Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 9
(Read 68999 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: ZA DEMISTIFIKACIJO MISTIKE!
Reply #60 - 26.11.2001 at 13:53:51
 
Skratka, saj pri sebi ne bi mogu rečt, da se nisem skušov prilagodit, če že ne spremenit. Priznam pa , da sem celo resno  začel razmišljat, da bi ženine sposobnosti  z mojo pomočjo celo začela komercilano izkoriščat,  namesto da imamo samo stroške (kar se je začelo  v enmu stalenemu pomanjkanju denarja kazat). Samo sem kamlu spoznal, da ima žena do svojih duhovnih potencilaih preveč intimno razmerje, jaz pa premalo tržne žilice, da bi zadeva uspela. Jest bi na koncu itak spet izpadel negativc, ki jo je hotu samo izkoristit in ji uničit vse lepo... Saj ravno na tej točki sem se prazprav začel zavedat, da se jest kaj dost spremenit tud ne bom več mogu. Doslej sem več ali manj moral preživljati s svojo družboslovno izobrazbo pa znanjem, ki pa se je v zadnjih dveh destletjih že tolikokrat totalno vrednostno pa tudi v praksi obrnilo,  da  se v nobeno  stvar nisem več zmožen do konca vprečt, ji verjet, ja šele mistifcirat. Razen v partnerski odnos, ki ga sam v sebi kot kak vernik ujčkam kot duhoven zaklad, zato ne bi jaz za nobeno ceno dovolu, da bi ga kakšen biznis, znanost ali pa nova duhovnost spodžrli. Saj navzven niti  ni problema, nekak fukcionira: se v službi velikart slišva ( se morava, imava skupen posel v dveh ločenih poslovanicah); hodim z ženo na dolge sprehode (v glavnem molčiva, da se ne skregava, pa še hodit paše obema); doma sva si življenje organiziralatako, da je čim bolj nekonfliktno; naju otroc ne obremnjujoje s svojimi problemi, ker čutjo, da mava svojih dost.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: ZA DEMISTIFIKACIJO MISTIKE!
Reply #61 - 26.11.2001 at 13:55:09
 
Mi zadeva precej diši  po predejedi po  gapovem receptu  'to je to, to je vedno rešitev, da ce te neki moti, se sam spremeniš tako, da te to ne moti vec, ker pac ugotoviš kaj tocno te moti in v sebi spremeniš odziv na to'.  Samo ne vem, nisem siguren,  gape, da bo šlo naprej tudi pri njej 's tem se seveda tudi drugi spremeni, saj mu ni treba vec kazati na tvoje napake'. Ko smo že pri  recpetih in jedeh, je prav tukaj v najinem odnosu nekaj simptomatičnega. Ko skuham kosilo, tko ene pet riht vkjučno z juho  in posladkom, ko se res potrudim za eno dobro vzdušje (!), ji za mizo praviloma uide kaškna prpomba na račun čistoče ali pa že kaj, da sesuje vzdušje na poden. Jest sem to že kar poimenoval v 'predžrtveni sidrom', je pa možno, da mi na tak način vrača, k  jest nisem dost takten do njenih  posvečenih spiritulnih zadev, zato sem to nehov tako osebno jemat. Sploh bi blo po mojem  dobro pa zdravo, da  psihične  posledice njenega duhovnovega razvoja neham tolk osebno jemat. Se po drugem receptu od  gapa ravnat,  'da. se izrazim (s tem, da jo ne poskušam obsojati, manipulirati, siliti itd..), ampak se le izrazim, spravim ven to, kar me moti, kar mi leži na srcu. Skratka psokušam vzpostaviti razumevanje'. Ja, ampak v razmerju med dvema je to težko naredit, ker drug tega ne bo nikol nevtralno sprejel, razumu, ker zmeraj misli, da maš en plan odzad. En izhod je, da najprej eno generalko narediš, da razumevanje zase najprej pri nekomu drugemu najdeš.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: ZA DEMISTIFIKACIJO MISTIKE!
Reply #62 - 26.11.2001 at 13:56:55
 
