Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 
(Read 25420 times)
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Newage ?
Reply #60 - 01.05.2002 at 16:28:51
 
Posted by: comp Posted on: Today at 12:59pm
quote]TO PA ZIHER VEM!!!!! Otroci (majhni) tega ne zmorejo občutiti, čutiti. Čustva drugih. Oni tega ne vidijo. So pravi mali egoisti. Oni sredi vesolja. Torej, to ni prirojeno, ampak ... priučeno Ne vem, če kdo ve, naj pove.  
3. Pedofili, taki in drugačni kriminalci po moji logiki, tudi niso zmožni podoživljat čustva drugih. Ker če bi bili, potem ne bi prišlo do takih in drugačnih incestov. Da se zopet ne spuščam v navajanje le teh.  
[/quote]
Tega ne verjamem.To bi potem pomenilo,da se človek rodi z egotom in brez čustev.
Takih bedarij pa res ne morem sprejeti.  


Comp. Pozabi na ego, pozabi na vse napisano, naučeno, prebrano. Pozabi. In če mi ne moreš verjeti, ker to vem, VIDIM, potem izvoli, pridi do mene, pa se lahko prepričaš, da ne nakladam. Ja? In niso bedarije, resnica je. Pa če jo sprejmeš ali pa ne. Pojdi enkrat nekomu, ki ima majhne otroke. Preberi kakšno knjigo o otrocih. Ja?


Kar se pa tiče:

Quote:Ali mislite, verjamete, da vam bo uspelo egoista (oz. takšnega človeka) spremeniti v ČLOVEKA Lepo prosim, če bo komu to uspelo, bom zelo dovzetna za čimobolj podrobne informacije. Ziher vam rada prisluhnem. In udejanjim.  



Samo nekdo ! Tu maš odgovor.
[/quote]
Quote:Nobene besede niso zmogle nadomestiti objema, oz. govorice telesa. Ja razumevanje, pa ne z besedami, ampak z dejanji. Če hočete delate dobro, delajte z dejanji. Kaj vam torej brani?  



Torej kdo tebi brani ?


Pa takole: če mi ne verjameš, poskusi za trenutek živet moje življenje, pa mi boš verjel. Zelo verjel. Res, lahko mi verjameš, vem kaj govorim. Se boš prej ti spremenil, preden boš egoista spremenil. Res. RES.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Newage ?
Reply #61 - 01.05.2002 at 16:44:55
 
Meni nihče ne brani.

Jaz tudi z dejanji kažem,ne samo z besedami.

Seveda pa ne morem biti vsepovsod. Smiley

Ne morem živeti tvojega življenja,lahko čimbolj poskušam razumeti tvoje življenje.

Misliš resno,da bi se najprej jaz spremenil,preden bi spremenil egoista ?
V kaj pa bi se naj potem spremenil ? Kakšen bi potem jaz postal ?
Kaj imaš v mislih ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Newage ?
Reply #62 - 01.05.2002 at 19:32:42
 
vsak ima svoje izkušnje in vsak ve nekaj drugega.
to so individualne resnice, ki pa nujno ne veljajo za druge. lahko, ni pa nujno.

pa dej(te) mal mn zmedeno quotat
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Miška
Guest




Re: Newage ?
Reply #63 - 01.05.2002 at 19:50:10
 
Samonekdo!

