Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 10
(Read 127394 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Črna magija - DrugiDel
Reply #60 - 05.06.2002 at 10:48:34
 
Quote:
mogoče maš karmo do modela, mogoče je tvoj nasprotni pol in skozi njega lahko direkt spoznaš sebe ..


Saj v tem je problem, da vsak sabe projicira v drugega in tam ne naleti na nobenga odpora, nobenaga signala, da je kaj narobe, ker un je po psihološkmu ustorju enak prvemu in se  najde. Nastane en prazen pa brezupen tek, brezperspektivna znaka v kateri ne more noben najt drugega zadovoljstva kot to, da drugemu povzroča  enako trpljenje. Če se ne bi ujela v zanko, bi ostala zadeva na nivoju emaptije oz. sočutja, ker sta se ujela, se je je zdeva sprevrgla v sovraštvo, ker s tem, da se ne moreš osvobotit drugega neposredno spoznavaš, da da ne moreš osvobodit sebe. Ima  littlestarka tud prav, če se x-ica ensotransko (po vsej verjetnosti z zunano pomočjo) osvodi y-na, se bo sedanje sovraštvo spet spremenilo v sočutje in jo bo še naprej imel  tolažit razne y-ne, kar je direktna popotnica za ujet se v nove zanke.

Ma gape prav, v tem je za x-co ena šansa. Tle se jest tolk na psiho ne spoznam, ampak bi blo dobro na splošno zvedet, zakaj človeka tko vleče takeg hudiča nase nakopat. Gape pravi,  da karmo do modela in da mogoče je ta  tvoj nasprotni pol. Nasprotni pol po moje v tem smislu, da je v bistvu enako negaitvno nastrojen do sebe kot ti sam do sebe, zato se, ko ju skupaj zanese, znajdeta v začaranem krogu  odbijanja  in sovrašta. Če je to tko, pol je njegova vloga v tem, da ti v bistu pomaga sebe sprejet takega kot dejansko si in da se nehaš tako pomilovat al pa samega sebe sovražit. Da se do sebe pozitivno nastrojiš. To je pa v bistv isto kot da se se samemu seb prepustiš. Pol odbojni žar tega peklenščka sam po seb ugasne. Po mojem ga je le na  tak način mogoče sprejet, pa naj to pomen rad imet al pa brez  usmiljenja  od sebe  odrezat  in se  končno pravemu žaru  sonca cvret prepustit. Ampak zdaj smo se začel že mal ponavljat...
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Črna magija - DrugiDel
Reply #61 - 05.06.2002 at 11:46:39
 
/...tle se jest tolk na psiho ne spoznam, ampak bi blo dobro na splošno zvedet, zakaj človeka tako vleče .../

... vse to poteka nezavedno, vzorec ki je podoben tvojemu je prepoznan v drugemu, poznani so nam mehanizmi obnašanja in vleče nas k tej osebi ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Črna magija - DrugiDel
Reply #62 - 05.06.2002 at 14:10:24
 
ej litlstarka.........a veš kako se člouk počuti ko strela vanj trešči? to nej bo tvoje nagradno pitanje k ga boš zastavljala naprej......ej sicer je pa brus-lija res neki tacga oplazl k je ribe loviu.....še k je biu bl mejhen.....
hecn filing

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Črna magija - DrugiDel
Reply #63 - 06.06.2002 at 10:43:05
 
Hallo,

Jst se z vsem na splosno strinjam in dam prav. Ampak
Little Star je postavila konkretno vprasanje.
- X ima probleme z Y in se ga mora resiti...

Ima kdo konkretno resitev? Ne mislim v smislu, ja mogoce sta pa v karmicni povezavi..., pa mogoce sta sorodni dusi..., pa mogoce sta kaj jst vem kaj...
A JE KDO POMISLIL, DA ONADVA MOGOCE VSE TO SPLOH NISTA?

A je kdo mogoce pomislil, da pa sta X in Y prvic v svojem obstoju sploh prisla v stik. In zdej, k se X ne more resiti Y pa se res plete neka karmicna povezava, k je prej sploh nikol ni blo. Bolj ko bo X predla v Y, vecjo soodgovornost v takem ali drugacnem smislu bosta imela, oz. njuna vez bo vedno globja, namesto da bi X takoj naredila rez, sama ali s tujo pomocjo.

Jest sem problem X+Y vzel konkretno. Naj zdej se kdo predlaga kaksno konkretno resitev. Sicer pa, ker se tud Little Star ni pritozila, cez vso to filozofijo, k smo jo spletli okoli X+Y = Z, mislim, da je tudi ona iskala predvsem filozofijo.

V dejanskem zivljenju tukaj npr. Einsteinova relativnostna teorija odpade ko... (da ne recem kaj). Tukaj gre samo za JA ali NE, vse kar je vmes, vkljucno z mogoce itd. ne steje. Vse ostalo so samo izgovori!

