Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 42608 times)
bp
Ex Member




Re: Zavest - evolucija
Reply #30 - 03.07.2002 at 14:49:36
 
titud wrote on 03.07.2002 at 12:19:22:
Evolucija zavesti, pranje možganov...  al kaj?

Sicer bom zvenel malo bolj mistično, kot pa ponavadi zvenim, pa vseeno:

Vsako spoznanje je začetek spremebe.

Je pa stvar vsakega posebej, kako daleč in radikalno bo zadevo peljal. Titud si zgleda med bolj radikalnimi.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Zavest - evolucija
Reply #31 - 03.07.2002 at 22:39:40
 
titud poglej ime threada evolucija zavesti!

kar se pa tiče še vedno aktualne teme ustvarjanja intiligence ... jest poznam samo en način kako jo 'narest' - velik ljubezni ... in rodi se intiligenca ... v najbolj popoln stroj na zemlji ... človeško telo ... sej enkrat ga bomo znal narest brez 'božje ljubezni', samo z našo ... ampak takrat bomo itak eno z bogom ... kaj nam bo takrat to?


master ... mi je pa všeč tvoja resnica ... dej mi prosim malo opiši besedno zvezo JAZ SEM.
nism zihr da jo uporabljava v istem kontextu ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Zavest - evolucija
Reply #32 - 03.07.2002 at 23:30:18
 
gape wrote on 03.07.2002 at 22:39:40:
jest poznam samo en način kako jo 'narest' - velik ljubezni ... in rodi se intiligenca ... v najbolj popoln stroj na zemlji ...

Kaj pa če za začetek naredim malo manj inteligentno reč? Recimo Aiba, ki je že narejen in sploh zelo prijazen, ti prinese copate ali pa cajtng in je čisto navdušen, če se malo poukvarjaš z njim (da ne bom s tistim svojim sesalcem preveč zatežil).

Pa potem naredimo malo bolj inteligenten stroj, to znamo kar dobro, izboljševati. Pa še malo bolj, pa še malo. Pa še malo. Korak po korak izboljšujemo reči. Kaj ti misliš, da se bomo enkrat nujno zadeli ob nek zid, na katerem bo pisalo: "Zavestne stroje prepovedano ustvarjati! Stvarnik." ?

In a misliš, da ne rabimo tudi vsaj delno inteligentnih strojev, ali naj vse rešujemo s "štepanjem" otrok, tako kot na Kosovu in ostalih t.i. manj razvitih področjih ?

Pa tega zadnjega ne preveč resno vzet.  Ali pa tudi. Wink

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Zavest - evolucija
Reply #33 - 04.07.2002 at 10:43:34
 
glej
the izi wey - sex -> intiligenca - Telo ki ni narejeno z rokami
the hard wey - umetna intiligenca - Telo ki je narejeno z rokami

jest ne vem - a si računalničar?
ti lahko nardiš robota, mu notr uheftaš procesor za ful keša, procesor ki bo imel realizirano in celoštevilčno in floatingpoint procesiranje in še par osnovnih operacij - lahko kr pentiuma ponucaš.
in ga neki naučiš - copati & cajteng stuff
lahko mu pol popedenaš telo in dodaš še raznorazne zmožnosti procesiranja nevronskih mrež, tudi tistih ki se same učijo.
in on bo že čist nor ... čist intiligenten - lahko ti bo križanke rešval in to

si predstavljaš kolk keša - energije si že porabu
pa ta tvoj robot niti slučajno nima duše, nima zavesti
in pol una funkcija ki se skoz približuje nečemu ... a se nikol ne približa
čist blizu boš že ... a zraven ne boš pršu ... je taka funkcija

na koncu ne bo pisalo da jih ne smeš ustvarjat ... ampak da dokler nisi združen z bogom NE MOREŠ. ko pa si ti je pa itak to đabe.

lahko pa seveda naštepaš otroka, mu daš vse možnosti za razvoj inteligence, duše in telesa ... in ustvaru si to kar si hotu ... če le ne delaš iz ega ... daš možnosti in pustiš da se otrok razvija - ega ne vspodbujaš nikjer ... in ker boš to nameravu bo prišel točno tak otrok da bo to kar mu boš dal znal maximalno izkoristit ... pomoje bo to novi mesija.
Wink
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Zavest - evolucija
Reply #34 - 04.07.2002 at 11:22:20
 
Quote:
Kaj pa če za začetek naredim malo manj inteligentno reč?