Q
2. TO PA ZIHER VEM!!!!! Otroci (majhni) tega ne zmorejo občutiti, čutiti. Čustva drugih. Oni tega ne vidijo. So pravi mali egoisti. Oni sredi vesolja. Torej, to ni prirojeno, ampak ... priučeno.
Q


Otroci, majhni, še manjši, najmanjši, pa tudi tisti malo večji, še kako dobro občutijo čustva drugih, predvsem mame in očeta! Tako presneto dobro si to zapisujejo v svojo podzavest! Blazno so dojemljivi za okolico, za tista čustva, ki jih starši hote (in nehote!) prenašajo nanje. Praviš: »so pravi mali egoisti« Poglej, kako jih obsojaš! In prav nobeni egoisti niso, so samo tisto čisto prvinsko bitje. Ki črpa in črpa in si zapisuje vzorce, ki jih vanje vtiskujejo starši. To, kar pa ti praviš, da je egoistično, pa po mojem mnenju enačiš s tem, da ima otrok sam sebe še toliko rad, da ve, da je najpomembneje to, kar čuti on. In ne, da se prilagaja okolici. Če se trenutno ne počuti dobro v tvoji družbi in bi se recimo raje igral s sosedovo Tončko – hvala bogu! Sam sebe sprejema in sam sebi dovoli imeti se rad. In se gre mirno igrat s Tončko. In to ni egoizem! Imeti sam sebe rad in biti egoističen sta po mojem mnenju dve popolnoma ločeni stvari! Razen seveda kasneje, ko otrok egoizem pobere od svojih staršev! Otroci se rodijo popolni, taki, kot bi morali biti. In če bi taki tudi ostali, bi jim bilo prihranjeno marsikatero trpljenje v življenju. Žal pa jih potem starši stlačijo v neke kalupe, naučijo nekih manir in nekega obnašanja, ki pa največkrat vodi v nesprejemanje in obsojanje samega sebe. Pa smo spet na začetku začaranega kroga!

M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Newage ?
Reply #64 - 01.05.2002 at 20:43:10
 
Quote:
Otroci se rodijo popolni, taki, kot bi morali biti. In če bi taki tudi ostali, bi jim bilo prihranjeno marsikatero trpljenje v življenju. Žal pa jih potem starši stlačijo v neke kalupe, naučijo nekih manir in nekega obnašanja, ki pa največkrat vodi v nesprejemanje in obsojanje samega sebe. Pa smo spet na začetku začaranega kroga!


Draga Miška!
Tule pa mislim, da se motiš. Vsaj moje mnenje je takšno. Poglej, ko praviš, da ŽAL starši potem otroke stlačijo v neka kalupe in jih učijo manir. Prvinski nagon človeka in živali je, da se razmnožuje. In če ostanemo pri živalih, mama skrbi za mladiče, jih hrani, ko prvič zapustijo gnezdo jih uči kako si pridobiti hrano, česa se morajo bati, skratka uči jih preživetja. In po tvojem jih torej daje v nek kalup. Wrong. Pri človeku, pa starši učijo otroka govoriti, hoditi, prvo kar se mora naučiti, je da zna sam jesti, da je z žlico, če mu to ne bi pokazali, bi jedel z rokami, ker mu je to prirojeno. Nato ga učimo osnovnih navad obnašanja. Če mu nekdo nekaj podari, recimo čokolado, da je lepo če se zahvali in da ne bom nakladal, saj tako sama veš kakšna je vzgoja in kaj je potrebno otroka naučiti. In če je to klačenje v kalupe, potem ne vem kaj naj še rečem. Ko otrok odraste, pa si sam poišče svojo pot in če že hočeš svoj kalup.
In če pogledaš primer, ko so starši imeli otroka zaprtega v hlevu (bilo je pred časom v časopisu), je bila ta deklica, ko so jo rešili, popolnoma anemična, jedla je z rokami in se obnašala kot žival, ni znala govoriti, skratka bila je taka kot ti praviš naj bi otroci bili.

