Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 7
(Read 35791 times)
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Kaj bomo...
22.06.2002 at 22:20:18
 
...pa tule svetovali?

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Kaj bomo...
Reply #1 - 22.06.2002 at 22:26:42
 
He, he – Igor – ali si zdaj spet Harry?

Si neučakan, a? Po mojem je to eden izmed tistih dveh projektov, o katerih je govoril Edi. Zato bo treba verjetno počakati do ponedeljka, se mi zdi…

M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Kaj bomo...
Reply #2 - 22.06.2002 at 22:33:39
 
Tudi jaz sem opazil, da je Igor ponovno Harry. Ce vprasate mene, mu to ime nudi vec, mislim, bolje mu ustreza, vec vibracij od sebe daje.  Sicer pa je najbolje slisati tudi vas.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kaj bomo...
Reply #3 - 22.06.2002 at 23:43:38
 
jah naj bi nekako 'svetovali' drugim ki imajo probleme na osnovi lastnih izkušenj ... kako smo mi sami premagali te iste ali podobne probleme ... to kar je zdej nekako razmetano po celem forumu
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Kaj bomo...
Reply #4 - 22.06.2002 at 23:52:48
 
Ravno sem mislila preusmeriti na eno debato, k se mi zdi zanimiva....
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo;action=display;num=...
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Kaj bomo...
Reply #5 - 23.06.2002 at 00:54:07
 
Tule bom jaz seciral in analiziral ljudi. Wink

Tule bom sesuval egote. Grin

Zato, kdor je pripravljen na duhovno rast, naj kar izvoli. Smiley

Kdor se misli še naprej smiliti samemu sebi, pa.....kdaj drugič. Smiley

Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Kaj bomo...
Reply #6 - 23.06.2002 at 01:09:59
 
Khm..... svojga tud, a ne, boš sesuval? Egota, mislim.... Jaz tud pridem.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Kaj bomo...
Reply #7 - 23.06.2002 at 01:56:33
 
Amstel wrote on 23.06.2002 at 01:09:59:
Khm..... svojga tud, a ne, boš sesuval? Egota, mislim.... Jaz tud pridem.


To itak delam. Vsak dan bolj Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Kaj bomo...
Reply #8 - 23.06.2002 at 08:44:42
 
Miska wrote on 22.06.2002 at 22:26:42:
He, he – Igor – ali si zdaj spet Harry?

Si neučakan, a? Po mojem je to eden izmed tistih dveh projektov, o katerih je govoril Edi. Zato bo treba verjetno počakati do ponedeljka, se mi zdi…

M.


Ja Miska, po Andersovem nasvetu sem zopet Harry. Je rekel, da numerološko bolj ustreza za forum. Pa sem rekel naj bo, saj je vseeno.

LP Igor
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Kaj bomo...
Reply #9 - 23.06.2002 at 08:52:20
 
Robi wrote on 23.06.2002 at 00:54:07:
Tule bom jaz seciral in analiziral ljudi. Wink
Tule bom sesuval egote. Grin
Zato, kdor je pripravljen na duhovno rast, naj kar izvoli. Smiley
Kdor se misli še naprej smiliti samemu sebi, pa.....kdaj drugič. Smiley


Isces torej paciente Grin?
No, na meni lahko vedno malo potreniras, ce ne bos imel kakega posebnega dela kje drugje Wink
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kaj bomo...
Reply #10 - 23.06.2002 at 09:47:39
 
Robi wrote on 23.06.2002 at 00:54:07:
Tule bom sesuval egote. Grin

PREVZGAJAL je prava beseda ... na osnovi svojih lastnih izkušenj.
upam da bomo tolk korektni da če izkušnje nimamo da bomo jasno povedal da sicer vemo ne, smo pa prečital in globoko verjamemo v to.
tolk da že skor vemo.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Kaj bomo...
Reply #11 - 23.06.2002 at 11:05:24
 
Quote:
PREVZGAJAL je prava beseda ... na osnovi svojih lastnih izkušenj.


Ja, prevzgajal...
Vsi zdaj, bolj ali manj  vidimo, kakšne so posledice takšne socializacije in vzgoje, ki smo je bili in smo še je vedno deležni.
Posledice so tu, problemi so tu...
Ampak, kaj je problem ?
Problem je znak, da sebe ne razumemo.
Vsa ta vzgoja in družba temelji na moči in podrejanju sočloveka. Nihče nas ni učil, kako naj ustvarjalno razmišljamo. Nihče nas ni učil, kako naj v sebi prebudimo to sposobnost. Kako naj v sebi prebudimo lastno inteligenco,  s katero bi se lahko soočali z vsakdanjimi izzivi.