Samo  samega sebe zavedajoča 'stvar' lahko kreira svari po lastni podobi. Bog je tako po svetopisemski legendi po svoji podobi skreiral človeka. Kozmična zavest se tako realizira tud skoz človeka, ampak bog je človeku svojo podobo dal samo kot možnost, ki si jo z uporabo s svoje svobodne volje v okviru božjih zakonov mora šele realizirat. A glej ga  boga, človek je skoz evolucijo samega sebe ozavestu. Se je počutu kot  stvarnik pa gopodar in se začel takoj nad drugim izživlajt, jih je  začel  svoji podobi pa potrebam  prilagajat. 'Hop cefizelj, tole izbrano ljudstvo se je pa malo prehitro odzemljilo, ga je treba nazaj prizemljit', si je mislil bog in jim poslal dol eno tablo z desetimi  zapovedmi, v katerih jih je mal rešpekta do sebe pa drug do drugega poduču. Je izbrano ljudstvo vsaj za silo s sabo pa med sabo spravu, je blo ljudstvo očitno res izbrano, saj se jim je uspelo na svetu ohranit in se v eno vodilno civilizacijo razplodit pa razširit, ki v strahu pred božjim srdom  vsaj formalno svetost življenja ohranja pa enakost med ljudmi zagovarja. Smo tud tisti, ki so dediščino izbranega ljudstva sprejel, božje  zakone naskrivaj vedno po malem kršli, ampak 'to je človeško', si je misli bog. Zato  mal naše medsebojne prevzetnosti pa pokoravnja 'nižjih' božjih kreatur vseeno dopušča, saj se bo folk  iz lastnih napak ja  kaj nauču, da mu ne bi blo treba ves čas dol posegat.

Ni pa rečeno, da če ga bomo preveč prevzetno spet začel oponošat, nam  bo dol res poslal en amandma desetih zapovedi  v bp-jevem stilu   "Zavestne stroje prepovedano ustvarjati! Stvarnik." Ampak božji mesidži niso tko nedolžni, zraven ponavad grmi in se zemlja stresa, krivoverci pa skupaj svojimi  zlatimi teleti vred pogubljen.

Skratka, dejmo magari strasno umetno inteleginco ustvarjat, ampak z enim zavedanjem  človeške omejenosti, ne pa  z eno božjo prevzetnostjo pa aroganco, da si ne bomo stvarnikovega ljubosumja in srda nakopal.

A ni to lekcija, ki smo jo skoz evolucijo že parkrat vzel?!
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Zavest - evolucija
Reply #35 - 04.07.2002 at 13:49:05
 
gape wrote on 04.07.2002 at 10:43:34:
jest ne vem - a si računalničar?
Karkoli že sem, sem preveč komot da bi doma lotal in programiral kaj takega v svojem prostem času, se strinjam, da je damn hard way. Pa zato še ne pomeni, da se tega kdo drug ne bo lotil.

Quote:
in pol una funkcija ki se skoz približuje nečemu ... a se nikol ne približa, čist blizu boš že ... a zraven ne boš pršu ... je taka funkcija

Ja nekaj takega sem mislil z zidom. Če že govorim o bogu, mi je dosti bolj všeč bog, ki je kolikor toliko dober dizajner, kot nek šušmar, ki mora kar naprej nekaj popravljat in spreminjat, pa zapovedi pošiljat (eto, če me zdej v enem tednu ne zadane strela z jasnega, pol pa, titud, tud ne vem).

gape, a mi veš ti več povedat o tej funkciji, a se ti samo zdi, da bi morda lahko bile naše izboljšave samo asimptotične, praga zavestnosti ali praga inteligence pa ne bojo presegle.

Quote:
lahko pa seveda naštepaš otroka, mu daš vse možnosti za razvoj inteligence, duše in telesa ... in ustvaru si to kar si hotu ... če le ne delaš iz ega ... daš možnosti in pustiš da se otrok razvija - ega ne vspodbujaš nikjer ... in ker boš to nameravu bo prišel točno tak otrok da bo to kar mu boš dal znal maximalno izkoristit ... pomoje bo to novi mesija.


Kaj zdaj to pomeni, kar si zgoraj napisal, če upoštevamo dejstvo da je od zadnjega mesije, ki se ga zares še spomnimo, preteklo dobrih 2000 let? Pa še ta menda ni bil čisto navaden otrok, ampak pravi cerkev, da čisto pravi božji sin, ustvarjen od svetega duha in ne od človeka?

