Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 
(Read 45234 times)
Vanesa
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 11

Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #60 - 15.02.2005 at 14:13:00
 
Madan Gopal Das wrote on 15.02.2005 at 10:00:54:
ja, to je postopen proces. za uspeh rabs met entuziazem, potrpljenje, rednost in ucinkovito prakso.

sicer se pa ega/identiete ne da popolnoma odstrant/unicit. se pa da odstrant/sharmonizirat necistoce na "povrsini" nase vecne identitete.




Te nečistoče na površini niso nič drugega kakor EGO. In ta ni resničen. So samo naše predstave- pa niti ne naše ampak projekcije družbe, staršev...In dokler živiš iz Ega samo reagiraš. Če pa živiš iz Jaza potem deluješ- si svoboden. Kolikor jaz razumem te stvari je tako, da vsakič ko se zaveš svojega Ega prevlada nad njim Višji jaz in del Ega izgine. Velikokrat se ne zavedamo kaj delamo. Zdej smo pa spet tukaj. Kakšna točno je razlika med zavedanjem in vedeti?

Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #61 - 15.02.2005 at 14:25:10
 
Vanesa wrote on 15.02.2005 at 14:13:00:
Zdej smo pa spet tukaj. Kakšna točno je razlika med zavedanjem in vedeti?

zavedas se lahko stvari. vedeti pa pomeni, da si eno stvar prakticno spoznal/dozivel.

po moje iz zavedanja (prakse) pride vedenje (rezultat), torej spoznanje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Vanesa
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 11

Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #62 - 15.02.2005 at 14:34:06
 
Madan Gopal Das wrote on 15.02.2005 at 14:25:10:
zavedas se lahko stvari. vedeti pa pomeni, da si eno stvar prakticno spoznal/dozivel.

po moje iz zavedanja (prakse) pride vedenje (rezultat), torej spoznanje.


Mene je fasciniral Osho, vse njegove knjige sem prebrala ampak na žalost je vse ostalo v mislih namesto, da bi to udejanjila.EGO so tudi misli in zelo težko jih je ustaviti. Um kar naprej nekaj brbota. Ampak res če jih opazuješ jih ustaviš.Priporočam poslušanje video posnetka pod "TV Šiška.Osho".

EGO se pa razblini v trenutku razsvetljenja ko spoznaš, da nisi to, kar si mislil da si.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #63 - 15.02.2005 at 14:59:28
 
Vanesa wrote on 15.02.2005 at 14:34:06:
Mene je fasciniral Osho, vse njegove knjige sem prebrala ampak na žalost je vse ostalo v mislih namesto, da bi to udejanjila.

zakaj pa ne udejanis pol? teorija sama po seb te se ne more izpolnit. je pa res, da brez pravilne teorije tud do pravilne prakse ne mors pridt, le ta pa pol prinese rezultate.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #64 - 15.02.2005 at 15:04:26
 
Vanesa wrote on 15.02.2005 at 14:34:06:
EGO se pa razblini v trenutku razsvetljenja ko spoznaš, da nisi to, kar si mislil da si.

ok. kdo pa si pol ko si razsvetljen?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Vanesa
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 11

Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #65 - 15.02.2005 at 15:09:05
 
Madan Gopal Das wrote on 15.02.2005 at 14:59:28:
zakaj pa ne udejanis pol? teorija sama po seb te se ne more izpolnit. je pa res, da brez pravilne teorije tud do pravilne prakse ne mors pridt, le ta pa pol prinese rezultate.


Ful dobr uprašanje!
Jaz bi že rada udejanila, ampak Ego se ne pusti kar tako.Brani se na živo in mrtvo. Izgleda, da si je naredil toliko "mask" skozi življenje, da ga še sama velikokrat ne prepoznam. Je zelo inflirtriran. Pa velikokrat mi prišepetava: Če boš brez misli boš pa nora ali te pa sploh ne bo. Na vsak način hoče preživeti.

Maske pa je težko kar tako odvreči, saj si jih vendar celo življenje izpopolnjeval in jih dodelal do onemoglosti zdaj pa misliš, da boš kar naenkrat brez EGA. Pozabi. Bilo bi pa fajn.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Vanesa
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 11

Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #66 - 15.02.2005 at 15:18:15
 
Madan Gopal Das wrote on 15.02.2005 at 15:04:26:
ok. kdo pa si pol ko si razsvetljen?


