Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 6
(Read 48658 times)
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: New Age bedastoče
Reply #15 - 28.02.2002 at 11:22:01
 
..prav Oldi, samo da nisi več dvomih..!
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: New Age bedastoče
Reply #16 - 28.02.2002 at 13:47:15
 
Kolk sem jaz newagevce nekako dojela, je njihova (naša) Grin skupna značilnost pač nekako takšna - I did it my way - and it's working... Raje pa verjamem, da se ne zavedajo, da to, kar želijo prodati, že obstaja, od zdavnaj, oni so samo žive priče, ki verjamejo, da so nekaj na novo odkrili, morda celo mislijo, da je to odslej njihova lastnina - ovijajo ta čudež življenja v za njih lep in učinkovit papirček in ga nekako prodajajo. To velja tudi za raznorazne tečaje ipd. Hočem rečt, tisti 0,00001% kar ohrani, Oldi, pa naj te ne bo sram, če nekdo tam globoko v tebi verjame.  Smiley.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: New Age bedastoče
Reply #17 - 28.02.2002 at 21:05:55
 
Ko vas tule berem, se mi vse zdi, da krepko kiksate. In eni in tisti edini drugi (Oldi).

Pa se mi zdi, da ima Oldi kar lepo prav, da je vse skupaj placebo.

Placebo efekt je, kadar verjameš, da ti bo ta ali ona delavnica, tehnika oz. zdravilo pomagalo. Štos je torej v veri in zaupanju. Vera (ne tega mešat z religijo) omogoči človekovi zavesti, da deluje tako, kot bi morala. Znan je recimo preizkus, ko je človek verjel, da mu bodo na kožo položili razbeljeno železo. In je na tistem mestu resnično dobil hude opekline, pa čeprav je imelo tisto železo sobno temperaturo.

Vse je v zavesti. Ker pa nismo razsvetljeni, moramo v nekaj verjeti, da aktiviramo zdravilne (božanske) sposobnosti naše zavesti.

Pa četudi verjamemo v kristalčke, ki na orglice špilajo.

Še eno mnenje iz uradne medicine:
"Prihodnost medicine se skriva v človekovi zavesti" je izjavil en dohtar v Delovi prilogi Znanost lansko leto. Ali pa so ga zaradi tega križali, pa ne vem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: New Age bedastoče
Reply #18 - 28.02.2002 at 21:13:53
 
Vera je neke vrste avtosugestija,kot avtogeni trening.

Tudi v veri oz. prepričanju je treba iskati razloge za takoimenovane čudeže. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: New Age bedastoče
Reply #19 - 28.02.2002 at 21:20:48
 
[quoteKar se tiče vibracij gre lahko za električno ali mehansko nihanje, kar pa ni povezljivo, tule pa vse to mešate, tako da človek ne ve,  za kaj sploh gre.
] [/quote]
Kako,da ni povezljivo ?
Nihanje električnega toka povzroča vrtenje rotorja (na primer)

Tako lahko tudi povežem nihanje na psihičnem nivoju,ki deluje na fizično telo.
Je pa zelo težko določiti mejo.

Seveda pa zaradi lažjega razumevanja tega ne smemo mešati.
Gre pa se tudi za način razmišljanja oz dojemanja.Če trdim,da ne obstaja nek duhovni svet in da ni povezav,si s tem zaprem veliko poti,ki mi lahko omogočajo neka nova spoznanja.
Saj ravno s tem,ko smo sposobni v nekem dogodku videti nek smisel oz. povezanost,pridemo do novega spoznanja ali teorije.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: New Age bedastoče
Reply #20 - 01.03.2002 at 19:42:22
 
Quote:
Kolk sem jaz newagevce nekako dojela, je njihova (naša) Grin skupna značilnost pač nekako takšna - I did it my way - and it's working... Raje pa verjamem, da se ne zavedajo, da to, kar želijo prodati, že obstaja, od zdavnaj, oni so samo žive priče, ki verjamejo, da so nekaj na novo odkrili, morda celo mislijo, da je to odslej njihova lastnina - ovijajo ta čudež življenja v za njih lep in učinkovit papirček in ga nekako prodajajo. To velja tudi za raznorazne tečaje ipd. Hočem rečt, tisti 0,00001% kar ohrani, Oldi, pa naj te ne bo sram, če nekdo tam globoko v tebi verjame.  Smiley.