" Otroci se rodijo popolni, taki, kot bi morali biti. In če bi taki tudi ostali, bi jim bilo prihranjeno marsikatero trpljenje v življenju"

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Newage ?
Reply #65 - 01.05.2002 at 20:54:55
 
Miška, mislim, da si zelo mlado dekle, ki še nima svojih otrok.
Ko sem rekla, da so pravi mali egoisti, sem mislila tako, da oni še ne morejo razumet čustev drugih. Ne morejo nekaj narediti zato, ker bi to bolelo recimo sosedovega fantka. Niso tega še sposobni. Tako je tako, kot štetje. Majhen, recimo trileten otrok, bo znal prešteti do pet (ali celo deset) ampak ta otrok še ne bo vedel pomena števil. Če mu boš dal pred njega fižolčke, jih ne bo znal prešteti. In s čustvi je isto. Nekaj, čas, se mora zgoditi, da se bo nekega dne prebudil, in to razumel, znal.
In so ljudje, ne vem zakaj, ampak so, ki nikoli ne razumejo, znajo videti, projicirati vase čustva drugih. Nekaj ne narediti zato, ker bi to dejanje bolelo drugega. Ne njega, ampak drugega. Ja?

Comp.
V mislih sem imela, da bi prej ti nehal verjeti, da lahko egoistu dopoveš, da naj kako stvar vidi, razume, naredi...  kot pa bi on to tudi zares zmogel narediti, videti... Prej se bi ti nehal truditi, kot pa bi pri njem prišlo do vsaj minimalne spremembe. kakršnekoli spremembe. In takrat bi videl, da so ljudje, ki jih ni moč spremeniti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Newage ?
Reply #66 - 01.05.2002 at 21:16:49
 
Quote:
Ko sem rekla, da so pravi mali egoisti, sem mislila tako, da oni še ne morejo razumet čustev drugih. Ne morejo nekaj narediti zato, ker bi to bolelo recimo sosedovega fantka. Niso tega še sposobni


Samonekdo !

Otroci samo sprejemajo.
Zato je brezveze na primer otroku govoriti,da je kaditi škodljivo,če sami kadimo.
Otrok še nima izoblikovanega egota,zato se ne more pretvarjati in skrivati svojih čustev.
Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Newage ?
Reply #67 - 01.05.2002 at 21:46:37
 
Primerček, da boste vedeli kaj imam v mislih.

Otrok udari drugega otroka. Kar tako. Ne pomaga, da mu razložiš, da to boli druzga otroka, da bo jokal....
Zato pravim, da so pravi mali egoisti.
Ali pa, ko je nekaj njegovega. Samo njegovega. Ne bo delil, vseeno mu je za želje drugega.
Ja?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miška
Guest




Re: Newage ?
Reply #68 - 02.05.2002 at 09:33:29
 
Harry!
Lepo napisano. In prav imaš, potem se jaz motim! Ja, bi se strinjala s tabo, če bi bil moj post pisan v tem smislu, v kakršnem si ga razumel ti! Vendar ni to tisto, kar  sem želela poudariti! Vse, kar si napisal, je res in lepo si opisal tovrstno vlogo staršev. In to je najmanj, kar starši lahko (ali bi morali) storiti za svojega otroka. Kot da hočeš potegniti besedo ali dve iz mojega teksta in jih razumeti po svoje. Tistih besed, ki jih želim poudariti, pa kot da jih ni. Jih spregledaš. Hote ali nehote. Če govorimo o sprejemanju, potem je bil moj poudarek na tem. In tlačenje otrok v neke kalupe je bilo mišljeno v drugem smislu. V tem, da jim vcepljamo vrednote, ki so pomembne v naši družbi, npr. zavist, egoizem, borba za prestiž, materializem,… In pri tem pozabljamo na tisto najvišjo vrednoto: spoštovanje samega sebe. Premalo damo otrokom tiste prave ljubezni – uh, tole težko razložim – tiste ljubezni, ko se preprosto začutiš in začutiš svojega bližnjega. Ko čutiš in veš da si in ko čutiš in veš, da preprosto je. Tako pa ljubezen dokazujemo z nekim lastništvom, ljubosumnostjo, posestvovanjem in konec koncev omejevanjem bližnjega. Ampak spet sem na začetku – po mojem mnenju se vse to dogaja preprosto zato, ker ne sprejemamo sami sebe. Zato tudi ne moremo sprejemati drugih in zato jih v svoji ljubezni omejujemo. Ampak zdaj se tudi jaz že oddaljujem od teme. Hotela sem poudariti še en vidik tistega kalupa. Glej, v svoji vsakodnevni borbi za denarjem, položajem v službi, pomembnostjo v družbi, enostavno pozabimo na otroke. Učimo jih tistih vrednot, ki so pomembne nam in naši družbi, pri tem pa jim pozabljamo dajati ljubezen in biti aktivno z njimi. Konec koncev ni pomemben čas, ki ga preživiš z otrokom, ni pomembna kvantiteta, ampak kvaliteta! In tukaj spet ne mislim igranja z otroki, pohajkovanja z njimi, učenja uporabe žlice,…, ampak tisto doživljanje, čutenje, občutek ljubiti in biti ljubljen. V smislu, v kakršen sem ga opisala prej. Otrok recimo čuti, da ti nisi 100% z njim, ne ve, da imaš svoje probleme in to razume drugače, kot si ti sploh pomislil, da je možno. Otrok to razume kot da on ni vreden ljubezni in spet si tam – pri nesprejemanju samega sebe.

