhtela od pričakovanja, petje gozdnih ptic je na lepem utihnilo. Nato si je segla pod tančico in si odkrila glavo. Pojavil se je njen obraz, kot luna, ki se prikaže izza oblaka. ... To je bil moj obraz. ... In zavedla sem se, da sem zmeraj vedela. ... "Odpusti mi," je rekla. "Sem, kar sem." Medtem ko je govorila, ji je tančica zdrsnila na tla, pod njo pa se je pokazalo belo spodnje oblačilo, zmečkano, nagubano in polno madežev, ki jih je na njem pustilo življenje. In ko sem pogledala po sebi, sem videla, da je tudi moja obleka ravno tako zmečkana, nagubana in zamazana. ... Isti obraz, ista oblačila, drugi vidik mene - in jaz sem ga zavračala, ker sem v svoji nevednosti verjela, da lahko nadaljujem romanje sama, brez svoje sence.

Z razprostrtimi rokami sva se objeli. In angel, ki je letel mimo, je za breztežen trenutek obstal v zraku, priča najinega objema. "Kjer sta dva, tam so trije!" Dobrohotno se nama je nasmehnil: "Naj Tretji, Tisti, ki pomirja sprte, neizrekljivi, ki ga ni moč videti ne spoznati, v svoji milosti obema odpusti!"

* * * * * * * * * * * * * * * * * * *


Back to top
 
 
IP Logged
 
Lena
Guest




Re: Zanimive sanje
Reply #2 - 30.01.2002 at 13:47:14
 
Naj dodam še svoje sanje.

Z mamo sva se odpravljali v trgovino. Toda do trgovine nisva prišli, ker sva se naekrat znašli na cesti proti pokopališču. V neposredni bližini pokopališča, pa je nenadoma postalo vse temno. Take goste in črne teme še v življenju nisem videla. Mamo sem objela okrog ramen in ji rekla, da naj z nogami drsa po tleh, da ne bi padla, saj ni bilo videti ničesar pred sabo. Potem sva se nenadoma znašli pred prehodom za pešce na pločniku in nenadoma se mi je zaslišalo, kot da bi nekdo naročil, da naj vsi pokleknemo in naj molimo. Hitro sva z mamo pokleknili in začeli moliti Oče naš in to na ves glas. Gledala sem v nebo in čez čas se je začela tista črnina trgati in skozenj se je videlo temno nebo. Pojavila se je zvezda, nato vedno več zvezd in tako je črnina počasi izginila in pojavilo se je temno nebo, polno drobnih migetajočih zvezd. Tedaj sem opazila, da je na tla poleg mene padel mrtev vrabec. Na tleh je bil že eden. Potem sva vstali in se napotili proti pokopališču. Na ograji sem videla še enega mrtvega vrabca, ki me je spominjal na drobnega angelčka. Potem sva šli proti vežici. tam je sedelo nekaj ljudi in vame je zrl nek moški, ki ga nisem poznala. Obrtnila sem se proti drugim vratom, kjer običajno prideš do mrličev in videla nekakšen kup, ki ni bil videti kot truplo, vendar sem sama sebi rekla, da so tega vzeli iz zamrzovalnika. Nato sem naenkrat bila sama. Šla sem po poti k očetovemu grobu. V rokah sem nesla svetlorumeno svečo in šla proti grobu. Pihal je veter in bilo me je strah. Gledala sem okrog sebe, kot da bi se česa bala. Potem sem prišla do groba, ki pa ni bil naš, na njem pa je stala moja mama in popravljala sveče, ki jih je razmetal veter.

Potem sem se prebudila in bilo me je strah ko psa. Seveda sem morala požreti en Lexaurin, saj se mislila, da mi bo srce skočilo ven.

No, temu jaz pravim nočna mora in imam jih kar po tekočem traku.

Lep dan.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Zanimive sanje
Reply #3 - 30.01.2002 at 17:41:31
 
Q
Potem sem se prebudila in bilo me je strah ko psa. Seveda sem morala požreti en Lexaurin, saj se mislila, da mi bo srce skočilo ven.

No, temu jaz pravim nočna mora in imam jih kar po tekočem traku.
Q
tu mač, morš se navadt kontrolirat sanje pomoje, ne smeš pustit da se kr igrajo s tabo
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Zanimive sanje
Reply #4 - 30.01.2002 at 21:34:48
 
Quote:
No, temu jaz pravim nočna mora in imam jih kar po tekočem traku.


Vsake sanje vsebujejo neko sporočilo in so odraz našega življenja in želja.

Malo pomisli,na kaj te spominjajo.
Nekaj mora biti v tebi. ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Zanimive sanje
Reply #5 - 30.01.2002 at 22:40:56
 
Quote:
No, temu jaz pravim nočna mora in imam jih kar po tekočem traku.
Lep dan.


