Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 7
(Read 28645 times)
vesna_p
1
*
Offline


Posts: 25
Slovenija
Gender: female
Re: slovenski kompleks manjvrednosti in Eu
Reply #30 - 28.09.2001 at 04:53:55
 
pozdravljam vse na tem forumu in se zahvaljujem kolesarju in tudi ostalim -
kolesar, rada bi odgovorila na prispevek z dne 12. septembra na "mi pa smo nekdo, ki sploh ne obstaja" - sicer je že Mike podal odgovor, za katerega lahko rečem, da je zgodovinski - izpeljimo RESNICO VELIKIH. glede ponosa, res je, da ponos obremenjuje. zaradi njega so težave, menim tudi, da na to, da izhajaš iz neke dežele oz. si pripadnik nekega naroda ne moreš biti ali še bolje nimaš pravice biti ponosen. saj kakšne zasluge pa ima posameznik pri tem, če se je rodil v Sloveniji in ne v Makedoniji, na primer !
ob tej priliki bom napisala eno zgodbo, ki mi je ostala v spominu iz predavanja Justina Stanovnika (upokojeni profesor in govornik iz proslave v Kočevskem Rogu)..pripovedoval mu je njegov znanec iz rojstne vasi. bilo je v času Avstroogrske, ko so slovenski fantje služili vojsko v tujini in če se je vojak tam daleč od svojega doma srečal s svojim sonarodnjakom, se ga je razveselil in od veselja sta se objela. ko pa je ta "znanec" tako srečal in ugotovil za nekoga, da je slovenec, sta obstala kot vkopana, si segla v roke, vendar tistega veselja ni bilo ... Stanovnik je nato končal z besedami: kaj je tisto v tem narodu, kar nas loči od drugih in zaradi česar smo drugačni!  
Back to top
 
 
IP Logged
 
vesna p
Guest




Re: slovenski kompleks manjvrednosti in Eu
Reply #31 - 11.10.2001 at 14:16:53
 
...no, če noben nima kaj za dodat, bom pa sama še nekaj dodala k tej temi:
mislim, da je "slovenskemu vojaku" postalo nerodno zaradi tega, ker ni pripisoval tolikšnega pomena "od kje je" ampak, "kakšen je" dotični kot človek ..A. de Mello v Zavedanju pravi, da dajemo prevelik pomen temu, od kje je nekdo (človek z nalepko) kot temu kakšen je kot človek ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
kolesar
3
***
Offline

Žalostil sem se, da nimam
čevljev. Ko sem šel mimo
vrat mošeje v Damasku,
sem opazil človeka brez
nog. Takrat sem nehal
žalovati in prigovarjati
usodi. SAADI
Posts: 106

Gender: male
Re: slovenski kompleks manjvrednosti in Eu
Reply #32 - 28.10.2001 at 15:49:36
 
Po daljši odsotnosti zopet med vami..Torej ni pomembno kdo si pač pa kakšen si..Drži, karakterno je to pomembno, vendar, če vsi tako želimo iti v neko Eu bomo morali meti neko prepoznavnost, ni toliko pomembno kje si rojen torej, pač pa kam se prištevaš, katero identititeto si prevzel. Pa moramo mi res vedno privzemati tuje? In čej e tako, potem je vseeno ali je bil Valvasor Italijan ali se je štel za Slovenca, pardon, takrat so rekli bolj Kranjca..Torej se odpovejmo vsem, ki so bili morda načeloma slabi /pijanci- je bil torej Prešeren slab ker je pil; mhm aja to ne vpliva ravno na karakter, na miselnost morda?/ v resnici pa precej bolj zavedni in pripadniki nečesa, za kar se je očitno splačalo bivati. Ni problem torej ali si bil rojen tam; če že omenjaš Avstroogrsko; niso se šteli toliko za Avstrijce kot za Slovence, zakaj? SO vendarle imeli morda nekaj uvida v preteklo zgodovino? TO je tisto na kar apeliram, da se zavedamo...
Back to top
 

Ozri se na lastno srce in svoje misli-&&so samo tvoje in nihče ti jih ne more vzeti..&&Zato hodi, zato se ne vdaj../kolesar/&&
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: slovenski kompleks manjvrednosti in Eu
Reply #33 - 28.10.2001 at 18:29:03
 
Q
saj kakšne zasluge pa ima posameznik pri tem, če se je rodil v Sloveniji in ne v Makedoniji, na primer
Q
pomoje kr precejšnje, saj si duša izbere kje se bo utelesila - s tem si zudi izbere določeno karmo; osebno in skupinsko

s tem si duša izbere tudi okoliščine v katerih bo delovala, v katerih bo najlažje izpolnila svojo vlogo.

