Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 7
(Read 36073 times)
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Kaj bomo...
Reply #15 - 23.06.2002 at 14:16:26
 
Torej... tale del foruma, je naš nov član. In sem radovedna, kako zgodbo bomo pisali na njem.  Cheesy

Takoj sem pomislila na eno funkcijo, ki jo bo imel za cel forum.
Namreč, tule se bomo pogovrjali o tem, kar za vsakega od nas, predstavlja problem. A ne?
Pogovarjali se bom, KO bo nekdo problem izpostavil.
In to se mi zdi krasno, ker tako se bomo izognili "reševanju" težav nekomu, ki za to NI vprašal drugje na forumu.
Sedaj vemo, da bo ta del temu namenjen. In drugje, upam, bo odpadel "poskus terapiranja".
Rečem terapiranje, ker, ko nekdo Ne prosi za pomoč, se drugi sami postavijo v vlogo rešitelja. Velikega rešitelja, ki misli, da bo na silo kaj dosegel.
Sesuvanje Ega... lahko dovoli le oseba sama. Tako jaz mislim.

Torej, če bom jaz izpostavila nekaj, s čemer imam problem, pomeni, da je to nekaj, pri čemer mi ta trenutek ne uspe doseči distance. Imam sicer sposobnost to storiti, ampak ta trenutek, recimo, rabim še oporo zunaj sebe.
Preden začnem uporabljati svoj potencial in dosežem to distanco, pa vsaj jaz, rabim imeti polno izkušnjo tega problema.

Moja izkušnja je, da se v svoj zaplet najprej poglobim. In hkrati razjasnim razsežnosti zapleta.

Šele nato, lahko napravim distanco.

Pri vsem tem, pa je po moje pomembno, da se zavemo, KAJ ŽELIMO NAMESTO TEGA, kar nam ni všeč.
Če recimo izpostavim težavo, pa ne vem, kaj bi potem rada s tem napravila, če nisem usmerjena v napredek, potem lahko tu na forumu visim cel life.

Ampak, napredek, korak naprej, določam jaz. Pa čeprav kdo misli, da je to premalo.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Kaj bomo...
Reply #16 - 23.06.2002 at 15:09:19
 
Quote:
Ja Miska, po Andersovem nasvetu sem zopet Harry. Je rekel, da numerološko bolj ustreza za forum. Pa sem rekel naj bo, saj je vseeno.

Harry – meni je vseeno ali si Igor ali pa Harry. Samo toliko, da vem, kako te kličem. Meni pomeniš tisto, kar lahko razberem iz vsebine tvojih postov…

Drugače pa – srečno, numerološko izbran Harry in obveščaj nas, če se boš doživljal zdaj kaj drugače!

M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Kaj bomo...
Reply #17 - 23.06.2002 at 15:17:07
 
Ups - je tole čisto "out of topic" izpadlo... Se vnaprej opravičujem tistemu, ki ga bo to (spet) zbodlo... Želela sem samo odgovoriti Harry-ju...

M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Someone
3
***
Offline

Love and be loved.
Posts: 112

Gender: male
Re: Kaj bomo...
Reply #18 - 23.06.2002 at 15:23:11
 
Miska wrote on 23.06.2002 at 15:17:07:
Ups - je tole čisto "out of topic" izpadlo... Se vnaprej opravičujem tistemu, ki ga bo to (spet) zbodlo... Želela sem samo odgovoriti Harry-ju...

Miška, prosim, ne se tako hitro zasekirat. Ker me razžalosti, ko vidim, da si enako občutljiva kot sem večkrat tudi jaz (sočutje). Bodi močna... Saj vem, imaš rane, tako kot jih imam tudi jaz, a če se le da, se ne pusti, da ti kdo dregne vanje.
S tem postom ni nič narobe, ko si odgovorila Harryju, te podpiram!
Back to top
 

To love means to understand, to hate means not to.
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Kaj bomo...
Reply #19 - 23.06.2002 at 15:31:55
 
Miska wrote on 23.06.2002 at 15:17:07:
Ups - je tole čisto "out of topic" izpadlo... Se vnaprej opravičujem tistemu, ki ga bo to (spet) zbodlo... Želela sem samo odgovoriti Harry-ju...M.


Grin Grin
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Kaj bomo...
Reply #20 - 23.06.2002 at 15:45:42
 
Someone wrote on 23.06.2002 at 15:23:11:
Miška, prosim, ne se tako hitro zasekirat.

Someone – hvala. Sem vesela, da me še kdo razume…

Drugače pa – zavzemam drug položaj – grem v »ignore« tistih, ki nalašč bezajo in pikajo… Z iskrenostjo in lepo besedo se, žal, ne doseže željenega.

M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: Kaj bomo...
Reply #21 - 23.06.2002 at 15:46:03
 
Amstel wrote on 23.06.2002 at 14:16:26:
Torej... tale del foruma, je naš nov član. In sem radovedna, kako zgodbo bomo pisali na njem.  Cheesy

Takoj sem pomislila na eno funkcijo, ki jo bo imel za cel forum.
Namreč, tule se bomo pogovrjali o tem, kar za vsakega od nas, predstavlja problem. A ne?
Pogovarjali se bom, KO bo nekdo problem izpostavil.
In to se mi zdi krasno, ker tako se bomo izognili "reševanju" težav nekomu, ki za to NI vprašal drugje na forumu.
Sedaj vemo, da bo ta del temu namenjen. In drugje, upam, bo odpadel "poskus terapiranja".
Rečem terapiranje, ker, ko nekdo Ne prosi za pomoč, se drugi sami postavijo v vlogo rešitelja. Velikega rešitelja, ki misli, da bo na silo kaj dosegel.
Sesuvanje Ega... lahko dovoli le oseba sama. Tako jaz mislim.

