Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6
(Read 48607 times)
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: New Age bedastoče
Reply #30 - 15.03.2002 at 11:35:57
 
.. ampak a nima vsak pravice da dela po svoji volji... ???  .. in če noče verovat je to pač njegova odločitev in ima pravico do svobodne izbire, al kaj ... ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: New Age bedastoče
Reply #31 - 15.03.2002 at 12:03:17
 
... ampak oldi si sam  želi balgodeti verovanja  uživat, ne da bi se mu  blo treba  svoje nejevere znebit...

Po mojem mu jest kakšne vere ne vsiljujem (jo še sam zase komaj kaj najdem), ga samo še enkrat opominjam, da bo vera prišla sama po seb. Ker po mojem je začel svoje  obnašanje že s tem spreminjat, ko se je tle gor začel z verniki družit....    
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: New Age bedastoče
Reply #32 - 15.03.2002 at 12:49:45
 
..ja tko je to, itak pa verjamemo v dobre namene vseh, ki smo se tukaj zbral ... Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: New Age bedastoče
Reply #33 - 15.03.2002 at 14:30:02
 
Tale Kononenko pa je kapselj. Če se z GSM-om za vratom giblješ znotraj ene bazne postaje, se oddajnik v GSM-u niti malo ne vključi. Ko se premakneš na področje druge bazne postaje (tiste antene ki povzročajo tako paniko), je GSM aktiven za nekaj desetink sekunde.

Okrog vratu so imeli testiranci torej obešeno baterijo, ohišje, tekočekristalni displej in nekaj ostale šare, ki bi bila lahko tudi izključena, pa ne bi bilo nič drugače.

Čisto podobno Kononenkotu in njegovim kirlijanovim fotografijam oz. raziskavam. To je tako kot da bi sevanje televizorja merili v stanju pripravljenosti, ko sveti le tista lučka.

Verjetno boste vsi zavpili ja kdo pa si ti - kdo? Sem od foha in približno vem, kako GSM dela. To ve tudi večina vas; če ga daste poleg radia se ne zgodi prav nič, ko pa sprejme poziv ali ko se pogovarjamo pa radio popi... Ta naš znanstvenik pa tega očitno še ni nikoli videl, da bi koga povprašal pa ...

Kar se pa tiče kakih sevanj in vibracij v telefončku pa kar pozabite. Stvar v stanju pripravljenosti seva tako malo, da bi, če bi bile Kononenkove raziskave osnovane, vsi mrtvi po prvem pogovoru preko GSM-a. Telefonček porabi izredno malo energije, vse kar količkaj niha in seva je pa v kovinskih oklopih, ki ta sevanja zaščitijo. Sevanje nekega radijskega oddajnika iz Krvavca je v Ljubljani neprimerno večje kot sevanje telefona za vratom.

Skratka ugotovil je škodljivost praktično izključenega GSM-a.

Edino kar je tu zanimivo je vprašanje, kako da je prišel do teh rezultatov. Da bi bili krivi GSM-i nikakor ne verjamem in grem stavit, da temu ni tako. Ostane še njegov nezaveden vpliv na osebe ali postopek slikanja. Kaj pa če je šlo za zavesten vpliv.

Od države je dobil en denar za neko raziskavo, iz katere ni bilo menda nič; morda je pa Kononenko prevarant.

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: New Age bedastoče
Reply #34 - 15.03.2002 at 14:58:49
 
Q
Sicer smo se pa narobe razumeli. Hvala bogu da placebo deluje in nič nimam proti, le rad bi, da se tega zavedamo in da bi na osnovi tega našli kako metodo, ki deluje tudi na takih nevernikih, kot sem jaz.
Q
to da placebo metoda deluje ti je direkt to da moraš verjet (zaupat) in zgodilo se bo.
Tako preprosto je to.
verjameš in fertik, pol na osnovi verjetja dobiš dokaze in pol veš.
brez da bi se matru.
It's all in the head:
http://www.gape.org/gapes/itsallinthehead.htm


