Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 6
(Read 48604 times)
Oldi
Guest




New Age bedastoče
19.02.2002 at 07:32:22
 
Ko takole prebiram maile o raznoraznih izobraževanjih in "prireditvah" s kao področja New agea oziroma nove duhovnosti, me včasih popade jeza, drugič pa le zamahnem z roko in si rečem "bedastoče". Teoretična razlaga vsemogočih metod samopomoči je skorajda vedno tako debilna, da človek res ne ve, kdo je tukaj bedak. Kot primer navajam jedro enega od včerajšnjih mailov.
Quote:
V naših kosteh se nahajajo zelo majhni kristali. Avtomatski vzorec, ki je zapisan v naši dedni zasnovi(DNK) skrbi za to, da ti kristali iz okolice, hrane ter iz določenih telesnih vaj(Chi Kung) vsrkavajo vibracije. Tako so kosti kot najbolj zgoščena vrsta energije v našem telesu prava skladišča neizkoriščene energije.

Belgijec Stanny Lansloot je to energijo poimenoval REGENERACIJSKA. Ugotovil je, da energija iz kostne strukture vpliva na celice tako, da jih “spomni” kakšen je DNK zapis zdrave celice,tako da se poškodovana ali spremenjena celica lahko začne spreminjati nazaj v zdravo stanje. Na nivoju atoma pa vpliva na elektron tako, da se povrne na prvotno tirnico kadar je zaradi blokade izven nje


Vsemogočni kristali naj bi vračali elektrone na svoje tirnice?? Tu mač in potem se še čudijo(mo), če jih (nas) imajo ljudje za čudake.

Na splošno opažam, da skoraj vsi iščejo fizikalne razlage za nekaj, kar je duhovnega še bolj verjetno pa placebo značaja. Dodatni dokaz da gre za lahkoverne ljudi, ki jim niti slučajno ne gre prisluhniti, kaj šele verjeti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: New Age bedastoče
Reply #1 - 19.02.2002 at 07:51:07
 
Oldi a pa si videl tega belgijca...preizkusil njegovo metodo, na podlagi katere bi sploh lahko sprejel ali ovrgel njegovo hipotezo...?
Ali pa se zopet zanašaš na modrost svojega zdravega razuma, ki enostavno ovrže vse teorije ki pač baje niso možne...

Drugače pa to kar si napisal...je res super futuristično tko kot leto 2002  Grin...
Pa tudi sam priznavaš učinek placebe...torej vsaj za ene to res deluje...torej deluje...

Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: New Age bedastoče
Reply #2 - 19.02.2002 at 09:56:51
 
se bom kr mogu strnjat z maglo klele.
'placebo' kot ga ti imenuješ je močna reč, če človk neki verjame to tko tud bo. k bo pa zadost ljudi verjel, pa tko tud BO. za vse, tud za une k ne verjamejo.
no sicer pa ... si dobr napisu ... new age is dead ... long live the new age
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: New Age bedastoče
Reply #3 - 19.02.2002 at 15:06:18
 

Saj z metodo mogoče ni nič narobe. Druga stvar je pa propagandni trik igranja na struno znanstvene razlage z namenom pridobivanja klientele, ki je drugače ne boš pridobil. Če vpleteš malo fizikalne razlage, dobiš še kakšno drugo stranko, kot le duhovneže. Me ne moti, če so stvari res dorečene, če so pa reklamni trik s potvorjenimi dejstvi, pa me. Kot tudi Oldija, vsaj tako jaz razumem njegov post.

Zato je pa dobro imeti forum kot je ta, spoznati izkušnje drugih, in imeti malo kritične distance.  

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: New Age bedastoče
Reply #4 - 19.02.2002 at 19:12:33
 
Quote:
Na splošno opažam, da skoraj vsi iščejo fizikalne razlage za nekaj, kar je duhovnega


Materialno in duhovno sta samo dva vidika iste resničnossti. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Olsi
Guest




Re: New Age bedastoče
Reply #5 - 21.02.2002 at 11:20:51
 
Kako verjeti nekomu, da je za tem res kaj uporabnega in ne samo placebo. Po moje je prvi kriterij kredibilnost vsega napisanega oziroma propagandnega materiala.

