Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 
(Read 36071 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kaj bomo...
Reply #90 - 30.08.2002 at 15:39:24
 
Quote:
Titud, ko si odprl svojo temo na svetovalnici, sem rabila par dni, da sem sploh uštekala o čem govoriš. Zakaj? Morda zato, ker ovijaš svoja čustva v intelektualističen celofan. To je zelo posreden način, se ti ne zdi?
Zakamufliral si se in samo ti si vedel, v čem je problem. Ali pa še ti ne.



Problem ni v tem, kakšna čustva sem hotu razkrit, problem je dejansko v tem, da jih moram v en intlektualističen ceofan motat. Naredit iz njih ene od mene nedovisne misli, da pol gredo z jezika v javnost -ameriški sindrom pač.  To je moj stalen problem, skor na vsakem  topicu. Vem priznam, mi tega ni treba samo tukaj očitat.  Ampak že najdem način, da jih izrazim, če jih seveda hočem. Magari tko, da se pustim sprovicirat, kot sem se pustu na svojem prvem topiku Za demistifikacijo mistike.  Če jih maš preveč za svoje, pol si pa zard njih kao ranljiv, pol pa pač tud provokacija ne pomaga. Pri teb pač ne, zato tud tle gor skoz inteletualizem hočem eno varnjšo pot odpret. Vsem, teb pa men pa vsem. Ker vem, da o čustvih govort v principu ni nč slabega.

O egotu več   po vikendu, ga grem mal posončit.    
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Kaj bomo...
Reply #91 - 30.08.2002 at 15:41:58
 
Amstel wrote on 30.08.2002 at 14:49:43:
Za spremembo v človeku, je potrebno varno okolje.
Če sama nimam nobene izkušnje o vzgoji, Edi, ne bom odgovarjala x osebi.
... glede primera Piccolo, ...Upam, da si prebral vse, kar se je o njem razkrilo.
Jaz verjamem, da malo več skromnosti in tenkočutnosti, prinese veliko več koristnih izidov.
In nenazadnje, se bo kmalu opazilo, kateri načini prinesejo napredek in kateri odpor.
Amen.


Aleluja,
Sej to isto ti hočem povedat, pa enostavno si tok ujeta v svoj tok misli in sploh ne razbereš kaj sem ti napisal.

Ti napedenaš 100 in 100 pojmov (varno okolje, razumevanje, tenkočutnost, skromnost...) jest ti pa stalno govorim o eni besedi, ki jo rabiš LJUBEZEN. In ti ti ponazorim s primeri. Ampak, lažje je prebrat na stotine zadev, kot pa razumet eno besedo ki vse zaobjema.

Dobr Piccola, bova pustla pri mir, ga ne bova več omenjala, ker spet, če bi bla pozorna, SEM prebral do konca, ker drugače nebi mogu napisat, da so ga na koncu SESULI. Tko da o tem nebi več. Se ti opravičujem ker sem sploh ga omenu.

Glej, nadalje, trdiš: Quote:
Kdor misli, da ima vso pravico ali celo dolžnost, da po teoriji ogledal (ah), na VSAK način pove svoje videnje, naj to misli še naprej.


Po drugi strani pa ne prebereš kaj napišem, ti še enkrat v okvirju pokažem: Quote:
In seveda, prišla si do točke, do meje kjer si začutla, da zdej pa se bo razkrilo, da zdej pa se je postavlo zrcalo! In si rekla DOST. Takoj ko si rekla dost je bil zame to dost.


Sem ti povedal, zame je blo dost in se nisem več na tvoj rob šel sprehajt. Ampak sem ti pa povedal, da tako je bilo. Postavila si vprašanje in so leteli odgovori. Pri razpredanju je šlo za nekaj strani še dalj kot pri Titudu, če primerjamo threada. In to so velike debate. In še enkrat jest se strinjam s teboj. Ko človek reče dost, se je treba ustavt. In tukaj se najbrž nisva razumela, kot vidim.

In vem, da poznaš in veliko po forumih pišeš, veš da na vprašanje odgovoriš in s tem upoštevaš njegovo željo. Želja je pokazana s tem ko postaviš vprašanje.

Quote:
Alenka wrote:
...nekomu je lahko všeč, da se o njem razpravlja, nekomu pa morda ne....
..zakaj bi človeka spravila v neprijeten položaj, če si tega ne želi...  


To ne moreš vedet, če postaviš vprašanje ga pač postaviš potem se ne sprašuj več a mi je všeč če se o meni razpravlja ali ne, potem sprožiš tok, ki teče, lahko le ne bereš več, lahko rečeš dost, lahko greš naprej...