Torej, če bom jaz izpostavila nekaj, s čemer imam problem, pomeni, da je to nekaj, pri čemer mi ta trenutek ne uspe doseči distance. Imam sicer sposobnost to storiti, ampak ta trenutek, recimo, rabim še oporo zunaj sebe.
Preden začnem uporabljati svoj potencial in dosežem to distanco, pa vsaj jaz, rabim imeti polno izkušnjo tega problema.

Moja izkušnja je, da se v svoj zaplet najprej poglobim. In hkrati razjasnim razsežnosti zapleta.

Šele nato, lahko napravim distanco.

Pri vsem tem, pa je po moje pomembno, da se zavemo, KAJ ŽELIMO NAMESTO TEGA, kar nam ni všeč.
Če recimo izpostavim težavo, pa ne vem, kaj bi potem rada s tem napravila, če nisem usmerjena v napredek, potem lahko tu na forumu visim cel life.

Ampak, napredek, korak naprej, določam jaz. Pa čeprav kdo misli, da je to premalo.


Amstel, se strinjam in hvala - sedaj pa meni ne bo potrebno tipkati! Wink Smiley

Suzana
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
Someone
3
***
Offline

Love and be loved.
Posts: 112

Gender: male
Re: Kaj bomo...
Reply #22 - 23.06.2002 at 15:52:33
 
Miska wrote on 23.06.2002 at 15:45:42:
Drugače pa – zavzemam drug položaj – grem v »ignore« tistih, ki nalašč bezajo in pikajo… Z iskrenostjo in lepo besedo se, žal, ne doseže željenega.

Že spet si uporabila eno mojih taktik. Wink
Ne, ni se mi potrebno zahvaliti, ker ne vem, če naj bi bil ravno ponosen na to... a priznam, da jo tudi sam s pridom uporabljam iz popolnoma istih razlogov.

Amstel, teh nekaj postov tukaj ti lahko odgovori na kopico vprašanj v smislu "zakaj?" v drugih topicih.
Back to top
 

To love means to understand, to hate means not to.
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Kaj bomo...
Reply #23 - 23.06.2002 at 16:03:07
 
Someone wrote on 23.06.2002 at 15:52:33:
Že spet si uporabila eno mojih taktik. Wink

He, he - če ne bi bilo tistega smileya zraven, bi prav gotovo razumela napačno... Tako pa sem se nasmehnila - kaj češ, imava zgleda precej podobno reagiranje...

M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Kaj bomo...
Reply #24 - 23.06.2002 at 16:18:40
 
Someone wrote on 23.06.2002 at 15:52:33:
Amstel, teh nekaj postov tukaj ti lahko odgovori na kopico vprašanj v smislu "zakaj?" v drugih topicih.


Nisem razumela. A poveš drgač?
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Kaj bomo...
Reply #25 - 23.06.2002 at 17:35:18
 
Quote:
Saj vem, imaš rane, tako kot jih imam tudi jaz, a če se le da, se ne pusti, da ti kdo dregne vanje.


Mislim ,da bi tu lahko začeli kar s svetovanjem.

Kaj pravite ? Wink

A ste za AKCIJO ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Someone
3
***
Offline

Love and be loved.
Posts: 112

Gender: male
Re: Kaj bomo...
Reply #26 - 23.06.2002 at 18:16:41
 
Robi wrote on 23.06.2002 at 17:35:18:
Kaj pravite ? Wink

A ste za AKCIJO ?

Kaj, ti je malo dolgčas, Robi? Pojdi še malo pogledat sonček, dokler ne zaide. Wink
Back to top
 

To love means to understand, to hate means not to.
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Kaj bomo...
Reply #27 - 23.06.2002 at 18:38:38
 
Robi,
a je kdo že izrazil željo po svetovanju?
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Kaj bomo...
Reply #28 - 23.06.2002 at 18:48:08
 
Ne, zato pa vprašam. Smiley

Samo toliko, da bom vedel pri čem sem. Zato vprašam.

Ker si vaše izjave nenehno nasprotujejo, pa bi rad, da se zjasnite.

Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Kaj bomo...
Reply #29 - 23.06.2002 at 19:13:43
 
Robi wrote on 23.06.2002 at 18:48:08:
Ker si vaše izjave nenehno nasprotujejo, pa bi rad, da se zjasnite.


Hm... zdele pa mi ni nekaj jasno. Naše izjave?
To zveni, kot, da smo "mi" in "ti". Ne štekam kaj to pomeni.

Moje izjave si sigurno nasprotujejo, ker valjda nisem v samo enem stanju "sebe".... skoz se dogaja dinamika. In nisem samo "tukaj in zdaj", in nisem samo "tam in takrat" in nisem tam "tam in jutri"... To se skoz prepleta.

Tako, da meni ni sploh nič nenavadnega, če si nasprotujem.
Za druge pa ne vem.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 7