Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 8
(Read 33536 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Akcija proti nasilju
Reply #15 - 05.07.2002 at 12:34:33
 
Se mi zdi po svoje res  posrečeno primerjat prizor nasilja na ekranu s prizorom nasilja na križu na steni ali kakšnem križpotju. Ampak sami prizori po seb po mojem še ne vzbujajo nekih  'avtomatomatizmov', ki bi mlado psiho navedlo  k eni 'navajenosti', da bi nasilje zganjal 'avtomatsko'. Problem je v tem, da današnji  otrok ne vidi oz dojema  'ozadja' tega prizora, ker odrašča s poudarkom na v eni vizualni komunikaciji, ki je sama seb namen. Jest mislim, da en  je en otrok pred rečimo 100 leti, ko se je občasno  sred polja zagledal v kristusa al pa enkrat na teden pri maši al pa magari v hiši na kakšnem najbolj posvečenem mestu, vidu na njegovem obrazu trpljenje in da je preko legende o jezusu dojel, da je to samo en finale zgodbe, da ma  prizor nasilja eno ozadje, ki ga osmisluje.  Današnji mulc tega zarad bombadniranja z vizualnimi efekti nasilja od zadaj ne vid nobene zgodbe, če pa jo, je ta itak  podrejena temu, da da poudari viziulane učinke.  Mulc je faciniran nad prizori nasilja, ki majo sami svoj namen, ki sicer vzburkajo ene čute,  se pa ne organizirajo več v čustva al pa  kvečjemu stihijsko v eno deformiran sadizem.

Tist fajmošter, ki je pogruntal, da mulci jezusovo trpljennje dojemajo samo vizulano tko kot prizor nasilja z ene brezveznega tv horrorja, je po mojem ravnal prav, da ga je dol skinu. Je očitno pogunatl, da niso sposobni dojet, kaj je odzad (karkoli že je), pa se jim lahko kašne  bolne fantazije spodbudijo. Saj v tem smislu je cerkev svoj logotip itak priredila tko, da se večinoma samo s skrižem brez križanega okrog kaže. V modernih cerkvah ga skoraj ni več videt, okrog vratu ga pa niti fajmoštri ne nosjo več.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: gape - kot kaže nimaš pravRe: Akcija proti nas
Reply #16 - 05.07.2002 at 14:44:09
 
aha ... zdej štekam

oni tega nimajo v zavesti ... zato se motim

čeprov je jasno povedano

jezus je na križu trpel za odpuščanje grehov (naših ali svojih?) in po smrti od mrtvih vstal!

kdo tega nima v zavesti?
ateisti?
kdo ki ne živi v katoliškem okolju?

kdo?


Oldio wrote on 05.07.2002 at 07:55:45:
kristus na križu pa simbolizira zmago nad smrtjo ... eno največjih zmot človeštva ... ker vsi naj bi imel v zavesti da ko vidijo kristusa na križu pomislijo na njegovo kasnejše vstajenje.


Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Akcija proti nasilju
Reply #17 - 05.07.2002 at 15:09:26
 
Direktna asociacija Jezusa na krizu je kvecjemu opozorilo in opomin> lejte, kaj je naredil za vas, vi pa mu ne sledite....se pravi zbujanje neprestane krivde.
Ce bi cerkev hotla naredit direktno asociacijo zmage duha nad smrtjo, bi bil njen simbol Jezus, ki vstaja iz groba al pa kaj podobnega.
Saj pa naj bi eni taki psihologi s tako zgodovino za sabo jasno vedli kaj kaksna stvar zbuja v cloveku.
Pri Jezusu na krizubom jaz najprej pomisla na marsikej druzga, sele pol cez cas bo prisla ideja, pa saj ni nic hudga, da je na krizu, sej samo mal pozneje pa vstane od mrtvih pa je vse v redu. To bo sele zadnja asociacija. Vse drugo prej.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Akcija proti nasilju
Reply #18 - 05.07.2002 at 15:31:00
 
Devi wrote on 05.07.2002 at 15:09:26:
Direktna asociacija Jezusa na krizu je kvecjemu opozorilo in opomin> lejte, kaj je naredil za vas, vi pa mu ne sledite....se pravi zbujanje neprestane krivde.


