Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 9
(Read 59250 times)
Oldi
Guest




Re: INTUICIJA
Reply #15 - 03.12.2001 at 08:00:39
 
Tisto o Angelih omenjaš kot dejstvo, o katerem niti ne dvomiš, zame so pa to pravljice. Duše v tvojem pomenu ne priznavam in je nisem še nikoli začutil.
Očitno sva na dveh svetlobna leta oddaljenih bregovih. Žalostno je, da kup stvari, ki so povsem stvarne in dokazljive, pripisuješ (oz. pripisujete) nekim Angelom, duši in podobnim apstrakcijam, zato je vsak dialog o vsem tem nemogoč.
Kako bi bilo lepo, če bi se najprej potrudili in proučili znanstveni pogled na DUŠO, kar bi preostalo nejasnega bi pa začeli proučevati z našimi skupnimi spoznavnimi močmi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: INTUICIJA
Reply #16 - 03.12.2001 at 09:23:40
 
A! Kapiram.
Mi moramo spremeniti svoje mnenje, ker je tvoje pravilno, potem se bomo pa pogovarjali. Krasno.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: INTUICIJA
Reply #17 - 03.12.2001 at 10:21:23
 

Oldi, potemtakem meniš, da je Ljubezen ali Boga ali Dušo mogoče znanstveno razložit?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: INTUICIJA
Reply #18 - 03.12.2001 at 22:17:48
 
Oldi!
Ti še vedno misliš da je intuicija VSAK odgovor vsakega, na stvari ki jih ne pozna oziroma odgovor možganov pri stvareh na katere potrebujemo bliskovit, abstrakten odgovor... Grin Grin Grin - res si od sile...

Intuicija je samo takrat, kadar res veš kaj je prav, pa čeprav ti RAZUM govori drugače, čeprav ni logično a se vseeno naredi

Vem da so to zate prazne besede... tko da imej svoj prav sam ga imej ZASE...ker intuicija je in preberi si OSHO-ta...in pa kej od možganov - kako delujejo... pa brez zamere
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: INTUICIJA
Reply #19 - 04.12.2001 at 01:27:37
 
Oldi!

Znanstvenga pogleda na duso ni.......  So le izsiljene teorije, dokaze se pa itak lahko vse, a potem stoletja stoji na trhlih nogah. Saj ves, tudi za fluor so rekli, da je ucinkovit proti kariesu, toda dokazov se ni, ceravno naj bi sprva bili.


In se nekaj ker ravno stojimo na nasprotnih bregovih. Pravis, da duse ni. Ves Oldi, Tukaj na forumu sta vsaj dva clana/clanici, ki lahko gledata iz visine svoje telo. Torej z duso, pac zapustita svoje telo in gledata samega sebe.  Upam, da ves kaj hocem povedat.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: INTUICIJA
Reply #20 - 04.12.2001 at 01:39:28
 
Oldi!

Ampak ves, vprasal bi te, ce ti resnicno mislis, da mozgani proizvajajo misli? Torej tudi intuicijo?
Tkivo kot vem nima sposobnosti proizvoda, zal je le znanost ze dolgo tega zasla v slepo ulico in zato vrnitve ni. Temu sledi, da se vedno rojevajo znanstveniki vse vec pa je tovrstnih forumov, zato pac ne sprejmem dejstva, da mozgani oziroma tkivo izdeluje.  S tem pac si priznal, da ne priznavas reinkarancije, saj nekaj smo morali s seboj prinesti. Z duso valjda.

In se nekaj Oldi. Ker si nekje omenil telepatijo?  Po tvoji razlagi bi moral telepat imeti ali vecje mozgane, bolj tezke mozgane in predvsem nic intuicije.



Brzokne se ne motim. Wink

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: INTUICIJA
Reply #21 - 04.12.2001 at 09:17:59
 
Citat iz dela D.T. Suzukija, sopotnika filozofske šole iz Kyota, ki je s številnimi in obsežnimi šutdijami tujim bralcem približal zen in druge vidike predvsem japonskega budizma.
"Za intuicijo uporabljajo budisti na splošno naziv "prajna" in za razum-ratio ali za diskurzivno razumevanje "vijnana". Vijnana in prajna nastopata vedno kot nasprotji...
Prajna (z budističnega vidika, prip. M.M.) presega vijnano. Vijnana deluje v našem svetu čutov in intelekta, sveta, katerega označuje dualizem v tem smislu, da obstaja nekdo, ki vidi, in da obstaja še tisto drugo, kar je videno, oboje pa si je v opoziciji. V prajni te diferenciacije ni; to, kar je videno, in tisti, ki vidi, sta identična; videči je videno in videno je videči. Prajna preneha biti prajna, če se diferencira na dva faktorja, kot se to dogaja z vijnano. Prajna zadošča sama sebi, je samospoznanje celote. V tem se razlikuje od vijnane, ki se ukvarja z deli. Prajna je intergrativno načelo, medtem ko vijnana vedno analizira. Vijnana ne more delovati, ne da bi imela za seboj prajno. Delo so deli določene celote; deli nikdar ne obstajajo sami po sebi, kajti če bi obstajali, ne bi bili deli - prenehali bi obstajati... Prajna vedno išče enotnost na najvišji možni ravni, tako da si kakega še nadaljnega poenotenja v karšnemkoli smislu ni več mogoče misliti. Kakršne izraze ali ugotovitve že postavlja, so torej povsem naravno onstran razreda vinjane. Vijnana jih podvrže intelektualni analizi in išče nečesa, kar bi bilo razumljivo v skladu z njenimi merili... Vijnana kot načelo diferenciacije nikoli ne more ureti prajne v njeni enovitosti, pač zaradi same narave vijnane...
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: INTUICIJA
Reply #22 - 04.12.2001 at 12:12:23
 