Q
Torej se psihiatri zdravljenja lahko lotijo tako  s kemijo (zdravili) kot s spreminjanjem obnašanja pacienta, v obeh primerih naj bi bil rezultat zdravljenja isti (fiziološka regeneracija možganov) .  
Q
to je itak osnova vsega ... do istih rezultatov se pride po neskončno poteh.


kar se mobitela in sevanja tiče ... z nihalom se čist izi izmeri al škoduje al ne ... seveda če verjameš nihalu ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: New Age bedastoče
Reply #35 - 15.03.2002 at 15:06:48
 
Oldio wrote on 15.03.2002 at 14:30:02:
Ostane še njegov nezaveden vpliv na osebe ali postopek slikanja.


Sem vedla da bomo (boš) do tega prišli. Cheesy

Vesela sem, da ne obupaš nad nami, tud mi ne bomo nad tabo. Wink
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Igor Kononenko
Guest




Re: New Age bedastoče
Reply #36 - 18.03.2002 at 09:56:23
 
Pozdravljeni. Ko me že omenjajo, se spodobi, da kaj napišem...

>Tale Kononenko pa je kapselj. Če se z GSM-om za
>vratom giblješ znotraj ene bazne postaje, se oddajnik
>v GSM-u niti malo ne vključi. Ko se premakneš na

To seveda ni res, mobitel v stand by položaju neprestano oddaja sicer relativno šibek signal, sicer bazna postaja ne bi mogla zaznati, da je prišel na njeno področje...



>vas; če ga daste poleg radia se ne zgodi prav nič, ko
>pa sprejme poziv ali ko se pogovarjamo pa radio

Takrat je sevanje bistveno močnejše, v stand by pa toliko šibko, da radio tega ne zazna. No meni osebno se ne zdi etično, da bi prosili ljudi, naj se eno uro pogovarjajo po telefonu, ker bi jim med drugim lahko začela cvrčati glava...

>Kar se pa tiče kakih sevanj in vibracij v telefončku pa
>kar pozabite. Stvar v stanju pripravljenosti seva tako
>malo, da bi, če bi bile Kononenkove raziskave
>osnovane, vsi mrtvi po prvem pogovoru preko GSM-a.
>  Telefonček porabi izredno malo energije, vse kar


Stvar ni v količini energije, ampak v frekvenci - to je informacijski vpliv. Resonanca je znan pojav (nihalo lahko zlomiš z zelo malo energije; saj poznate zgodbo o vojakih, ki korakajo čez most in če imajo smolo, pride do resonance in se most zruši - brez bombe Smiley t.j. brez veliko energije...


>Edino kar je tu zanimivo je vprašanje, kako da je prišel
>do teh rezultatov. Da bi bili krivi GSM-i nikakor ne
>verjamem in grem stavit, da temu ni tako. Ostane še
>njegov nezaveden vpliv na osebe ali postopek
>slikanja. Kaj pa če je šlo za zavesten vpliv.

Snemanja so potekala daleč o mene (jih nisem jaz opravljal niti nisem vedel, kdaj in kdo bo pomerjen), poskusnih oseb je bilo veliko. Kirlianova kamera zazna spremembe v energijskem - morda bolje rečeno v informacijskem polju človeka (saj veš - aura itd). Za auro pa ne rabiš veliko energije, ampak precizno fokusirano informacijo. Če pa si mislil moj zavestni vpliv, saj ne rečem, da ni možno, vendar po mojih izkušnjah daleč precenjuješ mojo zavestno moč...

>Od države je dobil en denar za neko raziskavo, iz
>katere ni bilo menda nič; morda je pa Kononenko
> prevarant

Za raziskavo nismo dobili nič (še najmanj pa od države Smiley

Če sem prevarant, pa najbolje da se vsak sam prepriča.