Priznam, da sem  (tako kot ona)  skušal za svoj pogled  otroke pridobit, pri njih razumevanje najt in prek njih do nje prit, samo da to pa  res dobro vem, da otroc ne morejo bit nevtralen. Podpore za svoje kot dedec tud ne morem  pri kofetku s prjatli dobit, ker se nismo navadli o svojih čustvih govort tko kot ženske, ki  v parih minutah oberejo vse skupne zance z možem, ljubimcem  in otroci vred. Taki kafanski  argumenti  za razpravo s partnejem sploh ne pridejo v poštev, saj sam vem, da  ni bolj butastega kot napr. to, da ti ženska reče: moje ženske v pisarn tud pravjo, da si en totralen negativc...  Če pa začneš čustvene odnose z enim tretjim/tretjo vzpostavljat zato, da ti bo ta reševal odnose s partnerjem, ker jih ti sam ne znaš rešit, je pa to za tvoj odnos totalno samomorilsko in pride morda v poštev le, če si se že odloču, da greš iz odnos ven (ta tretji bo itak v svojo koritst vleku, če mu je kaj do tebe).  Ker se je  tud  mene t.i. novo duhovnost vsaj posredno  dotaknila, sem izhod v eni transedenci svoje zavesti/čustev/biti zagledal, ampak sem  koj eno zdravo paniko pred misticizmom  začutu, zato sem se tud tle na gapovem forumu oglasu. Zdaj  zmeraj bolj vidim, da smo se z enga metafizično zastavljenga koflikta na en psihološki nivo spustil, kjer se prav domače počitim. Upam da tud vi na forumu, čeprav si na splošno dost zahtevne teme izbirate za razpravo. Se je prav zavedat, da zna še tako čista duhovnost prav nič nežno koga tretjega orenh prizadet.   Zvezdica, upam da te nismo čist  z neba sklatil. To ti tud jest lahko povem, da se kar brez strahu odpri, pa naj te zadene ena kozmična al pa zemeljska ljubezen. Ne gre za ali/ali,  bolj za to, če gresta lahko vkup, ampak s tem se boš že pol ukvarjala, ko te bo zadelo...

Back to top
 
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: ZA DEMISTIFIKACIJO MISTIKE!
Reply #63 - 26.11.2001 at 18:32:08
 

titud wrote on 26.11.2001 at 13:52:30:



U2, sem prebral tvoje poste in imam le en komentar.

Praviš, da si se skušal prilagodit - to, po mojem mnenju nikamor ne pelje. Vsaj na tak način, kot to delaš ti, ne. Sem meni zdi, da se bolj podrejaš, kot pa prilagajaš...

Praviš tudi, da si se skušal spremeniti. No, spremeniti se oz. spremeniti svoje dojemanje, po moje, ne pomeni podrejati se drugemu, niti ga skušati spremeniti.

V mojem življjenju pomeni spremeniti se to, da pogledam po sebi (s pomočjo od zunaj) in najdem vzroke za nezadovoljstvo, neizpolnjenje in nerazumevanje v odnosu. Tako odstranim tudi vzroke za potrebo po podrejanju in spreminjanju drugih.

Tu seveda govorim o vzorcih obnašanja, o mentalnih vzorcih, ki si jih ti v svojih postih kar precej naštel:
- ne se  morem sprijaznit s...
-  življenje z mano en predvidljiv dolgčas...
- ji nimam kaj za povedat...
- sem se duševnega revčka začel delat, takorekoč debila...
- sem res en nengativc...

Izpostavil bi tudi številna dejanja s katerimi "...sm jo hotu nazaj spravt..." v smislu : "Sem ji dal to...; Sem ji naredu to...; Sem ji...; Sem ji...; Sem ji...; Sem ji..."
Iz mojega vidika se ti sploh nisi zares ukvarjal s sabo, s svojim problemom (očitno se čutiš spregledanega ipd...) ampak le z NJO in NJENIMI stvarmi.
Po mojih izkušnjah so vse to le nadomestne rešitve, ki sicer včasih prinesejo kratkotrajen uspeh, dolgotrajno pa so zguba časa.

