Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 
(Read 48659 times)
Oldi
Guest




Re: New Age bedastoče
Reply #45 - 25.03.2002 at 21:46:16
 
Quote:
Po tem je isto naredila še z nekaj skeptiki, ki so bili vsi silno presenečeni nad tem, kako z lahkoto jim je zvila roko, ko so imeli pri sebi mobitel.


Kdo je vklapljal in izklapljal GSM-e?
Ali je "čudodelka" vedela, kdaj je GSM vključen?

Če je to res je vse skupaj sila lahko ponoviti. Opiši nam, kako je poizkus potekal, pa bomo probali sami s svojimi kolegi. To bo krasen in otročje preprost test, ki bo marsikaj povedal o vsem skupaj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
igor kononenko
Guest




Re: New Age bedastoče
Reply #46 - 26.03.2002 at 11:08:53
 
Vklopljen ali izklopljen mobitel - v obeh primerih sevanje baterije vpliva na jakost mišice. Le ko si brez mobitela je mišica OK. Sam sem videl, kako je zvijala roke (ona je 60 let stara, visoka 160 cm in suhcena) enemu Body builderju in enemu dvigovalcu uteži, in oba sta bila jezna, da jim lahko taka ženička zvije roko. Ko pa je bil mobitel odstranjen, se je lahko z vso težo obesila na njuni roki, pa ju ni mogla premakniti.

Študij kineziologije ni čisto trivialen. Jaz sem sicer bil na 60 urnem tečaju, pa še ne obvladam mišice (ali bolje rečeno energije mišic) prav dobro... Imam pa prijateljico, ki stvar obvlada (skoraj tako kot Minnie Hein). Ona je tudi terapevtka (kristaloterapija in reiki - tudi na daljavo: s tem je tudi pred 7 leti močno načela mojo skepso - naredila mi je terapijo, ne da bi jaz vedel, imel sem hudo reakcijo in tako rekoč čudežno, čez noč ozdravel...). Če te zanima, vaju lahko povežem
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: New Age bedastoče
Reply #47 - 26.03.2002 at 11:32:41
 
Če prav razumem, je ženička korenjaku zvijala roko na podlagi nekega njenega vpliva nanj, ne pa zaradi vključenega GSM-a. Jaz in moja partnerka torej tega poizkusa ne moreva ponoviti. To pa je osnovni princip pri raziskovanju ali dokazovanju - ponovljivost namreč.

Kar se tiče zdravljenja me vsekakor zanima in tudi verjamem, da stvar lahko deluje, če pa bo, bomo pa videli.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: New Age bedastoče
Reply #48 - 26.03.2002 at 12:48:59
 
oldi
glih včeri sm prebral igorjev članek v ... mislim da novi reviji; prov posebi mi je bil všeč tale del ... kot veš mi je resnica kao neka obsedenost ... na ta način da ko jo bom sebi dokazal .. jo bom dokazal tudi drugim ...

....

MEJE ZNANOSTI: ZVEZNOST IN DISKRETNOST

Ko sem se pred petimi leti prvič zavestno začel ukvarjati z duhovnostjo, sem imel hude težave zaradi vztrajne želje po razlagi vsakega pojava, s katerim sem se srečal. Dolga leta sem namreč menil, da lahko z logiko razložimo smisel in delovanje vesolja. Prav tako sem verjel, da je možno z logiko oziroma računalniškim programom opisati vsako živo bitje, vključno s človekom. Raziskovalno se ukvarjam s t.i. umetno inteligenco. Poleg razvoja inteligentnejših programov je skrajni cilj teh raziskav razviti program, ki bi se obnašal enako ali celo bolj inteligentno od človeka. Raziskave pa kljub začetnim optimističnim napovedim nisi imele velikih uspehov, kar me je sprva begalo.

Pri iskanju odgovora mi je pomagala matematika, ki pravzaprav določa strogo omejitev za vse formalne simbolične jezike, ki jih danes uporablja znanost. Ti jeziki so npr. matematična logika, računalniški programski jeziki, rekurzivne funkcije in formalne gramatike. Vsi ti formalizmi so po izrazni moči med seboj enakovredni in vsi imajo enake omejitve: lahko (delno) opišejo pojave znotraj diskretnega sveta (matematično gledano, diskretni svet ustreza množici naravnih števil), medtem ko lahko opišejo samo tako rekoč zanemarljivo majhen del zveznega sveta (ki ustreza množici realnih števil). Torej, če je svet dejansko zvezen, k čemur se novodobna fizika dejansko nagiba, potem je neopisljiv s katerimkoli formalizmom, ki ga znanost danes uporablja. To pa dejansko pomeni, da znanje, ki nam ga lahko dajo znanost, knjige, učitelji, ni nikoli dokončno, saj je vedno samo približek in nikoli ne more popolnoma opisati realnosti. Z drugimi besedami obstoj ali neobstoj Boga ni dokazljiv - znanost na to vprašanje ne more odgovoriti, kar je tudi prav: to je naloga vsakega posameznika.