Lep dan,

Igor Kononenko
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: New Age bedastoče
Reply #37 - 18.03.2002 at 20:01:56
 
Quote:
To seveda ni res, mobitel v stand by položaju neprestano oddaja sicer relativno šibek signal, sicer bazna postaja ne bi mogla zaznati, da je prišel na njeno področje...


To pa sploh ni res.
Ko je mobitel v stand by,on le sprejema signal iz bazne postaje in nič ne oddaja.
Šele ko izgubi signal iz bazne postaje,ali pa sprejme signal iz druge postaje,šele potem začne mobitel oddajati,da se "identificira".Torej,da bazni postaji javi svojo kodo in se tako prijavi na drugo bazno postajo.

Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: New Age bedastoče
Reply #38 - 18.03.2002 at 20:36:17
 
Mobi kot jest vem oddaja in sprejema, ko se jest pogovarjam oz. oddajam, sprejemam sporočilo.

No, mal kmečke neumnosti moram spustit v eter.

Moje mnenje pa je tako.

Kaj je, kaj ni, se bo najbrž odkrilo, dokazalo.

Konec koncev pa predvsem v razmislek.

Sem glih v Giordano Brunotovih časih.
Dokazano je napisal, da je zemlja okrogla, da je vesolje neskončno, po njemu lastnem občutku. Dokazano je napisal, da sonce ima pege, in postavil nekaj osnov relativnostne teorije, ki jo kot vemo je šele Einstein zdefiniral.

In dokazano, zaradi splošnega nerazumevanja, ozkoglede pameti, omejenosti je ta velik človek gorel na grmadi.

In kar nekaj trditev-RESNIC ki jih je Bruno postavil, niso bile DOKAZANE celih, debelih 300-400 let.

Zato ne bodimo tako kričeči, če česa ne razumemo ali če mislimo, da nekaj razumemo. Vsak razume po svoje, seveda kdo ima prav vedno pokaže čas.

In prav zanimiva je zgodovinska primerjava mnogih filozofov, parov:
Aristotel - učenec Platon
Freud - učenec Jung

in podobnost in naključje se najde še v mnogih podobnih primerih. Hočem povedat to, da gre raziskovanje vedno v dveh smereh. Logično, postopno dokazovanje, in intuitivno iskanje resnice. V obeh primerih se velikokrat izkaže, da ima vsak po svoje prav, čeprav ravno dokazovanje, največkrat spodleti in v velikih primerih intuitivnost zmaga, čeprav je njena slabost ravno v tem da jo ne moreš dokazati.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: New Age bedastoče
Reply #39 - 18.03.2002 at 23:28:22
 
Quote:
..mobitel v stand by položaju neprestano oddaja sicer relativno šibek signal, sicer bazna postaja ne bi mogla zaznati, da je prišel na njeno področje...

GSM oddaja z močjo ki zadošča za doseg bazne postaje, vendar le ko oddajaj informacije, se pravi ko govorimo ali ko se odziva na klic. Moč je lahko sorazmerno velika - ko smo daleč od bazne postaje, ali pa zelo zelo majhna, ko smo blizu.

Ko se gibljemo na področju iste bazne postaje, GSM ne oddaja, njegov sprejemnik pa praktično ne seva Ko GSM ugotovi, da je signal šibak in da je signal iz druge postaje močnejši, izvede prehod na drugo bazno postajo. V tem času seveda oddaja, vendar zelo kratek čas. Oddajanje je potrebno, ker mora glavna postaja vedeti, kje se telefon nahaja.

Če GSM ne najde bazne postaje, neprenehoma oddaja in v pol dneva so baterije prazne.


Quote:
Stvar ni v količini energije, ampak v frekvenci - to je informacijski vpliv. Resonanca je znan pojav (nihalo lahko zlomiš z zelo malo energije; saj poznate zgodbo o vojakih, ki korakajo čez most in če imajo smolo, pride do resonance in se most zruši


Ah ta resonanca
Kot prvo je treba najti nekaj, kar bo nihalo, nato nekaj, kar to nihanje vspodbuja, potem te frekvence uskladiti, šele nato lahko nekaj niha.
To nihanje mora nato proizvesti spremebe v ne vem čem in to naj bi privedlo do spremembe kirlianove fotografije.  A ni to mal preveč za lase privlečeno.