Da nismo sposobni spoznat mesije, pa če se ti ta na cesti predte postavi, ali pa bi se dalo potegnit iz tega kak drug sklep?

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Zavest - evolucija
Reply #36 - 04.07.2002 at 15:19:05
 
/po svoji podobi skreiral človeka/
dvomim da je to točna interpretacija, pa tudi če je človeško telo narejeno po podobi boga, je ono še vedno telo kjer prava božja kreacija prebiva.
ta kreacija, duša - zavestna duša, ta je boljši pribižek bogu kot pa človeško telo
in ni se človek sam ozavestu, niti ni zavest posledica evolucije človeškega telesa.
zavest je darilo od boga.
mislim celo da božje zapovedi niti niso prišle od boga direktno ampak preko bele hierarhije, katero je tud bog ustvaru sicer, tko da v bistvu tud so božje zapovedi ... in mesije in preroki ne pridejo od boga ampak od hierarhije, ne iz najvišjega nivoja, ampak iz umesnih ... pomoje.

človek lahkoustvari kvazi inteligenco ne pa zavesti ki jo bo uporabljala.



kaj nej ti povem o funkciji ... pragovno poznaš ... prideš čez prag in je ... si čez ... tisto kar je bilo prej ni več pomembno
in ko presežeš prag enosti z očetom - bogom, takrat imaš to znanje, ampak vdiš da je to brez veze ...

čisto navaden otrok, ki ni čisto navaden ...

in četudi jezusa jemlješ kot zadnjega mesijo, tebizanega
ne pozabi na vse mohamede in ostale preroke, ki so prišli za njim, prišli nas učit, tise ki se hočemo učit ...

... in čisto navaden otrok, ki ni čisto navaden ... je lahko tudi tvoj otrok
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Zavest - evolucija
Reply #37 - 04.07.2002 at 16:11:19
 
Lahkoda maš ti bolj prav, gape, glede postopka pa kreiranja božje podobe v človeku pa to. Jest sem zadevo skušal pač prikazat bolj kot legendo z enim naukom v seb kot pa božje razodetje. O tem, da je zavest darilo od boga, bi se tud spet dal debatirat v stilu sa je bala prej kura al jajc, ampak mislim, da sem pogruntov kje je prazpravprav keč v pojmovanju umetne intleligence.

Po moje se  naša zvest prebija a eno v resno zavedanje medsebojne vsepovezansti živih bitij in je  napravla en premik k svetosti življenja. Mnoge države ga imajo clo v ustavah, čeprav to ni več verska kategorija. Svetost življenja se šir tud na področje zaščite rastlin in živali, zadeve pa napredujejo tud na nižje ravni kot so neetičnost izkričanja človeka po človeku in drugih živih bitij po človeku. Zavedamo se tud omejenosti nebiloških virov in povezanosti organskega in anorganskega sveta. Potratnsot konkurečne proizvodnje za trg nadomešča sonaravno kmetijstvo in dogovorna ekonomija, ki se poslužje informacijske tehnologije...

Se je z 'nemoralnostjo' izkoriščanja človeka po človeku    ustvarla potreba po izkoriščnju kakšne druge intelegence. Začel smo s stroji, nadaljeval z roboti, zdaj zadaj bomo rabil super inteligentne bio-robote, povezane eno mrežno 'zavest'. Ok, to smo v evoluciji dal že parkrat skoz, smo s sužnjev prešaltal na delavce pa s konjev na avtomobile. Je blo tud par revolucij vmes. Nanje sem mislu, ko sem z božjim srdom v prejšnjem postu strašil. Jest keč vidim v tem, da kiborgi ne bi smel ven pridet zato, da bi si jih lastil, da bi jim vldal pa jih za svoje potrebe izkoriščal, kot zdaj še zmerom počnemo drug z drugim pa vsem ostalim živim in neživim. Ker če bodo izpod 'naših rok' ven prišli kot enega spoštovanja vredna 'bitja' z eno svetostjo v seb, tko kot vse živo in neživo  okrog nas, pa če smo mi v to strstvo s svojo roko posegl al ne. Pol se ne bo treba niti spraševat, al majo dušo v seb al ne, a se  krivulja dotaknila  roba življenja al ne, a se bodo obrnil prot nam al ne...
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Zavest - evolucija
Reply #38 - 04.07.2002 at 20:58:34
 
svetosti življenja

lahko bi reku da je zavest (kreatorja) ustvarila življenje (to na Zemlji).

