Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 6
(Read 45256 times)
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #15 - 23.02.2002 at 11:12:32
 
Najlažje mi bo, če delim tisto, kar se mi dogaja sedaj. Ne bom šla v podrobnosti, ker še nisem pripravljena.

Pred menoj je bil korak, ki sem ga storila že pred parimi leti - kake 3 leta nazaj, se mi zdi. Takrat me je odneslo. Popolnoma in čisto. Po eni strani je bil občutek fenomenalen, po drugi pa sem popolnoma izgubila stik s tem svetom. Realnost, kot jo dojemamo, je popolnoma izginila. Čas je dobil drugačne razsežnosti. "Načrt" na katerem se je delalo, se je "zgoraj" odvijal, ni pa še prišlo od dogajanja oz. uresničevanja le-tega na našem planetu. Jaz kot celota, sem bila gor. In živela gor. Ter se obenem zavedala, da pravzaprav pa tudi na Zemlji živim. In da tako ne morem iti skozi Življenje.

Takrat sem si naredila nekaj blokad, ki jih sedaj počasi, počasi odpravljam. Tako hitro, kot sem jih zmožna dojemati. Tako hitro, kot sem jih zmožna v realnosti uresničevati. Pa gre še vseeno malček prehitro...

V glavnem: takrat me je rešil ego. Na nek način. Začela sem iskati želje, ki bi bile povezane s tem Življenjem tu. Oprijemljive. Otipljive. Realne...?
Marsikdo bi rekel, da bi bilo mogoče prav, da bi ostala gor. Pa vem, da ne bi bilo. Kajti želim si nabrati še več izkustev. Želim izkusiti kako izgleda biti človek in živeti Življenje!

Kot veliko drugih sem čakala, da bodo ljudje pripravljeni, da se načrt začne udejanjati. Povsod je bilo potrebno nekaj priprav, nekaj dela, toda konec koncev nam je vsem skupaj (torej: vključno s teboj...) uspelo, da se je začelo. Ne bom se delala pametno - itak imate vsi vsaj približno predstavo, kaj se bo dogajalo oz. v katero smer gremo.

Dodala bi še tole: energije, ki se sedaj spuščajo na Zemljo, so čudovite. Enkratne. Čiste kot solza. Zato je dojemanje časa tako različno iz dneva v dan. Zato se toliko stvari dogaja v ljudeh. Zato toliko bolezni. ... Zato...

Sedaj se nahajam v obdobju, ko me informacije dobesedno tiščijo. Trudim se deliti, kar vem, ne da bi drugim solila pamet. Na vso žalost ali na vso srečo je tako, da so določene stvari, ki jih vem. Nisem pa še našla pravega načina, kako jih spraviti iz sebe oz. jih predati osebi, kateri so namenjene.
No, tu se kaže ostanek mojega ega: kako bodo ljudje sprejeli moje besede, glede na to, da sem samo eno povprečno človeško bitje. No, pa naj mi bo: eno povprečno simpatično človeško bitje. Po drugi strani pa... mogoče se bo slišalo grdo rečeno, toda dejansko mi dol visi, kaj si kdo misli o meni. Itak ne bi bila, kakršna sem oz. mi ne bi bilo dano vedeti, kar mi je dano vedeti, če ne bi imela določenih pozitivnih lastnosti. Tako čutim. Dvomiti ne zmorem več...

Če se že razkrivam in odgrinjam tančico s tega, kar vem, bom dodala pa še tole: podporo vsega imamo. Vsi in vse je na naši strani. Vse se odvija v smer, vse gre proti cilju, po katerem hrepenimo.

Glede na to, da imam blazno rada ljudi in da mi ni vseeno, kaj se s kom dogaja in ... povem samo in zgolj tisto ter toliko, kolikor se mi zdi potrebno, da določena oseba ve. Vse ostalo želim, da odkrije sam. Živim svoje Življenje, tvojega nočem. Živi ga sam-a. Podarjeno ti je zato, da narediš nekaj čudovitega. Da izpolniš dano nalogo. Da si ti.
Če bom komu kdaj stopila na žulj - kot sem že napisala: to je moj talent. Iz ljudi potegniti tisto, kar želijo skriti. Pred seboj in posledično pred drugimi.

LittleStar: manjvrednostni in večvrednostni kompleks sta brezzvezna stvar, se popolnoma strinjam. Res je pa tudi, da še nisem srečala osebe, ki s tem še nikoli v Življenju ni imela problemov. Marsikdo jih je imel in jih je odpravil. Marsikdo pa se tega še ne zaveda. Proučevanje ljudi mi je pač hobi... še predvsem pa preučevanje sebe...