Se opravičujem, Titud, če sem bil preveč direkten...
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: ZA DEMISTIFIKACIJO MISTIKE!
Reply #64 - 27.11.2001 at 08:55:32
 
Men se zdi, da je pač dejstvo, da te nekdo ne more cenit, če se sam ne. In tako lahko človek kaj hitro, če ne pozna sebe in se ne zaveda, da je božansko bitje, kar hitro nasede in verjame projekcijam drugih. Zakaj ne poslušaš sebe, titud? Kaj bi rad v resnici; za to se je treba včasih poglobit v sebe in predvsem biti iskren in pogumen. PA KAJ, če te ona tako vidi. Poskusi, da se te to ne dotakne. Ti si ti, in ok si, in verjemi, da brž, ko boš imel takšno držo, da veš, da si pa čist ok., bo tud ona malo presenečena in sam boš videl spremembo. Nehaj se tako na vse kriplje trudit, da bi obdržal nekaj, česar sploh ni. Nisem na nikogarjšnji strani, le na svoji, ampak razumem, da se oba počutita ogrožena, da se bo porušilo, kar sta si zgradila, ustvarila, in v drugem vidita nasprotnika. Poslušajta srce, ki je edina mistika tega sveta, in če si morda srce želi ubrati svojo drugačno pot, mu pogumno sledita.

No, pa tud jaz se opravičujem za tako oseben pristop.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: ZA DEMISTIFIKACIJO MISTIKE!
Reply #65 - 27.11.2001 at 10:51:34
 
Mike
Na prvi strani te diskusije si napisal:

Npr. INTUICIJA, kaj je to, od kod pride, kako jo izmeriti, zaznati?
Ne gre, ker prihaja iz visje zavesti, ki jo nas RACIONALNI, Intelektualni, GENIALNI UM nikakor ne more razumeti, je onstran njegovega razumevanja. Um ima koncnost svojega razumevanja. Simple. Zato se lahko kar sprijaznes z mistiko, je bila, je in bo.

Tale tvoja razlaga je ena sama mistika. Intuicija prihaja iz dela možgan, ki je zadolžen za hipne reakcije in se formira z našimi izkušnjami. Intuicija je torej plod naših dosedanjih izkušen, ne pa nečesa mističnega. Verjetno je poleg tega nekje nekaj malega prostora za telepatijo ipd.

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: ZA DEMISTIFIKACIJO MISTIKE!
Reply #66 - 27.11.2001 at 11:21:26
 
Maxix
Praviš, da si se skušal prilagodit - to, po mojem mnenju nikamor ne pelje. Vsaj na tak nacin, kot to delaš ti, ne. Sem meni zdi, da se bolj podrejaš, kot pa prilagajaš... Praviš tudi, da si se skušal spremeniti. No, spremeniti se oz. spremeniti svoje dojemanje, po moje, ne pomeni podrejati se drugemu, niti ga skušati spremeniti....

