Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6
(Read 25416 times)
Miška
Guest




Re: Newage ?
Reply #30 - 29.04.2002 at 21:05:54
 
Naj še jaz nekaj dodam. Govora je o obsojanju in sprejemanju. Vse, kar ste napisali o tem, da bi razložili Harry-ju pomen obsojanja in sprejemanja razumem in podpiram. Morda bi dodala tole: po mojem mnenju se vedno obsoja dejanje in ne človeka! Ker človek je storil dejanje iz nekih nagibov, ki so zakoreninjeni v njem. In obsoja se dejanje, ki ga je storil, ne njega kot bitje! Človeka je treba sprejeti kot dobrega in v bistvu pozitivnega. Ker le, če ga boš sprejel tako (obsodiš sicer lahko njegovo dejanje!) mu boš lahko pomagal na pravo pot. Najti izvor za tako dejanje in ga izkoreniniti. Dokler pa ti obsojaš, tudi kaznuješ. Kaznovanje pa je le trenutni vzvod za poskus rešitve problema. In strpati kriminalca v zapor je v bistvu samo kaznovanje za zločin, ki ga je storil. Problem pa ostane in kriminalec bo še vedno kriminalec, tudi ko bo prišel iz zapora. Edina prava pot je v sprejemanju kriminalca, ker edinole na ta način mu pomagaš in lahko izkoreniniš zlo v njem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Newage ?
Reply #31 - 29.04.2002 at 22:19:41
 
Quote:
Naj še jaz nekaj dodam. Govora je o obsojanju in sprejemanju. Vse, kar ste napisali o tem, da bi razložili Harry-ju pomen obsojanja in sprejemanja razumem in podpiram. Morda bi dodala tole: po mojem mnenju se vedno obsoja dejanje in ne človeka! Ker človek je storil dejanje iz nekih nagibov, ki so zakoreninjeni v njem. In obsoja se dejanje, ki ga je storil, ne njega kot bitje! Človeka je treba sprejeti kot dobrega in v bistvu pozitivnega. Ker le, če ga boš sprejel tako (obsodiš sicer lahko njegovo dejanje!) mu boš lahko pomagal na pravo pot. Najti izvor za tako dejanje in ga izkoreniniti. Dokler pa ti obsojaš, tudi kaznuješ. Kaznovanje pa je le trenutni vzvod za poskus rešitve problema. In strpati kriminalca v zapor je v bistvu samo kaznovanje za zločin, ki ga je storil. Problem pa ostane in kriminalec bo še vedno kriminalec, tudi ko bo prišel iz zapora. Edina prava pot je v sprejemanju kriminalca, ker edinole na ta način mu pomagaš in lahko izkoreniniš zlo v njem.



Draga Miška!
Ali mi lahko prosim opišeš, postopek sprejemanja kriminalca in na kakšen način izkoreniniti zlo iz njega? Eden največjih kriminalcev v zgodovini človeštva je bil Hitler. In ali je tudi on imel samo trenutni vzvod, za vse kar je počel z ljudmi. Človek je imel vizijo zakoreninjeno globoko v sebi in lahko bi ga sprejemali kolikor bi hoteli in poskušali izkoreniniti zlo v njemu na kakršen koli način, verjemi, da bi še vedno imel svojo vizijo. LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Newage ?
Reply #32 - 29.04.2002 at 22:30:01
 
"Ljubezen in razumevanje bosta zakon
Zakon je proti posamezniku in je za množico.
Novi človek ne bo imel nobenih ječ in nobenih sodnikov in nobenih pravnih strokovnjakov. To je popolnoma nepotrebno, to je rakasta tvorba, ki se širi po telesu družbe.
Že sama ideja kaznovanja je neznanstvena.
Nikogar ni na svetu ki je kriminalec; vsak je bolan in potrebuje naklonjenost in znanstveno zdravljenje in potem bo večina vaših zločinov izginila.
Če otrok že od vsega začetka odrašča v spoštovanju do življenja - v spoštovanju do dreves, ker so živa, v spoštovanju do živali ... - ali mislite, da lahko takšen otrok kdaj postane morilec?
Nova skupnost in novi človek lahko živita brez vseh zakonov, brez kakršnegakoli reda. Ljubezen bo njegov zakon, razumevanje njegov red. Znanost bo v vsaki težki situaciji njegovo poslednje sredstvo. "

Dragi gape.

