Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 10
(Read 55576 times)
LittleStar
Ex Member




Re: DILEMA
Reply #90 - 07.08.2002 at 10:57:00
 
Dobra, topla in trudim se po najboljših močeh? Ojoj, hUala, Bardo Thodol. Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: DILEMA
Reply #91 - 07.08.2002 at 11:07:38
 
Quote:
Dobra, topla in trudim se po najboljših močeh? Ojoj, hUala, Bardo Thodol. Grin


Za to se moraš zahvaliti sebi, oziroma se lahko drugi zahvalijo tebi Smiley

Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: DILEMA
Reply #92 - 07.08.2002 at 11:17:21
 
Uf, kako je zakomplicirano tole življenje. Saj sem vedela, da je dilema. Sprejet videnje nekoga, ki je v tem primeru pozitivno, in se zahvalit. Skratka odreagirati, mu dati pomen. Roll Eyes. Ti me tako vidiš, 50 drugih pa me morda ravno nasprotno vidi. Vprašanje pa je, se je vredno navezati na to. Zmeraj trud, da bi ohranjala nekaj, kar ni zmeraj resnično. Nisem zmeraj dobra in topla. In  vprašanje je, če mi tisti drugi, ki me ne vidijo tako 'lepo', v resnici ne kalijo bolj.
Evo, malo filozofije na komplimente, ki jih nisem vajena sprejemat.
Embarrassed
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: DILEMA
Reply #93 - 07.08.2002 at 11:24:46
 
Malo pa res kompliciraš. Dobro poznam, to je levica, ki reže, analizira, skratka z vidika desnice, komplicira ...  Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DILEMA
Reply #94 - 07.08.2002 at 11:51:09
 
Quote:
Mi kaj drugega preostane, kot nositi križ, ki pravzaprav ni moj?


KHm, saj se hecaš, a ne?

Ja, seveda ti preostane kaj drugega. Recimo to, da se ne greš rešiteljice in zaupaš človeku, da se bo uspel sam spopasti s svojo slabo voljo, brez tvoje opore.

Potem ni čudno, da se počutiš obremenjeno z drugimi, če se sama obremenjuješ z nečim, kar ni potrebno.

To ni edini način, da potem nisi več osamljena.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: DILEMA
Reply #95 - 07.08.2002 at 12:03:13
 
Ne, ne hecam se. Ni edini način, je pa način, kako ljubiš soljudi, kljub temu, da nimaš partnerja. Bo pa držalo, da je to bolj MOJ križ in treba se bo naučiti nositi ga voljno. Pa čimprej fanta najt. Grin.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: DILEMA
Reply #96 - 07.08.2002 at 21:25:12
 
Quote:
Ne vem kakšni ljudje izgovarjajo ta stavek. Tisti, ki se ne bi radi zavedali?


Ja.
Ne vem, če je to ravno Jezusov stavek, ampak zelo rade ga uporabljajo religije.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: DILEMA
Reply #97 - 10.08.2002 at 12:09:59
 
No danes sem zopet pismene volje, zato na juriš. Podal vam bom še moje gledanje na prvotna tri vprašanja, Amstel:

1. Najprej se je vprašala, zakaj nekateri delajo na sebi, drugi ne
Tukaj bom poiskušal biti čimbolj razumljiv, čeprav mi je to zelo težko. najprej da vam povem da nobena prispodoba ni mišljena žaljivo, in da skupine ki jih vidim pomenijo neke vrste predalčkanje, ki pa ga jaz niti pod razno ne vidim kot slabo. Ker ljudje pač smo v predalih. Ker smo si različni.
No tako-Amstel obstajata 2 vrste ljudi-ljudi ki delajo na sebi in se iščejo, ter druga stran ovčk(ovčke so zelo lepe živali, a žal niamjo druge funkcije bivanja kot sama eksistenca po sebi in pomoč drugim za preživetje)
Zakaj tako ločim? Tukaj vam bo jasno da to ni predal. Ločim na ljudi, ki so se začeli spraševati vprašanja o katerih debatiramu tukaj ali kje drugje, vprašanja ki niso zgolj povezana z vsakdanjim preživetjem. Nekoč nekdaj se je vsak od nas, pa naj bo to vernik, ki išče potrditev, pa naj bom jaz, ki ne vem kaj sem, a iščem nekaj, v glavnem tisti ki smo se podali na pot.
In kje se ta dejavnost dela na sebi pojavi? takrat ko dojameš, da počneš ti to sam mogoče ob pomoči drugih, a ne zaradi želje drugih? Me razumete. Vernik, ki veruje v boga, a ne verjame vanj zato ker so mu to povedali, ampak zato ker ga hoče najti sam v sebi ali nekje zunaj. ZAkaj do tega pride? RAzlogov je toliko kot je ljudi samih.
Poglejmo ta forum. Nekateri bi bili radi poduhovljeni? ZAkaj? Ker so v življenju trpeli in bili za zidovi in nekoč jim je počil film in so rekli jaz imam dosti in so zaćeli iskati.
Nekateri smo to začeli-govorim zase, ker se najbolj poznam, ker je bila ta zantiželja prisotna preden so se pojavili problemi.