Čudno men so se zdele tvoje sanje zelo zanimive in ker si Lena sem ti pripravljen kar sam narediti eno razlago, ki pa ti lahko samo pomaga - nič več  Wink

trgovina - nekaj novega - prihodnost
pokopališče - nekaj starega - preteklost
pot - sedanjost
temno - preteklost je temna - mogoče neozaveščena
mama - sočutje, narava ali pa samo mama
prehod za pešče - jing jang - v vsakem dobrem je nekaj slabega in obratno
nekdo, nekaj - podzavest
molitev - neizpolnjena želja ali sprememba
zvezda ali luč - zavest
mrtvi vrabci - pijuuu...lahko bi bil padli angel al pa samo dejstvo da mora nekaj starega umreti, da pride novo
moški - prisotnost
truplo, zmrzenjo - verjetno zelo stara razvada al pa želja
očetov grob...ali je oče res mrtev? - če je je to sporočilo iz onostranstva, če ni potem...
svetlo rumena sveča - želja, zavest,gibanje
grob - konec nečesa
pokopališče - ??? konec al kaj
grob ni vaš vseeno mati popravlja sveče ? aja

Se pravi....
Da boš prišla do nečesa novega, moraš najprej eno stvar razrešit...sedaj...to pomeni, da se ti bo ponovno vrnila izkušnja iz preteklosti, ki pa jo boš videla drugače...zvezdice...nekaj boš spremenila in ja na  Grin potruditi... poskusi biti čim bolj odprta za vse znake iz okolice in bodi AKTIVNA in ne pasivna... Kaj so ti hotele sanje povedati ne vem...sam vedi če je v sanjah uporabljen strah, pol neki pomenjo...ponavadi nekaj, kar je dobro vedeti...nekako tako, da to si boš pa ja zapomnila, če bom v sanjah strah uporabil...se boš takoj zbudila in celo tableto uzela...to bo to...to si boš 100% zapomnila...

al pa sanje nič ne pomenijo in je to vse larifari  Grin  Cheesy Wink Smiley

Lepo noč.
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Lena
Guest




Re: Zanimive sanje
Reply #6 - 31.01.2002 at 11:46:09
 
Pozdrav.

Vem, da so sanje odraz podzavesti in se trudim nekaj storiti na tem področju. Sem jih pa napisala zato, da tudi drugi vidite, kaj vse lahko proizvede človeška podzavest.

Lepa hvala za obrazlago Magla.

Lepa dan še naprej.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: Zanimive sanje
Reply #7 - 01.02.2002 at 09:50:44
 
Včasih imam občutek, da bi bilo potrebno dati moje prste na povodec... Kar pisali bi in pisali... Kakšno srečo imam, da si to lahko kdaj pa kdaj privoščim kar med službo...  Wink

Sanje... OK, bom poskusila najti kake lepe... Ker je petek in jutri sobota in vikend in... Wink

Najprej pa moram povedati še kaj o sanjah... Kajne? Ja!
No, meni osebno so bile sanje velikokrat v pomoč. Če mi ni kak angelček prišel dvignit psihično počutje, sem pa v sanjah razrešila kako težavo. Spomnim se, ko sem bila v srednji šoli, ne vem točno, v katerem letniku, toda kar naenkrat se mi je nabralo toliko stvari v Življenju, da je bilo noro! Sploh ni bilo izhoda. Nisem mogla razčistiti. Najhuje od vsega je pa pritisk, ki ga čutiš od znotraj... Ko se počutiš kot vulkan, ki čaka na izbruh...

No, ko je bila situacija res blizu vrhunca, sem zvečer pred spanjem prosila Marijo za pomoč. Zakaj njo, pa kdaj drugič. Vedela oz. bolje rečeno čutila sem, da mi bo uslišala željo. Da mi bo pomagala. Zaspala sem v upanju...

Sanje, ki so mi pomagale takrat so bile nekako take: znašla sem se v sobi, ki je imela namesto zidanih sten, stene iz kovine ali nečesa podobnega. Stala sem na sredini in čakala, premišljujoč, kaj počnem tam. Potem so se vse stene, strop, tla, vse se je začelo pomikati proti meni! Živa Indiana Jones...Wink Skoraj bi me sploščilo. Trenutek preden bi dobila nov izgled, so stene izginile. Zadihala sem...

In kaj je pri tej zgodbici najlepše? Da sem se zbudila brez notranjega pritiska. Mirna. Polna upanja. Vere. Vedela sem, da se bo vse uredilo.