zavest, ki jo ima duša, pa si je izbrala življenje na tak način kot je življenje na zemlji.
preizkušnja ... priložnost za rast ... naloga ... ne vem kaj smo misll takrat ko smo si to izbral ... ne vem, ne vem ... ja ... pomoje nismo vedl da je fizično tolk sladko lahko ... ampak jeba je ker nočmo dojet, da tolk k je sladko je tud grenko ... in če ni nč sladko pol tud nč grenko ni.
življenje pa si je zmislu kreator (po svoji podobi) ... on je pomoje en nivo nad dušo sceno ... mislm pol se itak nivoji začnejo ... hec je pa v tem da je vse eno ali vseeno je ... in sicer to da pri nivoju je caka ... ko prideš do nivoja se ustaviš in premisliš ... ker ... u bistvu ne rabiš it čez ... lahko greš ... ni ti pa treba ... ker ... vsi nivoji se odražajo v vseh ... ti si slika vesolja in s tem tudi slika boga ... ampak ti (telo) si slika višjega jaza - JAZ SEM, in ta je slika vesolja, ampak jaz sem je nazaj slika tebe in vsega kar on je ... ti pa nisi ... bi lohka reku ... ti si njegovo nasprotje
in analogno temu je vesolje slika boga, ampak bog je še mnogo več kot vesolje ... on je vesolje (s)kreiru

kaj sm hotu povedat?

ja to ... da kura in jajc sta hkrat ... nahmal ... ob istem taktu ure se zgodita
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Zavest - evolucija
Reply #39 - 05.07.2002 at 10:17:30
 
gape wrote on 04.07.2002 at 20:58:34:
svetosti življenja

... hec je pa v tem da je vse eno ali vseeno je ... in sicer to da pri nivoju je caka ... ko prideš do nivoja se ustaviš in premisliš ... ker ... u bistvu ne rabiš it čez ... lahko greš ... ni ti pa treba ... ker ... vsi nivoji se odražajo v vseh ... ti si slika vesolja in s tem tudi slika boga ...


Po moje je ravno v tem caka. V bistvu ni važno, od kod kaj al pa kdo štarta. Začne se itak vse tam, kjer se ozavesti. Na katermukoli  nivoju se ena stvar 'začne' pa ma v seb vprogramiran, da se preseže. Problem človekove zavesti po moje  je, da se zaveda sama sebe in je v tem smislu tolk prevzetna, da 'misli', da je vse sprocesirano 'zanjo' (če je ne bi blo, nebi blo ničesar), zato si jemlje pravico, da določa 'stopnjo ozaveščenosti' drugih: tako ljudi kot drugih živih bitij in materialnega stvarstva sploh. Zato si jemlje tud pravico, da zavestosti  drugemu ne prizna, ga enostvno menalno in fizično zanika, 'ubije' ali 'izniči'.

Človeška zavest se vprogramiranisti k presežku  zaveda (od tod slutnja, da je nekaj 'nad'), višji jaz se nanjo priklaplja, amak jaz pa ego pa ves psihofizični telesni intrumenrij ima večino našega življenjskega obdobja (razen ranega otroštva in morda starostne zboganosti s smrtjo ) stalno ene probleme s tem, kako  to sprocesiranost  'zame' vkomponirat v eno kozmično vibracijo. Jest verjmem, da je to možno in v obdobju vmesnih razvsetljenj, ko zavest ozavesti 'odražanje vseh nivojev vsem', amak je caka v tem, da se v tem prosesu zavedanje lastne zavesti izgubi (praznina, ektaza) in da nam taka obdobja lahko služijo le kot korekitvi, ki jih je pol treba spedenat na fizičnem nivoju z vključitvijo vseh psihofizičnih sposbnosti in njenih omejitev. Te omejitve  pa so po mojem  tem manjše čim bolj se lastnih psihofizičnih omejitev zavedamo, kolikor bolj smo pred bogom (transcedenčne procese  naša psiha laže dojame personificirane v neki 'osebi') ponižni in kolikor nam je njegovo izražanje skozi druge in drugo sveto in kolikor smo do drugih/drugega sočutni v enem transedentnem smilsu.  