vsak ima svojo nalogo, ki si jo je sam zadal(a).
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
kolesar
3
***
Offline

Žalostil sem se, da nimam
čevljev. Ko sem šel mimo
vrat mošeje v Damasku,
sem opazil človeka brez
nog. Takrat sem nehal
žalovati in prigovarjati
usodi. SAADI
Posts: 106

Gender: male
Re: slovenski kompleks manjvrednosti in Eu
Reply #34 - 29.10.2001 at 22:36:51
 
glej glej, od kod pa veš kaj si duša izbere? Imaš tako dober spomin? Ali pa se zanašaš na neke literature, ki so zgolj teorije, tko kot je torija, da smo mi Veneti, pa je kolikor jo poznam zelo slaba teorija.. O tem kaj izbere in kdo izbere, bi predlagal da narediš nov thread, ker tole tule ni ravno problem, problem je o kompleksu manjvrednosti, o tem čigavo identiteto hočemo privzeti; Rupel je prevzel kar ameriško, dvomim pa, da se vsi z njim strinjate..Ali pa se morda tokrat motim in ..? Eh na najhujše si niti pomisliti ne upam...Ne tule in zdaj, morda v drugih okoliščinah..
Back to top
 

Ozri se na lastno srce in svoje misli-&&so samo tvoje in nihče ti jih ne more vzeti..&&Zato hodi, zato se ne vdaj../kolesar/&&
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: slovenski kompleks manjvrednosti in Eu
Reply #35 - 30.10.2001 at 08:21:26
 
sorry stari ampak neke stvari je treba vzet za predpostavko. in to je predpostavka, lahko se spraviš dokazovat da je napačna, pa boš pogrnu in zato je prava. sicer pa to res ne paše sem, o tem smo se (do)menil že drugje, tuki sem to uporabu kot ugotovitev v enem stavku. pač reinkarnacija je dejstvo in deluje tko kot deluje, če hočeš dokaži da to ni res. to se trudi precej ljudi od voditeljev navzdol pa ni še niobenmu ratal.

sicer pa 'crappity smack the EU', kar se mene tiče, sploh pa pod temi pogoji. mi bomo postavili pogoje, da bomo šli notr! saj smo ja enakovredni, po definiciji. lahko sicer spet rečeš da je definicija slaba, ampak taka je!!!
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
vesna_p (Guest)
Guest




Re: slovenski kompleks manjvrednosti in Eu
Reply #36 - 30.10.2001 at 10:31:10
 
gape - se popolnoma strinjam glede duše. v prispevku sem mislila na tiste, ki preobrazbe še niso dal skoz ...tako se je dogajalo, da je posameznik prevzel narodno identiteto, se z njo poistovetil, množični pojav tega je nacionalizem..
kolesar - menim, da je pomembno od kod izhajaš in da je prav, da spoznavaš svojo zgodovino in to je del tvoje identitete.
o Prešernu imam dobro mnenje, ker mi dejstvo, da je pil ne more oskruniti nečesa, kar je večno. pesnik je imel visoko razvito zavest, videl in razumel je mnogo stvari in o tem pisal..prevelike bolečine ni zmogel raztopit s pisanjem, zato je pomoč poiskal v omami, kot v današnjem času veliko mladih v drogi, alkoholu .. res pa je, da so bili takrat bolj zavedni, se strinjam.
Back to top
 
 
IP Logged
 
kolesar
3
***
Offline

Žalostil sem se, da nimam
čevljev. Ko sem šel mimo
vrat mošeje v Damasku,
sem opazil človeka brez
nog. Takrat sem nehal
žalovati in prigovarjati
usodi. SAADI
Posts: 106

Gender: male
Re: slovenski kompleks manjvrednosti in Eu
Reply #37 - 30.10.2001 at 20:44:50
 
Samo navedel sem primer Prešerna, dons ga vsi ne cenijo tako kot ti ali večina od nas tu prisotnih.. In to je dokaz, da je naša zavest kr bolj pri tleh- kljub temu, da imamo nekaj kar so si nekoč samo želeli- lastno državo! Očitno ni tako lastna ali pa nam ni tako pomembna?? KEr identiteta in zavest pripradnosti je ničta točka naše velecenjene politike in šolstva s tem pa se vse začne- veliki amen, destrukta se dogaja,
doklej?
Back to top
 

Ozri se na lastno srce in svoje misli-&&so samo tvoje in nihče ti jih ne more vzeti..&&Zato hodi, zato se ne vdaj../kolesar/&&
 