to si pa lepo povedala zvezdica


Q
Kar se pa tiče kristalov pa (če nisem česa zgrešil) ni nihče komentiral izjave Maruče, da kristali delujejo le na tistih, ki v to verjamejo.
Iz tega jaz lahko potegnem en sam zaključek - kristali so placebo.
Q
jest bi to tko reku, če ne verjameš - odklanjaš, ti pač niti kristali ne morejo pomagat. to je v bistvu isto samo z druge strani povedano.
bom reku tko; tud če ti nekdo da kristal, ker kupu si ga itak ne boš, ker ne verjameš da pomaga, ti ne bo pomagu ker ne verjameš da ti bo pomagu. in ne bo deloval nate. tko da bi jest reku clo tkole, kristal pomaga, če mu le dovoliš da ti pomaga. in tuki je mogoče ta tvoj tko zlo priljubljen placebo, kristl ma moč - vibracijo, ampak, ti (tvoje misli) maš večjo moč. sicer pa ne vem zakaj kompliciraš nihanje je nihanje, al je mehansko al je EM al je zvočno al je svetlobno ... je nihanje in vsako nihanje lahko pomaga al pa ne al pa samo je, ker ti pač ne opaziš - občutiš da pomaga al pa ne.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: New Age bedastoče
Reply #21 - 01.03.2002 at 21:14:20
 
post za in samo za "oldija"

bljjjaaaaaaaaaaaaaaaak...to kar se grejo eni je pa že preveč za moj želodec....

naj bonew age bedastoče za tiste, ki baje VEDO da je bedastoče... USE...tut ta forum in usi, ki se s tem ukvarjajo in svet v katerem živimo...
Sam to tut tko povej... da je to zate bedastoče...Sam osebno nočem, da bi me en nazaj držal, ker nisem konzervativc in to kar vem sedaj, pač ni plod moje domišlije ali pa nekega placeba...To je rezultat dela in samo dela, ki sem ga vložil v to vedo...ravno tako kot je rezultat na katerem koli drugem področju (šport, šola, služba, odnosi,...) več truda - dela ko vložim...več VEM, več znam in bolje znam...

Oldi...pošlji mi mejl če te zanima Reiki tretma. Imam kristale in se lahko dogovoriva. Če te ne zanima, ti sam ne morem dati izkušnje o kateri nimaš pojma---- ne veš o čem je govor...

NE VEŠ

NE VEŠ

NE VEŠ

NE VEŠ

NE VEŠ

NE VEŠ

NE VEŠ

Sam uporabljam kristale in Reiki in Taiji in Kundalini meditacijo in Rebirthing in barve in afirmacije in ostale meditacije... Sem pa bil prej 100% ateist. Prej se mi je zdelo vse skupaj smešno...nisem vedel, nisem mogel vedet. To se ne da razumeti, ne da se naučiti, ne da se naštudirati....da se pa čutiti, da se trenirati, da se marsikaj če si pripravljen narediti kaj za to... Samo energija lahko da energijo...

Kot pa sem zgoraj omenil, pa je lahko tudi BEDASTOČE... pa naj bo ampak samo in samooooo ZATE...Bodimo fer...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: New Age bedastoče
Reply #22 - 06.03.2002 at 07:38:16
 
Magla
Se pravi niti slučajno ne verjameš, da so vse te tehnike en sam placebo oziroma da same po sebi nimajo prav nobenega vpliva. Po moje pač vplivaš sam nase, tehnike so pa le neka pomoč.
Zdi se mi, kot da bi trdil, da je kramp zgradil hišo, ne pa človek.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: New Age bedastoče
Reply #23 - 09.03.2002 at 20:44:24
 
Tudi,če je neka tehnika placebo,to sploh nima veze.
Važen je rezultat.Če neka stvar pomaga,zakaj potem ne bi v njo verjel.
Zakaj ne bi delali na tistem,kar nam pomaga.

Itak je vseeno boljše uporabljati placebo,kot pa neke kemične snovi,ki imajo več stranskih učinkov,kot pa dobrega.

Saj je problem samo v nas,v glavi. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: New Age bedastoče
Reply #24 - 11.03.2002 at 09:57:11
 
Tud meni se je zdelo, da je vseeno ce zadevo imenujemo placebo, glavno da dela. Dokler ni dal Gape gor onega linka ko so slikali avro ljudem z mobiteli, z zascito in s placebom. Torej se mi zdi da zadeve ne moremo kar tako posplositi.
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: New Age bedastoče
Reply #25 - 11.03.2002 at 21:33:05
 
Oldi!

Ti pa tvoj placebo... Marsikdo si je s t.i. placebom pozdravil bolezen, ki mu je noben zdravnik ni mogel pozdraviti. Se pravi, da se je pozdravil z lastno zavestjo.

Človekovo telo (kamor spada racionalni um) lahko vodi kramp ali letalo, zavest pa vodi človeka, ravno tako, kot človekovo telo kramp.

