Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 8
(Read 33446 times)
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Akcija proti nasilju
04.07.2002 at 12:06:47
 
Danes ste verjetno tudi vi dobili Quote:
Vljudno vas naprošamo, da tudi s to akcijo seznanite svoje člane in
prijatelje.

VSESLOVENSKA AKCIJA PROTI PRIZOROM

NASILJA NA TV PROGRAMIH


Ob vedno hujših oblikah nasilja v našem času, se pridružujem pobudi civilne
družbe.

Skoraj bi stvar že podpisal in poslal, ko mi je prišlo na misel, da je veliko hujši Kristus na križu.
Stvar je zelo prvinska in deluje na najglobji ravni, za nas, ki smo s tem filani od dojenčka naprej pa nekaj neproblematičnega.
O tem se že pisal, vendar če se prav spomnim ni nihče izrazil svojih misli. Da se ne bi ponavljal le še najhujša posledica tega nasilja: Če se v ZDA zgodi zelo zelo krut zločin, storilca iščejo med pripadniki katoliške vere.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Akcija proti nasilju
Reply #1 - 04.07.2002 at 12:10:04
 
A ce jim akcija uspe, bojo pol TV dnevnik tud ukinl?  Grin

Nekak bi blo bolj kristusa skinit... Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Akcija proti nasilju
Reply #2 - 04.07.2002 at 12:45:47
 
Usmerjenost novinarstva in medijev k objavljanju nasilja namesto pozitivizma je njihova zavestna izbira, ki ne kaze vedno ravni druzbe, v kateri delujejo.
Spominja me na rimske case "kruha in iger", kjer se je krutost iger stopnjevala sorazmerno z  neurejenostjo drzave in norostjo cesarja.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Akcija proti nasilju
Reply #3 - 04.07.2002 at 12:49:43
 
taka akcija ne more uspet
dokler raja zahteva nasilje ga bo dobila
ko ga ljudje ne bodo več hotli gledat ... ga ne bo več.
ne na tvju ne v realnosti

kristus na križu pa simbolizira zmago nad smrtjo ... eno največjih zmot človeštva ... ker vsi naj bi imel v zavesti da ko vidijo kristusa na križu pomislijo na njegovo kasnejše vstajenje.

mam pa tud jest rajši take slike in kipe jezusa (kristusovega telesa) kjer ni na križu.

drugač je pa fajn da se ljudje začnejo ozaveščat da ni pametno gledat preveč nasilja ... se dejanskonavzameš vibracije in vzorcev ... s tem se strinjam ... ne strinjam pa se z načinom katerega so modeli predlagali ... grem pozdravt dalaj lamo ... Wink

k sm glih fanatik že in to ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Akcija proti nasilju
Reply #4 - 04.07.2002 at 12:50:05
 
Devi.. hehe, se mal pa bomo Lj. zakurl!  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Akcija proti nasilju
Reply #5 - 04.07.2002 at 14:25:57
 
gape
Kot kaže nimaš prav. Na svoje oči sem nekje prebral ali slišal, da je en naš župnik v veroučni sobi odstranil vsa razpela.
Pa USA in najkrutejši kriminalci te tudi negirajo.

Na splošno mi je pa simptomatično, da nihče ne pokomentira tega podatka iz USA (kruti kriminalec = katolik)
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Akcija proti nasilju
Reply #6 - 04.07.2002 at 14:28:14
 
Oldio wrote on 04.07.2002 at 14:25:57:
Na splošno mi je pa simptomatično, da nihče ne pokomentira tega podatka iz USA (kruti kriminalec = katolik)


Cemu bi komentiral take stare resnice?
Sej je v Evropi isti klinac, sam, da tega ne povejo tolk na glas. Se ti ne zdi?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Akcija proti nasilju
Reply #7 - 04.07.2002 at 14:41:51
 
Oldio wrote on 04.07.2002 at 14:25:57:
gape
Kot kaže nimaš prav.

kaj nimam prav?
glede česa
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Akcija proti nasilju
Reply #8 - 04.07.2002 at 14:50:36
 
Že v samem transparentu je neprimerna beseda, to je "PROTI". Ima namreč prav tako pridih nasilja, četudi se bi naj jemala kot nekaj 'nad' nasiljem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Akcija proti nasilju
Reply #9 - 04.07.2002 at 14:53:46
 
Oldio wrote on 04.07.2002 at 14:25:57:
gape

Na splošno mi je pa simptomatično, da nihče ne pokomentira tega podatka iz USA (kruti kriminalec = katolik)


