Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 
(Read 55549 times)
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DILEMA
Reply #120 - 16.08.2002 at 17:55:38
 
Pa recimo, da strah proizvajamo iz obeh "izhodišč", torej, iz znanega in neznanega ... Torej neinformiranosti in pa posploševanja že znanega. To se mi zdi še najbolj realno.
Zdej... če imamo zaradi neznanja... se informiramo in zadeva je rešena? Hm. Menda ne. Ker so določene informacije nedosegljive za v naprej.
Nekateri ljudje (včasih to počnem tudi jaz) zmanjšajo svoj strah, s tem, da naredijo neznano situacijo bolj predvidljivo... Tako, da predvidijo možen izhod.
Se vam je kdaj zgodilo, da ste si naslikali scenarij?

Pri posploševanju znanega.. pa govorim o tem, da neko izkušnjo posplošimo na vse prihodnje situacije. Zato, da bi se izognili ponovnem srečanju s tem.
In samo če riskiramo (z našega vidika je to riziko), lahko v boljšem odnosu (partnerstvo npr.) popravimo grenak okus prejšnjega.
Hudič je le, da imamo veliko šans, da se srečamo s podobnim situacijami, dokler se upiramo.

Hm, jat to tako vidim.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: DILEMA
Reply #121 - 16.08.2002 at 18:07:44
 
Hm, ja Amstel, posploševanje, samo mislim da tu naletimo še na večji problem. Kakšen? Če predvidimo vse situacije, še vedno ne upoštevamo človeškega faktorja-različnosti. In s tem, ko predvidimo, naredimo največjo napako. Predvidevanje je človeška velika zmota. Imam drugače doma ene teste-od predvidevanja in upam da mi bo uspelo priti na piknik, da jih bom prinesel, boš videla o čem govorim. Ljudje ob sklepanju sprejmemo vedno napačne poteze-verjemi.
Posploševanje znanjega, kot si napisala, pa je samo predvidevanje, z drugimi besedami.
Ne vem, jaz nekako ne dajem prednosti predvidevanju, vsaj kar se tiče partnerstva, ker se lahko kar kmalu zmotiš in se stvar razvije v napačno smer.
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DILEMA
Reply #122 - 16.08.2002 at 18:33:49
 
Mhm, seveda je predvidevanje problem. Ne samo, ker ne upošteva človeškega faktorja. Ne upošteva sil vesolja.
Zase lahko rečem, da sem dobro spoznala kam peljejo taka predvidevanja. In se dokaj dobro naučila, da se prepuščam. "Dokaj dobro" pomeni, da mi včasih uide kaka napoved... hehe.

Kako pa kaj tvoji strahovi?
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: DILEMA
Reply #123 - 16.08.2002 at 18:47:20
 
Hm, moji strahovi? Največjega sem odpravil-moram priznat, da res edini veliki strah se mi je nekje pojavljal,  to je bil, da bi na koncu ostal sam. A potem, ko sem nekaj časa živel sam, sem sprevidel, da je biti sam izredno lepo in plodovitno. Pa še druga stvar, pa ne vem kko je ona izginila, zavedel sem se, da če vztrajam pri tem da sem tak kot sem, sem ljudem še bolj všeč kot prej, če me razumeš.
To je bil moj edini pravi strah.
Čeprav moram priznati,da pa sem opazil nekaj zanimivega. Strah pred žuželkami, ki sem ga imel od otroštva, pa ni bil posledica, pač strah kot tak in je izginil, ko sem bil v vojski in sem moral ležati med vsemi žuželkami tega sveta. In takrat smo se sprijateljili Grin, a zanimivo je to, da se mi je po parih letih, zopet ta strah pojavil. In to ne pred tistimi ki so lahko nevarne, pred tistimi ki so grde Grin.
Drugega pa me trenutno ni strah.
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DILEMA
Reply #124 - 16.08.2002 at 19:25:58
 
Thot... mene je pa strah, da ne bom sprejeta takak kot sem. Okrog ni nič in notri je votlo? No, ne ravno. Že videno. Že doživeto. Razširjeno. Odhaja in prihaja v valovih. Potrebno celitve.

Ti pa podajam roko, ko si rekel, da bolj kot si ti ti, bolj si sprejet oz. drugim všeč.

