Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 
(Read 45250 times)
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #75 - 16.02.2005 at 11:03:38
 
nomad... pa si ti odkar si zacel z raztapljanjem-ega v svojem lajfu kej spontano spremenil, dodal ali opustil glede telih spodi napisanih stvari

Madan Gopal Das wrote on 16.02.2005 at 09:43:54:
za postopoma odstrant lazni-ego oz. ga prijazno poslat tja kamor naravno pase... je zelo v pomoc prakticiranje nenasilja v zvezi s svojo prehrano, vzdrzevat dnevno spiritualno prakso, dnevno meditacijo in prakticiranje socutja do vseh zivih bitij. aja... pa druzenje z istomislecimi, istociljajocimi...

Back to top
« Last Edit: 16.02.2005 at 14:09:02 by Madan Gopal Das »  
 
IP Logged
 
nomad
3
***
Offline


Posts: 107
vsepovsod in nikjer
Gender: male
Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #76 - 16.02.2005 at 14:02:34
 
ni pomoje kaj dodajat, ko stvar razumeš odpade tako samo od sebe.
vse to nima nobene veze z mano. to je posledica uma. on spreminja in dodaja vsemogoče si stvari..njemu je nekaj všeč ali ne.. jaz preprosto sem tukaj ob vsem tem zaenkrat še marikakem nesoglasju uma.. ne trdim, da jeze in vse ostalo ne doživljam. je tukaj, ampak se ne obremenjujem s tem. vsemu kar prihaja sem samo navzoč. zaenkrat še prihaja marsikatera stvar, počutje, nelagodje, neizživeto.....ampak vedno manj se istovetim z vsem tem,..

P.S
glede druženja z enako mislečimi, bi rekel da ni nujno. če se zavedaš sebe in postaneš priča vsemu zunanjemu ti nobena tuja misel in drugi vplivi ne bodo mogli do živega. videl boš tisto kar je.. tujo razpoloženje, misel boš začutil a neboš se s tem istoveto. to je zame kot nekakšno utrjevanje in vaja pri sprejemanju vseh energijskih struktur..
res pa da se z enakomislečimi zvišajo energijske ravni in enrgije so bolj prijetne..
Back to top
 

vse dobro,..
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #77 - 16.02.2005 at 14:10:09
 
nomad, moje vprasanje je bilo ciz konkretno...

Quote:
nomad... pa si ti odkar si zacel z raztapljanjem-ega v svojem lajfu kej spontano spremenil, dodal ali opustil glede telih spodi napisanih stvari


Madan Gopal Das wrote on 16.02.2005 at 09:43:54:
za postopoma odstrant lazni-ego oz. ga prijazno poslat tja kamor naravno pase... je zelo v pomoc prakticiranje nenasilja v zvezi s svojo prehrano, vzdrzevat dnevno spiritualno prakso, dnevno meditacijo in prakticiranje socutja do vseh zivih bitij. aja... pa druzenje z istomislecimi, istociljajocimi...

Back to top
 
 
IP Logged
 
nomad
3
***
Offline


Posts: 107
vsepovsod in nikjer
Gender: male
Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #78 - 16.02.2005 at 16:00:44
 
kako bi rekel. ne glih. koliko vem sem ego najbolj nabil v zadnij 3-letih umskega življenja.nekje tedaj sem se totalno preselil v um in ratala je ječa.. tega nek čas nazaj sem se zavedal in za zdajšni čas bi rekel, da samo sem. niti ne uporablam neke določene metode, meditacije, hrane.. preprosto se opazujem in poslušam samega sebe..
Back to top
 

vse dobro,..
 
