Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 6069 times)
S_Taakoses_Rebus
1
*
Offline


Posts: 7

Gender: male
Brezglavo krdelo
03.05.2002 at 21:02:22
 
Vsi brezglavo sledimo tujim idealom!!! Tudi če postanemo izvirni je ta izvirnost rezultat našega kognitivnega sveta. Kaj je hujse...biti brezglav in se tega ne zavedati ali, zavedati se brezglavosti vsega in misliti da si drugacen? Vseeno je! Ne resi nas ne zivljenje, ne smrt, niti t.i. evolucija...Zatorej uzivajmo v svoji brezglavosti, saj niti ne vemo ce je imeti glavo res bolje.

lp
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Brezglavo krdelo
Reply #1 - 03.05.2002 at 22:36:49
 
Ko praviš vsi, ali s tem misliš vse posameznike, ali celotno družbo? In kako misliš tujim idealom? Naprimer jaz sledim idealom mojega soseda ali idealom naprimer preko luže, ali si s tem mislil, da se hoče naša celotna družba amerikanizirati ali poevropiti ali kar koli že?
LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Brezglavo krdelo
Reply #2 - 03.05.2002 at 22:45:06
 
Quote:
Ne resi nas ne zivljenje, ne smrt, niti t.i. evolucija...Zatorej uzivajmo v svoji brezglavosti, saj niti ne vemo ce je imeti glavo res bolje.  

Daj malo razloži,kaj si predstavljaš pod tem,imeti glavo ?

Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Brezglavo krdelo
Reply #3 - 04.05.2002 at 08:48:52
 
mene pa zanima kaj predlagaš?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Brezglavo krdelo
Reply #4 - 04.05.2002 at 16:22:13
 
Jest ga popolnoma zastopim...
1.maj - praznik...pelješ se na morje, ker si frej par dni. A predno prideš do cilja vidiš, da se je milijon drugih odločilo da na ENAK način preživeti praznike... al pa odpre se ena trgovina in na dan otvoritve...se tam počutiš kot glava krdela... temu drugač se reče " čredni nagon" in to eni ljudje pridno izkoriščajo, saj se nas očitno da kontrolirat...


a ja znam ključ,
ja poznajem tu bravu.
Odklučaču je i stavit ču ti svašta u glavu
ja mogu da te sludujem, ja mogu da te ljubim
ja mogu da te prihvatim
ja mogu da te gubim.....
Da li veruješ mi..... ili misliš SVOJOM GLAVOM, ili misliš svojom glavom...
Partibreakers

kognitivne sheme al pa po domače miselni vzorci, ki se nam podijo po glavi in jih IMAMO za SVOJE misli, določajo našo predstavo o tem kaj smo in kaj lahko oz. nas vsmerjajo, kaj so naše želje in naši motivi, naše norme, kaj nam je všeč in še mnogo mnogo več... Tko da skoraj ni šans da smo originalni pa čeprav še vedno smo drugačni smo samo zato, ker določene stvari pač vidimo s svojim lečam (informacije filtriramo po algoritmu, ki pa je dejansko samo naš)...

Ta k je postavil ta thread pa verjetno ni seznanjen s pojmom ozaveščanja, saj ne pozna poti, kjer pa dejansko najdeš svojo kreativnost in zato ga pozivam na malo bolj globjo diskusijo o kognitivnosti oz. o dojemanju sveta  s strani posameznega subjekta...
madona se to strokovno sliši  Grin
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Brezglavo krdelo
Reply #5 - 04.05.2002 at 17:28:32
 
Me čudi, da ni še nobeden uporabil besede sprejemanje.

Izgleda da v tem primeru res ne ostane ničesar drugega, kot sprejeti.


In zakaj bi moral biti tako drugačen? Če si drugačen, si sam.
Back to top
 
 
IP Logged
 
S_Taakoses_Rebus
1
*
Offline


Posts: 7

Gender: male
Re: Brezglavo krdelo
Reply #6 - 05.05.2002 at 12:55:58
 
Nisem zelel karkoli predlagati,...v bistvu sploh ne vem kaj sem zelel. Napisal sem pac nekaj, kar mi je bilo v tistem trenutku na mislih. Prvi korak k "individualizaciji" osebe je zavedanje vplivov okolja in ce bi zraven dodal se malo dobre stare slovenske nevoscljivosti (katera bi bila tukaj izkoriscena skozi zavedanje), postati bolj samosvoj kot so ostali. Sam si tako ali tako v vsakem primeru...rodis, zivis in umres sam... Smo druzabni le za svoj razvoj?
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Brezglavo krdelo
Reply #7 - 05.05.2002 at 14:26:21
 
S_Taakoses_Rebus wrote on 05.05.2002 at 12:55:58:
... Smo druzabni le za svoj razvoj?

nekako tako ja ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Brezglavo krdelo
Reply #8 - 05.05.2002 at 17:00:34
 
Hej, S_Taakoses_Rebus (upam da sem prav napisala),

dodajam,

nisi sam, čim imaš nekoga, ki te ima rad, nisi sam.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Brezglavo krdelo
Reply #9 - 05.05.2002 at 17:11:32
 
S_Taakoses_Rebus wrote on 05.05.2002 at 12:55:58:
Nisem zelel karkoli predlagati,...v bistvu sploh ne vem kaj sem zelel. Napisal sem pac nekaj, kar mi je bilo v tistem trenutku na mislih. Prvi korak k "individualizaciji" osebe je zavedanje vplivov okolja in ce bi zraven dodal se malo dobre stare slovenske nevoscljivosti (katera bi bila tukaj izkoriscena skozi zavedanje), postati bolj samosvoj kot so ostali. Sam si tako ali tako v vsakem primeru...rodis, zivis in umres sam... Smo druzabni le za svoj razvoj?