Človečki moji dragi zlati, napisala sem iz srca. Brez ega.

***Bistvo je očem nevidno. Srce vidi vse in še več. Dovoliti si premagati omejenost... Zakaj pa ne? Kaj ni pravzaprav ravno to EGO?***

Veliko ljubezni vsakomur od vas želim!

Suzana Roll Eyes
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #16 - 23.02.2002 at 11:44:43
 
Bom pa še jz is srca povedal:

fora ega je da misli da bo zgubil če bo dal

misli da se mora upirati in ne prepustiti

ljubezen z egom je tako omejena, da ne rečem nemogoča

z egom ni svobode

Kdor bo izbubil sebe(ego) se bo našel.
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #17 - 23.02.2002 at 11:51:30
 
Ja, Herby, se popolnoma strinjam s teboj! Kar sem hotela prej povedati, je razlog, zakaj sem trdila, da se pravzaprav ega v danem trenutku ne morem otresti. Vsekakor pa je res tudi da bodo moje želje povezane z Življenjem tu še vedno ostale. Samo drugačno energijo nosijo... Je to še vedno ego? Te definicije mi še vedno niso ravno jasne, zato se opravičujem. Meni pač ego pomeni predvsem omejenost...

Ah, kaj pa vem! Vem, da pojma nimam... Wink

Gape, ne želim te ali oponašati ali karkoli, toda... tako pač čutim! In tu se pač srečava... Smiley

Suzana  Roll Eyes

***Živim Življenje, kakor ga najbolje znam. Živim Življenje, kakor mi ga je dano živeti. Ljubim, kolikor sem zmožna ljubiti. Dajem, kolikor v danem trenutku lahko oz. sem sposobna. ...***
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #18 - 23.02.2002 at 12:18:48
 
Aha torej misliš da če ni ega da ni želja
hja ne vem, zdi se mi da želje so samo tiste taprave in takrat jih čutimo drugače, tako z močjo
čutiš moč ki sedi za željo moč ki ti da čutit da se bo želja uresničila ne da bi rabil skrbeti za to
brez ega so želje čisto ustvarjanje

...to kar govoriš o spuščanju energij se mi zdi da sem v petek zjutrej jih začutil ko sem se s kolesom po lj preganjal
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #19 - 24.02.2002 at 01:00:17
 
ego so u bistvu res vzorci, vzorci ki jih moraš še spucat, da boš kot bambus, popolnoma pretočen za energijo, da te nič ne bo oviralo - biti brez ega - biti brez vzorcev. isto. in to je isto kot podzavest - tam kjer nisem zavesten - tisto česar se ne zavedam - vem
odvreči ego pomeni biti 100% zavesten, se zavedati vsakega trenutka - živeti v njem 100%

sve su ostalo nianse Wink

osho je čist dobr povedu
..Težko je videti svoj ego . Zelo lahko je videti ege drugih. Ampak ne moreš jim pomagati.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #20 - 24.02.2002 at 12:34:50
 
Susi13 wrote on 23.02.2002 at 11:12:32:
"Načrt" na katerem se je delalo, se je "zgoraj" odvijal, ni pa še prišlo od dogajanja oz. uresničevanja le-tega na našem planetu. Jaz kot celota, sem bila gor. In živela gor. Ter se obenem zavedala, da pravzaprav pa tudi na Zemlji živim. In da tako ne morem iti skozi Življenje.

Kot veliko drugih sem čakala, da bodo ljudje pripravljeni, da se načrt začne udejanjati. Povsod je bilo potrebno nekaj priprav, nekaj dela, toda konec koncev nam je vsem skupaj (torej: vključno s teboj...) uspelo, da se je začelo. Ne bom se delala pametno - itak imate vsi vsaj približno predstavo, kaj se bo dogajalo oz. v katero smer gremo.

Dodala bi še tole: energije, ki se sedaj spuščajo na Zemljo, so čudovite. Enkratne. Čiste kot solza. Zato je dojemanje časa tako različno iz dneva v dan. Zato se toliko stvari dogaja v ljudeh. Zato toliko bolezni. ... Zato...


drgač pa ... to je to ... naloga ki smo si jo zadal (že gor) je velika. ne smeš dopustit da te obremenjuje, samo nedeluješ in je.

