Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 
(Read 25421 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Newage ?
Reply #75 - 03.05.2002 at 12:51:38
 
Se mi je najlaže vključit zdaj, ko ste se začel spraševat, zakaj ste se sploh začel pogovorjat. Ko ste začel komunicirat o komunikaciji, ker bistvo newaga je po mojem ravno v drugačni komunikaciji.  

Men je njuejđ bliz, če in ko daje  znastveno-tehnični, psiho-socialni  in  filozofski komunikaciji ene  spiritualne dimenzije. Ker te uvede v eno transcedentalno komunikacijo, ne  z bogom - to počne religija, ampak z božanskim v teb. Ko se naučiš take komunikacije s sabo, pol se  šele lahko učiš ene nove komunikacije z drugimi. Jih je ne naslavljaš več  po njihovih družbenih vlogah in po moralno-etičnih vrlnih in hibah. Te ne omejujejo več   tvoje in njihove empatične in ego/altruističnie sposobnosti, simpatije in antipatije.  Se s čimerkoli in komerkoli  linkaš neposredno, maš totalen stik in nemoten prenos v obe smeri.

Ta link, ta komunikacija se imenuje  ljubezen.

Ampak lajf je lajf in ker je  ljubezen slepa, je bla vsem romantikom pa tud večini  modernistom  v pogubo.  Bi zato tud post modernistom še zmeraj priporoču pred večino folka pa tud pred lastnimi demoni  filtre za karmično navlako pa vse sorte spama vključene imet.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Newage ?
Reply #76 - 03.05.2002 at 14:11:29
 
Titud, pa ne zdej skočt do stropa, ampak vse kar premorem rečt, je

A?

Res, to ni zajebancija, ampak , a bi lahko tole prevedel v malo bolj pogovorni jezik?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Newage ?
Reply #77 - 03.05.2002 at 15:04:58
 
Z vsem rešpektom to tvojga a?, samoneka, ampak konkretno vpraš, kaj ne zastopiš, pa ti je ful dost do tega, da bi. Pol ti bom tud jest skušal konkretno odgovort. Če ti je pa vse skupaj za en  k., pol si pa tle res ne moreva kaj dost pomagat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Newage ?
Reply #78 - 03.05.2002 at 16:04:54
 
Matr sem se spekla. Že grem stran.

(Si si mogoče zaželel, da za vedno?)
Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Newage ?
Reply #79 - 03.05.2002 at 19:01:37
 
P.S.

Sicer pa vsakdo bere pisane besede v takšnem tonu, kakršnega nosi v sebi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Newage ?
Reply #80 - 06.05.2002 at 09:42:12
 
Beseda je nastala zaradi komunikacije z drugim, šele skozi več tisočletno kulturo smo preko besed začeli komunicirati s sabo, dosegli neke vrste samozavedanje. Religija je v tem smislu gledano komunikacija s samim sabo, le da tistega drugega ne prepoznamo kot sebe temveč ga trancedentiramo kot glas, ki nam govori od zunaj. Kot božja prerokba ali razodetje torej. Šele razsvetljenstvo je ta glas prepoznalo kot glas lastnega razuma. Če ne, ga je proglasila za blodnjo, ekstazo, hipnotnično stanje ali psihično motnjo nasplošno.

New-age ne zaupa več razumu, ker je izgubil sidro, ker nas je odtujil drug drugega, stehniziral svet in nam grozi  s samouničenjem. Toda - ali naj se zato tudi odrečemo besedi, s tem pa tudi komunikaciji samim  seboj? Naj jo spet položimo v usta drugemu, ki ve namesto nas? Naj jo sploh ukinemo, pomečemo knjige pa elektroniko na grmado  in začnemo novo kulturo in civilizacijo iz tišine, temelječo na neizrekljivem?

Jaz pravim: besede niso krive. Z njimi smo si tudi in predvsem ustvarjali prijetno socialno okolje, izražali čustva in se soustvarili kot družbena bitja, temelječa na jeziku in kulturi. Med sabo se nismo odtujili zaradi preveč, temveč zaradi premalo besed. Ker smo jih ustvarijali nešteto zato, da bi pojavni in duhovni svet med seboj čim bolj razločili  in si ga po delih podredili, in skoraj nobene, da bi ga spoštovali častili. Jaz verjamem, da prava beseda lahko seže globje od dotika, da te prave besede odvežejo suženjstvu  in odvisnostim trajneje ali osvbodijo in razsvetlijo globje  kot umik v tišino.

Jest moram it z besedo na besedo. Jest dvomim, da jo je  treba ukinit ali zamenjat,  jest bolj verjamem, da je treba je v njih samo en drugačen pomen ugledat. Niso zastonj nastale, se je ogromno energij materializiralo v njih, so na dolgi poti  božjih do človeških ust le eno svet(l)ost izgubile.


Samoneka,  če  bova utihnila, utihniva zato, da s tišino en besedam en sijaj vrneva. Neva pa jih ukinjkat, ker razsvetljenja, ki ga ne bova zmožna v besede prelit, ne bova mogla niti v človeških niti božanskih sferah delit.          
Back to top
« Last Edit: 06.05.2002 at 13:28:25 by titud »  
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Newage ?
Reply #81 - 06.05.2002 at 13:27:07
 
Titud, tole je cudovit tekst, popolnoma v stilu tega, o cemer si pisal.
Ko besede razumes in se vec, tudi dotaknejo se te.

Hvala za prevod, tudi od mene Smiley

Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Newage ?
Reply #82 - 06.05.2002 at 15:42:50
 
Hej titud.

Tale tvoj tekst sem vsaj tretjič zdaj prebrala. Pa ne zato, ker ga ne bi razumela, ampak zato, da bi ga vedno znova razumela.

P.S. Če samoneka leti na mene, ne bi imela nič proti, če sem zopet samonekdo.

Prosim.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Newage ?
Reply #83 - 06.05.2002 at 18:20:41
 
Je problem, dekleta, priznam, govort o stvareh, ki so razumu tuje.  Ampak kot sem reku, zato ji ni treba tajit  al pa razglasit za neizrekljive. Se je pač treba po svoje potudit, z besedami vsaj skušat en filing naslikat, ker ta ima en bolj univerzalen jezik odzad.

Bi me res veselil,  če ne bi sejali dvoma, da hočemo le drug drugega  le na a'la newage farbat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6