Tak bi bil pac moj pristop k konkretnemu problemu. Najprej konkretno dejanje, potem pa se malce filozofije, da se lazje ovrednoti dogodke in potegne kaksen zakljucek. Obratni vrstni red ne koristi nikomur.

Sicer pa bi morala X-ica najprej povedat kaj sploh hoce.
Zal, poglejmo resnici v oci, obstajajo tudi ljudje ki v visokih besedah iscejo moralno opravicilo za svoje t.i. zrtvovanje socloveku, ki pa izvira iz nekih cudnih psihicnih samo-mazo hotenj. (Kolk me to spominja na RKC. Zal).

Ce to velja za X+Y potem sta dejansko sorodni, karmicno povezani dusi,  ki sta se koncno najdli in to brez vseh mogoce..., ampak..., tudi..., pa...! Imata moj blagoslov.
Ce to za X+Y ne velja potem sem svoje ze povedal.

P.S.:
Meni je tole glede X+Y postalo malce ze cudno.
Pa tisto javljanje X-ice itd... Pa brez zamere.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Črna magija - DrugiDel
Reply #64 - 06.06.2002 at 10:52:44
 
a_hero wrote on 06.06.2002 at 10:43:05:
Sicer pa bi morala X-ica najprej povedat kaj sploh hoce.
Zal, poglejmo resnici v oci, obstajajo tudi ljudje ki v visokih besedah iscejo moralno opravicilo za svoje t.i. zrtvovanje socloveku, ki pa izvira iz nekih cudnih psihicnih samo-mazo hotenj. (Kolk me to spominja na RKC. Zal).



V bistvu, če si X iskreno pogleda v srce, v dušo, ampak res iskreno, potem točno ve, kaj hoče, kaj mora naredit. Takrat točno ve, kateri razlogi so le izgovor, kateri so pa pristni. In ko to točno ve, rabi pa konkreten odgovor, kaj storit, al pa tud že ve, kaj storit.

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Črna magija - DrugiDel
Reply #65 - 06.06.2002 at 15:09:40
 
litlle star .......tkole.....dost zmišljevanja.......jebeš te x pa y.........vse to smo že u usmerjenem šolstvu pokasirali.....na najboljših šolah na balkanu.......ne nas vlečt za jajca..........sploh me pa zanima od kod in za kaj taka samaritanska nagnjenja do teh tvojih spremenljivk......brigej se zase....k se mi zdi da si ti taproblem.......ne maram se lovit u krogih.........dej.........(ta RKC sindrom se mi je zdel posrečen JST.....bravo)...........drgač pa ......little starka tale tvoja zgodba je en navaden prehlad.......brez veze.........utrujen sem od takih bedastoč.......sej si znala že kej boljšga napisat.............dej odvij se iz tega zajebanga klopčiča.........mileta

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Črna magija - DrugiDel
Reply #66 - 06.06.2002 at 15:38:24
 
Ravno o tem sva pred par dnevi govorila s fantom: kako smo ženske čustvene, moški pa razumski. Sliši zelo posplošeno, ampak razmislite:

Če tule nekdo pride s problemom, bomo ženske ponudile ramo in objem in tolažbo in na plano privlekle svoje izkušnje, pa robčke.

Moški se bo problema lotil razumsko, ga želel razrešiti, se ob tem oprl še na kakšne filozofe in teorije. Torej: problem je situacija, pojdi ven iz te situacije. Preprosto kot pasulj. Če ne upoštevaš mojih nasvetov pa me pusti pri miru.

Ampak ker je LittleStar 'punčka', se mi zdi da ji tvoj pristop, Brusli, ne bo preveč sedel. Wink

Grem zdaj s tega topica preden ga kam odvlečem.  Kiss

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Črna magija - DrugiDel
Reply #67 - 07.06.2002 at 08:00:29
 
Hallo,

Marjana, mislim, da je Little Star izpostavila konkreten precej kriticen primer. Poleg vse filozofije smo ji dali se nekaj konkretnih odgovorov. Nato je vse skupaj podala malce se iz sentimentalne, pateticne plati (ko npr. jst sploh nisem vec vedel  kje tocno je point). Neke njene prave reakcije na vse nase nakladanje pa ni bilo.

Brus Li je samo malce bolj grobo povedal kar mislim tudi jaz.

Dej, Marjana, pa se ti podaj konkreten primer. Pa ne zacni s takimi: imej ga rada..., pa odpusti mu..., pa sta v taki in taki vezi, ki jo je treba prekiniti itd.
Povej, kako naj ga zacne imeti rada, kako mu odpustiti itd...

Povej konkretno tehniko!