Tukaj pozabljaš človekova čustva. Lahko si tak, kot si napisal, lahko pa si drugačen. Ko se rodiš nisi sam, ker si s svojo mamo, ki se te zelo želi in jo čustva do tebe kar preplavljajo(ne mi zdaj o tisti peščici, ki si otroka ne želi), živiš pa tako kakor hočeš. Lahko si sam, lahko pa imaš tudi koga rad, ga ljubiš in ti to ljubezen vrača, in v tem primeru ne živiš sam, ampak si življenje z nekom deliš. Tukaj so še iskreni prijatelji in zopet nisi sam. In če vseeno ostaneš sam, še vedno nisi sam, ker s tabo manipulira družba. LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
S_Taakoses_Rebus
1
*
Offline


Posts: 7

Gender: male
Re: Brezglavo krdelo
Reply #10 - 05.05.2002 at 17:24:00
 
Kako da nisi sam?
recimo da človeka-osebo sestavlja več plasti: fizična (telo), miselna (čustva, misli, spomin,...) in duhovna (intuicija,"svoboda") raven. Še zmeraj obstaja nekaj, kar vse te ravni zaznava. Lahko se zavedam bitja srca, svojih misli, čustev,...to pa je v bistvu vse kar sestavlja naš svet. Apmak svet je posledica moje zaznave, če zaprem oči(ali pa katerokoli čutilo) ni nikakršnega dokaza, da je vse kar je bilo prej tam res tam. Kako nisi sam, če vse preneha obstajat na lasten poziv; odnosi z ljudmi so sicer res lepi a so le iluzija.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Brezglavo krdelo
Reply #11 - 05.05.2002 at 17:49:46
 
Čeprav si sam...pa lahko zaznavaš okolico, le ta pa je odvisna od tega, kar si dani trenutek želiš...mogoče si ne želiš tega zavestno sam podzavestno pa zihr je to kar dani moment potrebuješ...

Okolica je vedno prisotna v tvojem življenju in ker si na Zemlji si omejen na okolico tega planeta...vseeno pa še čutiš toploto sonca, veter, zrak itd...
Ta okolica pa ni kognitivni svet, saj dejansko je v tem prostoru in času...torej PRIMARNI svet... V primarnem svetu so tudi drugi ljudje... Kdo je tebi všeč, kdo ti ni kulj, kdo so tvoji idoli, kaj se ti zdi moralno... to pa je kognitivni svet in kot tak samo tebi lasten... Se pravi, da obstaja ena okolica, zaradi katere nisi sam, razen če zavračaš prisotnost ostalih bitij, ker želiš biti sam... pa tut takrat imaš rastline, žuželke, hrano, sonce, toploto, kisik, itd...tko da v svojem telesu si sam 99%...punce malo manj časa 97%  Grin...na planetu Zemlja...pa nisi sam.
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Brezglavo krdelo
Reply #12 - 05.05.2002 at 17:51:29
 
S_Taakoses_Rebus wrote on 05.05.2002 at 17:24:00:
Kako da nisi sam?
recimo da človeka-osebo sestavlja več plasti: fizična (telo), miselna (čustva, misli, spomin,...) in duhovna (intuicija,"svoboda") raven. Še zmeraj obstaja nekaj, kar vse te ravni zaznava. Lahko se zavedam bitja srca, svojih misli, čustev,...to pa je v bistvu vse kar sestavlja naš svet. Apmak svet je posledica moje zaznave, če zaprem oči(ali pa katerokoli čutilo) ni nikakršnega dokaza, da je vse kar je bilo prej tam res tam. Kako nisi sam, če vse preneha obstajat na lasten poziv; odnosi z ljudmi so sicer res lepi a so le iluzija.



Lahko zapreš vsa čutila? Če zapreš oči, ali ne vidiš nič več? Ali ti tedaj misli ne rišejo slik? Če si v sobi z nekom, ali ne slišiš njegovega glasu, ali ne vonjaš smradu ali prijetne vonjave, tudi če nočeš? Saj vendar moraš dihati. Čutil ne moreš zapreti, pa če se še tako trudiš.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
S_Taakoses_Rebus
1
*
Offline


Posts: 7

Gender: male
Re: Brezglavo krdelo
Reply #13 - 05.05.2002 at 17:59:55
 
Kar se tiče čutil...seveda jih lahko izklopiš, le kaj je drugega meditacija, kot izklop vsega. Z meditacijo naj bi človek dosegel "tišino"(nič misli, čustev, nobenega dražljaja iz okolice), če zapreš oči, utišaš misli,...kaj ostane?nič-praznina, ampak to praznino še vedno zaznavaš Ti.Nisi obkrožen z materialnim svetom, z ničemer, ni ničesar ampak še vedno obstajaš(tvoja t.i. zavest).
Mogoče to malo bolj razjasni moj pogled na biti sam...
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Brezglavo krdelo
Reply #14 - 05.05.2002 at 21:52:41
 
Hej, S(itd), tudi če meditiraš, imaš še vedno telo. Telo pa gostuje raznorazne mikroorganizme. Torej nisi sam.

P.S. Sem te pa razumela, kaj si hotel napisati.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2