Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 8
(Read 33483 times)
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Akcija proti nasilju
Reply #30 - 07.07.2002 at 23:59:45
 
Hvala za post Karel.
Samo me je tvoj zadnji stavek v oci pribil:
Quote:
Tolk mal, de ne pozabte na mene, drugač pa fajn konferenca pa radi se mejte.


Pred vec kot dvemi leti smo nazadnje uporabili besedo "konferenca".


Glede mlajsih generacij in mevz. Se popolnoma strinjam, samo tu so se drugi dejavniki.  Veliko mladih iz mlajsih generacij je odraslo izkljucno ob mamah, ki jim je bilo vse prej kot lahko.  In vzrokov bi se se naslo.


Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Akcija proti nasilju
Reply #31 - 08.07.2002 at 09:47:21
 
Quote:
Pomembna se mi zdi pa tista stvar v zvezi z razpelom. Ko sem bil mlajši sem redno hodil v rimokatoliško cerkev, potem pa sem ga začel srat z raziskovanjem religij. Ko se po nekaj letih enkrat spet znajdem tam, se mi je v primerjavi z vsem kar sem videl vmes zdelo, kot bi prišel ... v mrtvašnico, ne pa v prostor kjer se slavi stvarstvo. Grozno se mi je zdelo, da ti ljudje obožujejo smrt, da je celotna religija zgrešeno planirana na življenje na britofu, da moji bogi sorodniki išejo smisu živleja u trplenju. Ne u prispodobi, ampak u mislih, besadah in dejanju. Boh dej, de bi postali usaj newagerji :)



Sicer malo off-topic, ampak je pa aktualno te dni. :) Če pogledate dva verska voditelja, dalajlamo in papeža, kako zgledata - kateri vas bo prepričal? ;)
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! :D
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Akcija proti nasilju
Reply #32 - 08.07.2002 at 10:09:55
 
Q
Pred vec kot dvemi leti smo nazadnje uporabili besedo "konferenca".
Q
karel se je tm tud zataknu  ...  (inetno seveda)

m wrote on 08.07.2002 at 09:47:21:
Sicer malo off-topic, ampak je pa aktualno te dni. :)
Če pogledate dva verska voditelja, dalajlamo in papeža, kako zgledata - kateri vas bo prepričal? ;)

men se sploh ne zdi off topic
kar dalajlama govori je res
kar papež govori je res
poti sta obe pravi
odpuščanje, sočutje, ljubezen, mir ...
tudi tehnike niso nevemkako različne ...
religija, predvsem krščanska, pa je bila (in je še dandanes, kar je sploh problem) preveč izrabljena za napačne namene, uporabljala je napačne prijeme ... zato jo je treba prenoviti, tko kt gospodarski sistem, ker ameriški ni dobr, tko kt je potrebno spremeniti šolstvo (ki se spreminja), tko kt banke, ki se spreminjajo ... vse je treba spremenit, vemo tud kako ... ampak ... KAJ PA TI DELAŠ ZA TO KAR JE TREBA SPREMENIT ???

podpisuješ peticije?

najs, se vsaj zavedaš da je vse to treba spremenit, celo delaš na tem ... kar pač lahko ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Akcija proti nasilju
Reply #33 - 08.07.2002 at 14:18:05
 
Quote:
KAJ PA TI DELAŠ ZA TO KAR JE TREBA SPREMENIT


Po moje moraš najprej pazit na to, da sam ne delaš  nobene škode. Ker mi nimamo enega senzorja v seb za to, kaj je korsitno. Koristno je samo izvedeno, zato smo si z najboljšimi nameni sposobni tlakovat pot v pekel.      

Dalajalama je iz življenske izkušnje voditelja ljudstva brez domovine in iz budistične religije izostril en občutek za to, da je boga in domovino treba nosit  v seb. Kitajcev bo kmalu za pol sveta, oni mu domovine ne bodo vrnil, če se prej ne bo spremenu  cel svet. Svet pa se bo spremenu le, če se bo spremenu vsak posameznik v njem. Če bo vsak v seb najdu svojega boga pa domovino, ne pa tko, da jih bo magari nasilno jemal drugemu ali uničil iz ljubosumja, ker jih sam nima.  Tko skratka, da bo škodil drugemu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Akcija proti nasilju
Reply #34 - 08.07.2002 at 14:18:39
 
Do zdej me ni nobeno razpelo kakorkoli duševno utesnjevalo ali puščalo posledice.

Če že debatiramo o nasilju, so že sami filmi o RKC, zgodovina in sama resnica RKC zelo blizu če ne ob boku Nacistične nemčije, ali podobnih strahot (Kambodža, Palestina, Afriške države, Balkanski kotel, Čečenija..).

O tem je pisala mladina, no tuki so linki do njihovih strani.

Mene osebno zvije, ko berem, gledam, slišim te zadeve, seveda sem odločno proti in to nam je v velik opomin. In se še danes dogaja. Celo v sveti Indiji, ravno včeraj sem zasledil novico o nemirih med muslimani in budisti. !!!