Lepo si tole napisal in lepo bi bilo, če bi se tole kdaj uresničilo v praksi. Ampak, kolikor se trudili in sprejemali in spreobračali ljudi, je tole tvoje pisanje čista utopija. Na žalost je tako.
Tudi komunistični manifest ni bil napisan slabo. Izvirne ideje o komunizmu so bile naravnost fantastične. Vsi ljudje bi imeli enako možnost, vsi bi delali za skupni blagor, vsak bi si vzel, toliko kot bi potreboval. Lepo je bilo napisano, vendar je bila tudi to ena velika utopija. Ker človeštvo enostavno ni zrelo za kaj takega. Oprostzi, ampak mislim, da bi moral malo bolj pokukati v real life, ker se mi zdi, da živiš v nekem svojem sanjskem svetu. Pa brez zamere. LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Newage ?
Reply #33 - 29.04.2002 at 22:39:29
 
""Tudi morilci nastanejo zato,ker jih nihče ni hotel sprejeti takšnih,kakršni so,ampak je večino teh nekdo vzgajal z nekim vsiljevanjem vzorcev in prepričanj.
Kot je zapisala Vida,človek se rodi nedolžen in ne morilec.
Če bomo še naprej vsiljevali drugim svoja prepričanja in sebično sprejemali,bomo še naprej ustvarjali morilce.

Je pa res,da je človeka možno spremeniti le z ljubeznijo. ""


Dragi comp!

Ali bi v primeru posilstva, ki ga je opisala samonekdo, in bi bila ta deklica tvoja, naprimer hči, ali bi ga sprejel in razumel in ga poskušal spremeniti z ljubeznijo? Lepo te prosim, malo morgen. Pozabil bi na vse svoje besede in hotel bi, da ga najmanj križajo.  LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Newage ?
Reply #34 - 29.04.2002 at 22:59:18
 
nisem napisu jest ampak osho.
utopije so samo pred svojim časom, ker one niti niso postavljene v čas prostor.
tko kot je ta, je bla tud marxova, kar pa sploh ne pomeni da mi ne moremo tega ufurat v življenje.
če ti nisi sposoben sanjat, ne ubijaj sanj drugim, (do)pusti nam da sanjamo za tebe.
probaj to sprejet. ne obsojat, sprejmi, let it be. živi svoje življenje in pusti nas da živimo svoje. nekje se bomo srečali. mogoče šele v drugem življenju, kar pa bi bila velika škoda.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Newage ?
Reply #35 - 29.04.2002 at 23:09:45
 
gape wrote on 29.04.2002 at 22:59:18:
nisem napisu jest ampak osho.
utopije so samo pred svojim časom, ker one niti niso postavljene v čas prostor.
tko kot je ta, je bla tud marxova, kar pa sploh ne pomeni da mi ne moremo tega ufurat v življenje.
če ti nisi sposoben sanjat, ne ubijaj sanj drugim, (do)pusti nam da sanjamo za tebe.
probaj to sprejet. ne obsojat, sprejmi, let it be. živi svoje življenje in pusti nas da živimo svoje. nekje se bomo srečali. mogoče šele v drugem življenju, kar pa bi bila velika škoda.



Dragi gape!

Oprosti če sem bil preveč direkten, ker sem še nov na tem forumu, mi prosim povej, ali je ta forum namenjen debati in če nekdo misli drugače, ali lahko pove svoje mneje, ali pa je ta forum namenjen le istomislečim. Če je tako, potem bom odgovarjal le na poste s katerimi se strinjam. LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Miška
Guest




Re: Newage ?
Reply #36 - 30.04.2002 at 08:25:04
 
Dobro jutro, Harry!