Izhajaj iz tega, da smo mi tisti, ki gospodarimo svojim custvom (sovrastvu, strahu...) in razumu (miselnim vzorcem itd.).

Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Črna magija - DrugiDel
Reply #68 - 07.06.2002 at 09:27:59
 
a_hero wrote on 07.06.2002 at 08:00:29:
Hallo,

Marjana, mislim, da je Little Star izpostavila konkreten precej kriticen primer. Poleg vse filozofije smo ji dali se nekaj konkretnih odgovorov. Nato je vse skupaj podala malce se iz sentimentalne, pateticne plati (ko npr. jst sploh nisem vec vedel  kje tocno je point).


No in to je po moje ravno zato, ker v prvi fazi ni dobila 'ženskega' feedbacka. Smiley (Pravzaprav je vprašanje, če ona sploh želi rešitev, mogoče išče samo podporo?)


a_hero wrote on 07.06.2002 at 08:00:29:
Neke njene prave reakcije na vse nase nakladanje pa ni bilo.



V bistvu je bla, pa je misteriozno zginla... Wink

a_hero wrote on 07.06.2002 at 08:00:29:
Dej, Marjana, pa se ti podaj konkreten primer.

Povej konkretno tehniko!
Izhajaj iz tega, da smo mi tisti, ki gospodarimo svojim custvom (sovrastvu, strahu...) in razumu (miselnim vzorcem itd.).


E vidiš, to je pa druga stvar o kateri sem govorila. Jaz se na njeno pisanje nisem odzvala - ker nimam osebne izkušnje, ki bi jo lahko navezala na to. Če bi jo imela (ne enako, ampak nekaj kar bi v meni zazvenelo, da ima zvezo), bi jo napisala, tudi svoja čustva in razmišljanja o tem, pa tudi kako se je razpletlo.

Bom pa vseeno razmislila o tem, čeprav trenutno še sama pri sebi razčiščujem z miselnimi vzorci.

En prekrasen dan vsem!  Kiss
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Črna magija - DrugiDel
Reply #69 - 07.06.2002 at 09:37:23
 
Ni problem, da ne bi imela koga rada. Tudi vas, s takšnimi in drugačnimi vpogledi v zadevo, ki me v večini puščajo s spoznanjem, da itak ne bi smela iskati pomoči pri drugih, ker mi le-to povzroči še večjo frustracijo in občutek nerazumljenosti. To je na primer tako: ste že kdaj videli kakšno mamo na cesti z izjemno težavnim otrokom (morda ji je zbežal, jo morda tepel po obrazu, ko ga je nosila, nekontrolirano kričal? A ste morda tudi videli, kako matere to prenašajo? Ali bi kdo sploh pomislil, da ga mati ne ljubi?) Zdaj pa si zamislite takšnega odraslega otroka. Kako bo ravnala oseba, ki ji bo takšen človek povzročal preglavice, ko pa ima ta oseba še sama enega takšnega neizživetega otroka v sebi? Tako, da: call me sentimental or pathethic or just with a little cold - I don't care (beri, kaj pa morem). Del sebe sem dala, pa ga raztrgajte or WHATEVER. Pustiti drugim, da te vidijo, kot te pač, je dovolj velika ljubezen.

 
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Črna magija - DrugiDel
Reply #70 - 07.06.2002 at 11:00:14
 
JST ti je dobr napisou ti sama sebi smileča se radodarnost......in jest ti bom še enkrat ..... možnost imaš da ostaneš v tej svoji lupinici ki te vedno odnese po istem toku do istih stanj....istih ljudi ....in ti boš ljubila ....oni te bodo pa s štango po glavi.......super si boš rekla....nobenga problema za tistega ki ljubi.......dost tega indijskega bulšita......k tipi baje da ne teptajo mravelj pa ostalih insektov........

če hočeš bit drugačna in se skopat ven ..potem naredi tko kot smo napisali.....če pa hočeš bit še naprej debilna .....jokava trapasta šema.....s problematičnim magnetizmom .....se ovij v iste cunje in vztrajaj

ker tisti ki ljubijo lahko tudi vse potrpijo.......kajne.........kar nadaljuj z mazohizmom

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Črna magija - DrugiDel
Reply #71 - 07.06.2002 at 11:16:33
 
Brus-li, dovolj !!!
Nima vsakdo sposobnosti vživetja in s tem razumevanja situacije, sploh če nima izkušenj  ... !

Zvezdica, imam podobno situacijo kot ti in iz nje iščem izhod ...

Lp Vida
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Črna magija - DrugiDel
Reply #72 - 07.06.2002 at 12:06:53
 
Marjana,
Kar se tice podpore Little Star/X je podobno kot bi pijanec rekel: "Dej mi malce moralne podpore, ko bom zdej popil naslednjo flaso vina..., ves, k mene zivljenje tako tepe, pa si ne morem pomagat."