In še to. V tej situaciji, v kateri sem, se tudi bojim, da bom vedno težje našla službo. In vse kar temu sledi.


Hehe... a praviš, da se grdih žuželk bojiš? Recimo bogomoljk?  Brrrr. Paličnjakov? Brrr.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: DILEMA
Reply #125 - 16.08.2002 at 22:38:39
 
Quote:
on Aug 15th, 2002, 8:11pm, Robi wrote:
Strah nastopi vedno v odnosu do znanega, ne pa do neznanega.

s tem se pa jest ne strinjam


Gape
Ampak, če upoštevamo tole:
Quote:
Človek, ki mu vlada strah, nenehno preračunava, planira, ureja, hrani.

Potem je to res :
Quote:
Strah se pojavi v trenutku, ko bi rad živel v določenih okvirjih, na nek določen način.
Živeti brez strahu, pomeni živeti brez modelov.

Potreba po vzorcu je vir strahu.  


Torej ego se počuti ogroženega takrat, ko lahko kaj ogrozi njegove vzorce in prepričanja.
To pa se lahko pojavi le v odnosu do nečesa, kar ego pozna. Pa čeprav je le neka iluzija ali predvidevanje.
Torej, kako lahko potem nastane strah   v odnosu do neznanega. Saj neznano ne more ogrožati nekega vzorca.

Quote:
za dosego ljubezni (četrti nivo) je potrebno premagati strah (3 nivo)


Kako premagati ?
Saj ta želja po premagati spet izhaja iz egota, ki je vir strahu.
Iz tega lahko nastane le sebična ljubezen, posledica pa je ljubosumnost.
Pa smo spet pri strahu.

Ego temelji na delnih resnicah. Zato ga ogroža višja resnica oz. tisto, kar je bolj znano.

Thot
Quote:
Kaj pa če bi imel recimo informacijo, da je življenje po smrti še lepše?

Če bi vedel, da po smrti ne bi izgubil ničesar, na čem temelji moj ego, se smrti ne bi bal.
Le čemu ?
Smrti se bojijo najbolj tisti, ki so najbolj navezani na svoje vzorce. Saj večina verjame, da po smrti izgubimo vse.
Torej, je to znano, da izgubimo vse, zato se ego boji.

Zakaj pa misliš, da obstaja vera v posmrtno življenje ?
Po drugi strani pa govorite, da so verniki najbolj retardirani in sebični ljudje ?
Kaj sledi iz tega ?

Quote:
Nekoga je strah kač? ZAkaj?

Zato, ker je imel opravka s kačami.
Če še nikoli ne bi slišal za kače, se jih ne bi bal. Le čemu ?

Tu še je več primerov, da se bojimo znanega. Torej vse, kar ogroža naše »okvirje«, po katerih živimo.
Quote:
Hm, moji strahovi? Največjega sem odpravil-moram priznat, da res edini veliki strah se mi je nekje pojavljal,  to je bil, da bi na koncu ostal sam


Quote:
mene je pa strah, da ne bom sprejeta takak kot sem


Quote:
V tej situaciji, v kateri sem, se tudi bojim, da bom vedno težje našla službo.


Smiley
Quote:
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DILEMA
Reply #126 - 17.08.2002 at 00:04:22
 
Lej,
nekateri se tu pogovarjamo iz čiste nepopolne prakse. Govorimo o sebi. Ja?
In sedaj želite na teh postih potrditi neko vašo teorijo?

Tole mi ne paše. Prav zares da ne.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: DILEMA
Reply #127 - 17.08.2002 at 05:22:14
 
sorry amstel ... mogoče je pa dilema v egu

Q
Zato, ker je imel opravka s kačami.
Če še nikoli ne bi slišal za kače, se jih ne bi bal. Le čemu ?
Q
če ne poznam (kot jaz - ego) kače - sploh ne vem kaj to je, se je valjda ne bojim, ko jo spoznam, mi nekdo pove da je kača taka in taka, se je ustrašim (čeprov strah pred kačo je pravzorec in zanj to niti ne velja tolko, pa da poenostavim) , bojim se je šele, ko jo spoznam, ampak res spoznam, ko postane moja prijateljica, ko jo ljubim ... takrat se je ne bojim več.
jaz, ego.
bojim se je edino takrat ko jo poznam (vem zanjo), a je v bistvu ne poznam

glih tko kt dokler ne vem, da je zraven mene črno črna luknja, se je ne bojim, ko ugotovim da je zraven mene in hkrati ne vem kaj je notr -  kaj ona sploh predstavlja - takrat se je bojim.
ko jo poznam a je ne poznam - ko sem v dvojnosti.