Če sveta ne moremo opisati, ga pa mogoče lahko začutimo, saj smo sami del tega (zveznega) sveta. V računalniški terminologiji bi temu rekel, da smo »zvezni stroji«. Pri tem beseda stroj seveda ni več umestna, saj omejitve strojev, kot jih poznamo v diskretnem svetu, v zveznem svetu več ne veljajo. Če smo zvezni stroji, smo potencialno vsemogočni: poljuben problem lahko (potencialno) rešimo v poljubno kratkem času in imamo v poljubno majhnem prostoru shranjeno potencialno poljubno mnogo informacij. Takemu »stroju« pa bi računalnikar lahko rekel kar univerzalni vesoljni računalnik ali bog.

Besede niso pomembne, saj so samo približek resnice. Zato je vseeno, ali rečemo bog, vsemogočna ljubezen, univerzalna inteligenca, narava ali zvezni stroj. Prav tako je vseeno, ali rečemo Kristus, mojster modrosti, angel, vodnik ali višji jaz. Pomembno pa je, kaj čutimo. Torej resnica ne more biti objektivna, saj je znanost ne more opisati. Je nujno subjektivna in jo mora vsak poiskati sam (jo začutiti v sebi). To je najbrž tudi naša življenjska naloga.

http://ai.fri.uni-lj.si/xaigor/slo/znanostnd.htm
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: New Age bedastoče
Reply #49 - 27.03.2002 at 07:32:59
 
Po moje je pa vse skupaj bistveno bolj enostavno.
Na presežku znanega si vsak po svoje dela svojega Boga. Včasih je bil Bog tudi nevihta, danes je pa pač tisto, česar še ne razumemo.
Poglejmo recimo vreme. Do par let nazaj je bilo vse bolj ali manj stvar občutkov vremenarjev na osnovi znanja in izkušenj, danes pa računalniki vreme kar dobro napovejo. Čez 10 let bodo napovedi vsaj 5 x natančnejše. Enako je z drugimi stvarmi.

V zgornjem tekstu me je pa najbolj začudil stavek Quote:
Z drugimi besedami obstoj ali neobstoj Boga ni dokazljiv - znanost na to vprašanje ne more odgovoriti, kar je tudi prav: to je naloga vsakega posameznika.

Kaj pa ima predhodni tekst z Bogom, po moje nič. Svet pač ni enostaven in obvladljiv s parimi formulami, pa zato ni treba trditi, da Bog je.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Olsi
Guest




Re: New Age bedastoče
Reply #50 - 27.03.2002 at 07:48:00
 
Pa še par besed na Kononenkov post in članek o spominu vodehttp://ai.fri.uni-lj.si/xaigor/slo/vodainfo.htm

Če sem prav razumel članek predpostavlja, da bi se voda v kozarcu pozitivno zakodirala tudi če bi slepec na kozarec lepil etikete tiskane v svahiliju.
Me pa res zanima, če kdo tukaj verjame, da voda zna prebrati tisti napis na listku in se temu primerno zakodirati.
Verjetnejša razlaga bi bila vpliv tistega, ki ve kaj lepi na kozarec, samo potem je otroku jasno, da ne gre za vpliv listka, iz članka pa sem razbral, da vodo zakodira napis na listku.
Skratka do konca butasto, bedno, smešno in žalostno obenem. A smo že vsi skupaj znoreli; se kdo iz nas norca dela; smo neka nova sekta blaznežev ?????? Če bi nekdo nevtralen tisti članek bral bi kaj drugega ne bi mogel misliti.

Najbolj me pa moti, ko nekaj kao dokažejo (spomin vode), potem si pa gladko izmislijo princip delovanja, pa čeprav o tem pojma nimajo. Avtor članka (kao znanstvenik) lepo pove, da je nekaj odkril, vendar kaj točno to je še ne ve - še ne ve kaj pomeni, če voda drugače kristalizira. Kljub temu, da ne ve niti osnovnih stvari, zapiše, da se informacije shranjujejo v prostoru med atomskim jedrom in elektroni.  
Nekdo, ki je vsaj malo resen, si kaj takega ne bi smel privoščiti. Vsakdo, z osnovnim fizikalnim znanjem, se tisti njegovi teoriji (vpliv listka s pomensko negativnim napisom na strukturo vode ko zamrzne) itak lahko le nasmiha, ko pa prebere o tem principu shranjevanja pa lahko le zamahne z roko - norci pač.

Z drugimi besedami; kako naj verjamem v teorije in dokaze nekoga, ki že v osnovi dela kardinalne napake.