Najlepši del je pa ta, da se je dejansko tako tudi dogodilo! Wink
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
mojca
Guest




Re: Zanimive sanje
Reply #8 - 16.02.2002 at 22:21:49
 
Sanje, kot pravi comp, so odraz našega življenja in želja, v sebi nosijo neko sporočilo, problem je le v dešifraciji.
Moje sanje:
-Deklica v rdečem zimskem kombinezonu, približno 2-3leta(morda jest?) vztrajno caplja za menoj. Podim jo stran, nič. Vzamem jo v naročje, greva iskat mamico
-od frendice tip zida. V zadnji sobi kople grob, pridejo bodoči sosedje, silijo v zadnjo sobo. Grob pokrije s karonom. Jest še vedno z otrokom, tipu pomežiknem in sosede speljem na vrt. Čutim, da je vse OK
-v belo oblečeni fantki. Švercer jih skriva v grmovju. Približuje se vojaški helikopter. Streljajo: Ptičja perspektiva: fuzbalplac pravilno razvščenih fantkov v belem (kot v cajtih dneva mladosti), vojaki streljajo. vidim ranjenega otroka, ki se z razbito glavo dviguje, vztaja, omahne, vztaja...

Mislim,da so to sanje v treh delih: prvi del nisem štekala, kot pri igri mimike, so mi bile podane v drugi obliki, in ker je bil moj filing narobe tolmačen(?) še v tretji varianti.
Moje dojemanje razume le tretji del: kot otroci na fuzbalplac se mi ideali podirajo, pa čeprav se dvigujem vedno znova jih fašem...ker je bil pa filing v drugem delu dober, VZTRAJAJ, vse bo še OK. Otrok v rdečem pjacu-govor je o meni.
Torej so to samo moje sanje, razumem jih lahko le jest. Pa brez panike. Te sanje so datirane 17. jan., torej sem rabila kar mesec dni(in noči).
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Zanimive sanje
Reply #9 - 17.02.2002 at 12:05:27
 
mojca wrote on 16.02.2002 at 22:21:49:
Sanje, kot pravi comp, so odraz našega življenja in želja, v sebi nosijo neko sporočilo, problem je le v dešifraciji.


nekako te ne šteknem mojca, pa bo že.

kar se sanj tiče, nebi preveč ker tud prov dost o tem ne vem, je pa osho lepo povedu (in mislim da freud tudi), da so sanje v bistvu nekako posledica represije in v bistvu problemov v človeku ki se ponoči predelajo v sanje. zdej ni pomembno kdo nad tabo zganja represijo ali okolica ali ti sam. več ko je represije več je sanj. kao.
to je tko dokler si zasvinjan kao, ko si bolj sčiščen vzorcev (na dovolj dovolj visokem stanju zavesti) potem pač sanje več niso posledica represije, ampak bolj kot bi reku meditacija, ki jo opazuješ in rešuješ bleme ki bi jih mogu drugač čez dan reševat, tko ti jih pa ni treba ker si jih že rešu in jih samo še izpelješ v materialu.

no ja ... sej res ... ni problem le v dešifraciji, ker popolnoma zasvinjane sanje je težko dešifrirat, niti ni potrebno jih dešifrirat, pospravi življenje čez dan, uredi svoje misli, poskrbi da bodo misli, besede in dejanja usklajeni in to je to.
ko to dosežeš, so tudi sanje, takrat ko so, če jih nameravaš, taki da jih razumeš bp, jih ni treba dešifrirat in to, samo sanjaš jih ... meditiraš ... lahko tudi čez dan.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
mojca
Guest




Re: Zanimive sanje
Reply #10 - 18.02.2002 at 23:06:51
 
Gape, zdej pa jest ne štekam...sicer pa itak sam bluzimo, vsi skup, a vendar vsak po svoje-to je nekak tko kot parlament Grin

A pri sanjah je, vsaj jest tko mislm in ne trdim, da je to gvišn tko, da jih sanjamo vsako noč-celo dvakrat na isto noč, sam da se tega zjutri ne zavedamo, oz. ne spomnmo-torej meditiramo? Represija, iz čigave strani, ni point, dejstvo pa je, da takrat ko se vrši, je spanec bolj rahel, torej so možnosti pomnjenja večje; sporočilnost v večjem % doseže naslovnika...


[td] [/td]


Po moje ni to tko: na življenje vplivajo tut zunanji dejavniki in kako naj jest vplivam nanje?
Evo, smo že pri represiji-a(uporaba prisilnih ukrepov, sredstev za odpravljanje, onemogočanje,...- lahko rečemo temu tudi mora)

[td] [/td]


Kaj boš pa rekel na to: včeraj me pokliče od frendice otrok: govori o....- ni point, lepe stvari, meni se pa rola čisto drug film: prometna nesreča, frendica v nezavesti za volanom,...ali zna 11-letni otrok poklicat pomoč, bi deklico zgrabila panika, ali pozna cifro centra za obveščanje,...