TO JE MOJA IZKUŠNJA!!!
Back to top
« Last Edit: 17.08.2002 at 11:41:57 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: DILEMA
Reply #128 - 17.08.2002 at 09:17:17
 
Lej Amstel

Teorije je potrebno postavljati na podlagi opažanj in realnega življenja.

Teorija bi naj odsevala čim večji del realnosti.


Tudi, če to mni res kar pišem, glavno je, da raziskujemo. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: DILEMA
Reply #129 - 17.08.2002 at 11:33:34
 
Quote:
sorry amstel ... mogoče je pa dilema v egu


Ja, tudi meni se tako zdi.

Quote:
Skoz neki razmišljam, delam na sebi...

Zakaj pa te potem toliko skrbijo "zidovi" drugih oseb, če delaš na sebi ?
Zakaj želiš, da bi tudi partner delal na sebi ?

Torej si želiš le nekoga, ki bi odseval tvoj jaz. Ampak to ni izziv. Kako naj ob takem človeku rasem ?

Amstel, vzrok tvoje dileme je v tem, da bi rada bila nekaj, kar nisi.
Zato od drugih pričakuješ, da ti odsevajo nekaj, kar si želiš in ne to, kar si.
Tule se zelo dobro vidi delovanje tvojega egota, ki želi realnost prilagoditi svojim vzorcem in svoji resničnosti.

Imaš znanje, ki nasprotuje tvojim prejšnjim predstavam in ego se še naprej bori za svojo resničnost.
In v tem je dilema.

Vprašaj se, kaj skrivaš ? Česa se bojiš ?

Iskreno ogledalo nam kaže le življenje samo.
Ti pa želiš ogledalo prilagoditi.

Najprej se sprejmi takšno, kakršna si. Pa se ne boš v sebi počutila ločeno, pa tudi od drugih ne boš tako odvisna oz. občutljiva.

Tako, v grobem, čeprav še to ni to. Smiley

Pa bo. Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DILEMA
Reply #130 - 17.08.2002 at 13:18:23
 
Hm, očitno ne razumeš, kaj ti hočem povedati. Od kar sem na forumu, to je od marca, Robi, še nisem prebrala ene same stvari, ki bi govorila o tebi. O tvoji izkušnji, o tvojih vzorcih, o tvojih dilemah. Veliko imaš povedati o drugih. Razumeš zdej?


Ups, pa še to. Sem našla veliko odgovorov zase. Najbolj smiselen odgovor je dala Miška. In tam sem dobila, kar sem rabila.

........

Robi, dovoli, da se še jaz malo ukvarjam s teboj, glede na to, da sem ti prav prišla pri tvojih raziskovanjih. Te bom malo zanalizirala, prav?

Si že slišal za Rešiteljski sindrom? To je ena taka naravnanost v človeku, da rad vidi v drugih ljudeh, da so potrebni pomoči, zato, da jih lahko rešuje. Pozornost ima usmerejno v to, da poišče take ljudi, ki so v težavah. Če najde nekoga, ki ima zelo dobro razjasnjene pojme, potem Rešitelj nekako sploh ne ve, kaj bi počel. Ljubezen gleda skoz perspektivo biti drugim v oporo. Kar je nerodno pri tej vlogi, je to, da drugega človeka v odnosu, ki bi mu naj bil enakovreden, pogosto potiska v položaj, v katerem mu da vedeti, kaj lahko izboljša, kje ima še kaj za popraviti, nakaže kje mu lahko on pomaga. Čez čas Rešitelj pripelje drugega, da se počuti utesnjenega, ker že v naprej ve, da bo spet postavljen v položaj, ki si ga ne želi. Torej v položaj Pomoči potrebnega.
Evo Robi. Kako ti je kaj všeč moja analiza tebe?
Back to top
« Last Edit: 17.08.2002 at 15:30:38 by Amstel »  

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: DILEMA
Reply #131 - 17.08.2002 at 19:25:45
 
Quote:
Hm, očitno ne razumeš, kaj ti hočem povedati. Od kar sem na forumu, to je od marca, Robi, še nisem prebrala ene same stvari, ki bi govorila o tebi. O tvoji izkušnji, o tvojih vzorcih, o tvojih dilemah. Veliko imaš povedati o drugih. Razumeš zdej?