Maxix, si mi že zadnjič razložil razliko med spreminjanjem svojega dojemanja (odstranjevanjem tistih vzrokov za konflikt, ki so V MENI ali kot pravi gape, da ce te neki moti, se sam spremeniš tako, da te to ne moti vec, ker pac ugotoviš kaj tocno te moti in v sebi spremeniš odziv na to) in spreminjanjem samega sebe (v smislu podrejanja)  oz. drugega (ki je lahko posiljevanje ali čakanje). Mislim, da razliko razumem in da je ravno v tej razliki keč, ki ga nisem zmožen presežt drugače, kakor da se mi začne  po domače povedano fučkat zanjo, za najin odnos in vse skupaj sploh. Se bojim, da  ta 'fučkat' v eno novodobniški terminologiji zgleda kakor da bi že šel čez en  clearing, s katerim bi se znebu vseh miselnih vorcev, ki me ukalupljajo, da se odzivam s spreminjanjem sebe (=podrejanjem) oziroma spreminjanjem nje (=posiljevanjem, prepričevanjem) ali pa   bi  skozi trancedentalno meditacijo (še najboljše je spontano razodetje) dosegel eno tako stanje zavesti, ki vzpostavlja neko VSE-ENOST (vse je enem, eno je v vsem), v kateri  bi bila s tud partnerjem avtomatsko v medsebojnem kozmičnem  razumevanju in harmoniji. Se mi tud zdi, da je žena že začela po eni takih novodobnih poti 'fučkanja' hodit, jest pa nisem do konca še drugih poti izčrpov. Hočem od nje en razumevanje za moj strah pred razpadom ali transformacijo najinega odnosa,  zato jo spremljam, jo nadzorujem, se ji, kot morda navzen zgleda, podrejam. Saj je tud sama pogruntala, da jo bolj nadzorujem kot da se ji podrejam, zato je tud tolk alergična name. Bi  se konc koncev rad prepričal, če je morda na tapravi poti, pa bi rad vidu, da me s sabo vzame, da greva skupaj,  pa ne najdem načina, kako bi to storu, da se ne bi počutila ogrožene.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: ZA DEMISTIFIKACIJO MISTIKE!
Reply #67 - 27.11.2001 at 11:24:30
 
Veš, maxix, že iz tega, kar sem v prejšnjih postih napisov, bi se lahko vidlo, da njej v življenju skor bolj zaupam kot seb. Ima en dober kompas, ki jo po mojem še ni nikol narobej kazov, samo mere nima, pa ji prav pride, da jo v realnem življenju  nazaj držim ali pa ji eno refrenčno točko špilam ( kot ana pravi). Samo zdaj jo je pa res odneslo v ene sfere, v katere pošteno cvikam z/za njo it, kjer jo kmalu ne bo možen niti spremljat niti nadzorovat niti se ji podrejat. Sej par korakov sem  k razumevanju za njo že naredu, a se nič ne vidi?  Predvsem   v širšemu sociološkem kontekstu sem najdu dost razlogov za kakšen radikalen mentalni preobrat, a  o tem več, ko si bom na osebnem, partnerskem nivoju zadeve razčistu. Mentalnih pa čustvenih stavri ne bi rad v isti žakel tlaču, ker po mojem moraš eno čustveno stabilno izhodišče imet, če si hočeš družbne odnose na novo začet urejat pa razlagat. Po svoje tistim kar zavidam, ki se lahko tako svobodno skoz mentalne/duhovne/čustvene scene sprehajajo, ne da bi jih kaj močnega nazaj držalo. Bi reku, da  se je marsikdo z duhovnostjo zato začel ukvarjat, ker prinaša  moč in bogastvo na čustveni sceni, ki je v realnem svetu šla v franže ali pa se ni uspela razživet. Bi skoraj verjel, da so z raznimi vajami izzvana duhovna doživetja čustveno res tko globoka ali pa celo globlja, kakor je lahko ena taprava zemeljska ljubezen do drugega človeka. Bi bilo zelo udobno iz teh duhovnih izkustev  odnose z drugimi urejat, ker je na ta način možno eno nove partnerske pa družbene odnose gradit. Samo da je zame prepozno, bi moral prej cel  dosedanje življenje totalno sesut. Al pa tud ne, kaj pa vem...
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: ZA DEMISTIFIKACIJO MISTIKE!
Reply #68 - 27.11.2001 at 11:54:49
 

Pravzaprav je res možno opazit tvoj način delovanja, titud. Čeprav me vztrajno ignoriraš oz. moje odgovore in se odzivaš na samo določene, kaže ravno na to, kako v resnici ignoriraš ta svoj del, ki ga ženi tako zavidaš: neko lahkotnost, komunikativnost... Zakaj misliš, da tega ni v tebi? Verjemi, da je, ker drugače ne bi tega sploh v njej opazil. Got it? In ko boš uvidel, da je vse to, kar vidiš v njej, v tebi, in ko bo ona sprejela tisti del, ki ga zanika v sebi: njen del (kao, da si en negativec), no potem je to to...



Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: ZA DEMISTIFIKACIJO MISTIKE!
Reply #69 - 27.11.2001 at 12:24:16
 
Zvezdica, hvala za iskreno skrb pa koristen nasvet v stilu: PA KAJ... Samo se mi zdi, da sem tle na preveč bilzu tistega v prejšnjem mojem postu opisanega, da se mi vse skuja začne 'fučkat'. Če se začnem zase brigat mi takoj očita, da sem nekaj odmaknjen, da jo ignoriram, da si z mano nima kaj pomagat. Kar mi po svoje godi, se tako vsaj kaže, da mima do mene še en odnos.  Ko se pa začnem zanjo zanimat, pa seveda spet ni prav.. A ni to en začaran krog?

Pa še replay na to, da pri tvojih odgovorih  nalašč ignoriram tisto,  kar kaže na to, da sem ženi nevoščljiv za tisto, kar kao nimam v sebi, čeprav imam. Jest po mojm vem, da imam, ampak me je prepričala doma in v javnosti, da ima ona to boljše. Ona na to lahkotnost komunikacije stavi, si je  ne pusti od mene ogrozit. Tko kot si je pustim vzet ene kvziznastvene latovščine,  na kateri sem  priseljen od faksa naprej svojo eksistencio gradit. V tem je tudi problem komuikacije med nama. ..

Zvezdica
In ko boš uvidel, da je vse to, kar vidiš v njej, v tebi, in ko bo ona sprejela tisti del, ki ga zanika v sebi: njen del

LittelStar, nekaj v tem smislu mi vsi govorite, pa še nisem uspel do konca kapirat, da bi to pomenil Daj mi mal cajta, te ne mislim ignorirat...    

Glede raztegljivosti intucije pa dam, Oldi, teb po svoje prav. Žena bi jo znala postavit za osnovno gibalo vseh svojih dejanj in trdno verjame, da jim je treba brezpogojno zaupat. Jest pa  ne verjamem niti tega, da se nahajajo  v čisti obliki  pokopani nekje pod globokimi plastmi razuma, da  jih je skratka treba najt, jih izkopat, jim prisluhnit, pol boš pa živel v skladu s sabo. Se tud meni tako kot oldiju zdi, da imja izkušnje nai ntuicijo en povraten vpliv in da se ob enemu brisanju vseh življenskih izkušenj ni možno nazaj na isto inuitivno raven vrnit, da si skratka z  razumom intucijo  že okužil. Pa če so te  izkušnje v globalu vodile prav ali narobe, ni bistveno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: ZA DEMISTIFIKACIJO MISTIKE!
Reply #70 - 27.11.2001 at 13:47:04
 
No da se jest tuki dam svojo piko.

Titud, najbrz si opazu, da sem odprl nov thread, INTUICIJA, kateri malo bolj pojasnjuje, oz. doloca, opredeljuje pojem kot tak na strokoven nacin, in ne iz moje izmisljene perspektive...

naprej glej Thread INTUICIJA- linkec:

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo&action=display&num=...

No kar se pa tvoje problematike tice, pa mislim, da zadeve postajajo pocasi jasne. Iz DEMISTIFIKACIJE mistike, smo prišli na to, da bi tebi dali recept, odgovor, oz, potrdilo zato, da bo tvoj zakon trajal do konca tvojega življenja v tej obliki, ki te zdaj sesuva in da dobis potrdilo, da imas prav.

Pa te razumem, isces potrditev, da tvoj um, tvoje življenje ima smisel po Tvojih predstavah, seveda ker se na veliko "Razdajaš" ženi. Ji kuhaš, z njo hodiš na večurne sprehode in meditiraš z njo v prazno, kupuješ rezervirane camp place za prikolico in oh in sploh.

