Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 9
(Read 59581 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: INTUICIJA
Reply #30 - 18.12.2001 at 09:36:51
 
glej oldi
ne bom preveč tipku ker vse že piše, bom ti pa tole pejstu, od barška

Miselni vzorci
so temelji človeškega razmišljanja in delovanja. Vedno delamo tisto, kar mislimo, ali ne? Mar lahko delamo nekaj, o čemer nimamo nobene ideje? Nikakor! Vse, kar počnemo, imamo nekje v svojem umu, imamo nekakšen VZOREC. Vzorec pomeni tisto, kar se ponavlja, kar je "vzor" nečemu drugemu. Vzorci so vzrok, da se človek vedno obnaša na predvidljiv način in ne samo to, temveč vzorci "delajo" svet takšen, kot ga vidimo. Zato so miselni vzorci v ozki povezavi s pojmom svobodne volje ali izbire. Vzorcem dajemo še druga imena: stališča ali prepričanja, na primer.

Če v nekaj verjameš (imaš takšno prepričanje), potem je samo to tudi res - a le zate. Vzorci so neke vrste omejitve človekovega uma - so temeljni "zidaki", iz katerih pravzaprav um sploh je. Um brez vzorcev ne more obstajati, lahko pa jih nek um ima zelo malo, drug pa mnogo. In v tem se ljudje tudi razlikujemo. Um pa seveda ni naše bistvo, naše bistvo je tisto, ki se zaveda - to je bitje zavesti.

evo ti linka na file:
http://www.gape.org/gapes/prispevki/resniceg.htm

pa še na povzetke, ker je zgornji file dolg 500k:
http://www.gape.org/gapes/prispevki/resniceg_izvl.htm

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: INTUICIJA
Reply #31 - 19.12.2001 at 12:26:04
 
gape moram priznati, da praktično nič od tega ne štekam, tole: ###Če v nekaj verjameš (imaš takšno prepričanje), potem je samo to tudi res - a le zate. #### je pa itak traparija. Res je pač le tisto, za kar obstajajo objektivni dokazi.

Little star - očitno se prav nič ne razumemo. Govoril sem o povsem izmerljivih dogajanjih v možganih in če tega nadzora nad nesmisli ni, se obesiš na vsako fantazmo, ki ti jo nekdo natvezi. Ker verjameš je tu že placebo efekt in ergo za mnoge od vas dokaz, da recimo modra cunja čez radio na nočni omarici odpravlja sevanje LED displeja. V resnici pa displej nič ne seva, zaradi šarlatanov, ki trdijo, da boš čez 14 dni umrl zaradi tega displeja te potem res moti in ker ti taisti šarlatan pove za modro cunjo, si potem pomirjen - enako kot bi bil, če ne bi bilo šarlatanov.

Kar se pa tiče vaših znanstvenih pristopov sem pa stvar lepo videl na fenomenu Kirlianove fotografije. S tem se ukvarja celo en naš univerzitetni raziskovalec, ki je v svoji "expertizi" zapisal, da je možen tudi placebo ali kak drug vpliv, vendar tega pri svoji raziskavi ni upošteval.
To zame ni znanost, temveč šarlatanstvo. Ljudje smo živa bitja in nase s vojimi prepričanji oz. verovanji hudičevo močno vplivamo in če tega ne upoštevamo, nismo resni oziroma lahko "dokažemo2 vse, v kar verjamemo. Sicer je pa gape napisal, da je zadosti da verjameš in je zate že res.
Če se ostali s tem strinjate, si morate izmisliti nov izraz za pravo resnico.