Po moje si pol čista ljubezen, višji jaz. Po moje je to evolucija zavesti. Ampak sej pravm jaz sem samo načitana in se mi zdi da zmeraj manj vem. Kdaj pa kdaj sem že doživela trenutek popolne ljubezni pa kakšno posebno stanje oziroma uvid, to je pa tudi vse. Drugače pa samo iščem in lutam. Krščena sem bila že tolikokrat  ( v binkoštni cerkvi, pri protestantih in pri kristjanih kar dvakrat k so zgubil moj krstni list), tko da ni hudič da nom pršla u nebesa pa kjerkoli že so. Jaz pa kr čitam in čitam okrog mene pa sama svinarija. No ja zdej sm se začela saj pogovarjat s pametnimi ljudmi. Upam.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Vanesa
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 11

Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #67 - 15.02.2005 at 15:24:02
 
Madan Gopal Das wrote on 15.02.2005 at 15:04:26:
ok. kdo pa si pol ko si razsvetljen?


Vpraš mojga moža.Pred leti sem na vsak način hotla imet knjige "oko duha" pa "plamen pozornosti" itd. in mož je letal v knjigarne sam da bo mir pr bajti. Pol sm pa zavila h krščanarjem kjer so me spet fajn napumpal, da je vse to od hudiča in je mogu moj zlati možek vse zažgt. No zdej pa delam tkole zvečer hodm k maši čez dan pa čitam hudičeve bukle. Pol nej se pa gor odločjo kam me bodo sprejel.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #68 - 15.02.2005 at 15:26:03
 
Vanesa wrote on 15.02.2005 at 14:13:00:
Te nečistoče na površini niso nič drugega kakor EGO. In ta ni resničen. So samo naše predstave- pa niti ne naše ampak projekcije družbe, staršev...In dokler živiš iz Ega samo reagiraš. Če pa živiš iz Jaza potem deluješ- si svoboden. Kolikor jaz razumem te stvari je tako, da vsakič ko se zaveš svojega Ega prevlada nad njim Višji jaz in del Ega izgine. Velikokrat se ne zavedamo kaj delamo. Zdej smo pa spet tukaj. Kakšna točno je razlika med zavedanjem in vedeti?




Kaj jaz vem, mislim da večina new-agerskih ljudi gleda na ego zelo, zelo poenostavljeno, nelogično, kot na neko nujno zlo, kar jih katapultura v neko ozko, skrajno omejenost - kalup, kao če "se rešiš" se ega, potem pa si svoboden, potem pa boš avtomatično srečen, pa dober, pa kreposten, pa tralala... Skratka zelo pravljično-domišljijsko gledanje, kjer je razum odsoten, ker nekako aplicira možnost, da če nam pa to in to uspe, potem pa bomo "odrešeni". Na življenje je treba gledati z realnimi očmi, tako kot je, ki nikoli ne bo enobarvno, ampak je mešanica slabega, dobrega, veselja, žalosti - skratka zelo dinamično in razgibano in ne monotono, takega ga je tudi treba sprejemati. Ego ni nič slabega, se je pač izoblikoval v naši raši rani mladosti, se še delno spreminja, nadgrajuje, je vedno obstajal, ker na njem bazira naša celotna strukturirana osebnost, naš jaz - ker če razpade ego, ga preplavi in zamenja naša podzavest, se pravi postanemo psihotični in se zgubimo, "razpademo" (zblaznimo), ne pa kot si nekateri umišljajo, da bodo potem "razsvetljeni".  Lepo je poslušati tele "mojstre", to živeti pa je nekaj povsem drugega, živeti je umetnost, vsak človek zase je umetnik, vsak od nas je drugačen, saj se razhajamo v mišljenju, pogledih, okusu..., kar je tudi prav.... Tako da EGO, ja kaj ego? ego je ego.....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #69 - 15.02.2005 at 15:27:29
 
kaj konkretno pa prakticras, da bi odstranla ego, da bi ostala le cista ljubezen?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Vanesa
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 11

Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #70 - 15.02.2005 at 15:46:12
 
exodus wrote on 15.02.2005 at 15:26:03:
Kaj jaz vem, mislim da večina new-agerskih ljudi gleda na ego zelo, zelo poenostavljeno, nelogično, kot na neko nujno zlo, kar jih katapultura v neko ozko, skrajno omejenost - kalup, kao če "se rešiš" se ega, potem pa si svoboden, potem pa boš avtomatično srečen, pa dober, pa kreposten, pa tralala... Skratka zelo pravljično-domišljijsko gledanje, kjer je razum odsoten, ker nekako aplicira možnost, da če nam pa to in to uspe, potem pa bomo "odrešeni". Na življenje je treba gledati z realnimi očmi, tako kot je, ki nikoli ne bo enobarvno, ampak je mešanica slabega, dobrega, veselja, žalosti - skratka zelo dinamično in razgibano in ne monotono, takega ga je tudi treba sprejemati. Ego ni nič slabega, se je pač izoblikoval v naši raši rani mladosti, se še delno spreminja, nadgrajuje, je vedno obstajal, ker na njem bazira naša celotna strukturirana osebnost, naš jaz - ker če razpade ego, ga preplavi in zamenja naša podzavest, se pravi postanemo psihotični in se zgubimo, "razpademo" (zblaznimo), ne pa kot si nekateri umišljajo, da bodo potem "razsvetljeni".  Lepo je poslušati tele "mojstre", to živeti pa je nekaj povsem drugega, živeti je umetnost, vsak človek zase je umetnik, vsak od nas je drugačen, saj se razhajamo v mišljenju, pogledih, okusu..., kar je tudi prav.... Tako da EGO, ja kaj ego? ego je ego.....