Po moje nas ma večina v naši materialistično/racionalistični civilaizaciji povsem zmotno predstavo, da so naše psihofične lastnosti tem večje, čim bolj se supemo dvignit na druge/drugo, jih obvladt in podredit. Verjamem, da je proces evolucije tisti, ki nas na tako napačno pojmovanje opozarja, in da mi s svojo nečirmeno zavestjo evolucijski procesv ne moremo preokrent, da nam bodo 'služili'.    

Nekako čutim, gape, da govoriva o isti stvari, o istih procesih, o  istem bogu, samo da jest ne zmorem  tega na tvoj način zaštekat.  Mate tle informatiki eno sposobsnost menatlnega vzorčenja na tko visokmu nivoju, da ga ni možno dosečt.  Pa sem že mislu, da evolutivnih procesov abstrahirat bolj, kot to jest počnem, sploh ni možno...      
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Zavest - evolucija
Reply #40 - 05.07.2002 at 11:14:20
 
sicer nisem dost zašteku zakaj se gre
ampak mogoče bi bli 'nivoji' zadost dobri za razložit na mašini:

pocesor -  je kopija matične plošče  (je kompatibilen),
s tem da matična plošča obvlada še veliko več
vse to povezano z diski in ostalimi v/i napravami obvlada še veliko več
v povezavi z operacijskim sistemom obvlada še ogromno več
in vse to zapakiramo v
NASLEDNJI NIVO
gajbo - črno škatlo
takih gajb je neskončno ...
vse so povezane med sabo v mrežo
so že skor intiligentne
ampak dokler ne priključimo tukaj zraven še ene črne škatle, take ki procesira nevronske mreže ZNA samo to kar smo jo naučil ... ta mreža črnih škatel namreč ... in ko sediš za svojo črno škatlo in se priklopiš na mrežo črnih škatel, ti je potencialno dostopno vse znanje ki jih one vsebujejo ...

ampak ti si samo un procesor iz začetka zgodbe

ampak ko si konektan si v enosti
sicer je heba ker razum tega sploh ne more dojet ... si namreč na naslednjem nivoju ... eni niti nivoja OSa ne morejo zapopast, kamoli vseh ostalih nivojev.

in un procesor iz začetka zgodbe ... če ga ni ... đaba vsi nivoji ... in procesor sm jest ... in gajba je telo
Hiša ki ni narejena z rokami

in sva dva ... v enem ... 1 telo, 1 jaz sem - spakirano v naslednji nivo ... duša ... že ta nivo je tolk zlo nedoumljiv ... nivo duše ... kako dušo razumet, kako si jo predstavljat ... si predstavljaš nedoumljivost vseh naslednjih nivojev? vse do nivoja 0 - BOGA?
tega NE MOREŠ RAZUMET
lahko pa razumeš prvi nivo - telo, ga izpopolniš in potem nadaljuješ an nasldnje nivoje.

isto k računalnik, najprej moraš gajbo kolkrtolk oobvladat da lahko greš pol in delaš internet, ampak če si lekcije pri gajbi preskoču, te pol izdelki na netu jebejo ... niso popolni in se vračašv nivo nižje v računalnik ki ga nisi spedenu do konca.

pač pomoje dušo lahko razumeš (v popolnosti) šele takrat ko telo presvetliš do konca ... in zato ni tolk zlo pametno izgubljat energije na naslednjih nivojih, dokler prejšnjih nisi spucu

sej pravm nism zašteku tvojga texta
ampak tole mi je pršlo dol in sm dal skoz sebe ... moja resnica ... v izdelovanju Smiley
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Zavest - evolucija
Reply #41 - 05.07.2002 at 13:13:22
 
Saj niti ni važno, če se ne štekamo. Pomembno je da se spodujamo  k ozavešanju lastne resnice. Še posebej, če verjamemo, da je v končni fazi itak skupna. Pa čeprav je ne bomo mogl nikol zaštekat...

V tem smislu komot pristanem na to, da sem beliver, forumovci pa ene vrste verska skupnost...
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Zavest - evolucija
Reply #42 - 05.07.2002 at 22:35:49
 
V debati smo prišli od evolucije preko zavesti, mnoštva njenih nivojev do božje podobe (in božjega srda). Zraven smo se dotaknili predvsem smiselnosti tega početja, svetosti življenja in posebnosti in modrosti vsakega otroka, pa še PR službe (recimo cerkve), ki jo rabi vsak pošten mesija, če hoče, da ga ljudje prepoznamo.