Ja ce ti to ni bilo vsec, bi pa po mizi udaru. Red bi naredu, tak ali drugacen. Ej, stari če je tvoja žena kvazi duhovna oseba, kako lahko potem ti trdis, da je ravno nasprotno, po tvoji kvalifikaciji bi lahko tvojo zeno okvalificirali za negativno. Izkusila je, deluje, cuti, ima intuicijo, po drugi strani pa se tako obnasa, te dobesedno Ponižuje. Tuki neki ni v redu, bi rekel:"Kva, a zdej tle nas sponaš, dobesedno sponaš?" Ej, bi pa zelo zelo rad slišal tudi besede tvoje žene, resnično. Še drugi pol. Omogoči ji enake pravice, da še ona pove svoje.

Meni tukaj marsikaj ni jasno. Kot si recimo, navrgel Zvezdici, "se bos s tem ukvarjala ko te bo zadelo". Pa ti si se razpisal na siroko o DEMISTIFIKACIJI preden si izpljunu: "Ti bom zaupal, zakaj  bi moral tud zgoraj poštimat... Že 20 let živim s partnerico...." in to slab teden po tistem, ko si odprl vprašanje, en teden. Razumem, zaupanje, ne veš kdo smo, kaki smo, ali kar letamo okoli. Ma vse razumem, samo dej direkt vpraši, ne prosim, lepo prosim, me o Jabukah spraševat, v resnici te pa zanimajo Slive. Sej je podobnost, samo je izkrivljanje zadaj.

Zakon je eno vecno prilagajanje v OBE smeri. Ce se samo futraš, ne gre dobro. Če samo žreš, tudi ne. Slej ko prej se sesuje ali pa se spremeniš v robotkota. Vsa je možno. Toda ali je vredno... ???

Tvoj intelekt ima velike razsežnosti, veliko moc manipuliranja z besedami, z opisi dogodkov, logicnega analiticnega razmisljanja. No dvomim, da ne razumeš kaj ti hočemo tukaj dopovedati, tako ali drugače.

Življenje je tvoje. Odrastu si. Poskrbu si, za otroke, zdej bodo pocasi mogoce sli in te skrbi ko bosta ostala sama z ženo.

Jest verjamem, da se da vse dogovort, seveda če se razumemo. In tako to velja zate. Ce noces dobiti raka, se zacni sprejemati takega kot si. Ce mene vprasas si cist v redu, samo ne se podcenjevat. Si tukaj dost povedu, na zelo intelektualen nacin. Torej ti logika, mozgani delajo, si zanesljiv, trden, vztrajen... in to je veliko, ogromno vredno. Obe lastnosti sta dobri, tvoja in ženina. In ti namesto, da bi krepil razvijal svoje, se hoces istovetiti z zeno. Ne bujde išlo. Ne morejo vsi delati istih stvari, vsak ima svoje naravne danosti, talente, sposobnosti.

TI NISI TVOJA ŽENA.

Delaj tisto, kar te veseli. Ne delaj pa stvari zato, ker to počne tvoja žena.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: ZA DEMISTIFIKACIJO MISTIKE!
Reply #71 - 28.11.2001 at 09:50:39
 
Mike, si en kompleten rezime tegale threada naredu, si eno špiralo nazaj na začetni manifest potegnu. Se moram opravičit, nisem hotu na koncu iz žene enga negativca naredit, ker bi blo to isto, kot da bi hotu vse duhovne iskalce kriminalizirat. Vse, kar sem hotu, je blo na enmu konkretnemu  primeru pokazat, da duhovno iskanje iz ene čustvene potrebe izhaja in da se v enemu psiho-socialem okolju  močno odraža. Če se tega ne zavedaš ali pa če s tem zavestno manipuliraš, bodo ljudje okrog tebe trpel, tud če se boš sam v eni nirvani na kozmičnem nivoju skupaj z njimi vibrirov.

