Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 
(Read 45259 times)
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #45 - 19.03.2002 at 14:23:41
 
Torej, ce se je kdo spravil brat, mu je treba razlozit, da je tale prevod nefinaliziran, z nekaterimi izrazi sem imela tezave in so oznaceni z modro: treba je preveriti in po potrebi spremeniti (anyone? Smiley ). Link na originalni angleski tekst je malo visje.

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #46 - 19.03.2002 at 22:21:43
 
Marjana, hvala za trud!

Sedaj pa nekaj, kar upam, da ne bo izpadlo kot off-topic... Ta vikend sem prišla do kar nekaj zavedanj. Med drugim sem se (po mojem mnenju) končno začela ZAVEDATI, da sem nepopolna. Res sem hrepenela po tem, da ne bi tega samo VEDELA...

Čutila sem, da mi bo to zavedanje prineslo nekaj izredno lepega. In mi dejansko je! Veliko lažje sprejemam tiste delčke mene, ki jih do sedaj nikakor nisem uspela sprejeti. Velik del omejitev takih in drugačnih je odpadel.

Sedaj sem končno doumela, kakšna je definicija ega o kateri mi je govoril Gape. Nisem imela prav veliko časa, da bi se moj ego pohvalil, da se je doumel že prej... Wink

V glavnem: moje zavedanje sem morala deliti in... obrodilo je sadove!!! Ko se ne siliš več biti nekaj več in... ZAVEDATI se!

Verjamem, da je potrebno dobre stvari deliti. In to je ena tistih dobrih stvari, ki sem jih želela deliti z vami.

Cmoka  Kiss,

Suzana Roll Eyes

***Ni dovolj vedeti. Zavedati se lastne ranljivosti in sprejmeš občutek popolne varnosti. Kaj hočemo, vsi le človečki smo! Wink Smiley***
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #47 - 19.03.2002 at 23:33:42
 
Men se pa zdi, da je to okrog ega čist preprost.
Dokler si nebogljen, zakompleksan.... skratka duhovno nezrel, te je en sam ego, ko pa dobiš eno širino duha in resnično samozaupanje (ne narcisizem), se ego kar raztopi v širjavah naše DUŠE.
Spoznaš, da sam nisi kaj dosti pomemben, kajti vse je v povezavi z drugimi in na vse skupaj gledaš kot na celoto. Morda je pri meni to zaradi empatije, ampak res sem se (ob branju tehle mnenj) moral kar nekaj časa truditi, da bi v sebi zaznal nek ego.
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #48 - 21.03.2002 at 11:04:47
 
jaz se striunjam z oldijem, tle gor res težko zaznaš nek svoj ego, se dost upoštevamo in skupi iščemo rešitve, tako da samopomembnosti skoraj ne najdeš tle,
pa tud tko je, da k mal bereš tule vidiš, da kljub vsemu še full ne vem in kako naj bom potem neki več.

oldi ti si uredu tip, veš...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #49 - 21.03.2002 at 11:23:38
 
A.
Pod tem da nisem začutil egota sem mislil nase (na svoj ego), na svoje občutke v povezavi z dogajanjem v meni, ne pa na ego sodelujočih na temle forumu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #50 - 21.03.2002 at 16:03:55
 
sej sem to napisal...

ane...

tud jaz sem mislil le nase ( Grin )
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angelyheart
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1

Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #51 - 24.09.2004 at 15:00:24
 
Mene pa zanima kje bi se dal o tem se več zvedet,pa da bi blo mal bol razumljivo,nam ,ki še nismo prišli tako daleč.
Sm že na tej poti,samo še čisto na samem začetki
Pa mi je vse skupaj še tko težko razumet.A moraš res prav vse sam odkrit,ampak kako?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #52 - 24.09.2004 at 16:17:57
 
Angelyheart wrote on 24.09.2004 at 15:00:24:
A moraš res prav vse sam odkrit?

ja:)

znanje do katerega sama prideš je vedno najbolj dragoceno
Back to top
 
 
IP Logged
 
Vanesa
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 11

Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #53 - 14.02.2005 at 20:16:15
 
ti svetujem da prebereš knjigo "Zavedanje" Antony de Mello za začetek. Potem pa še:" Zvok ploskanja ene roke"-Osho.

Že dolg časa bi se rada znebila svojga EGA pa kr ne gre in ne gre. A je zavedanje mogoče le v trpljenju? Jaz velikokrat vem, da narobe delam ampak se ne zavedam. Kakšna je razlika?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #54 - 15.02.2005 at 00:35:33
 
Vanesa wrote on 14.02.2005 at 20:16:15:
ti svetujem da prebereš knjigo "Zavedanje" Antony de Mello za začetek. Potem pa še:" Zvok ploskanja ene roke"-Osho.