2. Potem je prišla do tega, da ni vedela, ali delo na sebi pomeni šibkost ali moč


Se spomnite poteka preobrazbe? Se spomnite, ko ste se začeli zavedati(kdor se je) svoje podzavesti, svojega vzorca in ste ga hoteli zavrniti? Se spomnite neprespanih noči, jokov krikov...
In potem je bilo lažje(vsaj pri meni, po dveh letih resne osebnostne krize, ko nisem pripadal ne tja ne sem ne nikamor, sem se začel dojemati. Ali to pomeni moč ali šibkost? Moč. ZAkaj?

Ker nimaš več poti nazaj. Oni imajo še vedno izbiro. Oni se zavedajo da življenje kot ga živijo ni pravilno, da bi moralo biti drugače, vendar podležejo svojim vzorcem, svojim priučenim lastnostim in se vdajo. In to okličejo usoda. A še vedno imajo izbiro. Lahko bi naredili kot mi.
A kaj je potrebno za to?
Moč.
Ker je enosmerna pot. A seveda edina pot, najlepša pot. Čudovita pot.
Zakaj tako govorim. Ker imam to v glavi.Ne vem točno od kod, ne od kdaj, samo preprosto tako razmišljam.


3. Končno se je uspela in zmogla toliko odpreti, da je vprašala tisto, kar jo resnično mori - srčika njenega problema je njen odnos s partnerjem - ona dela na sebi, on ne - partnerstvo torej, ja.
Hmmm, ja če partner ne želi dosegati tvojega nivoja je seveda zadeva hitro razložena iz behavoirističnega vidika-oseba ki se ne razvija, postane dolgočasna, enolična, in oseba ki je ob njej, če je žrtev bo to trpela, če ni, ne bo. In mislim da ti nisi, a samo mislim, ti moraš vedeti bolje.


Ali je bolje če sta partnerja različna?
Partnerja sta različna v vsakem pogledu že v osnovi.moški-ženska.
KAj če bi se začeli za začetek učiti en od drugega. Mislim, da nam bo zmanjkalo časa že za to nalogo. 8)
Lep dan vsem skupaj.
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DILEMA
Reply #98 - 10.08.2002 at 16:04:36
 
Thot wrote on 10.08.2002 at 12:09:59:
Hmmm, ja če partner ne želi dosegati tvojega nivoja je seveda zadeva hitro razložena iz behavoirističnega vidika-oseba ki se ne razvija, postane dolgočasna, enolična, in oseba ki je ob njej, če je žrtev bo to trpela, če ni, ne bo. In mislim da ti nisi, a samo mislim, ti moraš vedeti bolje.


KAj če bi se začeli za začetek učiti en od drugega.


Thot, lepo, da si danes, ko je tak deževen dan, na volji za debatiranje. Jaz sem tudi.  Grin

Tisto vprašanje glede partnerstva, se je nanašalo na situacijo, ki ni imela veze z mojim partnerstvom z nekom.

Thot, kar mi je od napisanega najbolj všeč, je tvoj predlog, da bi se le začeli učiti eden od drugega. Nam ostaja malo časa na razpolago.

Ampak, ti moram priznati, da se v meni razvija en tak dvom, ali se lahko učimo eden od drugega, ne da bi se za to morali preveč prilagajati in celo izgubiti sebe. Thot, hehe,  daj povrni mi kaj upanja.  Grin
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: DILEMA
Reply #99 - 12.08.2002 at 09:34:53
 