Q
Imamo izkušnje. Iz izkušenj se učimo. Lahko se učimo tudi iz izkušenj drugih - SAM na ta način se nam poveča znanje ne pa vedenje.
Q
ti pravš tko, jest pa pravim, da če si sposoben VERJET drugim in če si to sposoben verjet 100% potem to veš, ne znaš ampak veš, če res veš, veš po tem da tako tudi deluješ, tko kot veš da je pravilno.

drugač pa okrog možganov in sinaps in to, se meni zdi da bi lahko reku da je to ego, da so to vzorci, ki nas omejujejo, ki omejujejo pretok božanske energije, to bomo res težko zdefiniral do konca, al pa tud ne, če bo vsak svoje povedu, bomo mogoče prišli do konca.
tko da oldi nč obdržat zase, kr povej, mene zanima kakšna je tvoja resnica, ni nujno da se z njo strinjam, ni nujno da jo vzamem za svojo, mogoče pa tud ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: INTUICIJA
Reply #23 - 07.12.2001 at 08:06:27
 
Ne vem, če ima vse skupaj smisel. Bistvo vsake diskusije je sprejemljivost za mnenja in izkušnje drugega, za kar pa je potrebna sorodnost mišljenj ali vsaj maximalna odprtost za poglede drugih. Jaz in velika večina vas na tem forumu smo pa na nasprotnih bregovih.
Ko meni kaj pride iz možganov brez da bi o tem razmišljal, najprej pomislim: "Plod česa pa je to?". Če najdem znanstveno razlago ali vsaj verjetno teorijo, je zame to pač nekaj razložljivega in nimam potrebe po mistifikaciji. Do sedaj se mi še ni zgodilo, da bi za razlago potreboval "vašo dušo", reinkarnacijo, Boga ....

Little star
Kar se tiče Ljubezni je meni marsikaj jasnega. Zakaj do nje prihaja, kaj jo vspodbudi, kaj se fiziološkega ob tem dogaja v možganih, kako jo vspodbuditi ali zavreti.
Tudi pri tem bi morali pred našo debato poznati dosedanja odkritja znanstvenikov, ter nadaljevati z odkrivanjem na teh temeljih, ne pa da je vse skupaj ena mistika v stilu duš dvojčic in podobno ..da ne rečem kaj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: INTUICIJA
Reply #24 - 07.12.2001 at 08:33:29
 
Dragi Oldi.
Mi je prav žal, da tako razmišljaš, dejansko pa ne vidiš, da itak govorimo o istem. Stati na nasprotnih bregovih, kot temu praviš ti, nekateri pač pravimo ločena duša, al pa duša dvojčica. In če med nami ne opaziš znanstvenega duha, potem pa res ne vem...

Kar se pa tiče intuicije je MNOGO več, kot ji ti pripisuješ. Intuicija je pravzaprav prirojena jasnovidnost, ki jo imajo nekateri bolj, drugi manjšno možnost razviti.

Glede razložljivosti ljubezni, hm, pravzaprav mi je logično, tudi sama sem si dosedaj lahko še vse razumsko približala, še zmeraj pa imam upanje, da je razum le pot, ki nas pripelje do mističnosti.

Le kako bi lahko nekomu, ki ne vidi božjega in mističnega na tem svetu, ki ima zaprto srce, pokazala...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: INTUICIJA
Reply #25 - 13.12.2001 at 10:53:57
 
Little Star  Na koncu si napisala bistvo. Mi tega ne vidimo, vi pa znanstvene razlage ne.
Po moje pa lahko gradimo le na znanstvenih osnovah, ker če jaz nakaj pripisujem razložljivi materialni stvarnosti, nekdo drug pa Angelom, verjetno ne bova prišla skupaj.
Pri vsem tem je itak potreben znanstveno skeptični pristop, ki izloča razne psihološke ("placebo") efekte, pri vas je pa ravno obratno; če se le da stvar pripisati mistiki in Angelom.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: INTUICIJA
Reply #26 - 13.12.2001 at 12:40:41
 
znanstvene razlage temeljijo na vzorcih, na tistem kar si se naučil, s tem ko se oklepaš vzorcev, ne dopuščaš njih brisanja

materialno stvarnost lahko razložiš samo s pomočjo vzorcev. ker je brez vzorcev ona čist drugačna.