Tole si pa ti zelo dobr napisu. A ti tud velik bereš?
Ampak s temle se pa čist strinjam. A pol misliš, da lahko postaneš norc če preveč majstre poslušaš?

Kaj pa tista fora, da moramo živeti v zdajšnjem trenutku, ker preteklosti in prihodnosti sploh ni, da je samo v naših mislih. Ampak tale "zdaj" je pa zelo težko ujet. Menda če ga ujameš ni več EGA. Nekaj sem se pogovorjala s prijateljico in je rekla, da časa sploh ni in mi je razlagala ko sva sedeli na klopci, da sva tam sedeli že prej in vseskozi.Pa ji je moj EGO sam kimov, k ni hotu izpast budala.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Vanesa
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 11

Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #71 - 15.02.2005 at 15:48:29
 
Madan Gopal Das wrote on 15.02.2005 at 15:27:29:
kaj konkretno pa prakticras, da bi odstranla ego, da bi ostala le cista ljubezen?


Opazujem se, se skušam zavedati svojih napak, berem, iščem mir....A si ti psihoterapevt?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #72 - 16.02.2005 at 09:21:31
 
Vanesa wrote on 15.02.2005 at 15:48:29:
A si ti psihoterapevt?

ne da bi vedu.

jz sm bl bolnik kokr pa terapevt... razen ce si lahko hkrati bolnik in tud terapevt... da avtomatsko ko zdravis druge, zdravis tudi samega sebe ali obratno.
Back to top
« Last Edit: 16.02.2005 at 10:50:06 by Madan Gopal Das »  
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #73 - 16.02.2005 at 09:43:54
 
za postopoma odstrant lazni-ego oz. ga prijazno poslat tja kamor naravno pase... je zelo v pomoc prakticiranje nenasilja v zvezi s svojo prehrano, vzdrzevat dnevno spiritualno prakso, dnevno meditacijo in prakticiranje socutja do vseh zivih bitij. aja... pa druzenje z istomislecimi, istociljajocimi...
Back to top
« Last Edit: 16.02.2005 at 10:51:05 by Madan Gopal Das »  
 
IP Logged
 
nomad
3
***
Offline


Posts: 107
vsepovsod in nikjer
Gender: male
Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #74 - 16.02.2005 at 10:58:08
 
vanesa

saj že osho sam piše, da ne hiti in ne poiskušaj odvrečt ega. ker kdo pa ga bo odvrgel? ker tisti kateri ga odvrže, sam postane spet ego. ne moreš ga odvrečt. enostavno pade sam, se rastopi.. in to ni tvoja zasluga. naša zasluga je, da ga spoznamo/razumemo..ko pa pade vstran, pa je to enako kot pri drevesu, ki spusti plodove - enostavno odpadejo sami od sebe..
najboljša knjiga od njega mi je -knjiga o niču-  v tej knjigi sem se nekako našel. za ostale ljudi pa so katere druge. osho sam ni bil pisec, vse knjige so napisane od njegovih učencev ali pa iz seminarjev.. zato ni vse za vsakogar. lahko te hitro zmede če preveč bereš in ne prakticiraš vsebine..
jaz sm pri tej moji poti videl, da noben drug ne more pomagat. pa naj bodo to napotki, nauki, doktrine... tole vse mi je pomagalo toliko, da sem sam v sebi začel iskat neko zavest in nekaj nepovzročenega.. vse ostalo je povzročeno; si vesel, žalosten, pol energije, jezen, razumevajoč, zmeden..itd..vse tole je povzročeno in prihaja od zunaj, to nisem jaz. a v sebi lahko opaziš(če iščeš) nekaj kar ostaja vedno enako, vedno je tukaj. ko spiš, ali ko si buden.. temu osho pravi -priča- najdi to pričo v sebi, in zmeraj bolj in bolj boš postajal zaveden. nakar boš nekega dne spoznal...
Back to top
 

vse dobro,..
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6