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: INTUICIJA
Reply #32 - 19.12.2001 at 13:49:36
 
huh oldi s tabo je pa težko

okrog prvega odstavka nebi preveč razglablju, ker to lahko veš da je tako šele ko doživiš, prej lahko samo verjameš, če si tega sposoben. eni smo doživeli, in zdej vemo in ko veš pol začneš tako tudi delovat - pozitivne misli in to - in vse več 'dokazov' se ti nafura. tko pač je. zame. zate ne. očitno. pa ni blem. 100 ljudi 100 čudi.

okrog izmerljivih jebin v možganih bi pa tolkle, spet moje doživetje:
k sm bil mlad me je glava bolela k psa (zdej vem da zaradi vodnega sevanja) in sm hodu okrog dohtarjev in so me pregledval eeg in podobne bedastoče in niso najdl nič, sicer mi je pol carica marica verjela in mi neko opravičilo spisala.
glava me je nehala bolet šele ko sm travo začel kadit.
skratka izmeriš ti z napravmi lahko marsikaj, človeka pa dost bogo, pa še to če ga lahko ga lahko samo in izključno preko nekih, kako bi reku posrednikov, nakih 'fizikalnih' dogodivščin (skratka vzorcev, ki so bili poprej na nek način zdefinirani) in preko njih avtomat sklepa na to in to. pa to sploh ni rečeno da je tko, ker smo si ljudje zeloooooooooooooooooooooooooooo različni.

Okrog krilianove fotografije obstaja cel sajt in ga greš lahko čitat.
bi blo dobr zate da bi ga prebral; evo ti linka:
http://ai.fri.uni-lj.si/xaigor/xaigor.html

kononenko univerzitetni raziskovalec in to.
je pa slika iz kamere znanstven dokaz, ker so jih že tolk in tolk poslikal in prišli do ponovljivih rezultatov, da je to pač to.
pa okrog tega spet nebi preveč, ker to na drugih mestih piše.
bom ti pa povedu še to, če še ne veš, da s toisto kamero delam raziskavo tud jest; evo linka:
http://www.gape.org/iboga/

in bom dodal samo še to, da če slikaš ljudi z nepreveč spremenjenim stanjem zavesti so slike precej podobne, ker kamera pač odraža TRENUTNO psihofizično stanje človeka, in še to verjetno samo prvi nivo aure - tisti najbolj fizični nivo, tega lahko z malo vaje tudi sam vidiš. pa nebi o tem.
v naši raziskavi smo slikali 2 človeka med tripom na ibogi - popolnoma spremenjeno stanje zavesti - in rezultate si lahko ogledaš na zgornjem linku.
lahko rečeš da smo ponaredili slike ampak ... tam so in si jih oglej.


Q
Ljudje smo živa bitja in nase s vojimi prepričanji oz. verovanji hudičevo močno vplivamo
Q
s tem si pa itak vse povedu
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: INTUICIJA
Reply #33 - 19.12.2001 at 20:22:59
 
Oldi
Glej! To kar sem rekel da sem znastvenik ene sicer čudne vrste pa vseeno - sem mislil predvsem da za razliko od Gapeta jest ne VERJAMEM stvarem, ki jih ne poznam...jih sprejmem, preučim in če ni haska grem naprej...

Ti pa tvoji dokazi - grrr
Evo lahko ti dam dokaz-izkušnjo da je celotno zdravstvo PRIMITIVNO...
Ko me je bolel trebuh - sem šel dohtarju in ta me je poslal drugemu (GASTROSKOPIJA) in vmes dal Rupurut...Je pomagal cca. en teden...
Potem ko so zvedel da imam čir na želodcu so mi dali druge tablete... in ko je bil cajt nehat s tem, kao naj bi se do takrat vse popravilo pa se ni sem dobil še tretje... pa tut te niso pomagale...
Oldi kako to...saj je DOKAZANO da vse te tablete pomagajo pri čiru na želodcu zelo učinkovito ??? ... Pa sam postopek Gastroskopije - ZELO NEHUMANO...
Tko da sem bil postavljen pred izbiro al se smiliti sam sebi (verjeti da se nič ne da kao ker ma oče težave z želodcem in dohtarji ne znajo nič naredit) al pa neki raziskat...kaj je to bioenergija?... in glej ga brez čudnih postopkov, brez tablet, brez "medicine" - sam čirule čarule in sem se pozdravil...