Kar se pa tiče nezavednega vpliva je itak to edina razlaga vsega skupaj. Seveda so lahko vplivali tudi tisti, ki so slikali, lahko so kontrolne osebe vedele kaj imajo za zaščito itd itd.
Zame je dejstvo, da GSM ni seval, fantje so pa ugotovili škodljivo sevanje - kako le????
V bistvu so dokazali kar se že dolgo ve, da nestrokovne meritve občutljivih zadev dajejo rezultate, ki jih želimo. To pravilo je med tehniki, ki stvari obvladamo anekdotično in vir zabave.

Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: New Age bedastoče
Reply #40 - 19.03.2002 at 07:50:28
 
oldi, comp in igor ter ostali

dost je!

kolk ste stari, a se tkole dela al kaj

dobte se, preglejte stvari in pol, da so skupni rezultati gor!

v teoriji boste težko do prišli konca, dobite se in uredite stvari.

a ste znanstveniki al kaj?

hočem da ostanete korektni, da sebi in drugim ne jemljete kredabilnosti in da se pridobi relavanten dokaz!

prosim da se lotite strokovno stvari, vsem manjka znanje
aja sam tole še oldi, na nizozemskem so uvedli vibracijsko terapijo za večanje gostote kosti pri osteroporozi, nasplošno so takšen naprave vse bolj priznane, zato jaz nebi stal na okopih in branil nakaj kar je davno tega uveljavljeno, fantje v laboratorijh majo takšne zadeva, da vas začne mal skrbet kaj smo amaterji tle gor sploh razmišljal k smo upal take bedarije govort!

pa saj ne da hočem, da smo neki vsevedniki, ni to namen foruma, ampak če že nismo vsaj delajmo tako da bomo skupaj vedl več in to s takšnim načinom dela ki vse spodbuja in išče skupne rešitve

hvala vam, in fantje dojamete zakaj ste tu in kaj delamo tu!

tle ne gre le za dokaze, tle gre za vse nas.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: New Age bedastoče
Reply #41 - 19.03.2002 at 08:04:26
 
MIKE
Žal je bilo v zgodovini neprimerno več tistih, ki so se motili. Poglej samo alkimiste, ki so delali zlato ali tvorce perpetuum mobilov. Tisočim je perpetuum mobile delal, pa so na koncu le ugotovili (oni ali drugi), da so se motili.

A.
Dejstva se veliko lažje ugotovijo na forumu, saj je prisotnih več ljudi, ki več vejo.
Kar se pa tiče vibracijske tehnike je pa ogromna razlika med pulzirajočim elektromegnetnim valovanjem iz GSM-a ali kakim mehanskim vzbujevanjem.

gape
Če se ne motim je na dvorišču tvoje fabrike tudi skupina, ki je zadolžena za GSMe - natančneje bazne postaje in bi morda lahko stopil do njih in preveril, kdaj telefon oddaja.
Za vse bi bilo pa zelo zanimiv podatek o sevanju baznih postaj. Visoki stolpi in usmerjene antene pošljejo glavnino moči daleč proč in ljudje pod postajo imajo po mojih spoznanjih lahko manj sevanja kot tisti 500m ali 1km proč.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: New Age bedastoče
Reply #42 - 19.03.2002 at 12:05:42
 
Quote:
dobte se, preglejte stvari in pol, da so skupni rezultati gor!

v teoriji boste težko do prišli konca, dobite se in uredite stvari.