... in tukaj težko govorimo o prijetnem in neprijetnem položaju, ker ne moreš vedet kaj nekoga v to postavi, nekdo ki postavi vprašanje na forum je tak in tak, in res je težko to predvidet.

Čisto nič ne zgrešiš, če poskušaš skozi ljubezen it. V tem primeru boš najmanj zgrešu. Vsa ostala pojmovanja, besedičenja pa kopičenje ostalega balasta pripelje, do še večje zmede. Tko jest vidim zadnje čase.

Sej lahko da se motim, ne morem rečt da je to Resnica. Je le izkušnja.


Kaj pomeni AMEN?


Velik sončka
Edi


Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Kaj bomo...
Reply #92 - 30.08.2002 at 16:04:19
 
Edi, Sonce, seveda sem razumela, da si spoštoval moj stop.
Ljubezen ali kako drugače povedano, ne povzroča odpora.
Amen = tako naj bo.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Kaj bomo...
Reply #93 - 30.08.2002 at 16:09:59
 
titud wrote on 30.08.2002 at 15:39:24:
Vem priznam, mi tega ni treba samo tukaj očitat.  



Amstel wrote on 30.08.2002 at 14:56:31:
Uh, pa žal mi je, da ti to tako povem, ker dvomim, da ne boš ob tem mojem ogledalu, ki ga jaz imenujem golo vtikovanje vate, vzel z odporom.


Titud, sedaj razumeš, kako se izzove pri drugem odpor. Tako, da sem ti postavila tako hvalisano ogledalo. In kaj sem dosegla? Pol k***.
Edin tvoj občutek, da ti nekaj očitam.

Tittud, to sem naredila v nasprotju s tem, kar počnem sicer. Samo za ilustracijo.
Enako, kot sem za ilustracijo dala primer sindroma Rešitelja.
Nalepka, analiza, diagnoza.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kaj bomo...
Reply #94 - 02.09.2002 at 14:25:48
 
Quote:
Titud, sedaj razumeš, kako se izzove pri drugem odpor. Tako, da sem ti postavila tako hvalisano ogledalo. In kaj sem dosegla? Pol k***.
Edin tvoj občutek, da ti nekaj očitam.



Jest  se ne bi strinjal, da nisi nč dosegla. Če bi vzpodbila en moj odpor, ki bi ga izrazu z očitkom, je to  že nekaj. Pol je potrebno it naprej, se  skregat magari, s provokacijo dosečt, da se drug drugmu  pove kako resnica v obraz. Kakršankoli je po moje boljše kot nič, tud če se je braniš sprejet. Smo zapleteni v dost bolj usodne skupnosti, pa je to edino, kar po moje zares funkcionira. Jest ne vidm razloga, zato to ne bi tle gor. Samo eno mero je teba imet, ki je pa itak postavljena s enim konstruktivnim namenom. Če ga sogovornik nima, pol se spravi najga pa mu dokaž, da ga nima. Da bo vedu, zakaj se mu kaj očita. Pol pa naprej oz nazaj na temo, zarad katero se je špetitr začel. Res to niso kakšne posebneo strokovne psihoterapevtske metode, ampak v real-lajfu edine funkciinirajo. Zato bi se jih rad tud sam  z leporečenjem pogosto rad izognu...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Kaj bomo...
Reply #95 - 02.09.2002 at 14:38:18
 
titud wrote on 02.09.2002 at 14:25:48:
Jest  se ne bi strinjal, da nisi nč dosegla. Če bi vzpodbila en moj odpor, ki bi ga izrazu z očitkom, je to  že nekaj.

Res to niso kakšne posebneo strokovne psihoterapevtske metode, ampak v real-lajfu edine funkciinirajo.


Grrrr... Grin  Odpor... s smislom, je smiselen?  8)

Ah, sej tu v svetovalnici, se ne gremo psihoterapevstkih prijemov.
Jaz samo pravim, da kdor uglašuje kitaro ima občutljiv sluh.
In moj občutek mi govori, da NOČEM izzivati odpora.


Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kaj bomo...
Reply #96 - 02.09.2002 at 16:04:42
 
Quote:
Grrrr...   Odpor... s smislom, je smiselen?    


Ne bi zdaj okrog ega pa smisla v premagovanju   tega, čemur se upira. Saj ne trdim, da je komunikacija, ki zbuja odpor, edina možna pot. Tud jest mam rajš tisto, ki egota prepriča, da je ' v redu' tak kot je. Da se sprejme kljub odpru al pa še boljš, z odporom vred.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7