Ampak meni še vseeno nekaj ni čisto jasno. Recimo, da se strinjamo, da je bil evolucijski proces potreben, da se je v organskem življenju (ogljikokisikovodikovem), pojavila inteligenca in zavest. Pa naj bo sedaj evolucija božji načrt ali pa čista sreča ali naključje ali pa nekaj vmes.

Vprašanje, ki si ga jaz postavljam v tej debati pa je (ne dajem nobenih odgovorov, postavljam samo vprašanja, po možnosti provokativna) ali lahko mehnizme, ki jih poznamo iz evolucije prenesemo tudi na drug nivo in jih z nekaj sreče uravnovesimo tako, da bi lahko prišlo do pojava inteligence in morda zavesti tudi kje drugje, recimo da bi jo uspešno seštevali in odštevali silicijevi čipi, pa morda ne nujno ravno pentiumi ampak dekadiumi.

Določene mehanizme, ki jih poznamo iz evolucije, znamo morda delno že danes prenesti v softver. Naprimer z  naključnimi mutacijami in selekcijo algoritmov, na osnovi njihove učinkovitosti v reakciji na resnične primere. Kar znamo že narediti danes. Naprimer z avtomatskim učenjem in kompaktnim zapisom znanja na podlagi preteklih izkušenj, kar tudi znamo narediti že danes. Naprimer s simulacijo čustvenih odzivov pri živih bitjih, kar znamo že tudi danes relativno dobro simulirati.
Pa s pravilno povezavo vseh teh mehanizmov.

Če poskušam to še bolj natančno formulirat, se lahko vprašamo, ali lahko ta silikonski evolucijski simulaker
a. nikakor ne more
b. morda lahko, ampak vpribližno toliko verjetno, kot da bo milijon opic na milijon pisalnih strojih napisalo Hamleta
c. lahko, povsem mogoče
d. zelo verjetno
e. nujno
pripelje do nečesa, pri čemer se bomo lahko v veliki meri strinjali, da gre za inteligentno ali morda celo zavestno vedenje.

Prav enako bi se morali potem vprašati tudi za evolucijo, ali smo rezultat
a. božje iskrice, milosti, previdnosti, ipd., torej mehanizmov zunaj evolucijskega procesa
b. malo verjetnega naključja, ki se je zgodilo
c. nekaj, kar se bi povsem lahko zgodilo, glede na evolucijske mehanizme
d. nekaj, kar je zaradi evolucijskega procesa skoraj nujno
e. nekaj, kar ni moglo spodleteti, glede na evolucijski proces

V primeru, da sta črki pod odgovoroma na prvo in drugo vprašanje enaki, potem je zadeva dokaj jasna. Verjamemo v kar verjamemo, lahko o tem še malo razpravljamo, zbadamo, srečali se verjetno ne bomo, ker je to bolj stvar vere, kot pa argumenta. Vsaj zaenkrat.

V primeru, da se črki pod dogovori na prvo in drugo vprašanje razlikujeta, potem pa se postavi zanimivo vprašanje, v čem je razlika med obema evolucijskima procesoma, med "resničnim" in "simuliranim". V čem je razlika med resničnostjo in simulakrom. Mogoče se poskusite malo spomnit filma Matrix za lažjo predstavo.

Ker bi odgovor na to vprašanje morda lahko pripomore k lažjemu iskanju odgovora na vprašanje o tem ali smo sposobni ustvarit novo inteligentno življenje v drugi obliki (po gapetovo na ta težek način, oz. z rokami). Seveda če smo še vedno na področju dvoma in s tem diskurza, če nam na to vprašanje odgovora ni dala že naša vera, prepričanje, kakršnokoli že je.

Torej ali bo behaviorizem vzdignil svojo glavo, ali je zadaj nekaj več, kljub temu, da morda niti ne vemo točno kaj? Recimo Življenska (Bio-)Energija, opozarjam, da je navedena tukaj samo in predvsem kot primer, ne kot trditev, niti kot provokacija.

lp bp

P.S. Kloni in genetski inženiring so po mojem druga zgodba, ker tam ne ustvarjamo nove inteligence, ampak poskušamo narediti boljše in primernejše organske stroje, ki bodo skoraj gotovo omejeno inteligentni, ker take pač rabimo. Pri čemer nas pa lahko seveda presenetijo, če bodo tudi oni podvrženi evolucijski selekciji, kar pa mislim, da ne bodo, temveč prej skrbnemu načrtovanju.
P.P.S. Enako ali še lažje kot pri GI seveda lahko verjetno omejimo tudi inteligentnost naše s simulirano evolucijo ustvarjene inteligence.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Zavest - evolucija
Reply #43 - 06.07.2002 at 13:41:50
 
glih danes je DL prjavu da je inteleigenca tisto kar nas najbolj razlikuje od živali.