Zopet moje mnenje: dešifracija NUJNA -  naučimo otroke
preživetja, ne živimo namesto njih...
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Zanimive sanje
Reply #11 - 19.02.2002 at 00:09:04
 
ne vem

bojo sanjči povedal


tko je osho reku, se mi zdi da se pravilno spomnem
sanje - represija
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Zanimive sanje
Reply #12 - 01.04.2002 at 23:49:30
 
Halo,
čisto mimogrede, če koga zanima:

SAT ILI VREME KADA SE SANJA

od 19h do ponoci (ispunice se za devet: sati, dana, nedelja, meseci ili godina);
od ponoci do 03h (ispunice se za tri, cetiri ili pet dana);
od 03h do budjenja (ispunice se za deset: sati, dana, nedelja, meseci ili godina)
Odgovor na pitanje: Da li ce se ostvariti nas san? - dobijamo na osnovu lunarnog kalendara i Mesecevih mena.
LUNARNI KALENADAR I MESECEVE MENE
(NAPOMENA: POCINJE SE OD MLADOG MESECA)

MLAD MESEC
1. noc (prijatni snovi)
2. noc (nepovoljni snovi)
3. noc (beznacajni snovi)
4. noc (ostvarenje povoljnih snova)
5. noc (prorocki snovi)
6. noc (ne pricaj svoje snove)

PRVA CETVRT
7. noc (ostvarenje snova)
8. noc (ostvarenje snova od prethodnih dana)
9. noc (veoma brzo ostvarenje snova)
10. noc (povoljni snovi uz iznenadjenje ili dobitak)
11. noc (povoljni snovi)
12. noc (istiniti snovi)
13. noc (skoro ostvarenje snova)

PUN MESEC
14. noc (nepouzdani snovi)
15. noc (istiniti i znacajni snovi)
16. noc (istiniti snovi)
17. noc (ostvarenje snova kroz tri dana)
18. noc (istiniti, ali neprijatni snovi)
19. noc (skoro ostvarenje snova)
20. noc (istiniti snovi i uspeh)

POSLEDNJA CETVRT
21. noc (srecni snovi)
22. noc (nepovoljno snovi)
23. noc (snovi se nece ostvariti)
24. noc (srecni snovi)
25. noc (nejasni snovi)
26. noc (istiniti snovi)
27. noc (nepouzdani snovi)
28. noc (povoljni snovi)


Sicer ne vem točnega naslova, kjer sem to našla, stran se imenuje Svet snova, iskala sem na Google-u.


Aja, a morda kdo ve kaj točno že pomeni "nepouzdani"?
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Zanimive sanje
Reply #13 - 02.04.2002 at 09:46:49
 
nepouzdani = nezanesljivi
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Zanimive sanje
Reply #14 - 14.05.2002 at 10:49:37
 
mojca in lena ......da best .....da sta napisali kaj takega....gre za eno vrsto odkrivanja......gape mal pretirava s to nasvinjanostjo in pol k bomo vsi čisti bo pa O.K: - tega nikol ne bo.......gre za doživljanje kar že obe delata. Hvala tudi magli za pojasnila ključnih oblikovnih pomenov......al pa arhetipov res primarne sorte- recimo če vidiš psa to pomeni to....in če drugo...potem drugo......seveda obstajajo neki splošni vzorci.....vendar so na naše izročilo in kulturno lociranost tudi vezani........bolj bistveno kar pa je povedou Freud je to .......in tle bi vprašou vse ki sanjate.......ALI SE VAM JE ZGODILO , DA STE .......pazi zdej - ko ste gledali v določen lik se je le temu faca nekak ne spreminjala......ampak je bla zlo nedefinirana.....v bistvu pa sestavljena iz več oseb naenkrat -------tko da če boste bolj pozorni v sanjah niti ne bo oseb, ki jih ne poznate ampak jih ne razpoznate zarad množice poznanih podob , ki se skrivajo v njej.....
no Freud je to lepo nakazou......en primer- npr lik očeta v katerem se skriva tut stric pa čše nekdo- no in tega lika ne prepoznam - vendar pa je možno to nardit če ga razslojim na dele in temu bitju na tak način sanje pripišejo določeno osebnost .....oziroma nas opozorijo kakšna bi bila bolj popolna slika ali pa ........itd.

Mislim da je pr sanjah dost bl pomembno kako občutiš in kaj občutiš kakor pa pomen vrabec- angel....luna ....

Potem sam glede na občutke sestaviš puzzle......mislim da je tudi iluzorno nekaterim ljudem sestavljati razlago sanj......saj jih sami nismo občutili........seveda pa lahko razlagamo res najbolj bazične sanje,......na sistem....simbol in razlaga. Predvsem sanje povezane s spolnostjo , lakoto, žejo , in takimi primarnimi filingi

Še Leni eno vprašanje? A si kej tacga nardila zarad česa se zdej obtožuješ da te samo molitev al pa priznanje ven spravi. So starši živi? Vrabci so ponavadi --tatiči?

pliz odgovori

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 5