Ne, ne razumem. Smiley

Sigurno si že slišala to, da človek vedno govori o sebi.
Torej je teh 600 postov, le odsev mene in to, kdo sem in kako razmišljam.

Kako lahko potem rečeš, da še o meni nisi prebrala niti ene stvari ?
Razen, če moje poste preskakuješ. Smiley


Quote:
Evo Robi. Kako ti je kaj všeč moja analiza tebe?

Ja, super. Čeprav je to le znak, kako ti vidiš stvari in kako v tem trenutku razmišljaš.
Isto velja za mene, ko sem jaz tebe analiziral.

Ne razumem pa  tega, zakaj potem iščeš rešitelja ?
Saj si v meni prepoznala rešitelja.
Pa sem res rešitelj ? Smiley

Sicer so me že od nekdaj zanimale skrivnosti. In največja skrivnost, sem jaz sam sebi. Smiley



Sploh pa mi ni jasno, zakaj si me dvakrat vprašala, zakaj ti ne povem svojega mnenja, ko pa sem ti napisal, pa ti to ni všeč.
Torej ti ni všeč moje mnenje in moj način razmišljanja.
Zato, ker si pričakovala nekaj drugega ?

Drugačnega rešitelja ? Smiley



Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DILEMA
Reply #132 - 17.08.2002 at 20:11:17
 
Ja, seveda berem (skoraj vse) tvoje poste. In razberem kako razmišljaš. Poskusi se še kdaj izpostaviti s kako svojo dilemo. Potem bom vedela, da priznavaš tudi svoj ego.
Saj ga še imaš, a ne?   Shocked

Mnenje in analiza, to sem upala, boš razumel - razliko.
Mnenje dopušča, da se motiš. Analiza ne.
In ves čas ti govorim o načinu, kako nekaj poveš. Veliko bolj pristno bi bilo, če bi opisal kako svojo dilemo, ki si jo kdaj imel v življenju. Temu rečem, govoriti o sebi.

Sicer sem vsebino vseeno razumela in vzela na znanje. Vzela kar se mi zdi uporabnega.
Saj veš, da gre za tvoje trenutno videnje mene, govori pa tudi o tebi. Tako, a ne?

Če bi iskala rešitelja, bi se te oklenila, a ne.
Glede dvojnosti sem te vprašala in seveda, hvala za tvoje mnenje.
Sem pa tudi napisala, da sem v Miškinem postu našla odgovor na svoje vprašanje.
Back to top
« Last Edit: 17.08.2002 at 22:35:24 by Amstel »  

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DILEMA
Reply #133 - 17.08.2002 at 20:14:48
 
Robi wrote on 17.08.2002 at 19:25:45:
Sigurno si že slišala to, da človek vedno govori o sebi.


Mhm, sem slišala. Samo, ti moram priznati, da vedno težje berem poste, ali jih pa sploh ne, ko pišeš drugim o njih samih, ne o sebi. Seveda s tem, ko o drugih govoriš, veliko poveš tudi o sebi. Posredno.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DILEMA
Reply #134 - 17.08.2002 at 22:31:38
 
Robi wrote on 17.08.2002 at 19:25:45:
Pa sem res rešitelj ? Smiley


Tole sem spregledala prej. Ne verjamem, da si rešitelj.

Verjamem pa, da ti ta   v l o g a   rešitelja odgovarja in da misliš, da si rešitelj.


Se nisva dobro razumela. Moja analiza, je bila sicer kar jasna.

Imam pa eno vprašanje.
Kako dobro se počutiš oz. počutite, ko analizirate druge? Namreč jaz se zelo slabo.
Dvomim, da se bom še kdaj poslužila tega Ego tripa.

Razen, če me bo (spet) kdo k temu pozval.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10