Kakršne koli asocijacije že zbuja, je to dobr, pa naj bo finale al pa začetek. Te napelujuje na eno zgodbo, ki je odspred al pa odzad. Ta zgodba  vsebuje moralo, ki lahko vzbuja  krivdo al pa odrešeuje al pa oboje al pa nič od tega - stvar interpretacije. Interpretacija sama po seb je po moje v vsakem primeru dobra, nečemu služi. Najslabše je, če podobo vzamemo samo vizaulno: trnje, žeblji, kri... To so same po seb slabe vibracije, ki pa se z interpratacijo pomirijo. Če te interpretacije ni, se vzorc lahko nevtralizira samo v naslednejm, še bolj nasilnem vizualnem učinku. Po tej logiki zadovoljujejo gledalca prizori tv nasilja. Psiha jih hoče nevtralitizirat  tko,  da se jih (pre)nasiti.

Kako pol take prizore v real-lajfu sprejemamo, je dobro žižek v enmu članku, ki smo ga že tud na forumu obravanaval, razložu: zarad virtulanega nasilja v real-lajfu  kot resnično pravo občutmo le še tisto, kar je poudarjeno nasilno. Zato je  20 st.  po njegovem eno najbolj nasilnih obdobij v človeški zgodovini,  21. pa se ni začelo nč boljš.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Akcija proti nasilju
Reply #19 - 05.07.2002 at 17:06:47
 
točno

interpretacija

razložiš si kukr hočeš ... zato smo kle, da si razložimo mal drugač ... karkoli ti je blo razloženo v lajfu, si si razložu po svoje ... vsak po svoje ... in zdej smo vsak tm kjer smo ... vsak tm kjer mora bit ... kjer je hotu bit!
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MORFEY
1
*
Offline

Domišljija je pomembnejša
od znanja!!!!
Posts: 5
DREAMWORLD
Re: Akcija proti nasilju
Reply #20 - 06.07.2002 at 18:38:14
 
Quote:
Vljudno vas naprošamo, da tudi s to akcijo seznanite svoje člane in
prijatelje.

VSESLOVENSKA AKCIJA PROTI PRIZOROM

NASILJA NA TV PROGRAMIH


Ob vedno hujših oblikah nasilja v našem času, se pridružujem pobudi civilne
družbe.


Ja tako trapaste pobude pa že dolgo nisem slišal.....kaj
se ne spovni folk!!!!Pa kje ti pobudniki živijo????Nasilje
je del človeštva....bilo...je...bo...ŽAL!!!!

Kar se pa tiče kristusa na križu,je za moj okus in to
izhaja že iz otroštva....tista sado/mazo podoba je
maximal morbidna...gnusna....in sploh ni point,kaj naj
bi simboliziral...zadeva je grozljiva!!!!




Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Akcija proti nasilju
Reply #21 - 06.07.2002 at 23:09:01
 
Če se ozrem nazaj v čase ko sem bil mulc in sem pridno hodil k verouku, me Jezus na križi ni nikoli asociral na kakšno nasilje oz. v meni vspodbujal nasilna nagnjenja. Ker kot mulc, se nisem poglabljal v to. Tam sem bil, ker so drugi to želeli in komaj čakal, da prođe vreme. Podobno pa je tudi z današnjo mularijo, ki jih boli briga, kaj predstavlja Jezus na križu.
Zakaj ima cerkev tak simbol? Da v ljudeh zbuja občutek krivde, ker je Jezus za njih trpel. Zaradi tega naj bi hodili v cerkev, ter molili in prosili odpuščanje grehov, seveda pa, da ne bi pozabili prispevati čim večjega zneska v tisto škatlico, ki jo nosijo po cerkvi.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Akcija proti nasilju
Reply #22 - 06.07.2002 at 23:10:52
 
Quote:
Ja tako trapaste pobude pa že dolgo nisem slišal.....kaj
se ne spovni folk!!!!Pa kje ti pobudniki živijo?Nasilje
je del človeštva....bilo...je...bo...ŽAL!!!!