Če mene vprašaš ti ni treba verjeti, saj jest tudi ne.  
je pa tko da tut za sex ne moreš vedeti kako izgleda dokler ne doživiš...pa če prebereš na tone knjig in gledaš filme - ni isto mar ne Roll Eyes

Tko da dej se vsedi, malo meditiraj...ker odgovor je v tebi... Pa še enkrat povdarjam NI TI TREBA VERJETI...je samo delo ki bi ga vložil - trdo delo...vsak dan po 20 minut do ene ure in obljubim ti da boš vesel vsega truda ki si ga vložil...

Znanstveno pa res ne morem dokaz intuicije...tko da dokler ne veš, pač ne veš - dokaz gor ali dol...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: INTUICIJA
Reply #34 - 19.12.2001 at 22:28:27
 
Zal Magla, tole z zelodcem tudi ni osamljen primer. Zdi se da znanstveniki ne uporabljajo intuicijo temvec pravila iz univeritetnih knjig. No ja, tu je tudi vozel, saj vsega se nauciti (kupiti) z diplomo  ne da.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: INTUICIJA
Reply #35 - 20.12.2001 at 07:53:41
 
Magla - ti verjamem, sem imel pa z priznanim bioenergetikom z italijansko diplomo in po moji oceni kar pravimi pristopi slabe izkušnje.
Med terapijo so se mi težave zelo izboljšale, ob zadnji terapiji pa sem padel na najnižjo točko.
Po premišljevanju sem prišel do zaključka, da je bilo ozdravljenje plod zaljubljenosti, ki me je takrat "doletela", poslabšanje pa ko je je bilo konec - seveda na boleč način.
Si kdaj pomislil, da gre le za psihični vpliv na človeka in da so te stvari verjetno znanstveno razložljive in so jih verjetno že razložili, le da nam ne povejo.
Kar se pa tiče našega zdravstva je pa itak skregano z (recimo temu) 90% našega telesa; to je s psiho.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: INTUICIJA
Reply #36 - 20.12.2001 at 15:02:09
 
Q
Magla - ti verjamem, sem imel pa z priznanim bioenergetikom z italijansko diplomo in po moji oceni kar pravimi pristopi slabe izkušnje.
Q
kar si rabu oldi, očitno
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: INTUICIJA
Reply #37 - 20.12.2001 at 17:26:59
 

Oldio wrote on 20.12.2001 at 07:53:41:
Si kdaj pomislil, da gre le za psihični vpliv na človeka in da so te stvari verjetno znanstveno razložljive in so jih verjetno že razložili, le da nam ne povejo.
Kar se pa tiče našega zdravstva je pa itak skregano z (recimo temu) 90% našega telesa; to je s psiho.


...ma sej sem si sam razložil... STRES...

Psihologija pa je u bistvu  duhovnost z eno pomanjkljivostjo... oni so UEČINO funkcij dal možganom. nič pa živčnemu sistemu v trebuhu (center za čustva) center telesa (popek - HARA, Tan Tien) ali pa čustveni center, center volje itd...

Tko da na tem področju smo ene 100 let udzat v primerjavi z genetiko al pa s tehnologijo... se pa premika sploh pa sedaj z internetom... nekako tako kot pravi pregovor
"Kovačeva kobila je vedno bosa"

Intuicija je le prvi korak
baje imajo aboriđiji razvito telepatijo... sam pomisli kaj če je to možno...
nam šopajo misli non stop in valjda se niti ne zavedamo, katere misli so naše katere pa od drugih
to sploh nismo raziskali kaj šele začeli izkoriščati(mi=ZAHOD)...
Moje mnenje je da, če bi se meditirati učili vsi in to od malih nog dalje...potem Intuicija ne bi mogla bit mistika...pa vojn ne bi blo...pa...mi že dela domišlija
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: INTUICIJA
Reply #38 - 21.12.2001 at 09:18:34
 

Oldi, mene je izkusnja z bioenergeticarko naucila, da se moram zanesti predvsem nase, in ne cakati, da bodo drugi kaj naredili zame, ter da je vse v meni, bioenergetik lahko samo malo pomaga.
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: INTUICIJA
Reply #39 - 30.12.2001 at 22:42:11
 
Iz svojega življenja sem se naucil,da sem bil norec,kadar sem delal le po svoji glavi.
Spoznal sem,da ima intuicija vedno prav.
Tako se še vedno ucim,da cimbolj prisluhnem intuiciji.
Egota pa ne rabim vec. Wink
Back to top
« Last Edit: 31.12.2001 at 00:13:19 by Robi »  
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: INTUICIJA
Reply #40 - 31.12.2001 at 00:01:21
 
Ali pa delas vedno po svoji glavi pa tudi ne ves, da te intuicija vodi.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: INTUICIJA
Reply #41 - 31.12.2001 at 00:10:55
 
Ne bi rekel.