Glej – začel si: »postopek spreminjanja…« Postopka spreminjanja ni. Vsaj ne takega, da bi vzel v roke priročnik, pred sebe postavil Hitlerja (ali kogarkoli drugega), nataknil naočnike na nos in začel: Torej, prvi korak je… Ni splošnega postopka, ampak prvi korak je ravno sprejemanje človeka.  Drugi korak je po mojem mnenju, da človek sprejme sam sebe. Potem se klobčič odvije sam od sebe. In ni fora v tem, da boš ti spremenil človeka – človek se lahko spremeni le, če to sam hoče. Če ga sprejmeš ti in če on sprejme sam sebe. Dal si mi težko domačo nalogo in izbral skrajni primer – Hitlerja, na katerem je toliko težje razumeti moje dojemanje obsojanja in sprejemanja.

Naj ti sprejemanje in obsojanje poskusim razložiti na lažjem primeru, recimo primer tvoje hčerke in domače naloge, ki jim jo je dala učiteljica slovenščine. Obsojaš učiteljico ali obsojaš njeno dejanje, torej to, ker je dala petošolčkom nalogo, prezahtevno za njihovo stopnjo razumevanja. Učiteljica sama je konec koncev lahko fantastična ženska, edinole pri tem ji je zaštekalo. Če se ne bi strinjal z njenim ravnanjem, njo pa sprejemal, bi lahko stopil do nje in če bi jo sprejemal, bi ji lahko na nek sprejemljiv način to tudi povedal. In ravno zato, ker bi jo sprejemal, ne bi nasproti njej nastopil z agresijo, cinizmom. Tvoja glas bi bil miren in topel, geste tvojega telesa bi izražale sprejemanje. In verjemi, da bi učiteljica lažje sprejela in dojela svojo napako. In jo tako tudi laže popravila. Če pa bi jo obsojal, bi že pristopil k njej s strupenim pogledom, obsojanjem v očeh, iz tvojega pogleda bi prežal cinizem, tvoj pogled bi bil hladen, z govorico telesa bi izražal odpor do nje, v tvojem glasu bi bilo čutiti prezir in obsojanje. In prav nobenega uspeha ne bi bilo. Dobro, catch je tudi v učiteljici sami, vendar s sprejemanjem je veliko večja možnost, da človeku daš nekaj vedeti. Da vsaj začne razmišljati o tem.

In veliko napako z obsojanjem delamo po mojem mnenju ravno pri naših otrocih. Na tistih nežnih dušicah, ki tako dojemljivo razumejo vsako obsojanje kot obsojanje malega bitjeca. Glej, če otrok recimo ne uboga, ga starši kregajo, jasno. Ampak obsojajo njega, ne njegovo dejanje! Rečejo torej: »ti si poreden, ti ne ubogaš, tebe ne maram«. Po mojem mnenju bi morali reči: »Tebe imam rad, nimam pa rad, da ne ubogaš. Nimam rad, da recimo pljuvaš. Ampak tebe, malega Mihca, imam pa rad!« Mala in komaj opazna razlika. Ampak otrok bo v prvem primeru to doživel kot odpisovanje njega samega, kot da dejansko nimaš rad njega in ne tega, da on ne uboga. Počasi bo izgubil vero vase in počasi se zares ne bo imel več rad, se ne bo cenil in se ne bo spoštoval. Saj mu njegovi starši to vsak dan sproti dopovedujejo! In v tisti mali glavici bo nastalo malo nesprejemanje samega sebe, ki bi vsakič, ko bodo starši na isti način obsojali njega rasli v večje nesprejemanje in potem smo tam – v današnjih časih, ko ljudje najprej nimamo radi samega sebe in zato ne moremo imeti radi iskreno niti ljudi okoli nas. Če pa boš pri otroku obsojal njegovo dejanje, pri tem pa poudaril, da imaš njega rad kot malo bitje, kasneje kot malega človeka in na koncu kot človeka, bo ta otrok lahko odrasel v človeka, ki bo sprejemal samega sebe in zato bo lahko sprejemal ljudi okoli sebe in konec koncev bo lahko sprejemal ves svet. In to je po mojem mnenju dojemanje obsojanja in sprejemanj in to je tudi tista umetnost vzgoje.