IP Logged
 
seeker
Guest




Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #79 - 16.02.2005 at 19:32:44
 
ego = jaz

Problem je v tem, če temu lahko sploh tako rečemo, da bi morali JAZ spremeniti v jaz. Drugače pa, dejte ga nohecat, itak, da ima vsak svoj jaz. Razlika je, da nekateri skačemo po svet kot jaz, drugi pa kot JAZ.



ego cognito (=misleči jaz)
Back to top
 
 
IP Logged
 
seeker
1
*
Offline


Posts: 1

Gender: female
Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #80 - 16.02.2005 at 23:49:50
 
Napaka. Se opravičujem.   Embarrassed

ego cogito (in ne ego cognito).
Back to top
 

Let the person who has ears listen!
soul_food_seeker  
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #81 - 17.02.2005 at 08:50:51
 
nomad wrote on 16.02.2005 at 16:00:44:
preprosto se opazujem in poslušam samega sebe..

aha, good.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #82 - 17.02.2005 at 09:20:22
 
Madan Gopal Das wrote on 17.02.2005 at 08:50:51:
aha, good.



aha, go(o)d Wink
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #83 - 17.02.2005 at 09:24:56
 
Petra. wrote on 17.02.2005 at 09:20:22:
aha, go(o)d Wink

?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #84 - 22.02.2005 at 09:44:45
 
nomad wrote on 16.02.2005 at 10:58:08:
jaz sm pri tej moji poti videl, da noben drug ne more pomagat. pa naj bodo to napotki, nauki, doktrine... tole vse mi je pomagalo toliko, da sem sam v sebi začel iskat neko zavest in nekaj nepovzročenega.. vse ostalo je povzročeno; si vesel, žalosten, pol energije, jezen, razumevajoč, zmeden..itd..vse tole je povzročeno in prihaja od zunaj, to nisem jaz. a v sebi lahko opaziš(če iščeš) nekaj kar ostaja vedno enako, vedno je tukaj. ko spiš, ali ko si buden.. temu osho pravi -priča- najdi to pričo v sebi, in zmeraj bolj in bolj boš postajal zaveden. nakar boš nekega dne spoznal...


Če je spoznanje nepovzročeno (ali je?), ali se ga s postopnim zavedanjem lahko sproži, al je ta uvid priče bolj mistična izkušnja?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Vanesa
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 11

Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #85 - 22.02.2005 at 18:27:35
 
Quote:
Če je spoznanje nepovzročeno (ali je?), ali se ga s postopnim zavedanjem lahko sproži, al je ta uvid priče bolj mistična izkušnja?


Jaz sem enkrat doživela. ampak trajalo je vsega skupaj približno 10 minut. Gledala sem svoje roke in  okolico in predmete kot bi gledala film. Tako, da poznam ta občutek. Takrat verjetno zavest preskoči v višje stanje. Zase lahko rečem, da sem bila zelo nervozna oseba, živeča v mislih. Pravzaprav so me misli delale nervozno. Temu se reče razpršena zavest. Ko sem začela z zavedanjem pa se je stanje izboljševalo. Takrat sem hodila "noter" in "ven".
Začela sem tudi sistematično opazovati svoje misli. Ko jih opazuješ gredo stran. To je tisti gumb za izklop misli. Opazovanje misli, kot mačka ki čaka miš pred mišjo luknjo. Poizkusite. Priporočam knjigo: "ZDAJ" Eckart Tolle, Kjer opisuje, da je preteklost in prihodnost iluzija-neresničnost obstaja le v naših mislih. Resničen je edino ta trenutek.
Še velikokrat padem ven, vendra zmeraj manjkrat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
nomad
3
***
Offline


Posts: 107
vsepovsod in nikjer
Gender: male
Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #86 - 22.02.2005 at 19:00:39
 
Quote:
Če je spoznanje nepovzročeno (ali je?), ali se ga s postopnim zavedanjem lahko sproži, al je ta uvid priče bolj mistična izkušnja?


na začetku se je zgodilo, da sem to pričo oblikoval v mislih..ker koliko sem uvidel je to zelo subtilna stvar. um pa tak kot je, se vtakne v vsakeršnokoli stvar..ni pa kar res enfoht biti priča..moreš dati skozi ogromno potrplenja in neaktivnosti..
Back to top
 

vse dobro,..
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Ego... Tako in drugače! ;)
Reply #87 - 23.02.2005 at 14:33:34
 
Hvala za reply-e.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6