Zakaj bi bila to trapasta pobuda? To je čisto v redu pobuda, le malo donkihotovska.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Akcija proti nasilju
Reply #23 - 06.07.2002 at 23:50:28
 
Ja, donkihotovska pobuda, ampak cakajte malo. Saj smo mi vsi odrasli ob nekih Tom and Jerry risankah, ob John Waynih, ob Rambotih, a vendarle vecina med nami, ce ne kar vsi nebi niti mravlje pohodili.

Mislim, da je le svet sedaj tako hudo agresiven,  mladi ljudje to agresivnost na sebe spravijo, s to zivijo in ce sprememb ne bo, bodo ti isti ljudje tudi starost docakali agresivno.

Torej. Filmi so le del akcije proti agresivnosti sveta.

In kdo bo ustavil preprodajo mamil?  Tudi ta ni dalec stran od agresije.
Oziroma vprasam lahko tudi drugace? Kateri slovenski politik, poslanec se dotika te teme?   Nastejte jih in dobili boste priblizen kljuc koliko odstotkov Drzavnega zbora je agresivna.  In oni vas vodijo...


Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Akcija proti nasilju
Reply #24 - 07.07.2002 at 11:52:38
 
MORFEY wrote on 06.07.2002 at 18:38:14:
Nasilje je del človeštva....bilo...je...bo...ŽAL!!!!


Kaj pa vem no...je rekel dalajlama vceri samo sebe lahko spreminjamo, ampak vsi po vrsti smo odvisni od drugih, s katerimi ustvarjamo druzbo, v kateri zivimo.
Je treba prevzet tudi svojo odgovornost tudi kot del skupine, a ne, sodelovat, ne pa mislit, da je dovolj, ce sam za sebe vse naredis...ni to dovolj.
Nasilje je del druzbe...pa kaj pol...tud mi smo del druzbe, sej se ni treba BORIT proti nasilju, svoje mnenje pa je prav povedat, ker s tem itak izhajas samo iz sebe in s tem das del sebe druzbi. Vec nas bo dalo del sebe druzbi, bolj se bomo sirili navzven in to je cisto dober nacin, da kaj spremenis.
Gres in poves mnenje...ne zdi se mi dobro, da se na TV vrti tolko nasilja, dejmo to spremenit. Podpises, spreminjas. Ni vsaka akcija borba proti.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Akcija proti nasilju
Reply #25 - 07.07.2002 at 12:22:38
 
ne težit medijem naj ne furajo nasilja, ampak v ljudeh zbuditi sočutje (po DL), naj ugotovijo da če so-čutijo s tistim ki ga je 'najebu', da ti občutki niso fajn ... da to ni fajn, da ni fajn da se zavestno odločajo se neprestano spravljat v tako vibracijo, potem tam tudi so ... najlažje kar lahko naredimo je to da napedenamo pozitivke u iber in ljudem omogočimo namesto gledanja 24ur branje njih, da namesto da gledajo film kjer je slabih čustev, ki spodbujajo slabe misli malo morje, preberejo en hud članek ki ima reference povsod naokrog ... ni več časa za film ... in ko bo zadost mal ljudi gledalo to vsebino, je ne bodo več predvajali, niti snemali ... vse to nasilje je tu da sprošča to kar je nabrano v ljudeh

od vedno sem imel tv v sobi, zdej ga nimam več ... pa sm useen gledu učeri posnetek govora DL in blade runnerja ... pa je blo nasilje pri br ampak je blo tud sporočilo ... grem ga odtipkat tm kjer paše ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Akcija proti nasilju
Reply #26 - 07.07.2002 at 18:25:51
 