Moje skromno mnenje.
M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Newage ?
Reply #37 - 30.04.2002 at 10:24:30
 
Quote:
Ali mi lahko prosim opišeš, postopek sprejemanja kriminalca in na kakšen način izkoreniniti zlo iz njega? Eden največjih kriminalcev v zgodovini človeštva je bil Hitler. In ali je tudi on imel samo trenutni vzvod, za vse kar je počel z ljudmi. Človek je imel vizijo zakoreninjeno globoko v sebi in lahko bi ga sprejemali kolikor bi hoteli in poskušali izkoreniniti zlo v njemu na kakršen koli način, verjemi, da bi še vedno imel svojo vizijo. LP Harry


Harry!

A misliš,da bi lahko Hitler kaj storil,če ga ni bi podprla milijonska množica ?
Kaj je predstavljal Hitler ?
Hitler je predstavljal le tisto,kar so imeli ljudje v mislih.Torej je ljudem predstavljal realnost.Realnost zato,ker so ljudje v sebi obsojali in jim je obljubljal,kako se bodo lahko osvobodili svojih obsodb in strahov.
Če ljudje ne bi obsojali in bili polni sovraštva,bi imeli Hitlerja za norca in nikoli ne bi za njega niti slišali.
Ravno tako,če zdaj pride sam satan sem na zemljo.In če bo satan poln zla in bo obsojal,bodo ga tisti,ki tudi v sebi nosijo zlo in obsodbe,podprli,ker jim predstavlja realnost.
Tisti ljudje,ki pa v sebi ne bodo imeli zla in obsodb,pa ga bodo samo čudno gledali in rekli,da se mu blede.
Lahko se sam satan na trepalnice postavi,pa ne bo mogel storiti ničesar.
Kaj želim povedati je to,da je takšen način razmišljanja,kjer se zgovarjamo na nekoga drugega in mislimo,da se mora najprej cel svet spremeniti in nehati obsojati,da se bom potem tudi jaz sam spremenil,popolnoma neodgovorno in sebično razmišljanje.Pa tudi popolna iluzija.
Brezveze se je spraševati,kako izkoreniniti zlo v satanu,zato,ker je satan samo odsev nas samih.
Treba se je vprašati : KAJ LAHKO SAM STORIM,DA BO MANJ OBSOJANJA.
Dokler ne bomo v sebi izkoreninili zla,tako dolgo bo to naša realnost in bomo tudi podpirali zlo.
Ravno takšne trditve,da je nemogoče sprejemati,pa da je ljubezen iluzija,dokazujejo,da v nas vladajo vzorci ki temeljijo na obsojanju in nasilju in če ne bomo tega spremenili,ne bomo spremenili realnosti.
Vsak podpira tisto,kar ustreza njegovim vzorcem.

Lahko rečem,da mi le sanjamo o nekem sprejemanju in ljubezni,vendar ,če ne bo nihče "sanjal" in delal na tem,potem bo še vedno vladalo zlo.
Če si ne dam možnosti,da bi sploh sanjal,potem je to znak,da se prepuščam zlu in omogočam,da še naprej vlada zlo.

Quote:
Lepo si tole napisal in lepo bi bilo, če bi se tole kdaj uresničilo v praksi. Ampak, kolikor se trudili in sprejemali in spreobračali ljudi, je tole tvoje pisanje čista utopija. Na žalost je tako.  

Čista utopija je samo za tistega,ki se noče spremeniti in noče sprejemati.
To je samo ego,ki temelji na strahovih in se čuti ogrožen,zato noče sprejemati.
V praksi se bo uresničilo takrat,ko se bo uresničilo v naših mislih.

Quote:
Ali bi v primeru posilstva, ki ga je opisala samonekdo, in bi bila ta deklica tvoja, naprimer hči, ali bi ga sprejel in razumel in ga poskušal spremeniti z ljubeznijo? Lepo te prosim, malo morgen. Pozabil bi na vse svoje besede in hotel bi, da ga najmanj križajo.  LP Harry

Kaj bi jaz imel od tega,da bi ga križali ?
Samo samemu sebi bi naredil še več škode.Zaradi sovraštva in sekiranja,bi uničil sebe.
Veliko slabih stvari se je že zgodilo v mojem življenju,pa vendar,kaj mi preostane drugega,kot,da sprejmem ?
Razumem,da večina v sebi goji negativna čustva in obsoja.
Pa vendar je ravno zato,nek lepši svet utopija.
Samo zato.Zato ni kriv noben Hitler in  ne satan,ampak mi sami.
In dokler se tega ne bomo zavedali,bo za nekatere še vedno utopija.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Newage ?
Reply #38 - 30.04.2002 at 11:16:06
 
Draga Miška in comp!