Ok, ko sem že v eni  formi kontra cerkvi:  če je to res, kar trdiš, pol to po mojem ni zato, ker bi jih inspirirala krutost prizora  na križ pribitega kristusa ampak krutost, s katero katoliška morala spravlja na  ene osnovne človekove gone.  Če jih posamezniku ne uspe skanalizirat skoz eno pravoverno gorečnost, jih je prisiljen proglasit za zle  in jih skušat v seb  zatret. Ker se jih zatret ne da, samo potlačit, v psihi nastne pritisk, ki butne ven kot histerija al pa kakšna druga psihična motnja, ki je v svoji nenadzorovanosti spospbna nardit okolici dost škode.  Dost več, kot so jo sposbni naredit tisti, ki majo prag krivde zarad druge vere brez trpečega odrešenika dost višje postavljen.
A si to mislu, odi. A hočeš morda  povedat, da so kristjani zavestno bolj hudobni, ker jih bog na križu legitimizira v svojem nasilju?
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Akcija proti nasilju
Reply #10 - 04.07.2002 at 21:36:54
 
oldi vas je zapeljal,...

ni treba, da če je cerkev predstavla en del jezusovega življenja na križu, kao najmočnejše varovalo, da tudi televizija kaže iste fore in da ma skorej enak, če ne močnejši vpliv na nas.

zato ne proti nasilju ampak malo manj nasilja in malo več razlage in dobrih stvari za ustvarjalne ideje, razvoj vrednot, prijateljstva. Zato smo tle da poskusmo drugač dat dobre stvari tako podane da bodo delale in da jih bo folk rajši gledal. Je tako da če nam furajo slabe scene, pol pač to vpliva na nas tako da se nam ni treba spremenit, če pa nam nalovdajo dobre ideje pa če mamo full še za naredi od prej, pol rajš ne gledamo ker je pol full polna glava. Kaj sedaj narest? ODGOVOR JE NA TEM FORUMU...

ena potka gre tako kot se trudimo s časopisom sonceve pozitivke...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Akcija proti nasilju
Reply #11 - 04.07.2002 at 23:35:24
 
Potrebno bi bilo začeti že pri otrocih. Že risanke so eno samo nasilje.
In če smo že pri topicu, kristus na križu nima zveze  z nasiljem na TV.
Ljudje smo podzavestno lačni nasilja. Če pogledamo samo šport, naprimer hokej, je najbolj pestro in najbolj se navija, ko je na sporedu pretep.
Novinarske hiše se najbolj trudijo ujeti in prikazati čimveč nasilja, fotografi in snemalci se dobesedno sprehajajo po ognjenih črtah, da bi ujeli v objektiv najbolj krute prizore, ki so na žalost tudi najbolj gledani.
Kaj storiti? Nimam pojma.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
gape - kot kaže nimaš pravRe: Akcija proti nasilju
Reply #12 - 05.07.2002 at 07:55:45
 
kristus na križu pa simbolizira zmago nad smrtjo ... eno največjih zmot človeštva ... ker vsi naj bi imel v zavesti da ko vidijo kristusa na križu pomislijo na njegovo kasnejše vstajenje.

Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Akcija proti nasilju
Reply #13 - 05.07.2002 at 07:58:35
 
gape - Kot kaže nimaš prav pri sledeči trditvi
Quote:
kristus na križu pa simbolizira zmago nad smrtjo ... eno največjih zmot človeštva ... ker vsi naj bi imel v zavesti da ko vidijo kristusa na križu pomislijo na njegovo kasnejše vstajenje.  


PS: Ne vem kaj se dogaja, da ko pritisnem eneter med pisanjem post odfrči na forum kot da bi kliknil Post
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Akcija proti nasilju
Reply #14 - 05.07.2002 at 08:14:08
 
titud
Ja nekaj podobnega sem mislil. Če od malega gledaš nekega tipa na križ pribitega je po moje normalno, da te razmesarjen Bosanec ali Alkaidovec ne prizadane - tako kot mene ne, prizadane me pa bosanski pes brez ene noge.

Sicer pa če so tiste veroučnike motile krutosti križa, to pomeni, da se te stvari zelo globoko vsidrajo. Gre za otroštvo, ko smo odprti za učenje najglobjih avtomatizmov.
Tam kjer mačke žive namakajo v kropu se nad tem skorajda nihče ne zgraža, tudi množično vlačenje rib iz vode pri nas skorajda nikogar ne gane, pa čeprav je to enako, kot da bi na kokošji farmi namesto zakola v kurnik nalili zvrhano vode in nato crknjene kokoši kar s pomočjo te vodo transportirali na tekoči trak predelave.
Tisto torej kar nam kot malčku servirajo, se nam zdi normalno, pa če je še tako daleč od nekrutosti.
Pa recimu uni fanatiki, ki pred sabo pometajo mikro živalice, da jih ne bi pohodili. Niti na misel jim ne pride, da z metlico pobijejo bistveno več taistih živalic, kot bi jih s hojo. Samo njim najglobji občutki ne dovoljujejo hoje brez pometanja pred sabo. Na podoben način je nam krutost nekako vcepljena. Ne trdim da predvsem od križa, nekaj pa verjetno prispeva.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 8