Tukaj se jest zgledujem po g. dr. doc. assist. psih. Janezu Ruglju. On pravi - ti bom pomagal, samo bos moral 100,00% sodelovati. Ce bos samo 99,999999% sodeloval, te vrzem ven, pa ce takoj utones v alkotu.
Jaz sem tukaj, da ti pomagam iz zalosti in ne da te podpiram v tvoji zalosti. Ali si ali nisi...

Oprosti, samo clovek, ki jamra, hkrati pa isce moralno podporo ne pa RESITEV za svoje jamranje je dejansko neke vrste psihicni sado-mazo. To je pa zelo nezdravo stanje.

Sicer pa verjamem, da je moj in Brus-Lijev pristop precej moski.

Vida, lahko ti kaj poves kako isces izhod iz situacije na svoj (zenski) nacin?
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Črna magija - DrugiDel
Reply #73 - 07.06.2002 at 12:52:53
 
Saj nisem mislila da ne želi rešiti problema, ampak mogoče rabi malo podpore pri reševanju. Ker če se situacije zaveda, in jo celo da tukaj na forum v debato, se mi zdi da že deluje v smeri reševanja. Zdaj pa ali jo bomo pri tem brcali ali podpirali je odvisno od vsakega posameznika. In od nje, kaj ji bo bolj pomagalo...
Pa LittleStar je že zaprla temo, dajmo jo še mi ker smo res odtavali...

a_hero wrote on 07.06.2002 at 12:06:53:
Marjana,
Kar se tice podpore Little Star/X je podobno kot bi pijanec rekel: "Dej mi malce moralne podpore, ko bom zdej popil naslednjo flaso vina..., ves, k mene zivljenje tako tepe, pa si ne morem pomagat."

Tukaj se jest zgledujem po g. dr. doc. assist. psih. Janezu Ruglju. On pravi - ti bom pomagal, samo bos moral 100,00% sodelovati. Ce bos samo 99,999999% sodeloval, te vrzem ven, pa ce takoj utones v alkotu.
Jaz sem tukaj, da ti pomagam iz zalosti in ne da te podpiram v tvoji zalosti. Ali si ali nisi...

Oprosti, samo clovek, ki jamra, hkrati pa isce moralno podporo ne pa RESITEV za svoje jamranje je dejansko neke vrste psihicni sado-mazo. To je pa zelo nezdravo stanje.

Sicer pa verjamem, da je moj in Brus-Lijev pristop precej moski.

Vida, lahko ti kaj poves kako isces izhod iz situacije na svoj (zenski) nacin?

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Črna magija - DrugiDel
Reply #74 - 07.06.2002 at 13:06:40
 
Quote:
Sicer pa verjamem, da je moj in Brus-Lijev pristop precej moski.  
Vida, lahko ti kaj poves kako isces izhod iz situacije na svoj (zenski) nacin?


Se nimam ravno za mačota, zato se tud jest počutm mal izzvanega. Predvsem po zvezdičini izjavi, da je problem v ujetosti v vlogo trpeče matere, to pa po moje nima tolk veze s principom reagiranja ženske na moškega. Tle  njen položaj avtomatsko vključuje odgovornost za reakcijo, kakrša koli že bo. Pustimo ob starni dejstvo, da se je  y  x-ci uturil kot nebogljen otrok, dejstvo je, da je v njej vzbudil zaščitniški nagon. Vsaka mama se seveda podzavestno boji, da jo bo mulc požrl ( tud nosečnost pa dojenje sprožjo tako nelagodje), a ve, da  si   tega ne sme privoščit ozioroma mu tega ne sme dovolit, če ne bosta šla po gobe oba. Človk  mamo rab cel življenje, zato ni noben parazit pa vampir, kokr smo mi y označl. Mu mama mora dat, kar mora, on pa njej nazaj, kar zmore. Če  ne da nč, ni nujno, da noče nč dat, ampak morda ne more nč dat. Tega morda y mat ne zastop, x-ica pa, zato se je nanjo namalal, ona pa nanjga.   Ga mora zato morda vzet zabožji dar, ne pa za parazita, ki bo oba uniču. Je to težka vloga, jo ene ženske znajo brez jamranja pa panike odšiplat, druge se ustrašjo pa svojim mamam pa izkušenejšim babicam jamarajo pa pomoči iščejo. Poznam dedce,  ki tud v partnerskih odnosih celo  življenje otroka špilajo v ženi mamo iščejo,  tko da ma ponavad ženska kup otrok pa nobenga dedca pri seb. Pa so kjub temu lahko luštna familja. Je čustev ponavad več kot pri kakšni patriarhalni družini not. In to je tist, kar strah pa paniko pred parizitizmom odtehta.          
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 10