Mislim, da se vrtimo v nekem začaranem krogu. Naj najprej povem, da popolnoma sprejemam samega sebe in sprejemam vse okoli sebe, ker če ne bi sprejemal, bi verjetno bil že v umobolnici. Naj povem, da sem zelo čustven človek, zato še bolj dojemam vse okoli sebe. Boli me vsaka krivica, ki se zgodi komurkoli.
Miška, glede hčerke naj ti povem, da vedno, ponavljam vedno, ko naredi kaj narobe, ji povem, da je to in to storila narobe in nikoli ne obsojam nje, temveč njena dejanja. Nikoli ji ne pozabim povedati, da jo imam rad, tudi kadar, ga kaj ušpiči.
Glede učiteljice in tiste pesmi, naj ti povem, da sem sprejel to kar je otroku naložila za domačo nalogo in ker sem sprejel, sem tudi pomagal napisati pesem. Če tega ne bi sprejel, bi hčerki rekel, da naj ne naredi te naloge, ker je za peti razred pretežka. Ampak ker sem sprejel, nisem tega naredil.
Glede Hitlerja, pa samo toliko, da je v začetku njegovega vzpona res vladala nekakšna množična histerija, ampak tega zanosa je bilo vedno manj. Verjemite, da je 90% vojakov šlo v vojno, ker niso imeli druge izbire. Lako so izbirali med bojiščem, ali pa kar hitro sodišče in krogla v glavo.
Tudi jaz se zavzemam za lepši svet, v katerem ne bo kriminala, vsi ljudje naj bi živeli v miru in sožitju. Vendar za kaj takega mora dozoreti celotno človeštvo. Jaz osebno med ljudmi že dolgo širim to zavest, vendar kot sem že rekel je to donkihotovski boj. Mogoče pa bodo zanamske generacije prišle na ta nivo dojemanja življenja. Zaenkrat pa človeštvo še ni pripravljeno na kaj takega.
Kaj bolj pritegne kot recimo novica pri poročilih? Ljedje napnejo ušesa, ko povejo, koliko je bilo kje mrtvih, ko pa povejo, da so tam in tam posadili drevo v znak miru in ljubezni, tega sploh ne registrirajo.
Katere teme so na med.over.netu največkrat replicirane? Tiste v katerih se ljudje prepirajo. Zato vse manj pišem tam, ampak rajši tule, kjer te ne ozmerjajo, če se se s čim ne strinjaš. Upam samo, da ne bodo razni provokatorji prišli še sem provocirat. Matr sem naložu. Dost je.  LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Newage ?
Reply #39 - 30.04.2002 at 11:46:57
 
Tale debata me je spomnila na zadevo, ki sem jo prebrala pred casom...

Odpuscanje je nekaj, kar naredis zase:

http://www.cdk.si/soutripanje/st25/index25.htm#odpuscanje
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Miška
Guest




Re: Newage ?
Reply #40 - 30.04.2002 at 11:58:23
 
Harry – glej, najprej sem vesela, če si do svoje hčerke tak, kot praviš. Ker, kot rečeno je to predpogoj, da se bo lahko imela rada, da bo sprejemala samo sebe … pa se zdaj že ponavljam. Saj sem ti že napisala o tem.