Sori, če sem koga užalil. Preprosto pograbila me je "sveta jeza" - morda pa bo komu tole vsaj malo odprlo oči.
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: New Age bedastoče
Reply #51 - 27.03.2002 at 20:34:40
 
odli res sem vesel, da si se pojavil, da mamo resno kritiko  Wink

da se mal tud z druge strani pogleda na zadevo


tole sicer nima nc zveze z fizko al pa z računalništvom

sam, če bi rad izkusu ene druge izkušnje, ti predlagam dvoje, morda ti lahko, da percepcijo z drugega zornega kota? kdo ve?

ok prvo hoja po ognju, drugo izkušnja šamanizma
za natančne infote kej poteka, kaj od tega piš na  mojo pošto

A.

kar se tiče fizke pa ostan tak realist, je za vse dobr da se včasih mal podvom al je res tko...

Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: New Age bedastoče
Reply #52 - 27.03.2002 at 22:17:14
 
Kot izgleda vas zelo malo, če sploh kdo, verjame v kodiranje vode z listkom ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: New Age bedastoče
Reply #53 - 28.03.2002 at 09:52:43
 
ja jaz mislim da je to posredno kodiranje...

direktno kodo se da tud pisat sam informacije in energije ne znamo še obvladat, se pa priporočam da resno se lotmo študija o tem, kdor je za se lahko dobimo...

velik se da, mam tudi svoje izkušnje, bom razložu tam, velik bomo pa še dopolnil od ostalih in še sami študiral, da bomo vedl

A
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: New Age bedastoče
Reply #54 - 28.03.2002 at 09:56:14
 
jaz sem za, bos zastavil in dal med poskuse? Smiley
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: New Age bedastoče
Reply #55 - 28.03.2002 at 10:00:37
 
Težko je z našo racinalistično zavestjo zastopit, da je  še v srednjem veku evropska kultura temeljila  na  simbolih oz. kodah,  in sicer ravno tako ali celo še bolj trdno, kot danes na znastvenih temeljih zasnovani kulturi, poltiki in etiki. Simboli so bili kode za dostop do naših arhetipov, sredstvo za njihov nazor in aktivacijo. Križ (v njegovem predkršanskem enekokrakem  pomenu) je simboliziral npr. stičišče po ploskvi ali prostoru usmerjenih energij, kljukasti križ (kolo življenja)širjenje energij v prosotor, krog (zemlja) harmoničnost, val razpršenost, most povezanost, drevo (življenja) razporejonost in povezanopst enrgij v živih organizmih, grozd preobrazbo oz. rojstvo v novi obliki in kvaliteti....

Nekatere simbole so si delile različne kulture, ki so ustvarjale tisočletne civilizacije... V tem globaliziranem svetu so nas prav ti simboli ponovno opozorili (kljukasti  križ so žal zlorabili v črni magiji nacisti)  na  naše z razumom razcepljene, a v svojih arhetipskih temeljih  univerzalne duševne procese.  S kodami jih lahko vzpodbudimo, prikličemo, prav tako pa tudi zakodiramo, spravimo njihove presežne energije pod nadzor. V simbolu samem je ta način zakodirana energija, informacija. Slavinski simbole poimenuje  'psihični stroji', na njih stojijo in padajo kulture in civilizacije, zato bi jaz ne odpravil z levo roko.

Večina človekovega telesam je iz vode. Predpostavlja se, da je človek intelignten in ker je človek pretežno iz vode je logično, da je  nosilec informacij, potrebnih za organizacijo intelegince,  pač voda. Izraz, da je voda zakodirana, pomeni, da ma v seb ene informacije, na katere se organizem odzove kot na kode. Če je v vodi ena kemičen dodatek, se nam zdi logično, da bo voda kot  razstopina na nas delovala kot  hranilo, okrepčilo ali strup. Večina nas je itak bolj tako-tako osrediščenih in do telesa malomarnih, zato dejansko ne moremo zaznat vnosa kakšnih krepilnih informacij, tud če bi jih vnesla kemija. Sploh pa nismo navajeni na to, da lahko voda deluje na nas informacijsko, preko kod,  zapisanih in shranjenih na ne vem kakšen način - tud če se mi po zaužitju take vode dejansko  zavest osredišči in telo okrepi .