Mogoče bi se tudi nasilje dalo ločit na več stopenj. Tom in Jerry ali pa nek Avtoštopar, Petek 13,,,,

Sem gledal kar dost tega, pa mi grozljivke več ne potegnejo, sploh ker se mi zdijo čista bedastoča (kot bi reku Oldi).
Back to top
 
 
IP Logged
 
MORFEY
1
*
Offline

Domišljija je pomembnejša
od znanja!!!!
Posts: 5
DREAMWORLD
Re: Akcija proti nasilju
Reply #35 - 08.07.2002 at 15:21:46
 
Quote:
Zakaj bi bila to trapasta pobuda? To je čisto v redu pobuda, le malo donkihotovska.

LP Harry


ZAKAJ????Zato,ker je nerealna,nesmiselna.....Zato,ker je nasilje,agresija del nas!!!!Celoten sistem deluje po pravilu,da velika riba poje malo!Evolucija nam je nasilje utisnila,globoko v našo genetiko....zaradi preživetja.....
Nesmiselno bi bilo skrivati nasilje na TV!TV ne stimulira nasilja....nasilnost posameznika je odvisna od okolja in družbe v kateri živi!Zakaj so določena okolja/družbe bolj ali manj nasilne/agresivne pa je že druga zgodba.... sigurno pa je,da TV tega ni kriva!!!!

...BTW....
Tale pobuda me malo spominja na tiste pregone proti Rock&Rollu na njegovem začetku,ko so razni puritanci trdili,"dokazovali",da zavaja,kvari,uničuje itd. mladino!

Sploh pa....na kakšen način bi to oni počeli in kdo bi določal kaj je sprejemljivo?A bi mogoče rezali kadre iz filmov ali pa bi,kar filme z elementi nasilja prepovedali?In naj pomembnejše.....KAJ BI BILA NASLEDNJA PREPOVED????

Moje mnenje je,da če je otrok pravilno vzgojen v duhu tistega reka....ne stori drugim.....se ga nobeno nasilje ne mora prijet,neglede koliko ga vidi ali doživi!!!!Zato se mi take pobude tudi zdijo nesmiselne-trapaste-abotne!!

AVE
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Akcija proti nasilju
Reply #36 - 08.07.2002 at 15:35:35
 
MORFEY wrote on 08.07.2002 at 15:21:46:
ZAKAJ????Zato,ker je nerealna,nesmiselna.....Zato,ker je nasilje,agresija del nas!!!!Celoten sistem deluje po pravilu,da velika riba poje malo!Evolucija nam je nasilje utisnila,globoko v našo genetiko....zaradi preživetja.....
Nesmiselno bi bilo skrivati nasilje na TV!TV ne stimulira nasilja....nasilnost posameznika je odvisna od okolja in družbe v kateri živi!Zakaj so določena okolja/družbe bolj ali manj nasilne/agresivne pa je že druga zgodba.... sigurno pa je,da TV tega ni kriva!!!!

...BTW....
Tale pobuda me malo spominja na tiste pregone proti Rock&Rollu na njegovem začetku,ko so razni puritanci trdili,"dokazovali",da zavaja,kvari,uničuje itd. mladino!

Sploh pa....na kakšen način bi to oni počeli in kdo bi določal kaj je sprejemljivo?A bi mogoče rezali kadre iz filmov ali pa bi,kar filme z elementi nasilja prepovedali?In naj pomembnejše.....KAJ BI BILA NASLEDNJA PREPOVED????

Moje mnenje je,da če je otrok pravilno vzgojen v duhu tistega reka....ne stori drugim.....se ga nobeno nasilje ne mora prijet,neglede koliko ga vidi ali doživi!!!!Zato se mi take pobude tudi zdijo nesmiselne-trapaste-abotne!!

AVE


Kt bi mi besede iz ust vzel / AMEN. Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Akcija proti nasilju
Reply #37 - 08.07.2002 at 16:06:53
 
Z večino zgoraj napisanega (MORFEY) se strinjam, s temle pa ne:

q
TV ne stimulira nasilja....nasilnost posameznika je odvisna od okolja in družbe v kateri živi!
q

Mislim, da ga stimulira - nasilje ustvarja nasilje = dejstvo. Saj TV je močan medij, je okolje oz. družba, še bolje rečeno njeno ogledalo.

Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Akcija proti nasilju
Reply #38 - 08.07.2002 at 16:21:12
 
Lahko naredimo predvsem akcijo, kako, s kakšnega gledišča vzeti prizor, če ga že gledamo. Sami veste, da se zavest spreminja, gledaš en film 3x in si vsakokrat videl druge, drugačne stvari. Lahko se veliko naučiš. Naša namera naj bo NENASILJE, pa vendar je res nesmisel si zatiskati oči pred realnostjo, prav tako kot je nesmisel ga gledati in prispevati k visoki gledanosti in trženju podobnih. Je trd oreh tale. Še vedno pa si moramo znati reči: je samo TV. Sami si ustvarjamo resničnost.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Akcija proti nasilju
Reply #39 - 09.07.2002 at 12:14:24
 
Andres
Quote:
In kdo bo ustavil preprodajo mamil?  Tudi ta ni dalec stran od agresije.