Glede tegale, kar si napisal: »Naj najprej povem, da popolnoma sprejemam samega sebe in sprejemam vse okoli sebe, ker če ne bi sprejemal, bi verjetno bil že v umobolnici. Naj povem, da sem zelo čustven človek, zato še bolj dojemam vse okoli sebe. Boli me vsaka krivica, ki se zgodi komurkoli.«  
Harry – kot bi poslušala samo sebe nekaj mesecev nazaj. In potem – štrbunk na betonska tla. Nekaj se mi je zgodilo v življenju, kar me je v bistvu prisililo, da sem pogledala nase z druge plati. In prekleto težko je bilo odpreti tista vrata, verjemi! Ker za njimi se je skrivalo ravno to – v bistvu sama sebe nisem sprejemala, sama sebe nisem imela rada, nisem se cenila in nisem se spoštovala. In to kljub temu, da sem bila prepričana v to - točno taka, kakršnega se opisuješ ti. Takrat sem stopila na pot in še danes se učim sprejemanja. In sem vesela zato! Ker sebe, ljudi okoli sebe in  s tem v bistvu vse sprejemam in doživljam na drugačen način. Hej, s tem ne želim reči, da si tudi ti tak, kakršna sem bila sama! Niti te ne poznam, zato ne morem ničesar reči. Niti nisem tista, ki bi lahko sodila. Ti si tisti, ki bo moral opraviti pogovor sam s seboj! Pogovori, kot so pa tile, pa ti samo dajo možnost odpiranja vrat. Morda se kdaj odločiš in pogledaš, kaj se skriva za njimi!

Glede Hitlerja ti bo pa comp razložil – zna to bolje od mene.

Pozdravček,
M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Newage ?
Reply #41 - 30.04.2002 at 13:00:36
 
To ste se pa razpisali res u iber...Smiley

Najprej en lep pozdrav usem...posebej pa še pozdrav Harriju... please objavi vedno svoje mnenje tudi če ni istimisleče kot od večine...

new age... men predstavlja revolucijo v mišljenju od kje smo in zakaj smo... glede odgovornosti za svoja dejanja ste se že razpisali...glede starejših pogledov na duhovnost tudi...malo ali pa nič pa ni bilo govora o zakonu akcije in reakcije... To pa je bistveno pri sprejemanju in odpuščanju...
Kriminalci, pedofili in in vsi ostali družbeno nesprejemljivi posamezniki so LJUDJE - jejo, spijo, zadovoljujejo svoje potrebe...način na kakšnega pa delajo pa včasih preseže okvire civilizirane družbe...
Men se zdi, da nas učijo o stvareh, da so oni samo sredstvo... preko katerega dobimo učno lekcijo... in valjda ne smem pozabiti na JING-JANG
Tu mislim, da je vse na naši preljubi zemljici deljivo na dvojnost... ena izmed njih je tudi sovraštvo kot protiutež močni energji vesolja ljubezni... Zdej ne sprejemati sovraštva in ga zamenjati z ljubeznijo je pravzaprav zgrešeno, kar naša zgodovina to dokazuje na tisoč in en način...
Zagovorniki reda so obsojeni na propad...če ne vidijo reda v kaosu, ki je nepredvidljiv in zato tudi tako nagonsko privlačen...
Za primer vzemimo tatove...ki ne ubija, ki ne pretepa...samo vzame tisto kar se vzeti da...ali je to slabše, kot pa da ne krade in živi izgubljen v normalnosti al pa da se dokazuje na njemu edinstven način...torej v enem pogledu dela prav...živi svoje sanje.
Sam nisem tat, nisem pretepač in nisem zagovornik nasilja, vendar pa se s tem omejujem in ne živim polno če je to vse kar si dovolim...
Pri odpuščanju je tko da pridobim največ sam, ker energije ne dajem v eno vrsto destruktivnosti, apatičnosti al pa samo v energetsko blokado, temeveč jo lahko usmerim v moje najvišje dobro...to pa itak zajema najvišje dobro vseh...
Torej HARRI - v podzavesti maš močno zakoreninjeno kaj je prav in kaj ne... vpliv cerkve, ki prikaže naša dejanja kot dobra ali slaba in ne kot trenutni odziv in kot naučen pristop k določeni stvari... to pa je pomanjklivo...saj dobro veš da se učiš takrat ko si na dnu in takrat ne potebuješ še dodatnih grdih  pogledov in sovraštva od soljudi temveč edino potrebno stvar na svetu - ljubez... Več ko nas bo...več ljubezni se bo širilo...
Pomisli kaj vse naredi nasmeh, ki ga daš nekomu, za katerega vidiš da je živčen... Spremeni se mu energetsko polje... Če vidiš v njem človeka, se bo lažje strinjal s teboj in bo lažje pogledal svet s tvoje perspektive, ki pa ni nujno v njegovo najvišje dobro... Če je nekdo pedofil, ker je bil tudi sam zlorabljen v otroštvu ali ni to povod, za zdravljenje - ne pa povod za obsojanje...saj je bil le tega naučen... ni vedel, da drugi karkoli čuti, ker sam ko je bil zlorabljen je te spomine raje prepustil podzavesti...noče se spomniti - kriči po razumevanju...
Pri odpuščanju najbolj pomaga empatija - kaj doživlja drugi človek  v tem trenutku... To pa ni sposobnost samo nekaterih posameznikov temveč se vsi rodimo z njo (več ali manj)... poglej samo otroke...otroci so sposobni pozabiti, da se jim je naredila krivica za 5 minut... zjokajo se potem pa grejo naprej...ker se majo radi in ker še niso naučeni o zamerah, o tem kaj je prav in kaj narobe... Mi smo ti otroci...sam da je navade resnično težje spreminjati pri sebi...precej lažje je obsoditi in neodobravati navade drugih... precej lažje se je izgovarjati in se oprijemati znanega, kot pa prestopiti prag neznanega....tam je strah in strah je v nas ne izven nas...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Newage ?
Reply #42 - 30.04.2002 at 13:37:09
 