He, Amstel, pa sva se zgrešila v soboto. Bova nadaljevala sedaj. Grin
Učiti se eden od drugega in ne preveč prilagajati-saj ravno v tem je point. Če me razumeš. Ko se začneš, prilagajati ali če celo izgubiš samega sebe, ali ne postaneš nekdo drug? Nekdo ki je narejen po partnerjevih zahtevah?
In kaj lahko potem ponudiš temu partnerju? Obris njegovih želja? RAvno tega ne smeš dopustiti, sebi moraš ostati zvesta. Kako pa bi tebi ugajalo, če bi namesto osebe ob sebi imala obris sebe? Mislim da ne, se motim? Seveda je to prilagajanje mišljeno osebnostno(tu ne gre za kompromise in podobno), samo vprašanje kdo si in ali boš ostala ti.
Tako jaz to vidim.
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: DILEMA
Reply #100 - 12.08.2002 at 10:23:29
 
Quote:
Ampak, ti moram priznati, da se v meni razvija en tak dvom, ali se lahko učimo eden od drugega, ne da bi se za to morali preveč prilagajati in celo izgubiti sebe.


Lahko se prilagajamo, vendar je pomembno to, ali se zavedamo tega, da se prilagajamo ali pa se tega ne zavedamo.

Prilagajanje, ki se ga ne zavedamo, je izgubljanje samega sebe.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DILEMA
Reply #101 - 12.08.2002 at 15:52:17
 
Grin Zavedanje ... evo, recept.

Mhm, pa še res je. 8)
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DILEMA
Reply #102 - 12.08.2002 at 19:33:51
 
Thot wrote on 12.08.2002 at 09:34:53:
RAvno tega ne smeš dopustiti, sebi moraš ostati zvesta


Thot, že kar si pred par dnevi napisal, sem se precej strinjala s teboj.
Seveda, nihče si ne želi imeti ob sebi svoj odsev, še manj pa nekoga, ki se ne spreminja, ker, ja, res postane dolgočasen.
Ravno to je umetnost... vzdrževati stik s seboj in s partnerjem, hkarti pa biti flexibilni, da spremenimo pri sebi to, kar za partnerstvo, niti za partnerja, ni dobro.

In tu, je bistvo. Veliko tega imamo v sebi, kar ni dobro za drugega niti za tretjega, ki je partnerstvo samo, niti za nas same. Ja, seveda. Nobena velika umetnost... to so vzorci. Pa še, korak naprej, program, ki smo ga sprejeli + življenska zgodba, ki smo si jo napisali.. veliko preden smo bili sposobni odraselga in objektivnega razmišljanja.
Kaj to pomeni? To, da se je nujno vrniti nazaj. Nazaj ravno v tisti del nas, ki še vedno verjame, da če ne bomo taki, kot od nas drugi hočejo, nas bodo nehali imeti radi, ali se bodo umaknili in nas tako kaznovali...
Čerpav smo odrasli, še vedno to nosimo s seboj.
In tako... se srečata dva... ki glej ga zlomka, imata podobne vzorce ali vsaj kompatibilne. In vse kar laufa v redu, dokler obem naenkrat ne butajo ... vzorci. In kaj takrat? Nič. Nič. Počakati, da mine.

Pa veš... vedno bolj sem prepričana, da ima pomembno vlogo, sposobnost, in to pri obeh, da vzdržita tesnobo, ločenost, ki se neizogibno nabere. Vzdržati in ne prekiniti stika. Ko mine, je vse lažje.

Nekje si rekel, da poznaš igrice .. manipuliranje.. volk in ovca... pa te fore... dokazovanje moči.
Če si bral temo, ki jo je načela Anuk na Svetovalnici... si morda opazil ene zelo enostavne zadeve, ki sem jih zapisala. Čemu se je dobro izogibati v odnosu... če želimo, da bo cool. Preprosto, jasno.... v eni alineji....
In... če si oapzil, si lahko videl, da je tudi motiviranje, nagrajevanje drugega, navadna manipulacija...
Sej veš... če bo ljubči/lubca priden, bo dobil tortico.
Back to top
« Last Edit: 12.08.2002 at 22:39:21 by Amstel »  

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: DILEMA
Reply #103 - 13.08.2002 at 12:59:31
 
Ja Amstel, sem prebral in  vidim, da se strinjamo v zelo veliki meri. In kolikor sedaj jaz vidim da ti s teorijo nimaš problemov,, mogoče malo z prakso? JA saj to je tisti problem. Veliko ljudi točno ve kaj je prav in kaj ni(za njih same), pa v življenje nikoli ne spravijo svojega spoznanja.
Je strah res tako močen?
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DILEMA
Reply #104 - 13.08.2002 at 22:42:43
 
Thot wrote on 13.08.2002 at 12:59:31:
Je strah res tako močen?


Ja.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 10