Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 10
(Read 55175 times)
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DILEMA
Reply #75 - 29.07.2002 at 00:15:02
 
Zdravo!

No, tako bp, kot Miro, sta mi odgovorila v stilu, dajanja in sprejemanja. In to seveda laufa, dokler je uravnoteženo.
Pa vendar, morda vidim nekaj, kar se zdi drugim nevidno, ali pa je res odsotno.

Ne me križat, za to kar bom rekla. Radi imamo ljudi, ki nekako zadovoljujejo naše predstave. Torej ljubimo te predstave. Ko ljubimo drugega, potem vemo, da partner ni tu, da bi nam bil na voljo. In ko ljubimo, smo pripravlejni sprejeti nekaj, kar za nas ni nujno ugodno, z vidika zadovoljevanja potreb. Ampak, ker ljubimo, zmoremo sprejeti dejstvo, da je drugi, oseba zase.
Ampak, tega pač veliko ljudi, ne zmore. No, tu nastopi "moj ekonomski" moment.

Zdej; kdor zna zase poskrbeti, dobro poskrbeti, potem ne pričakuje, da bo drugi .... tak, pa tak, pa to pa to dajal...
Ampak, kot moje oko daleč seže, opažam veliko pričakovanj glede "uporabnosti" drugega za lastne potrebe.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: DILEMA
Reply #76 - 29.07.2002 at 07:07:43
 
Hej, Amstel – welcome back! Upam, da si se imela lepo…

Glede tele tvoje »ekonomije«… Je dovolj, če napišem: »enih se pa osvobajamo, ane?«, ali moram še kaj dodati?

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: DILEMA
Reply #77 - 29.07.2002 at 11:01:44
 
Hmm...

Quote:
Zdej; kdor zna zase poskrbeti, dobro poskrbeti, potem ne pričakuje, da bo drugi .... tak, pa tak, pa to pa to dajal...  


Tako sem tudi mislil. Saj to je bistvo brezpogojne ljubezni, a ne?

Ni pa nujno, de predstavlja brezpogojna ljubezen tudi zvezo, to pa ne. Sploh mislim, da se ljudje preveč usmerjamo v ustvarjanje zvez, namesto, da bi pustili, da nastanejo same. Ne pustimo času čas.

Velikokrat se preveč obešamo na kratke avanture, nekaj srečanj in kakšen seks... Pa prehitro pričakujemo, da bo iz tega nekaj velikega zraslo.

Kar je dobrega, navadno pride od tam, kjer bi najmanj pričakovali. Dobro se je prepustiti toku, brez prevelikih pričakovanj.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DILEMA
Reply #78 - 29.07.2002 at 20:37:25
 
Quote:
Velikokrat se preveč obešamo na kratke avanture, nekaj srečanj in kakšen seks...


Ja, prav zanimivo, kako sovpada tole, kar si napisal, z mojim razmišljanjem zadnjih nekaj dni.

Namreč... glede odprtosti....

Mah, bom kar nov topic odprla.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DILEMA
Reply #79 - 29.07.2002 at 20:54:29
 
Miska wrote on 29.07.2002 at 07:07:43:
Hej, Amstel – welcome back! Upam, da si se imela lepo…
Glede tele tvoje »ekonomije«… Je dovolj, če napišem: »enih se pa osvobajamo, ane?«, ali moram še kaj dodati?m.


Yeah, Amstelka se mela lepo.

Miška, saj veš, da preden se osvobodimo, moramo dobro vedeti, česa se osvobajamo... that's why tolk... govorjenja...  Grin
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: DILEMA
Reply #80 - 06.08.2002 at 15:11:30
 
Quote:
Zanima me, kako razumete naslednje:
"Naj levica ne ve, kaj dela desnica".
To se mi zdi namreč v nasprotju z zavedanjem ???



Tu še zmeraj čakam, če se bo kdo odločil in poskušal razložiti tole o levici in desnici.
Smiley


Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: DILEMA
Reply #81 - 06.08.2002 at 15:15:49
 
mogoče pa vsi preveč dobesedno jemljemo levica in desnica?

Če izhajamo iz dejstva, da smo vsi eno, eno telo, potem nas (levice)  res ne briga, kaj dela sosed (desnica). Vsak naj pomete pred svojim pragom, ali kakor se vrti tisti izrek na vrhu strani: ne obdeluj sosedovega polja. Svojega imaš zanemarjenega.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: DILEMA
Reply #82 - 06.08.2002 at 15:37:11
 
No, saj jaz tud nisem mislila ravno svojih rok Grin. A tako praviš? Ja, bo držalo nekako tako. Ampak, kaj če nimam svojega polja oz. meja ni natanko določena. Potem delam kot da je moje in se delam, kot da ne vem, da je od koga od zunaj?
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: DILEMA
Reply #83 - 07.08.2002 at 07:41:51
 
Quote:
No, saj jaz tud nisem mislila ravno svojih rok Grin. A tako praviš? Ja, bo držalo nekako tako. Ampak, kaj če nimam svojega polja oz. meja ni natanko določena. Potem delam kot da je moje in se delam, kot da ne vem, da je od koga od zunaj?