In, če sem že pri tem: ne bom vzela ekstremnih primerov, kot si ti hotel to pokazati na Hitlerju in pedofilih, ampak vse, ali vsaj velika večina zasvojenosti z alkoholom, droge, odvisnost od hrane, odvisnost od odnosov, razbite družine, problemi v zakonu, ki jih ne znajo rešiti, ločitve,… - vse to po mojem mnenju izhaja ravno iz nesprejemanja.

Malo že filozofiram – bistvo vsega, tudi tistega mojega zadnjega stavka, ki si ga citiral, je v sprejemanju. Najprej v sprejemanju samega sebe, potem v sprejemanju drugih ljudi. Ker le, če človek sprejema samega sebe in druge, je sposoben dati nesebično ljubezen in edino v tem primeru je lahko srečen in zadovoljen tudi tam nekje globoko globoko v sebi. In če bi otroci rasli s sprejemanjem, bi jim bilo prihranjenega veliko gorja v življenju. Ja, še vedno je to moje stališče.

Razdeli besedo ljubiti na dva dela:LJ-UBITI. Ubiti kaj? Svojo sebičnost, svoj egoizem. Obsojanje. Šele tisto, kar ostane, je prava in resnična ljubezen.

Sem spet preveč zakomplicirala?
M.





Samonekdo!
Hm, hvala, ampak nisem več tako zelo mlada, res pa je, da nimam svojih otrok. Imam pa malega nečaka (štiri leta) in nečakinjo (dve leti in pol). In moje razmišljanje izhaja iz lastnih izkušenj mojega otroštva in mojih dveh sončkih. In na vse tvoje »Ja?«, je moj odgovor še vedno: ne! Ker pa se tale najina debata oddaljuje od naslova teme, ne bom tukajle dodala ničesar več. Če se bo odprla debata na temo vzgoje otrok, lahko nadaljujeva tam. Prav?

Pozdravček,
M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Newage ?
Reply #69 - 02.05.2002 at 11:08:36
 
Quote:
Če govorimo o sprejemanju, potem je bil moj poudarek na tem. In tlačenje otrok v neke kalupe je bilo mišljeno v drugem smislu. V tem, da jim vcepljamo vrednote, ki so pomembne v naši družbi, npr. zavist, egoizem, borba za prestiž, materializem,… In pri tem pozabljamo na tisto najvišjo vrednoto: spoštovanje samega sebe. Premalo damo otrokom tiste prave ljubezni – uh, tole težko razložim – tiste ljubezni, ko se preprosto začutiš in začutiš svojega bližnjega. Ko čutiš in veš da si in ko čutiš in veš, da preprosto je. Tako pa ljubezen dokazujemo z nekim lastništvom, ljubosumnostjo, posestvovanjem in konec koncev omejevanjem bližnjega.