SORRY KER SE DRZNEMO DOBIVAT TUKI GOR IN SVOJE(NE)ZNANJE DELIT Z DRUGIMI IN SE UČI NOVIH SVARI!!!

sej ja točno vidiš kolk težko se 'srečamo' vsi skupi da bi se uskladil ...

sicer je pa že oldi to povedu ...

kaj točno se dogaja z GSMi ne bom ugotavlju ... bomo že skupi ugotovil ... magla dela na simobilu in je bližje temu da izve ... resnico ... nepotvorjeno ... drugo kot bi jo meni zaupali - zinterpretirali ... vsako nihanje (vibracija) vsebuje informacijo, to je dejstvo ... da je ono slabo ali dobro je zelo relativno, saj nekdo rabi 'sevanje' direkt u glavo, da se zbudi, za njega je dobro, za nekoga ki je zbujen - zavesten - za njega je sevanje pač slabo ... isto sevanje
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor Kononenko
Guest




Re: New Age bedastoče
Reply #43 - 25.03.2002 at 15:10:26
 
Ja, izgleda da sem napravil pravo zmedo s svojim pisanjem. Šele ko sem videl reakcije na svoje pisanje, sem šel brat celoten potek dialoga (prej sem prebral samo Oldijevo pisanje o Kononenku). Torej gre za prepričevanje nekoga, ki bi mogoče rad ali pa tudi ne, da ga kdo v kaj prepriča (ne razumem sicer, zakaj ne uporabljate celih imen - česa se pa bojite?).

Torej najprej glede mobitelov: vključen mobitel seva zelo šibko, vendar dejstvo je da seva (pa če gre samo za baterijo, tudi to zadošča). Ali ta silno šibka zadeva lahko karkoli zruši - teoretično je to možno, praktično pa večina ljudi tega ne verjame, dokler ne doživi na lastni koži. Tudi sam nisem verjel, dokler me ni v roke vzela ena kineziologinja (Minnie Hein, ki trenutno dela raziskave na Univerzi v Stuttgartu, imela pa je tudi vabljeno predavanje v Ljubljani) - s testom mišice mi je pokazala, da vklopljen, pa tudi izklopljen (torej samo baterija) mobitel deluje na to, da je mišica šibkejša, ker je informacijski pretok oslabljen (ali gre tu za fizikalno znan informacijski pretok ali za kaj drugega - t.j. prano, bioenergijo, či ali kaj takega seveda ne vemo). Ker nisem mogel verjeti je kakih 5krat ali 6krat na meni ponovila poskus. Tu je placebo seveda izključen, saj niti slučajno nisem verjel in sem se trudil svojo roko držati zelo močno... Po tem je isto naredila še z nekaj skeptiki, ki so bili vsi silno presenečeni nad tem, kako z lahkoto jim je zvila roko, ko so imeli pri sebi mobitel.

Naša razisikava je seveda nepopolna in ima veliko pomanjkljivosti, pa vseeno statistično pokaže na trend, ki je seveda negativen na korono. Korona seveda ni aura ampak samo nek odsev biofizikalno kemičnega stanja telesa - kar je v nekem smislu odsev aproksimacije tega, čemur vidci subtilnih energij rečejo aura. Seveda uradna znanost danes aure še ne priznava, vendar se razsikav aure lotevajo danes tudi vrhunski raziskovalci - tudi fiziki (jaz se seveda ne smatram za vrhunskega raziskovalca, saj je moje znanje predvsem matematike in fizike danes še preskromno).

Danes je na voljo kar nekaj člankov vrhunskih znanstvenikov, ki kažejo na to, da je materialistični pogled znanosti zelo omejen in neadekvaten dejstvom - t.j. meritvam. Najbolj udarni (kar se mene tiče) so članki o vplivu molitve: dvojno slepi poskusi, narejeni po vseh principih uradne zanosti, kažejo na močne vplive molitve na daljavo za zdravje ljudi, ki seveda niso vedeli, da je nekdo za njih molil, medtem ko druga skupina ljudi, za katero ni bilo moljeno, ni imela teh učinkov. Štiri take študije, objavljene v medicinskih znanstvenih revijah, so na moji spletni strani v tabeli Članki, ki podirajo tabuje

Skeptičnemi fiziku priporočam tudi knjigo Fritjofa Capre "The Tao of Physics" - ali vsaj povzetek na moji spletni strani - pisal jo je atomski fizik... Ena najbolj znanih zdravilk je Barbara Brennan - tudi fizik, ki je med drugim delala pri Nasi. Njene knjige se res splača prebrati - tam imaš natančno razdelane zadeve o auri.