pa sej s tem ni nič narobe, da iste reči pripisujemo nekomu drugemu kot cel svet.
in to ravno tisti svet ki je prišel do točke kjer smo, kjer rabimo nekaj novega.

in intuicija dojame stvari ki jih znanost ne more, niti um, niti, niti, niti , ne more pa jih razložiti, lahko jih samo dojame in v tem je njen hec, da ti mi ne moremo razložit tisto kar nam intuicija pravi, ker ono se ne sklada z 'znanostjo', ker ne moreš tega razložit, preprosto, se ne da ... lahko te samo pripravimo do tega da boš začel poslušat intuicijo, ji verjet, ne pa jo zmeri raz-um-et, jo zanalizirat, skratka jo ubit - tisto informavijo ki je prišla z njo, ker logika tega ne more razumet, on ne more štekat zakaj je to tko boljš narest, zakaj to sploh tko delat, zakaj ne delat sploh, egotu se glih tko začne pult k enkrat začneš upoštevat intuicijo.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: INTUICIJA
Reply #27 - 14.12.2001 at 07:53:58
 
Moram rečt, da te skoraj nič ne štekam.
Kako naj bi znanost temeljila na vzorcih, če pa z instrumenti merijo dogajanje in najdejo logično razlago, ki ne dopušča drugačne razlage. To niso vzorci ampak dejstvo.

Če vas prav razumem, imajo živali tudi intuicijo in s tem tudi dušo. Kako pa recimo selivke pridejo nazaj v svoje gnezdo. Po vaše je to ziher intuicija, po znanstveno pa se stvari počasi bistrijo in ugotavlja se povsem stvaren sistem navigacije itd.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: INTUICIJA
Reply #28 - 14.12.2001 at 09:27:42
 
Oldi - najprej eno opravičilo... glede mnenja da zadržiš zase... Embarrassed

Ja imaš prav glede znanosti...  In kot ti je nakazala Littlestar in Gape smo tudi mi po svoje znanstveniki...
Wink - vsaj mislim tako...
Po drugi strani pa hočeš ZNANSTVENO dokazat, izmerit pojav, ki ni omejen na čas in prostor... Glej pri intuiciji  včasih pač  veš da ne smeš zaviti levo in če zaviješ levo potem se ponovno pojavi ta čudn filing...kao ne sam to ne.   In potem se pizdim sam nad sabo zakaj ne izkoriščam tega nelogičnega, nerazumljivega, pa vseeno jasno definiranega krika v moji glavi...pa intuicija sploh ni omejena na dialog v glavi. Celo obratno ko karkoli veš na podlagi intuicije je to 100% resnično...potem te pa že življenje nauči, da je bolje neko orodje uporabljat kot pa ga analizirat  Smiley ...

Poglej na
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general&action=display&num=993040...

replay 34,38,39,40...

To poizkusi - naredi znanstveni eksperiment tako da upoštevaš dana navodila in ker je to eksperiment neznanega... ne odnehaš dokler ne prideš do prvih presenetljivih rezultatov...

v primeru težav se obrneš na druge vire - na tole stran Grin

Moj moto - ne verjemi! Raje preveri!  

ali kot to Osho pravi... Wink

Ko veš, ni potrebno, da bi verjel - kajti potem VEŠ. Ko ne veš, nikoli ne verjemi, kajti, če verjameš, ne boš nikoli vedel.

In ko nekaj veš, bo preprosto neumno, da bi v to verjel. v čem bi bil smisel, da bi verjel? - veš.

ne verjameš v sonce, ne verjameš v cvetlice - veš, da so. V boga verjameš, ker NE veš. V dušo verjameš, ker NE veš.

Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: INTUICIJA
Reply #29 - 18.12.2001 at 07:56:33
 
Po moje gre za stari fenomen "po vaši veri se vam bo zgodilo". Vi pač verjamete, da gre za nekaj višjega v vsakem primeru koristnega, jaz pa da gre za vzgibe iz nerazumskega dela možgan, ki jih vspodbudi bogvekaj. Naše izkušnje nam zaradi verovanja potrjujejo naše izkušnje, zato mnogi v to niti ne verjamejo več, temveč VEJO.
Ali ni po celem svetu kup dokazov, da so ljudje sposobni VEDETI več, kot si je sploh možno izmisliti, pa čeprav gre za čiste traparije. Smo pač neka mešanica razumskih in nerazumskih bitij, kaj prevlada je pa verjetno stvar ustroja možgan. Nekateri stvari verjamemo šele ko ni druge razlage, drugi pa menda - po znanstvenih merjenjih, lahko verjamejo še tako traparijo.
V glavi naj bi bil menda nek "generator" idej, ki ga razum kroti; če tega nadzora ni, je možno skorajda vse. Pa ne me narobe razumet; ne mislim, da so taki ljudje bedasti, le nadzor je prešibak.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 9