Država, ko bo mamila prodajala v drogerijah, poleg tega pa bodo še drastično zmanjšali organizirani in individualni kriminal, zmanjšali uvoz (cenejša mamila), povečali davčne prihodke, pomagali nerazvitim državam in z lastno produkcijo pomagali svojim kmetom itd itd..

________________

Na dušenje rib z zrakom smo se navadili in dvigovanje polnih mrež verjetno malokoga stisne pri srcu.

Hočem reči, da nas od malega (dojenčka) ponujene grozote prav nič ne zabolijo, ker jih sprejmemo za normo.
Problem je torej le kje in kako naredimo ločnico - recimo med risanko in življenjem ter Kristusom in življenjem. Koliko moraš biti star, da te pobijanje v risankah ne zaznamuje. Pri risankah so stveri še nekako enostavne, saj gre za čisto fikcijo, pri filmih in Kristusu gre pa za stvarnost; vsaj tako naj bi po moje bilo.

Skratka če v USA najkrutejše zločine po pravilu storijo v RKC duhu vzgojeni državljani, mora za to obstajati nek vzrok. Po mnenju mnogih tukaj to ni Kristus na križu. Kaj potem je vzrok krvoločnosti katoliških zločincev?
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Akcija proti nasilju
Reply #40 - 09.07.2002 at 12:33:22
 
Nasilje ustvarjajo omejitve, represija, avtoriteta, nestrpnost in sodbe nad Duhom človeka, vse kar krati osnovno potrebo po osvobojenosti Duha in svobodnem 'razvijanju' vsake človeške Duše, po njeni  kreativnosti in harmonični prepletenosti z Umom. Vse, proti čemur se borimo, dobiva večjo moč nad nami. Tudi tistemu, ki se odpovemo, dobiva moč nad nami. Zato še enkrat: beseda PROTI je neprimerna, saj je s tem človek le proti sebi. S potrpežljivim stapljanjem, razumevanjem in odpuščanjem samemu sebi - sočloveku, preteklosti lahko Človek reši sebe pogube. Sreča bi naj bila namreč naravno stanje.

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Akcija proti nasilju
Reply #41 - 09.07.2002 at 13:20:17
 
Evo eno filozofsko razlago nasilja, ki zaznamuje naš cajt:

Throughout the entire twentieth century, I see a counter-tendency, for which my good philosopher friend Alain Badiou invented a nice name: 'La passion du réel', the passion of the real. That is to say, precisely because the universe in which we live is somehow a universe of dead conventions and artificiality, the only authentic real experience must be some extremely violent, shattering experience. And this we experience as a sense that now we are back in real life.

Žižek pravi, da živimi v dobi 'mrtvih konvencij'. Ni torej problem krvav kristus, amapk to, da njegova kri pa trpljenje nikomur nč več ne predstavljata. Če nategnemo to čez vse rimokristjane je njihov problem, da jih trpeči kristus ne drži več skupaj,  da se prek njegovega trpljenja v real-lajfu niso sposobni več čutit kot občestvo, da je simbol zgubu svojo moč.  Zato ga morajo postvarjat v real-lajfu vedno znova, u živo, drug  nad drugim. Če se hčjo občutit kot skupnsot, se morajo med sabo maltretirat - paradoks na kvadrat!

O temu, kdo je simbolu vzel sposobnost, da nagovarja, bi pa bi se dalo razpravljat. V veliki meri kler sam s svojo dvoličnostjo, po žižkovem mnenju lahko da tud virtual-realaty, ki je s svojo poplavo komunikacije zarad kumunikacije in nasilja zarad nasilja vzela besedam in prizorom njihovo simbolno sposobnost ustvarjanja skupnega polja vrednot. Zato smo kot skupno vrednoto začel gojit ekstremno nasilje samo, in to u živo ??? Angry.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Akcija proti nasilju
Reply #42 - 09.07.2002 at 13:37:36
 
Oldio wrote on 09.07.2002 at 12:14:24:
Kaj potem je vzrok krvoločnosti katoliških zločincev?

tlačenje ???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Akcija proti nasilju
Reply #43 - 09.07.2002 at 14:16:37
 
Zlo zabavna ideja se mi zdi, kako nasilje iznicit.
"Pobijes vse nasilneze in je stvar resena". Zacaran krog, ki vodi do iztrebljenja... Smiley

Mejte se radi...  Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Akcija proti nasilju
Reply #44 - 09.07.2002 at 15:01:47
 
John_Doe wrote on 09.07.2002 at 14:16:37:
Zlo zabavna ideja se mi zdi, kako nasilje iznicit.
"Pobijes vse nasilneze in je stvar resena". Zacaran krog, ki vodi do iztrebljenja... Smiley

Mejte se radi...  Kiss

je zadnjič dalaj lama reku da če bi hotl met na zemlji mir, bi mogl človeka iztrebt ... aL neki v tem smislu
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 8