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #21 - 25.02.2002 at 14:50:02
 
Gape: v danem trenutku čutim v sebi tolikšno mero zmedenosti in obenem totalno harmonijo in... Enostavno sploh nisem več sigurna v to, kolikšen ego imam (če se je o tem sploh možno pogovarjati?), niti, kje se nahaja,... Enostavno čutim nekako takole: dvomiti ne zmorem. Strahu ne čutim. Preteklosti (dobesedno!) nimam. Prihodnost še ne obstaja. Dobesedno sem ujeta v danem trenutku.

Želje... Vsakršni želji se lahko odpovem. V trenutku, ko jo začutim, se ji odpovem. Obstaja in obenem ne. Še želja, ki sem ji zvesta že celo Življenje (ali pa ona meni... kakorkoli že...) je nehala obstajati, pa vendar je.

Trenutno ega ne čutim. Mogoče ga izražam, kaj pa vem. Čutim, da je ego nekaj nesmiselnega. Itak sem načrt svojega Življenja videla že tolikokrat, da je ego brezpredmeten. Nepomemben. Življenje mi bo šlo v meni željeno smer. Pa vendar: kaj ni ravno ego tisti, ki govori, da ga ni?

Hahahahaha... Res je smešna tale dvojnost! Se bom raje odstranila iz tegale topica, preden komu pojem kak konček živcev... Wink

Herby: slej ko prej bodo vsi ljudje začutili "nekaj". Vsak po svoje. Kdor se bo upiral, bo zbolel. Že itak bo veliko ljudi doletela takšna ali drugačna bolezen... Tak čas je!

Gape, še enkrat hvala za vse razlage in še posebej za potrpežljivost...  Smiley

Ne dokazujem se drugim, kajti dokazala sem se Bogu... S tem, da živim sebe! Wink

Človečki moji dragi, rada vas imam! In to full!!!

Cmokci po zraku letijo...

Suzana Roll Eyes
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #22 - 25.02.2002 at 20:33:59
 
Susi13 wrote on 25.02.2002 at 14:50:02:
kaj ni ravno ego tisti, ki govori, da ga ni?

natanko tako, je pa pomoje razlika a ti on to govori al TI to čutiš.

kolkr pravš, bi ti jest čist verjel da nimaš več ega, bi ti pa zihr velika večina ljudi - 'duhovnih' reklo da tlačiš.
ampka jest  ti verjamem in te spoštujem, vse ljudi spoštujem, ampak enim pa to tud povem.
Wink
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #23 - 26.02.2002 at 07:41:27
 
Hvala, Gape, še enkrat! V bistvu sem itak predolgo iskala nekoga, ki bi mi dal potrditev kakršnekoli vrste, tako da... Sedaj sem končno prišla do zavedanja, da v danem trenutku skoraj ni možno, da najdem nekoga, ki bi me bil zmožen bolje poznati, kot se sama. Ne, ni to ego. Zaradi tega sem prej malček zagrenjena... Ampak! Noro sem srečna, ker se v ljudeh dogajajo stvari. Ker je vse več ljudi, ki duhovnost tudi prakticirajo. Predvsem pa je vse več ljudi, ki jih to zanima... Si sploh smem želeti več?

Mogoče ne bi smela, toda nekaj v meni mi teži, da moram težiti k popolnosti... Kdaj pa kdaj smem zatežiti še komu drugemu... Wink

Ah, ne bom se obremenjevala s tem ali imam ego ali ne oz. kolikšen je... Itak bodo prišle nove preizkušnje, pa bomo videli...Wink

Hvala za podporo in zaupanje, Gape! Iz srca...

Cmokci letijo...

Suzana Roll Eyes

***Včasih so bile sanje. Iluzija popolnosti. Sedaj postaja resničnost. Iz trenutka v trenutek postajamo popolnejši v naši nepopolnosti. Nekoč... bomo dosegli stanje brez ne-ja...Wink***
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #24 - 26.02.2002 at 19:53:43
 
Nekaj me zanima.

Ali je ego tisti,ki pazi na zavest,ali je zavest tista,ki pazi na ego ?

Če se ego zaveda,da ne uniči samega sebe,kako to,da človek "gre" v smrt zaradi neke ideje ? ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #25 - 26.02.2002 at 20:54:15
 
Sem bral tole gor in dol, pa mi je iz posta v post manj jasno, najbrž zato ker me ni potegnilo.

No najbrž niti ni važno. Mogoče kdaj bo.

Načeloma je to spet definicija, nas neukih, ki želimo vse popredalčkati, včasih sem prav zmatran od ega, duš, dušic, duhovnosti, religij, ver, znanosti in bi se najraje ulegel v travo in poslušal petje narave v vsej svoji silovitosti.