Quote:
Mislim, da se vrtimo v nekem začaranem krogu. Naj najprej povem, da popolnoma sprejemam samega sebe in sprejemam vse okoli sebe, ker če ne bi sprejemal, bi verjetno bil že v umobolnici. Naj povem, da sem zelo čustven človek, zato še bolj dojemam vse okoli sebe. Boli me vsaka krivica, ki se zgodi komurkoli.  


Tu je odgovor na to,zakaj se ti zdi,da se vrtimo v začaranem krogu
Quote:
Tudi jaz se zavzemam za lepši svet, v katerem ne bo kriminala, vsi ljudje naj bi živeli v miru in sožitju. Vendar za kaj takega mora dozoreti celotno človeštvo. Jaz osebno med ljudmi že dolgo širim to zavest, vendar kot sem že rekel je to donkihotovski boj.


Harry !
Zaradi teh nasprotujočih prepričanj se vrtiš v začaranem krogu.
Saj veš : Vsi odgovori so v tebi.Resnica je v tebi.
Ti si tisti,ki si krojiš svojo realnost.
Kot sem že pisal v prejšnjem postu,da,če bomo čakali,da bo najprej dozorelo celotno človeštvo,potem je to res Don Kihotski boj. Smiley
To je samo tvoj vzorec,tvoj jaz,ki se noče spremeniti.
Vsak "jaz",pa vedno najde odobravanja za vsa svoja prepričanja.

Pa še en začaran krog :
Quote:
Naj najprej povem, da popolnoma sprejemam samega sebe in sprejemam vse okoli sebe,


Quote:
Boli me vsaka krivica, ki se zgodi komurkoli

Kako to,da te boli neka "krivica",če pa vse sprejemaš okoli sebe ?
Govoriti o krivici je zelo relativno.Ljudje vedno sodimo po svojih lastnih prepričanjih in zato vedno govorimo o sebi.
Jaz ne morem za nekoga drugega trditi,da se mu je zgodila krivica.
Kako naj jaz to vem ? Ali imam sploh pravico soditi ?

Če bi popolnoma sprejemal sebe in druge,bi se tudi resnično poznal in se ti ne bi nikoli zgodilo tisto,kar Miška opisuje.

Quote:
Glede Hitlerja ti bo pa comp razložil – zna to bolje od mene.

Hvala,Miška Wink

Quote:
Verjemite, da je 90% vojakov šlo v vojno, ker niso imeli druge izbire. Lako so izbirali med bojiščem, ali pa kar hitro sodišče in krogla v glavo.  

Izbire niso imeli zato,ker je niso videli.Ker so se s svojim razmišljanjem vrteli v začaranem krogu in bili v strahu.