Že dolg časa bi se rada znebila svojga EGA pa kr ne gre in ne gre. A je zavedanje mogoče le v trpljenju? Jaz velikokrat vem, da narobe delam ampak se ne zavedam. Kakšna je razlika?



dobrodošla Vanesa...

saj veš sama kako;

jst sem pr seb ugotovila, da ego bi rad videl, da bi se lahko znebil ega TAKOJ!!! razumeš? ampak ne gre čisto tako, to je en tak proces; in jst pri sebi tko občutim, kot da počasi prebolevam izgubo najboljšega prijatelja, ker kakorkoli je težek in zoprn, človek kar ne more, da ga ne bi imel rad....  Wink

tko da FEAR NOT Wink
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #55 - 15.02.2005 at 10:00:54
 
Petra. wrote on 15.02.2005 at 00:35:33:
jst sem pr seb ugotovila, da ego bi rad videl, da bi se lahko znebil ega TAKOJ!!! razumeš? ampak ne gre čisto tako, to je en tak proces

ja, to je postopen proces. za uspeh rabs met entuziazem, potrpljenje, rednost in ucinkovito prakso.

sicer se pa ega/identiete ne da popolnoma odstrant/unicit. se pa da odstrant/sharmonizirat necistoce na "povrsini" nase vecne identitete.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Vanesa
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 11

Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #56 - 15.02.2005 at 13:01:03
 
Petra. wrote on 15.02.2005 at 00:35:33:
dobrodošla Vanesa...

saj veš sama kako;

jst sem pr seb ugotovila, da ego bi rad videl, da bi se lahko znebil ega TAKOJ!!! razumeš? ampak ne gre čisto tako, to je en tak proces; in jst pri sebi tko občutim, kot da počasi prebolevam izgubo najboljšega prijatelja, ker kakorkoli je težek in zoprn, človek kar ne more, da ga ne bi imel rad....  Wink

tko da FEAR NOT Wink

Pravijo, da so drugi ogledala-v njih vidiš samega sebe.Izgubila si ga zaradi sebe ne zaradi njega. Tuki je haklc.Pa še eno anekdoto: Dva prijatelja sta šla v trafiko, kjer je bil prodajalec nesramen in aroganten. Prijatelj pa mu je na vsako opazko odgovoril z nasmehom in prijazno besedo. Ko sta odšla ga je prijatelj vprašal: Ali je tale vedno tako slabe volje in nesramen? "Vedno" mu je odgovoril prijatelj." Kako pa da si ti vedno vesel in
prijazen?"
"Zato ker ne dovolim, da bi njegovo počutje vplivalo na mojega!"


Težko je razumet, da smo za svoja čustva odgovorni sami, še težje je to udejanjat v življenju. Saj pravim Ego je močan.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #57 - 15.02.2005 at 13:56:32
 
btw, kdorkoli je gledal film Beautiful Mind, (čudoviti um, al kako je bilo v slo. prevod), ko je Russel Crowe (ne vem imena lika iz filma več) tako lepo prevzgojil une osebe, ki so mu prej grenile življenje; tako se da tud ego do ene stopnje prevzgojit; smisel tega je v tem, da iz njega narediš zaveznika in ga ti sam uporabljaš takrat, ko je to potrebno; ne da dovoliš, da te on vodi in zlorablja... Wink
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #58 - 15.02.2005 at 14:04:15
 
Petra. wrote on 15.02.2005 at 13:56:32:
btw, kdorkoli je gledal film Beautiful Mind, (čudoviti um, al kako je bilo v slo. prevod), ko je Russel Crowe (ne vem imena lika iz filma več) tako lepo prevzgojil une osebe, ki so mu prej grenile življenje; tako se da tud ego do ene stopnje prevzgojit; smisel tega je v tem, da iz njega narediš zaveznika in ga ti sam uporabljaš takrat, ko je to potrebno; ne da dovoliš, da te on vodi in zlorablja... Wink


Kolk sem jaz dojemala, ni njih prevzgojil, temveč bolj sebe, kar pomeni, da se je naučil živeti z njimi tako, da jih je ignoriral oz. jim ni izkazoval pozornosti. Uf, dejavu, menda pa sem to že pisala.. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #59 - 15.02.2005 at 14:06:00
 
ja saj, obe sva prav dojele; spet mamo vsi prav Wink 8)
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6