Intuicija je nek obcutek in ni moja zelja. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: INTUICIJA
Reply #42 - 02.01.2002 at 18:05:22
 
Seveda smo mi tisti,ki odločamo.

Res je,da govorimo o neki višji inteligenci in o bogu,po drugi strani pa mu ne zaupamo.In ravno zato,se pojavi nek strah,da nam bo življenje ušlo iz rok.Ali pa se pojavi nek strah pred anarhijo.
Zato večina ljudi bolj zaupa znanosti,ki temelji na praktičnih dokazih,saj tistim informacijam,ki jih dobimo skozi čutila bolj verjamemo,kot pa nekim občutkom,ki prihajajo kajjazvemodkodže.
Samo ego je tisti,ki se boji in bori za to,da bi še naprej bilo tako,kot je bilo do zdaj.
Moralna pravila po navadi niso nic slabega.In tudi intuicija ni nekaj,kar bi nekomu škodovalo.
Je pa potrebno vsa ta moralna pravila preseci in spoznati "kdo sem jaz".
Zato pa se je potrebno prepustiti in zaupati.
Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: INTUICIJA
Reply #43 - 03.01.2002 at 08:31:40
 
mogoče tole ne paše ravno sem, a vseeno čisto na kratko: tibetanska medicina
bi rekla, da je študiranje za zdravnika v Tibetu bolj dolgotrajno kot na Zahodu, da si pridobijo neverjetna znanja, ki pa ga znajo uporabiti na drugačen način kot pa zahodnjaki
merjenje utripa, ki ga izvaja Tibetanski zdravnik (za žensko je drugače kot za moškega): s tremi prsti pritisnejo na zapestje (en prst tipa kožo, drug seže do kosti, tretji...) in si pridobijo na ta način neverjetne podatke o stanju notranjih organov (votlih posebej in tistih nevotlih posebej), o treh tekočinah (kri, sluz in žolč) itd... menda tibetanski zdravnik ugotovi, da je ženska noseča, že v šestem tednu, lahko pa določi celo spol otroka
kaj hočem reči? Za vsem povedanim je neverjetno veliko znanja in izkušenj
ampak aparatur pa nobenih
znano je, da so Tibetanci že pred stoletji opravljali možganske operacije in poznali več sort anestezije
z vdorom Kitajcev je seveda veliko uničenega, a veličina ostaja za zmeraj
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: INTUICIJA
Reply #44 - 07.01.2002 at 08:30:41
 
Kaj naj rečem?
Ali ni iz vseh teh vaših in mojih odgovorov razvidno, da pojma nimamo o tem kaj smo. Vsak si domišlja svoje teorije v katere je prepričan, drugi ga pa bolj ali manj negirajo.
Samo o naši intuiciji oziroma vzgibih iz nerazumnega dela možgan imamo tako različna vedenja, da se niti o tem skorajda ne moremo pogovarjati.
Prav to pa je bila moja ideja; smo na verjetju temelječa bitja in če se hočemo pogovarjati o kakih stvarnih vidikih tega dejstva, se moramo spustiti na nek racionalni, to pa je znanstveni, nivo. Pa ne mislim na kake ortodoksne zanikalce vsega nad tem, kar njihovi instrumenti zaznajo.
Sicer so pa to tako težke zadeve, da so za nas verjetno res pretežke in blagor tistim, katerim ta verovanja pomagajo. Meni žal ne, ker pač ne verujem ampak želim vedeti, če ne pa vsaj slutiti, v katerem grmu tiči zajec.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 9