evolucija je bila potrebna zato da se je razvilo organsko življenje - 1 nivo
evolucija je bila potrebna zato da se je razvila inteligenca tega življenja - 2 nivo
evolucija je bila potrebna zato da se je razvila zavest te inteligence v organskem življenju - 3 nivo
... duša
... sistem
... bog
vsak nivo vsebuje vse prejšnje, jih ne rabi vsebovat, ampak se je odloču da jih bo vseboval.
nižji nivoji brez višjih ne morejo obstajat.
skupna možna energija vskega dela določenega nivoja je določena in neprekinjena.
bolj ko se premikaš po nivojih v drugo stran bolj se izgubljajo lastnosti začetnih nivojev in bolj se kažejo lastnosti ciljnih nivojev.

lahko prenesemo mehanizme na drugi nivo ... ampak tvoj nivo ... ne moj nivo ... ta tvoj drugi nivo je v bistvu -1 nivo ... bi mogoče lohka reku ... ker življenje ki ga je ustvarila zavest, je šlo še en nivo nižje in ustvarilo novo 'življenje', ampak se ne zaveda da ima ta reč, že za en nivo manj energije, kot jo ima tisti na prejšnjem nivoju (namesto energije si lahko predtavljaš tud vibracijo al pa gostoto) ... torej ... mehanizme lahko preneseš ... te množice energije, pa ne znaš, saj se je niti dobro ne zavedaš, pač božje energije - či, prana, boioenergija, reiki, BOŽJA LJUBEZEN ... ko boš njo doumel, pa itak ne boš več imel potrebe po takem stroju ...
torej lahko bi vse prenesu, vse simuliru ... edin ŽIVLJENJA ne ... vsaj zdej ne, na tem nivoju ne, na drugem ... kaj veš???

se pravi ... lahko narediš ta perfect stoj ... njegov neskončni približek ... ampak zakaj bi to delu ... ta stroj že imaš ... je darilo od boga ... tebi ... ti si si ga nekoč zaželel - nameraval verjetno ... in ti je dan ... razvij ga ... uporabi ga ... IMAŠ GA.

VERJEMI

lahko seveda narediš iz tega kar ti je dano (telo ki ni narejeno z rokami) kiborga, si uštemaš porcesor nekam bliz in ga povežeš z možgani ... to znamo ... na procesor obesiš hard disk kamor tlačiš fakte ki si jih hočeš zapomniti ... imaš najboljšo možno nevronsko mrežo ... uči jo ... zbaš si celotno zanje neta v auro - ops ono je že notr ... zbaš ga na disk ... uštemi si par 1G kosov ddrjca ... prklop na možgane ... in gas ... procesiraaaaaaaaaaaaaaaaj

upam samo, da ko bo prišel čas za odvezavo od vseh teh igračk, ki si jih boš prklopu nase, da te ne bo zlomilo, ker navezanost bo huda kolkr jest štekam ... to bo del tebe ... ampak TO NISI TI!!!

To je samo življenje ki ti je podarjeno, da se duša nekaj novega nauči, da se ji poveča zavest, ker zavest se odraža na vseh nivojih, in nivoju zavesti človeka, in duše, in sistema, in koneckoncev, BOGA.

(par nivojev sm zihr spustu al pa kej pa ni pomembno)
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Zavest - evolucija
Reply #44 - 06.07.2002 at 16:12:50
 
še tole sm najdu:


Nekoč je bil planet v oddaljeni galaksiji, ki je imel dve Sonci. To je bil planet velike lepote in veličine. Dve sonci sta ta planet oskrbovali z energijo in na njem je bila zelo razvita civilizacija. To je bil kraj sreče, zadovoljstva in vedrine. Duše so se v svojem razvoju skozi mnoga tisočletja tega, kar bi na Zemlji imenovali čas, razvila v raso bitij Višjega jaza. Imela so sposobnost zapustiti svoje telo in se dvigniti na še višjo vibracijo, če so želela. Ustvarila so čudovit kraj, ki ga številni imenujejo nebesa ali duhovni svet, kamor so lahko šla in si nabrala novih moči, ko so potrebovala počitek in sprostitev, ali preprosto kadar so potrebovala spremembo. Za ta kraj je skrbela skupina razvitih bitij, imenovana Bratstvo. Visoko razvita bitja s čudovito energijo. Med ostalimi člani so bili znani kot 'Mojstri'. Te duše so se odločile ostati v tem kraju in prisostvovale so pri organiziranju življenja in zabave na planetu z dvema Soncema.