"Kva, a zdej tle nas sponaš, dobesedno sponaš?"  praviš, mike, in  maš prov. Sem  se najprej provokativno z manifestom nastavu, potem sem pa  sem se za eno komplicirano virtualno identiteto skril, da bi intelektualni umotvor enega zakomplesanega  ega podkrepu. Saj konec koncev niti ne veš/veste, če je res moj. To šanso, ki mi jo forum naravnost idelano ponuja, sem  res precej grobo izrabu. Saj če se nekateri med vami na forumu osebno poznate, se o osebnih stavreh ne morete na tak način (enostransko, neobjektivno) pogovarjat. Kljub temu  ali pa ravno zato  sem začel opažat, da je tidudova zgodba prepričljiva,  da vas je thread zelo osebno 'zadel', tako po globini osebne vpletenosti v temo kot po številu postov in obiskov. V obeh pogledih se je v nekaj dneh povzpel na sam vrh 'top liste' celotnega foruma. V tem kontekstu konec koncev ni bistveno, kdo v tej zgodbi je in kdo ni (TI NISI TVOJA ŽENA), kdo ima prav in kdo ne oz. da bi blo treba slišat še drugo plat itd.

Titud je svoje povedal, se vaše zavesti dotaknu. Ti pa vi ste tud svoje povedal, ste moj ego sesul/nafutral. Smo skupaj vibriral.  Zdej smo pa spet na začetku, lahko začnemo novo špiralo.  Je prav neverjetno, koliko imava jest pa titud še za povedat...
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: ZA DEMISTIFIKACIJO MISTIKE!
Reply #72 - 28.11.2001 at 10:09:32
 
TITUD, tocno tko...

Grin

Zivljenje in zivljenjske izkusnje so najvecja duhovna izkusnja, ki so nam na voljo.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: ZA DEMISTIFIKACIJO MISTIKE!
Reply #73 - 28.11.2001 at 11:14:56
 
Q
Sem  se najprej provokativno z manifestom nastavu
Q
sej edin provokacija kej zaleže, jest temu ljubkovalno rečem KOST,  ki jo vržem, pa tega ne počnem več, sej ste drugi uletel z njimi, jih imam pa še kar nekaj pripravljenih doma Wink
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: ZA DEMISTIFIKACIJO MISTIKE!
Reply #74 - 28.11.2001 at 23:33:39
 

titud wrote on 27.11.2001 at 11:21:26:


U2

---------------
Mislim, da razliko razumem in da je ravno v tej razliki keč, ki ga nisem zmožen presežt drugače, kakor da se mi začne  po domače povedano fučkat zanjo, za najin odnos in vse skupaj sploh.
--------------

To je, iz mojega vidika, kompromis.
Eno vprašanje:
Si srečen z vajinim odnosom, ko se ti "fučka"?
Če ne, to ni to.


----------
Bi  se konc koncev rad prepričal, če je morda na tapravi poti, pa bi rad vidu, da me s sabo vzame, da greva skupaj,  pa ne najdem načina, kako bi to storu, da se ne bi počutila ogrožene.
-------------

Po mojem mnenju bo težka, vsaj na ta način, kot ga predstavljaš tuki.

Brez duhovnosti, joge, mistike, new-age-objemi-me-toplo-pocukranosti in ko(z)mične ljubezni, čista zdrava kmečka pamet pravi:

pravi, realen in ljubeč odnos se lahko razvije šele, ko je vsak posameznik sam s sabo srečen. Brez tega se s partnerjem/ko kaj kmalu zaplete v ego-igrice.

Jaz iščem svojo srečo sam. Mojca (moja partnerka) mi pri temu pomaga oz. me ovira. Sam sem odgovoren za svojo srečo. Brez nje.

Skupaj sva lahko srečna toliko, kolikor je srečen vsak od naju sam...
Moji problemi (vzorci obnašanja, potlačene emocije, taktike umika, kompromisi) so moji, ne njeni.
In moja sreča, prava izpolnjenost ne prihaja od nje, niti od zunaj, ampak je rezultat odsotnosti problemov v mojem življenju.
See?


Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 9