Ali bo to poslušal ego, ali kdo drug, najbrž moja ušesa, skozi ušesa se bo zvok transformiral in...... potem ..... nato ........ in bom vedu. In zamudil čudovito petje ki ponavadi zvečer zamre, ker se bom poglabljal, kako za vraga jest lahko slišim.

Ego, tudi v štacuni ga lahko kupiš od Ljubljanskih mlekarn.

Al je pa moj ego jezen, ker se ne more poglobit v tole debato o egu. Prijatli moji, ko ga najdem, ga zvlečem ven na naslednjem srečanju in mu jih nabijem ene 100 po zadnji plati. Upam da mi boste pomagali.

Grin
Grin
Grin
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #26 - 26.02.2002 at 22:43:18
 
ego se hrani z zavestjo.
ti jo povečuješ on jo zmanjšuje.
človek gre v smrt zaradi ideje, ker verjame, da je tko pravilno, da mu bo gor poplačano, neglede na to da mu ego prigovarja, da pol je pa vsega konc.
ego preko razuma prepričuje um da to ni gut, višji jaz pa ima dostop do uma od zgori .. in tko ... večna borba ...

sicer pa mike bi se najraje ulegel v travo in poslušal petje narave v vsej svoji silovitosti.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #27 - 26.02.2002 at 22:44:21
 
Če vas zanima kako lahko vidite svoj ego predlagam naslednjo preprosto vajo:
Vzameš stol...ne preveč udoben
se vsedeš
sediš uro brez  napetosti v telesu

to je vse   Grin

Vem da je za mnoge ena ura preveč ampak da boste videli kaj je ego bo verjetno dovolj že 10 minut.
Ego je um
ego ima kontrolo nad telesom, torej upravlja živčni sistem...in ego ne more biti brez razloga eno uro na miru... kar tako za brez veze
Torej ego je del vas, ki misli da je vse kar ti si...razmišlja, primerja, ocenjuje - to pa nisi ti

Sicer se pa večina izmed nas vsak dan zgovarja z egotom...mislimo pa da se zgovarjamo sami s seboj - napaka al pa bolje rečeno je to prevara našega uma...torej je ego egoističen tudi do tebe, ker ne želi prepustiti kontrole tebi... ne želi sprememb pod nobenim pogojem...

moje mnenje je, da ego v vsakem primeru pač potrebujem za obstoj...sam kontrolo nad telesom, nad čustvi in pa nad mislimi pa vseeno nočem kar tako prepustiti njemu, kadar mu to paše ampak samo tedaj, ko to meni odgovarja in zato se sedaj poglabljam v svoj ocean in spoznavam širino svoje zavesti na malo drugačen način... brez branja mnenj, brez učenja,  brez ostalih ljudi...vse kar potrebujem sem že...in to opazujem...z  zaprtimi očmi na ne preveč udobnem stolu brez kakršne koli napetosti v mojem fizičnem telesu  Grin
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #28 - 27.02.2002 at 09:27:03
 
Magla wrote on 26.02.2002 at 22:44:21:
moje mnenje je, da ego v vsakem primeru pač potrebujem za obstoj...sam kontrolo nad telesom, nad čustvi in pa nad mislimi pa vseeno nočem kar tako prepustiti njemu, kadar mu to paše ampak samo tedaj, ko to meni odgovarja


Sem enakih misli. Ker sem iz lastnih izkušenj spoznala, da je ego, če ga ne brzdaš, če mu pustiš da dela kar hoče, škodljiv zame (mene kot dušo), iz tega pa tudi za moje bližnje, soljudi, vse okrog mene. In kaj vse je človek pripravljen storiti, in tudi stori, zaradi ega - ko se nad tem zamisliš in pogledaš nazaj, se zgroziš.

Brez ega pa na zemlji še ne gre. Če bi se ga znebil, ne bi več prihajal sem dol. Takih, ki pa so že na taki stopnji, da ega kmalu ne bodo imeli več, in se bodo že vse naučili na zemlji, in se ne bodo več utelešali, je pa bolj malo. Mogoče je to kdo med vami, jaz sigurno nisem. 100%.
Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

...Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #29 - 27.02.2002 at 09:44:11
 
kako vidim "odvisnost med egom in zavestjo" ... primerjam z lupljenjem čebule ko odvržemo liste ... kot iluzije, ki jih počasi eno za drugo odvržemo...ostaja zavest oz. človek brez iluzij ali ega in prehaja v stanje "resnice", ki ga spoznamo šele, ko smo naredili dovolj ...
Back to top
« Last Edit: 06.03.2002 at 16:05:02 by vida »  
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 6