Sploh pa kvantna mehanika zadnje čase empirično ugotavlja, da je človek z močjo lastne zavesti sposoben spreminjati materijo. Torej, kar so poznala ljudstva Daljnega vzhoda, spoznava moderna fizika šele danes.

Predlagam, da izrazom, ki predstavljajo univerzalno energijo, kot so Ki, Prana, Sv. Duh, Mana, Bioplazmična energija, Pneuma itd. dodamo še Oldijev patent: Placebo.

Pa bo volk sit in koza cela.

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: New Age bedastoče
Reply #26 - 11.03.2002 at 22:07:03
 
jest sm za, samo če bo potem naš znanstvenik oldi DOKAZU, da to obstaja.
once and for all
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: New Age bedastoče
Reply #27 - 15.03.2002 at 07:35:25
 
Dokazov, da placebo obstaja, je itak skorajda neskončno mnogo, bi pa zelo rad videl tisto o mobitelih, zaščiti in auri. Bi mi lahko kdo posredoval link na tisto stran.
Že takoj na začetku pa opozarjam, da je aura (vsaj tista posneta s kirlianovo fotografijo) posledica ionizacije, ki se pojavi zaradi izpostavljanja človeškega telesa močnemu elektromagnetnemu sevanju. Do tu je torej vse lepo znanstveno, od tu naprej pa vsi le "žvižgajo". Ali je morda kdo kje zasledil kak resen članek namesto bluzenja o auri. Res me zanima, kaj povzroči spremebo ionizacije okrog telesa. Ne rečem da stvar ni psihično pogojena, samo tisto, kar vpliva na ionizacijo se gotovo da meriti in preko tega bi lahko prišli do kakih informacij kaj zares povzroča spremembo aure.

Sicer smo se pa narobe razumeli. Hvala bogu da placebo deluje in nič nimam proti, le rad bi, da se tega zavedamo in da bi na osnovi tega našli kako metodo, ki deluje tudi na takih nevernikih, kot sem jaz. Po drugi strani pa, ko bo stvar prišla do regulacije s strani države, bo moralo nekje na steni ordinacije tovrstnih zdravnikov pisati, da gre za placebo. V nasprotnem primeru jih bo vsak nevernik lahko tožil.
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: New Age bedastoče
Reply #28 - 15.03.2002 at 09:56:11
 
http://ai.fri.uni-lj.si/xaigor/xaigor.html


Področje aura, bioenergija..., tam imas
"Raziskave s Kirlianovo kamero"
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: New Age bedastoče
Reply #29 - 15.03.2002 at 10:09:27
 
Quote:
Sicer smo se pa narobe razumeli. Hvala bogu da placebo deluje in nič nimam proti, le rad bi, da se tega zavedamo in da bi na osnovi tega našli kako metodo, ki deluje tudi na takih nevernikih, kot sem jaz. Po drugi strani pa, ko bo stvar prišla do regulacije s strani države, bo moralo nekje na steni ordinacije tovrstnih zdravnikov pisati, da gre za placebo. V nasprotnem primeru jih bo vsak nevernik lahko tožil.
.


Tale vpliv placebe na nevernike me asociira na eno moderno smer v psihiatriji, ki jo zadnjič en slovenski psihoterapevt v eni zadnjih SP Dela razlagav. On pravi, da bi se načeloma vsaka psihična bolezen lahko ozdravila s pravim  kemičnim sredstvom (zdravilom), ki bi fiziološke sprembe v možganih, zaradi katerih je bolezen nastopila, popravil oz. vrnil prizadeto stanje možanov v prejšnje (zdravo) stanje.  Bolezen se seveda kaže v spremenjenem (drugačnem, patološkem, bolezenskem) obnašanju pacienta, zato moderna  pisihatrija tud trdi, da vsako spremenjeno obnašanje, posebej če je dolgotrajno, povratno  vpliva na fiziološko sestavo možganov. Torej se psihiatri zdravljenja lahko lotijo tako  s kemijo (zdravili) kot s spreminjanjem obnašanja pacienta, v obeh primerih naj bi bil rezultat zdravljenja isti (fiziološka regeneracija možganov) .

Pustimo zdaj paciente ob starni in se  lotimo oldija, zdravega fanta, ki si želi, da bi neka nekemična  (placebo) sestavina  z  njegovo zavestno privolitvijo delovala na  fiziloško zgradbo njegovih možganov oz. telesa.,  on pa bi  kljub temu ostal nevernik. Jest lahko dam samo en recept: obnašaj se tako, kot da deluje, in znanstveno dokazano se bo začelo tvoje telo fiziološko prilagajat temu obnašanju. Saj po mojem res ni treba v naprej verjet. Vera pride kasneje s fiziološko spremembo samo. Tožba pol tko al tko ne bo več aktualna.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 6