To, da zaupamo in verjamamemo le  'raziskanim'  kemičnim in fizikalnim vplivom vode in njenih razstopin na naše telo je seveda posledica naše racionalistične zavesti. Ampak moraš pa tud zastopit, oldi, je prav napredek znanosti začel razjedat tud našo racinalistično zavest. Tako nas vse manj zaupa kemičnim zdravilom in okrepčilom, saj znanost kljub komercializaciji, če je sama sebi dosledna,  ne more več zanikat, da vsak tak poseg  poleg akcije  v duhu in telesu povzroča tud škodljive reakcije. In zakaj ne bi prav zato raje  verjeli kodam,  s pomočjo katerih so tisočletja preživele civilizacije, ki jih je potlačila ali uničila edino naša, racionalistična?  
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: New Age bedastoče
Reply #56 - 28.03.2002 at 10:23:18
 
Zanimivo tole z vodo in človekom je tudi to, da ima odrasel človek v sebi 70% vode, njegovi možgani (!) pa 90%. Dojenčki imajo v telesu večji procent vode - 90%, s starostjo pa se voda iz človekovega telesa začne izločati. Bolj si star, manj si voden  Grin Grin
vprašanje: ali to dejstvo kaj vpliva na človekov spomin, ki, kakor vemo, z leti slabi?
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: New Age bedastoče
Reply #57 - 28.03.2002 at 10:41:00
 
a je kdo bral marlo morgan imenovali so jo dvoje src

tam razlaga kako avstralski domačini, vsako kapljico vode v hrani, izrabijo ker imajo telo tako naravnano, da vse uporabi in da smo evropejci in ostali odvisni od vode...

in pa tudi o telepatiji in občutkih narave govorijo, kot da jih telepatsko berejo(saj jih jaz tud, sam vseen se mi zdi da oni bolj), samo je iskrenost tista ki odpre stvari, pri branju cod iz vesolja in ljudi, tam razlaga, dokler kao skrivaš si zaprt pred prenosom misli, ker nočeš da ti kdo preber stvari tudi ne omogočaš, da bo ti sprejemal stvari drugih

aja simboli; k sem bil na anandi in dan winterju sta ob govorila o fraktalskih programih in ko sta pokazala prerez 3d fraktala je bil to nemški križ, zgleda da je res dobra oz mogočna zadeva
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: New Age bedastoče
Reply #58 - 28.03.2002 at 10:44:28
 
V enem od člankov, ki jih ima na svoji strani shranjene prav kononenko, je tud  poskus znanstvene utemeljitve vpliva astronomskih teles na vodo.  Položaj nebesnih teles naj bi vplival  na elektromagnetizem (ali nekaj takega)  vode ne glede na njeno fizično izoliranost (zaprtost v posodo, prostor). Ker naj bi ta različna  stanja vode delovala  kot kode za aktivacijo  različnih duševnih procesov  v živih bitjih, naj bi bila  astrologija takorekoč znastveno utemljena veda. Toliko o mojem laičnem znanju o informirani vodi.

Je pa privlačno špekulirat naprej v aninem stilu: a ni astrološki vpliv (pečat) na človeka ob rojstvu zato največji, ker je dojenček najbolj voden? Wink  
Back to top
« Last Edit: 28.03.2002 at 11:58:16 by titud »  
 
IP Logged
 
Karel
Guest




Re: New Age bedastoče
Reply #59 - 30.03.2002 at 01:00:54
 
Phew, kaj so to zaene pizdarije? Najprej naj izjavim, da se da vsaka stvar razložit oziroma opisat, drugo je vprašanje, kolk se nam to ljubi in na koncu tudi kolk mamo za to časa. Dokaza nimam, verjamem da so stvari v omejenih okvirih konsistenčne (Goedel in ostali strici so mi povedali), da je nekonsistenčnost stanje uma, in da je na koncu člouk svojega uma gospodar.

Kononenkotove in podobne raziskave (PEAR) so zame dokaz, kako lahko emocionalno popuščanje pri dovolj kompleksnih raziskavah oziroma postopkih privede do poljubnih rezultatov. Vsa ta sranja imajo en in isti skupni imenovalec, placebo to pa je edino čudo, ki se ga pri tem res splača raziskovat. Mislim res splača, tiste aurometre pa glaže pa kvantno mehaniko pa ostale kurce-palce vršte pa u smeti.

Duhovnost kot tudi kognitivne znanosti ne bodo napredovale, dokler ne bo ljudem do določenega nivoja jasno, da sami ustvarjamo svet okoli sebe; ne samo hiše in avte, razmišlati je treba bolj abstraktno, bolj abstraktno, potem pa še malo bolj abstraktno. Problem nove duhovnosti je, da jo vodijo plitvo in ozko izobraženi ljudje, ljudje ki nimajo niti pojma kaj duhovnost je niti kako je nastala. New age je perverzija duhovnosti, sredstvo osebnostne dezintegracije in poneumljanja družbe. Temu bi blo treba nardit konc.

By the way... Na temlem sajtu se zbira čedali več zanimiuga folka. Ne nameravam sam kritizirat, hočem sodelovat; prosm uklučte me kam, drugač bom jes vas :)

Vsekakor se vidmo u soboto!

Lp, Karel Miklav
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6