Zaradi tega,potem nastane to :

Quote:
Otrok udari drugega otroka. Kar tako. Ne pomaga, da mu razložiš, da to boli druzga otroka, da bo jokal....
Zato pravim, da so pravi mali egoisti.  
Ali pa, ko je nekaj njegovega. Samo njegovega. Ne bo delil, vseeno mu je za želje drugega.  


To sem napisal zato,da bi se zavedali sebe in svojih vzorceh,ki jih nezavedno vcepljamo svojim otrokom.
Kar pomeni,da ti vzorci obnašanja niso prirojeni,ampak odraz družbenih vzorcev.
Vendar je to že tako globoko v naši podzavesti,da se tega ne zavedamo.Ne zavedamo se tega,kdo smo,ker pa so otroci zelo občutljivi,pa samo sprejmejo vsak vzorec,saj še nimajo izoblikovane osebnosti in ne vedo  kaj je prav in kaj ni prav.
Saj za večino ljudi ,življenje še vedno pomeni boj za obstanek.
Zaradi naše neosveščenosti,pa morajo trpeti otroci in posledično tudi mi.
Otroci izražajo vse,tudi tisto,kar pri sebi ne maramo in skrivamo,vendar pred otroci tega ni možno skriti,saj so otroci veliko bolj odprti in dovzetni.
Zato pa staršem gre to na živce,da otroci izražajo tisto,kar starši skrivajo in zato želijo še pri otrocih to potlačiti in začaran krog se nadaljuje.

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Newage ?
Reply #70 - 02.05.2002 at 12:24:41
 
sm včeri mel dan i činga (yijing) in sm naletu na eno igro, sicer na paše sem ampak u bistvu točno paše:

PREBOJ. Na kraljevem dvoru moraš odločno razglasiti zadevo.
Razglasiti jo je treba odkrito. Nevarnost.
Nujno je treba obvestiti svoje mesto.
Zatekanje k orožju ne pomaga.
Spodbudno se je česa lotiti.

Če je na vodilnem položaju v nekem mestu tudi en sam navaden človek, je sposoben potlačiti vzvišene ljudi. Če se v srcu skriva le še ena sama strast, je sposobna zatemniti razum. Strast in razum ne moreta obstajati drug ob drugem - če naj prevlada dobro, je torej nujen neusmiljen boj.

V odločilnem boju dobrega proti zlemu pa je treba upoštevati določena pravila, če naj zmaga dobro.
Prvič, odločnost mora temeljiti na povezavi moči in dobrohotnosti.
Drugič, kompromis z zlom je nemogoč, zato moramo zlo vselej odkrito obsojati. Ne smemo pa prizanašati niti svojim lastnim strastem in napakam.
Tretjič, ne smemo se neposredno bojevati s silo. Če je zlo obsojeno, razmišlja o orožju, in če mu napravimo uslugo, s tem da se z njim bojujemo tako, da mu vračamo udarce, na koncu izgubimo, saj se s tem sami zapletemo v sovraštvo in strasti. Zato je treba začeti pri sebi in odstraniti napake, ki smo jih obsodili že pri drugih. Kjer zlo nima nasprotnika, ostre konice orožja otopijo. Zato se tudi ne smemo neposredno bojevati proti svojim napakam. Dokler se z njimi bojujemo, zmagujejo.
Četrtič, najboljši način za premagovanje zla je odločno napredovanje v dobrem.


kitajci pravijo tko kt je nekdo višje napisu, obsojati dejanja, ne pa ljudi ki so jih storili.
men to sicer ni najbolj všeč pa naj bo.

mateja pa pravi tako:
greh se pove, grešnika ne.