Opažam ,da se počasi prebujamo in s tem se tudi vedno bolj zavedamo svojega trenutnega stanja. Vedno bolj se zavedamo in razumevamo, kakšne so posledice vzgoje naših staršev, šole in okolja...
Razumljivo je, da je zato v nas veliko jeze, razočaranja, krivde, bolečine...Vendar preteklosti ne moremo spremeniti. Ne smemo si dovoliti, da nas bolečina ohromi. Imeli smo takšno vzgojo, ko smo jo rabili, da razumemo svojo karmo, da razumemo sami sebe.
Jamranje in žalovanje nad svojo preteklostjo, nam ne bo pomagalo k razumevanju sebe in drugih.

Ne rabimo časa, ampak le trenutek odločitve.
Ko se bomo odločili, se nam bodo odprle tudi poti. Življenje je tu, vsi odgovori so tu, ljubezen je tu in le čaka, da se ji odpremo in jo spustimo v svoja srca.


Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kaj bomo...
Reply #12 - 23.06.2002 at 12:30:29
 
Robi wrote on 23.06.2002 at 11:05:24:
...
Nihče nas ni učil, kako naj ustvarjalno razmišljamo. Nihče nas ni učil, kako naj v sebi prebudimo to sposobnost. Kako naj v sebi prebudimo lastno inteligenco,  s katero bi se lahko soočali z vsakdanjimi izzivi.
Opažam ,da se počasi prebujamo in s tem se tudi vedno bolj zavedamo svojega trenutnega stanja. Vedno bolj se zavedamo in razumevamo, kakšne so posledice vzgoje naših staršev, šole in okolja...

dejmo probat tipkat v ednini ... hočem rečt ne sebe enačit z drugimi (ne sodi drugih po sebi), ker recimo neki se nekoga dotakne, neki pač ne ... tko kt so že zadnjič hotl od nas ... dejmo govort iz sebe, svojo izkušnjo ... EDNINA

naprimer
tole zgori
Nihče me ni učil, kako naj ustvarjalno razmišljam.
Nihče me ni učil, kako naj v sebi prebudim to sposobnost. Kako naj v sebi prebudim lastno inteligenco,  s katero bi se lahko soočal z vsakdanjimi izzivi ...

ker naprimer jest sm bil deležen take vrste vzgoje ...


sploh v svetovalnici ...
pa nej to ne bo zapoved, pravilo ... lahko bi mogoče blo priporočilo.
ker govort o NAS je traktor, tko nč dost ne poveš.
poveš tko da govoriš (o) SEBI, ali pač da govoriš NEKOMU.
in v tem nekom se nekdo najde, se lahko z njegovimi problemi poistoveti, v tem primeru se lahko tudi s tvojim odgovorom.

ljudje smo različni ... zelo ... in dejmo probat ne metat (vseh) ljudi v isti koš ... izkušnje (problemi+njih rešitve ; vzorci) so pa dost podobne ... včasih celo preveč podobne, včasih so tolk zlo podobne da brihtni dohtarji za ta vzorec celo določijo ime ... ime bolezni.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Kaj bomo...
Reply #13 - 23.06.2002 at 13:06:52
 
Quote:
dejmo probat tipkat v ednini ... hočem rečt ne sebe enačit z drugimi (ne sodi drugih po sebi), ker recimo neki se nekoga dotakne, neki pač ne ...


Potrebno je, da se tisto zgoraj vseh dotakne.
To ni nekaj dokončnega, ampak je proces, ki ni nikoli končan.

Če bom napisal, da jaz ne razmišljam ustvarjalno, potem se ne bo nihče v tem videl in ne bo imel niti volje, da bi nekaj na tem naredil.
Če bom govoril o SEBI, bo to zelo omejeno in izgleda, kot le vcepljanje nekih mojih vzorcev.
To je pa popolnom v nasprotju s tem, da v vsakem posamezniku prebudim njegovo lastno sposobnost razmišljaja.

Treba je razumeti, kako ego deluje in kakšne postopke je potrebno uporabiti, da se ga razume.

Quote:
in v tem nekom se nekdo najde, se lahko z njegovimi problemi poistoveti, v tem primeru se lahko tudi s tvojim odgovorom.


To je tisto, česar NOČEM. Nočem več nobenega poistovetenja in nekih klasičnih postopkov.

Treba je razumeti, kaj je tisto, kar nas je pripeljalo v takšen položaj, v karšnem smo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kaj bomo...
Reply #14 - 23.06.2002 at 13:33:32
 
ok potrebno je
pa se ne dotakne (mene)

s tem ko govoriš o sebi čistiš sebe ... to je gut ... očistit moraš najprej sebe da boš lahko pol čistu druge ... pomoje ni narobe to kaar se gremo da hkrati ko čistimo sebe, dajemo to znanje na vpogled drugim da se s tem znanjem sčistijo ... govoriš o sebi ... o svoji izkušnji na določeno temo ...

nism reku da moraš

v svetovalnici nismo v nobenem položaju
nekdo je v nekem položaju, nekdo je v nekem drugem, ti si v enem, jest sm v drugem ... položaju ... nekdo tretji v tretjem ... zato sm mislu da nebi tipkal 'na splošno' na splošno tipkaš drugje ...

sej pravim ... samo predlog za priporočilo ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 7