Mene bolj zanima,če MI zdaj vidimo izbiro.Lahko spet rečem,da 90% ljudi,ne vidi nobene druge možnosti,kot še naprej biti to ,kar so.
Vojne bi naj bile zato,da bi se iz njih nekaj naučili.Ali ne ?

Quote:
Kaj bolj pritegne kot recimo novica pri poročilih? Ljedje napnejo ušesa, ko povejo, koliko je bilo kje mrtvih, ko pa povejo, da so tam in tam posadili drevo v znak miru in ljubezni, tega sploh ne registrirajo.  

In zakaj ne ?
Zato,ker je njihov um poln strahu,obsodb,jeze,sovraštva....
In takšen človek ne verjame v ljubezen in ne v dobro.
V resnici takšne ljudi ljubezen ogroža,saj je v nasprotju z njihovim prepričanjem.Zato,ker jih nihče ni sprejemal in so se zaprli in v sebi gojijo negativna čustva.

Sicer pa res ne vem,zakaj ne bi verjel v lepši svet in v ljubezen.
A je v tem ,kaj slabega ?
Tudi,če sem don kihot Grin,a to koga moti ? Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Newage ?
Reply #43 - 30.04.2002 at 21:34:54
 
Igor P. wrote on 29.04.2002 at 23:09:45:
Dragi gape!

Oprosti če sem bil preveč direkten, ker sem še nov na tem forumu, mi prosim povej, ali je ta forum namenjen debati in če nekdo misli drugače, ali lahko pove svoje mneje, ali pa je ta forum namenjen le istomislečim.

sm ti že dopoldan spisu opravičilo in da ti kr tipki in to.
tisti tekst zgoraj sm stipku učeri k smo prišli s sestanka in je tak kt je, je zbudu u teb kar je.
in je čist res, nimaš usklajenih misli besed in dejanj.
misliš neki, stojiš za tem istim, a tipkaš (govoriš) neki čist druzga. kaj delaš ne vem.
začaran krog.
najprej govoriš o tem kar si govoru in pol use lepo krasno razložiš. najprej u eno stran pol pa u drugo.
v nas zbujaš dvojnost in mi ti jo kažemo nazaj in pol je konc dvojnosti.
je comp prov lepo razdelu use primere.
in je res đaba nam je da druge prepričujemo naj bodo boljši.
ne rabimo don kihotovskih bojev z mlini na veter.
sami sebe moramo spremenit.
in jest in ti in vsi.
dokler smo kle.
ko ne bo kej več spreminjat (sprejemat) nas ne bo več rabl bit kle.
in to je glavni začarani krog.
ne druge, sebe.

tko kt piše v novicah:

Kaj bi rekli o človeku,
ki bi obdeloval sosedovo polje,
svoje pa pustil neobdelano?
No, in prav to delate!
Nenehno brskate po vesti drugih,
svoje pa pustite zanemarjeno.
sv. Janez Vianney
...
Kaj je že novica ... ???
aha
treba je sebe realizirat !!!
ja še zmeri

...

in tko kt pravi baba (o mislih, besedah in dejanjih):
Šele takrat ko ljudje ugotovijo, z vsem srcem, da vse dosežke dolgujejo Božji milosti, šele takrat bodo resnični do sebe.
Ljudje se ponižujejo do nivoja demona s tem ko mislijo eno stvar, govorijo drugo in delajo tretjo, s tem kršijo zelo-nujno harmonijo med mislijo, besedo in dejanjem.
["Thought for the Day" ; www.saipages.com]

aha in hitler:
Heidegger (who explained the annihilation of Jews during the Second World War as “the price of progress”)
... ne samo da je treba hitlerja (v sebi) sprejet, ampak po npr. Heideggerju je on bil clo zlo dobr fant, saj je bil za napredek, proti kateremu so (bili) židi.
pa ne vn padt zdej spet ... sprejemaj ... lahko pa vn padeš seveda, jest ti ne preprečujem tipkat, tuki je svobodna dežela.

friends?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Newage ?
Reply #44 - 30.04.2002 at 21:43:09
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6