Ime tega planeta ni važno, kot tudi ne, kje v galaksiji je bil, in na vprašanja v zvezi s tem ne bom odgovarjal. Namen tega kanaliziranja je razložiti Jaz.



Nekega dne so opazili, da obe sonci izgubljata energijo, z drugimi besedami umirata. Bratstvo je bilo zelo zaskrbljeno, saj so vedeli, da brez Sonc ne bodo mogli vzdrževati njihove energije na fizični ravni. Dali so navodila, naj se poišče nov dom. Bitjem planeta so sporočili, da bi lahko preprosto šli v kraj duha in ostali tam. Vendar so duše na planetu uživale biti v fizičnem, zato se je razširila novica, da je treba poiskati nov dom. Vesoljsko plovilo je šlo na pot, iskat ta dom, in po številnih iskanjih na številnih mestih je končno našlo Zemeljski nivo.



V tej točki razvoja je bila Zemlja na stopnji jamskega človeka. Človek se je ravnokar razvil v človeško obliko, vendar je imel majhno inteligenco. Bratstvo je bilo nad tem navdušeno. Odločili so se, da se bodo, da bi se povezali s to raso bitij, s to vrsto zlili s pomočjo zlitja DNK in kloniranja. To so storili in sčasoma je bil nov človek oblikovan in je začel rasti. Novo človeško bitje je bilo bolj razvito kot večina njegove vrste in z rastjo je kazal izredne sposobnosti, ki jih navadni jamski človek ni imel. Ta novi človek je poučil ostale o ognju in kmalu se je jamski človek razvijal z zelo hitrim tempom. Novi človek se je kmalu plodil s starim človekom in razvil se je človek, ki ga poznamo danes.



Bratstvo je pazilo na nova človeška bitja ter jih je redno obiskovalo, da bi videli, ali uspevajo v svojem razvoju. Ti zgodnji obiski so omenjeni v krščanski Stari zavezi in opisani kot Ezekielovo kolo in drugi dogodki. Znanstveniki so pogosto trdili, da ne morejo najti manjkajočega člena med jamskim človekom in modernim človekom, no, tukaj je! Bratstvo pa so je kmalu zavedlo, da je novo človeško bitje drugačno od tistih na planetu dveh Sonc. Zemljani so se prepirali, borili ... postali so zelo negativni. Bratstvo je bilo vznemirjeno zaradi tega in naročeno jim je bilo, naj ugotovijo, zakaj se to dogaja. Kmalu so ugotovili, da je bila narejena napaka. Nova rasa bitij je imela Višji Jaz bitij Bratstva, AMPAK, ob ploditvi je prevzela tudi preživetvene nagone jamskega človeka. To osnovno nagonsko energijo dandanes imenujemo Jaz. Ta energija je bila samo v jamskem človeku. Šlo je za naravno energijo, ustvarjeno, da bi pomagala pri preživetju, vendar je bila ob gojenju skvarjena in je bila zdaj izven nadzora. Bratstvo se je zavedlo, da so naredili strašno stvar in pričeli so si prizadevati, da bi to popravili.



Odločili so se, da je odgovor v izobrazbi, vendar niso mogli obvladati števila človeških bitij, ki so se zdaj množila ter tudi gibala po planetu. Odločili so se, da bodo redno pošiljali sle, ki bodo pomagali pri učenju. Nekateri Bratje so se odločili priti in se dejansko roditi tukaj, da bi pomagali pri tem izobraževanju. Dogaja se še danes. Človeštvo je zdaj prišlo do stopnje, ko se bo zgodil velik preskok. Toliko duš zdaj išče svojo resnično duhovno identiteto. Pred petdesetimi leti jih je bilo samo nekaj, ki so iskale, zdaj pa se večina človeštva razvija onkraj Jaza, vendar je Jaz mogočen nasprotnik in se bojuje z vso svojo močjo, da bi ostal v vsakem človeškem bitju.


http://www.svetduhovnosti.org/Koncna%20pozitivke/vpogled/JAZ.htm

pač ... evoulcija in njena zgodba
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4