Nadaljevanje sledi
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor Kononenko
Guest




Re: New Age bedastoče
Reply #44 - 25.03.2002 at 15:11:19
 
Pa še nekaj misli znanih fizikov:

Veliki matematik John Von Neumann, ki je razvil rigorozno matematično osnovo kvantne mehanike, je verjel, da edino človeška zavest lahko zruši valovno funkcijo. Dobitnik Nobelove nagrade, fizik Eugene Wigner, je zapisal: »… (Iz povedanega) sledi, da je kvantni opis objektov pod vplivom vtisov, ki vstopajo v mojo zavest… Sledi, da ima zavest drugačno vlogo v kvantni mehaniki kot nezavedna merilna naprava.« Slavni fizik John Wheeler je naredil še korak naprej. Po njegovem se lahko vesolje pojavi v fizični realnosti samo skozi opazovanje zavesti. Opazovalec je nujen za ustvarjanje vesolja, saj je vesolje stvaritev opazovalca.

»Znanost brez vere je hroma, vera brez znanosti je slepa.« (Albert Einstein iz teksta "Out of my later years")

Priporočam tudi moj tekst Znanost in duhovnost v tabeli Naše izkušnje in raziskovalno delo

Pa tudi tle tekst "Človekova zavest lahko vpliva na materijo in lahko zaznava občutke drugega človeka",
v tabeli Ostala zanimiva besedlia

Vendar bo skeptik ostal skeptik, dokler ne dobi osebne izkušnje - stvari je treba začutiti (in zatem VEDETI) in ne verjeti. Vendar zato, da začutiš moraš poskusiti. Če ne poskusiš, boš pač ostal skeptik.

Tudi sam sem bil skeptik, pa me je bolezen prisilila v to, da sem poskusil. Nikomur ne privoščim tega, čeprav je to zelo pogost pojav, da je človeku bolezen (ali kakršnakoli težava) najboljši učitelj. Smo pač preleni toliko časa, dokler nam gre dobro (s častnimi izjemami seveda). Tudi moja žena je bila skeptik, in sva se zaradi tega, ko sem jo poskušal prepričati, skoraj ločila. Šele, ko je stvari poskusila, se je prepričala. Danes se ukvarja (čepravi ima tri fakultetne diplome)
- z Astrologijo (ful bedarija bo rekel skeptik  Smiley (tudi z raziskavami Astrologije so ze začeli ukvarjati resni znanstveniki - nekateri z namenom, da bi dokazali, da ne deluje, pa so dokazali ravno obratno) in
- z zdravljenjem z esencami (kar je neke vrste homeopatija - ki temelji na spominu vode - spet bedarija bo rekel skeptik - no ta bedarija je uradno priznana v večini evropskih držav in v Sloveniji bo zelo kmalu tudi morala biti priznana, če se želimo pridružiti Evropski uniji, pa naj se farmacevtski lobby zaradi dobičov še tako upira - in s to bedarijo, kot tudi z Astrologijo - se danes ukvarjajo zelo resni ljudje: zdravniki, veterinarji, psihologi, socilani delavci, učitelji itd)

Ugotovil sem, da vsiljevanje mnenja ne deluje. Vsakemu je treba dovoliti, da na lastni koži preizkusi zadeve, dokler pa tega ne napravi, pa naj sam prevzame odgovornost za svoj skepticizem. Razumski argumenti niso dovolj, človek mora stvari začutiti - in v tem je bistvena razlika med znanostjo in duhovnostjo: znanost je razumska in se trudi biti objektivna, duhovnost je intuitivna in subjektivna in temelji na čutu.

Dost zaenkrat. Lepo se mejte...




Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6