... sicer pa tole kar tuki razpravljate o vzgoji in vzorcih in kakšni so otroci in to ... vsi odgovori so že na netu ... kaj pred sedmim letom kaj potem ... pa tud tm pr mačkih je bla zlo podobna tema ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Newage ?
Reply #71 - 02.05.2002 at 17:13:52
 
Takole bom rekla. Vsem hkrati. Imam občutek, da na tem forumu ne gre več za: nadzor ipd.
ampak zato, kdo ima prav.
Samo to se gremo. Kdo ima prav.

Vsi imamo prav.

Seveda pa še vedno ostaja vprašanje, kdo ima bolj prav.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Newage ?
Reply #72 - 02.05.2002 at 17:39:42
 
Ja,res je,vsi imamo prav.Vsak govori iz svojih izkušenj in kako on dojema svet.
Bolj prav ima tisti,ki se zaveda višje resnice.Saj resnica obstaja na večih nivojih.
Bolj prav ima tisti,ki se čimbolj zaveda samega sebe.Bolj,ko se zavedaš svojega načina razmišljanja in nezavednega v sebi,bolj prav imaš.
Saj bolj ko poznaš samega sebe,bližje si resnici in ko 100% poznaš sebe in si ozaveščen ti nihče več ne more spodbijati tvoje resnice.
In potem veš vse Smiley

Zato pa je pomembno tudi,ali le dokazovati svoj prav in ostati,kjer si,ali pa se spraševati,kaj pa,če morda nimam prav. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Newage ?
Reply #73 - 02.05.2002 at 19:12:32
 
No jest bi temu tko reku... Vsi imamo očitno eno izdelano mnenje (stališče) o tej temi in kle na forumu, kjer se krešejo različna mnjenja imam možnost videti, kaj o tem mislijo drugi. S tem pa se moje prepričanje vsaj malo spremeni saj mate vsi eno par dobrih argumentov in svoje izkušnje - delček resnic. Na ta način se moj delček resnice malo kristalizira, saj se poglobim v odgovor in potem še v vaše replaye kot reakcijo...
tko da na Q
Kdo ma prov? bi rekel...ja vsak VSAJ zase Wink
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Miška
Guest




Re: Newage ?
Reply #74 - 02.05.2002 at 21:49:34
 
Imeti bolj prav … imeti bolj prav … imeti bolj prav …

Imeti prav na drugačen način – ja. Imeti bolj prav – ne. Ne moreš govoriti o tem, da ima kdo bolj prav. Kajti beseda bolj prav je čisto subjektivna, odvisna od vsakega posameznika in jo vsakdo doživlja glede na svoje razumevanje in prepričanje.

Ne vem. Vsakdo ima svoje mnenje in to je zanj najboljše, še posebej, če ga je izoblikoval na podlagi lastnih izkušenj, lastnih doživetij in lastnih prepričanj.

Nekdo drug ima lahko samo drugačno mnenje, zanj osebno najboljše, za nekoga drugega boljše, za nekoga tretjega slabše. Za tistega drugega je boljše zato, ker je bližje njegovemu lastnemu in za tistega tretjega slabše zato, ker je bolj oddaljeno od njegovega lastnega prepričanja.

Pomembno pa je, da se zavedaš, da tvoje mnenje, čeprav je zate najboljše, ni nujno dokončno. Zato potrebuješ druga mnenja, na podlagi katerih izboljšaš in skristaliziraš svoje mnenje ali pa ga celo spremeniš, če ugotoviš, da ti je mnenje nekoga drugega bližje in ima bolj trdne argumente, s katerimi te je prepričal.

In tako sem jaz doživela tale forum – vsako mnenje je spoštovanja vredno, lahko ga posreduješ drugemu, ki ima drugačno (ne boljše!) mnenje in od nekoga drugega, ki ima drugačno (ne boljše!) mnenje, lahko pobereš drobtinice, ki ti posladkajo in še bolj zjasnijo tvoje prepričanje. Pa imaš še boljše mnenje. Zase. In to je edino pomembno.

Moje skromno mnenje.
M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6