če se delaš, da delaš, potem to nisi ti, ampak se igraš neko igrico. Da bi prizadela sebe, da bi prizadela druge? Da bi se učila? Ti? Drugi? Preizkušala, kako se ti vrne, kar daš od sebe? A v takem primeru res slediš vodstvu duše (ali višjega jaza ali...) ali slediš egotu?

Ni iskrenosti, ni pravega namena. Namen pa je važen, kenede?
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: DILEMA
Reply #84 - 07.08.2002 at 08:58:50
 
Ana, evo en primer:
Pridem na obisk k prijatelju. Že iz predhodnega telefonskega pogovora izvem, da ima spet malce slab dan, eden izmed tistih, ko se ne razume z mamo ter meni, da mu pije energijo, zato se nekako naštelam, da bom mu v oporo, da mi bo lahko povedal, kaj ga teži, jaz mu bom prisluhnila in bo potem bolje. In ko ga poslušam, njegovo polje vstopi v moje, kar pomeni, da občutim njegovo bolečino, po domače rečeno, pije mi energijo oz. mu jo prostovoljno dam, s tem, ko sem prevzela nase 'njegovo polje' in ga obdelujem. Torej se delam, kot da je moje. Ne morem ljudem govoriti - halo, nehajte, ker sem občutljiva oseba in avtomatsko sprejemam nase vašo bolečino. Nehajte, ker mi jemljete energijo, ker v večini ne znam drugače, kot si jemat k srcu. Mi kaj drugega preostane, kot nositi križ, ki pravzaprav ni moj? Ja, morda velika osamljenost.


Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: DILEMA
Reply #85 - 07.08.2002 at 09:39:13
 
Zvezdica, ampak ti si ustregla NJEGOVI želji, da se samopomiluje, da ti odšpila UBOGI JAZ. Zakaj pa nisi rekla na začetku njegovega jamranja: Vem, da ti je hudo, pridi z mano, greva na sprehod, izlet, karte ali šah špilat, se bova imela lepo. Pusti mamo, kjer je, ona je ona, ti si pa ti.
Pa bi skupaj preživela lep dan, se v naravi nabila z drugo (pozitivno) energijo, in bila po srečanju oba boljše volje.
Tako pa je mama spila energijo njemu, on jo je tebi, ti pa?

Misliš, da se je on res počutil bistveno bolje po tistem, ko si odšla? Samo za trenutek. Moje mnenje.  Nato je rabil novo žrtev, kateri bo razlagal o svoji grdi mamici. Pa da se razumeva: verjamem tebi in verjamem njemu, da ima težave z mamo. A reševanja problema se je lotil na nepravilen  način. Ti si ga pri tem podprla.

Saj sem sama tudi imela en kup energijskih vampirjev v svojem življenju. Se spomniš moje sosede, ki umira za rakom? Pred petimi leti, ko je zbolela za rakom, smo vsi skakali okrog nje in ji bili v oporo. Če mene vprašaš, je še zbolela samo zaradi tega, da je nase navlekla ljudi, s katerimi je potem lahko manipulirala. Veš, da se vsakemu smili relativno mlad človek, ki zboli za hudo boleznijo. Povrh je imela to navado (jo ima še vedno), da poklanja darilca. Na ta način te dodatno veže. V njenih zares težkih trenutkih, po operaciji, med kemoterapijami, ko se ji je zdravstveno stanje poslabšalo itd, se mi je zdelo normalno, da sem jo pustila, da je govorila in res sem globoko sočustvovala z njo. Takrat je to ona res rabila in je bilo s terapevtskega stališča res pozitivno. Ni bila v fazi ubogega jaza, ampak se je z govorjenjem res očiščevala in seveda na ta način ni kradla energije. Saj veš, da to takoj začutiš. Ampak prišel je dan, ko se je točno pokazalo, za kaj se gre: v družbi (v reiki skupino sem jo jaz privedla) je bila pomembna samo ona in njena bolezen. Bila je prepričana, da nobeden od nas nima nobenih težav. To je bila sposobna celo reči. Ponavadi sem reševala problem tako, da sem pravila vice. To je pač nevtralno področje. Nobeden ji zaradi resnosti bolezni - kljub temu, da je medicinsko takrat veljala za ozdravljeno - ni upal reči, da bi se zgovarjali še o čem drugem, ne samo o tem, kje njo boli in kako ponoči ne spi in kakšne 'valunge' ima - zaradi operacije je padla direkt v menopavzo.