Jaz recimo verjamem, da imajo kristali obešeni okrog vratu in zelen križni izvijač v zadnjem hlačnem žepu povsem enak vpliv na nas. Če verjameš, ti oba koristita, se pa strinjam, da je veliko lažje verjeti v neke lepe "kamenčke", ki se jih periodično čisti in polni energijo v noči polne lune, kot pa v en "skrhan šraufencigar".

Bistvo pa je, vsaj zame, da sta oba - propagator kamenčkov in šraufencigarjev, prevaranta, ker ljudem lažeta. Dilema je le v tem, da gre za koristno laž, ki mnogim pomaga in bi jo zaradi tega toleriral.

Problem vidim torej v drobnem tisku; kam torej napisati, da je vse , kar ljudem pripovedujejo, laž.  Tega ne bi smeli prebrati, ker če bodo prebrali, metoda ne bo imela več efekta.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: New Age bedastoče
Reply #6 - 21.02.2002 at 11:40:09
 
pomoje mal pretiravaš oldi

nimata niti podobnega vpliva, kristal in šraufncigr. in ni samo placebo, kako si boš to dokazu ne vem, ampak pomoje samo tko da boš probu, pa še pol se boš lahko zgovarju na placebo ... tko da
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: New Age bedastoče
Reply #7 - 21.02.2002 at 11:43:57
 
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: New Age bedastoče
Reply #8 - 22.02.2002 at 07:35:56
 
Mike
Zlo lepo si to napisu.
Celo Maruča, ki po svoje je in ni referenca za področje kamenčkov, je javno rekla, da kamenčki delujejo, če v njih verjameš.
Po moje je najlepši primer svetinjica okrog vratu. Vanjo je najlažje verjeti (vsaj večini). Deluje torej vera v Marijo, ne pa tisti plehec.
Sicer pa še naša nogometna reprezentanca menda zmaguje po teh principih, tako da bo že nekaj na tem Wink

Kar se pa tiče kristalov sem pa 99,99999% prepričan, da gre za navadni placebo, pa še zaradi tistega 0,00001% me je sram. Zdrav razum namreč ne more verjeti v en kamenček.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: New Age bedastoče
Reply #9 - 22.02.2002 at 10:36:40
 
Oldio wrote on 22.02.2002 at 07:35:56:
Kar se pa tiče kristalov sem pa 99,99999% prepričan, da gre za navadni placebo, pa še zaradi tistega 0,00001% me je sram. Zdrav razum namreč ne more verjeti v en kamenček.



Ni treba verjet v kamenček. Ampak, če veter prav piha, tudi lahko most podere (resonanca!), kristali pa zaradi geometrijske strukture  sevajo vibracije, ki tudi lahko povzročijo resonanco. Tako si jaz to predstavljam in mi ni treba slepo verjet v nekaj, kar je nekdo nekoč rekel.

Plastika od tvojega šraufcigerja je preveč amorfna snov, da bi lahko oddajala kakšne strukturne vibracije in po moje ne more imeti enakega učinka kot kristal. Za kovino pa ne vem, se še nisem poglabljala v to. A kdo ve?

Drugač pa je placebo zmeraj tud zraven. Itak.


Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: New Age bedastoče
Reply #10 - 22.02.2002 at 10:44:01
 
placebo je itak zraven, vedno, ampak a je samo placebo, kot trdi oldi?
pomoje ne, kot pravi valentina, vsak kamen (kristal - plodrag ali drag kamen) ima svojo 'vibracijo' - te vibracije ustvarijo v človeku s pomočjo njemu lastnih vibracij resonanco, ki je  ponavadi boljša od tiste stare, ni pa nujno, treba je vzet pravi kamen.
kamena strela ima sama po sebi človeku (kot celoti) najbližjo vibracijo, ostali pa 'vibrirajo' bolj na različne dele telesa.
sicer pa klele smo to govoril; o kristlih in to namreč:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samozdravljenje;action=display;nu...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: New Age bedastoče
Reply #11 - 22.02.2002 at 11:10:01
 
Vibracije in resonanca sta fizikalna pojava, ki ju s kristali praktično ni moč povezovati, kaj je pa to 'Vibracija' je pa že drug problem.
Na splošno je zelo zanimivo, da se tem stvarem dajejo fizikalna imena, kar pa nas fizike lahko samo odbija. Ponavadi gre namreč - iz stališča fizikov, za čiste neumnosti, zaradi katerih bi v srednji šoli ponavljal razred.

Zakaj pa mislite, da so v eni od raziskav vpliva "zdravila", ki se ga vstavljanja v glavo, tudi kontrolni skupini izvrtali luknjo v glavo. Raziskava je povzročila resne etične spore in dileme.
Resni raziskovalci vedo, da je lahko placebo tako močan, da zasenči delovanje uspešnega zdravila.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: New Age bedastoče
Reply #12 - 22.02.2002 at 11:44:02
 
kaj, ker sta to fizikalna pojava, jih pa kamni ki so 'duhovni' nimajo? ... prosim te lepo.

glih tko kt ma človek svojo vibracijo, glih tko jo ima kamen in gsm. in gsm ima tko zlo nagravžno - beri nekompatibilno s človekom  - vibracijo, da je že kr malo/veliko škodljiv. in s tem ko telefonovi vibraciji ki jo oddaja - nihanju, dodaš še eno vibracijo nihanje dasta ti dve vibraciji - nihanja resonanco, ki je bližja človeku, če tadrugo vibracijo pravilno izbereš.
imho
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: New Age bedastoče
Reply #13 - 22.02.2002 at 11:45:20
 
Quote:
Kako verjeti nekomu, da je za tem res kaj uporabnega in ne samo placebo. Po moje je prvi kriterij kredibilnost vsega napisanega oziroma propagandnega materiala.

Bistvo pa je, vsaj zame, da sta oba - propagator kamenčkov in šraufencigarjev, prevaranta, ker ljudem lažeta.


uporabni material maš ti lahko super dober...pa še vedno nateguješ foljk...če ne verjameš poglej naše politike...
...zato sem se sam lotil drugega pristopa...če želim nekaj poizkusiti...preberem čim več literature o tej temi...si naredim ven ključne točke in če sem še vedno  zainteresiran potem pač grem na to pa to delavnico... valjda pogledam vedno tudi na ceno in priznjanje same osebe... največ dam na besedo frenda, frendice, ki je bil/a že na taki delavnici...
za tega belgijca pač lahko povem da me stvar ne zanima...čist tok da veš da nismo tko drugačni...usen pa ne vem NIČ o njem, sam sedaj mam že tko al tko ene 3 do 5 ur na dan obveznosti (beri:meditacije) tko da najprej to potem pa kake delavnice...

p.s. tujci majo ponavadi dražje delavnice so pa ravno tako mojstri na svojem področju kot tudi nekateri Slo al pa Cro al pa Yug - ponavadi so ti cenejši

kar se pa kristalov tiče... dost zamujaš  Grin




Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: New Age bedastoče
Reply #14 - 28.02.2002 at 11:11:10
 
Kar se tiče vibracij gre lahko za električno ali mehansko nihanje, kar pa ni povezljivo, tule pa vse to mešate, tako da človek ne ve,  za kaj sploh gre.

Kar se pa tiče kristalov pa (če nisem česa zgrešil) ni nihče komentiral izjave Maruče, da kristali delujejo le na tistih, ki v to verjamejo.
Iz tega jaz lahko potegnem en sam zaključek - kristali so placebo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 6