Sej mogoce cist narobe gledam, ampak a ni to, ko da bi se nekej casa vsi skup igrali v peskovniku, pol pa ko bi eni zaceli gradit mal drugace kot kot se nam zdi prav, pa bi se mi kar na lepem umaknili pa na drug konec se sli igrat? Je prav delat, kar nas veseli, pa sirit pozitivnost, ampak a nismo vsi del TV druzbe, TV druzba pa je tud neke vrste okolje, ki onesnazuje psiho in ce je to tak, je treba na to opozorit? Ali je treba bit samo tiho pa se umaknit pa boljse naredit, a ni to tud en nacin delanja dvojnosti? kot > ce ne bo tako, kot se meni zdi prav, bom sel, ampak ne bom pa prej nic povedal, kaj mi ni vsec, kar sami naj to pogruntajo? S tem se locis od nekoga, nehas komunicirat z njim.
Oz sej ne vem...
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Akcija proti nasilju
Reply #27 - 07.07.2002 at 18:37:40
 
nism reku da bi kdo ne smel podpisat tega ... ampak kaj sej vsi vemo da je tko. koga boš pa opozarju da je tko ... tv-boya?
kr probi.
mam enga doma tazga
ga lohka odvlečeš stran ... pol pa ne ve kaj bi ... k đanks ... in tko kt đanksom, je tud tv-ljudem treba najprej ponudit alternativo, pol jim pa razlagat da đaba da to gledajo sploh.
d best bi blo to peticijo spravt na tv.

in ne me narobe razumet, nisem za nasilje na tv-ju.
sem za mir v človeku!
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Akcija proti nasilju
Reply #28 - 07.07.2002 at 19:13:14
 
Sej te nisem narobe razumela Smiley
Sam iscem meje, do kje je prav kaj delat oz kaj sodelovanje sploh pomeni.
Tak da ti hvala, ker mi das za mislit.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Karel Miklav
Guest




Re: Akcija proti nasilju
Reply #29 - 07.07.2002 at 23:48:40
 
Saos punce in pjebi,

mal sm študiru kok je vplivu TV nasilje na moj živleje, pa morm rečt, de ne vem če kej. Glavna stvar ku jo po mojim TV nasilje povzroča je sproščanje hormonov med gledanjem; v najslabšem primeru lahk postaneš TV junkie. Okej, tabu teme res padajo, sam televizija je tuki blažev žegen proti internetu.

Občutek mam celo, da so novejše generacije, ki gledajo sicer čedalje bolj agresivne filme, po drugi strani čedali bolj mevžaste. Blesave akcije kot je tale so posledica takih ljudi, distanciranih od realnega življenja, ki jim ni blo treba naprimer pitat malega lepiga čuneka in na konc bit zraven pri kolinah.

Pomembna se mi zdi pa tista stvar v zvezi z razpelom. Ko sem bil mlajši sem redno hodil v rimokatoliško cerkev, potem pa sem ga začel srat z raziskovanjem religij. Ko se po nekaj letih enkrat spet znajdem tam, se mi je v primerjavi z vsem kar sem videl vmes zdelo, kot bi prišel ... v mrtvašnico, ne pa v prostor kjer se slavi stvarstvo. Grozno se mi je zdelo, da ti ljudje obožujejo smrt, da je celotna religija zgrešeno planirana na življenje na britofu, da moji bogi sorodniki išejo smisu živleja u trplenju. Ne u prispodobi, ampak u mislih, besadah in dejanju. Boh dej, de bi postali usaj newagerji :)

Tolk mal, de ne pozabte na mene, drugač pa fajn konferenca pa radi se mejte.

Karel Miklav
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 8