Soseda mi ni nikoli rekla, da ve, da sem jo spregledala. Se je pa bistveno ohladila do mene. Kar pa me seveda ni motilo.

Je pa res, da sem šele po iniciaciji v reki bila sposobna nagnati ljudi, ki so me izkoriščali, stran od sebe. Prej sem ravnala enako kot ti. Tudi zaradi strahu pred osamljenostjo oz. strahu, da me drugi ne bi sprejeli.

Če dovoljujemo drugim, da na nas zadovoljujejo svoje nizkotne interese (pa naj se jih zavedajo ali pa tudi ne), smo soudeleženi pri oviranju njihove duhovne rasti. Oviramo seveda tudi svojo.

Zvezdica, zakaj te je strah, da bi bila osamljena, če ne bi spustila k sebi ljudi, ki pijejo tvojo energijo? Samo ne dovoli jim, da ti jo pijejo. Ne z besedo, z dejanji. Kdor te ima zares rad, bo obdržal s tabo stike. Tisti, ki te nimajo radi in te izkoriščajo, pa niso potrebni v tvojem življenju. Naj odpadejo. Boš videla, bodo drugi prišli. Grin Samo dovoli si.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: DILEMA
Reply #86 - 07.08.2002 at 10:11:59
 
Quote:
ker sem občutljiva oseba in avtomatsko sprejemam nase vašo bolečino.


Littlestar.

To je samo zato, ker v sebi nosiš bolečino. Sama sebi "piješ" energijo, oz. ustvarjaš takšno stanje, ki povzroča izgubo energije, zato, ker je usmerjeno proti tebi.

Zato tudi znova in znova zapadeš v take situacije in srečavaš take ljudi, ki ustrezajo tvojemu notranjemu stanju.
Saj veš : Tvoj zunanji svet je odraz tvojega notranjega.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: DILEMA
Reply #87 - 07.08.2002 at 10:14:35
 
Quote:
Tu še zmeraj čakam, če se bo kdo odločil in poskušal razložiti tole o levici in desnici.
Smiley




Če se vprašaš s kakšnim namenom je bil izgovorjen ta stavek in kdo si ga je izmislil, ti bo vse jasno.

Kje največkrat vidiš zapisan ta stavek in kakšni ljudje ga izgovarjajo ?


Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: DILEMA
Reply #88 - 07.08.2002 at 10:25:58
 
Ne vem kakšni ljudje izgovarjajo ta stavek. Tisti, ki se ne bi radi zavedali?

To je Jezusov izrek, a ne? Pojmujem ga kot neko svetost, ko delaš dobro, ampak ne daješ pomena svoji dobroti in sadovom svojega dela, ampak delaš to, ker rad to delaš.

Robi, tudi jaz se bojim, da si sama privlečem takšne situacije. Ampak verjetno moram skozi to (bolečino) iti, da se naučim uravnavat energijo.

Ana, če ti praviš, da pridejo drugi Grin, ti verjamem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: DILEMA
Reply #89 - 07.08.2002 at 10:28:16
 
LittleStar, ko berem tvoje prispevke, vidim, da si dobra in topla oseba, da se trudiš po svojih močeh, čeprav včasih malce pomešaš naslove knjig  Smiley kar pa je v primerjavi z vsem drugim popolnoma nepomembno.

Naj še jaz odgovorim, kako razumem  vprašanje o levici in desnici. Naši možgani so tisti, ki dajejo ukaze rokama in odločajo, kaj naj delata. Možgani pa so sestavljeni iz dveh polovic, iz leve in desne (levica in desnica).
Levica je zadolžena za racionalni, tehnični, analitični del naše osebnosti in je v večini primerov bolj dominantna pri moških. (Od tod tisto moje pikolovstvo zadnjič okoli pomembnosti naslova knjige  Grin ) Levico pogosto zamenjujejo z razumom.
Desnica je zadolžena za intuitivni, celostni, sintetični del naše osebnosti in je večinoma dominantnejša pri ženskah. Desnico pogosto zamenjujejo s srcem (srce je sicer zelo zmogljiva, vendar še vedno samo  navadna mehanska pumpa)

V znanem izreku, da ima Srce svoje razloge, ki jih Razum ne more razumeti, je simbolično povedano, da desnica dela nekaj, česar levica ne ve.

Večina na videz nerazrešljivih nesporazumov med spoloma izhaja ravno iz dominantnosti levice ali desnice pri določenem spolu. Zato se moški tako radi pritožujemo, da žensk ne bomo mogli nikoli razumeti, ženske pa pravijo nekaj podobnega za moške.

Z enakopravnejšim razvijanjem obeh možganskih polovic skozi vzgojo in tudi drugače, naj bi se čimbolj omilie posledice rekla, da naj levica ne ve, kaj dela desnica. Pravilno si ocenila, da to, da levica ne ve, kaj dela desnica, nekako ne more biti v redu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 10