IP Logged
 
vesna_p
1
*
Offline


Posts: 25
Slovenija
Gender: female
Re: slovenski kompleks manjvrednosti in Eu
Reply #38 - 31.10.2001 at 05:38:01
 
...praviš, da so si takrat želel lastno državo, kar je logično, saj so hotel bit sami svoji gospodarji. situacija do danes se je precej spremenila, saj kot država od zunaj nismo ogroženi, smo pa ogroženi kot posamezniki in to od lastne države.
Back to top
 
 
IP Logged
 
kolesar
3
***
Offline

Žalostil sem se, da nimam
čevljev. Ko sem šel mimo
vrat mošeje v Damasku,
sem opazil človeka brez
nog. Takrat sem nehal
žalovati in prigovarjati
usodi. SAADI
Posts: 106

Gender: male
Re: slovenski kompleks manjvrednosti in Eu
Reply #39 - 31.10.2001 at 11:32:02
 
Ja o tem pa že cel thread tolčem, ogroženi tudi od nepoznavanja od lastnega nezavedanja kdo smo in kam gremo.. Smo praktično brez programa lastne narodne politike.. Ajej cel thread je o tem, mi pa še danes ne vemo, da je znamko izumil slovenski človek Košir, in še cel kup podobnih stvari ne vemo, zakaj ne? Ja ker to ni važno, ker mi ne vplivamo na to kje smo se rodili in kako in ni pomembno komu pripadamo in zakaj ampak kam se prištevamo, ja ja sej vem, da smo še vedno barbari; je Rupel dokazal s svojimi izjavami... PA tako smo bili evropski, še bolj kot kaki drugi narodi, če pomislim na Brižinske spomenike in prvo pisano besedo... Eh ja .. Žalost pa taka.. Biti Slovenec je danes skoraj težje kot dihati.. Eh sj bomo vsi izdihnili, vsel bom le, da bom izdihnil z zavestjo, da sem SLovenec. Smiley
Back to top
 

Ozri se na lastno srce in svoje misli-&&so samo tvoje in nihče ti jih ne more vzeti..&&Zato hodi, zato se ne vdaj../kolesar/&&
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: slovenski kompleks manjvrednosti in Eu
Reply #40 - 31.10.2001 at 12:56:47
 
Jest nimam nobenga kompleksa manjvrednosti. Hotel sem vedno povedat le to, da je pripadanje neki rasi in lepljenje nalepke na prsa (Slovenija - dežela na sončni strani Alp) zame vedno delovalo, še bolj odbijajoče, kot privlačno. To pa zato, ker sem prvo človek, šele potem neka imenovana oseba z rojstnim dnevom, davčno številko, registriranim avtom, potnim listom... Seveda pa civilz. v kateri smo vse to neizogibno zahteva. Država te pač hoče imeti zase. Vedet v vsakem trenutku čim več o tebi!

In vsaka religija te nekam uvrsti.

Vendar kaj počne EU? Od razbite celine združuje državico za državico, da bi blo neki boljše. Po drugi strani, pa moraš zakone prirediti Evropski. Torej gre za podrejanje, v Jugi smo se podrejali, zdej smo bli teh deset let svobodni sami. Pa mormo spet nekomu bit sluga. Spet se združit. V bistvu je to politična globalizacija.

In zato, prepoznavnost, oz. obdržati kar največjo neodvisnost nemara res pomeni, da je potrebno bit zaveden Slovenec.

zaveden - oseba ki jo nekdo spelje na stran pota
zaveden - oseba ki je 100% zvesta svoji narodnosti
zaveden - oseba ki je dosegla razsvetljenje

Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
vesna_p
1
*
Offline


Posts: 25
Slovenija
Gender: female
Re: slovenski kompleks manjvrednosti in Eu
Reply #41 - 01.11.2001 at 07:54:56
 
..v jutranjih novicah smo slišali, da je predsednik vlade dal "zeleno luč" za temeljitejšo raziskavo zgodovine...sprašujem se, zakaj zdaj in ne pred desetimi leti, ko smo dobili samostojno državo ! to pomeni, da smo do sedaj živeli v laži, da so nas v šoli učili laži ?? ..kolesar, sprašuješ kje je naše samozavedanje. v situaciji, ko iščeš svojo pot da bi postal človek ??
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: slovenski kompleks manjvrednosti in Eu
Reply #42 - 01.11.2001 at 17:11:37
 
Zeleno luc je nemara dal za to, da so se odgovorni tistih časov umaknili, odšli v druge državice, zasedli položajčke, se ponovno dokazali, velik jih je pa najbrž že tudi pomrlo. Pa vseeno. Jest pravim, groza, sranje, da so to počeli. In žalostno človeka in komunizma, da se je tako upeljal. Ampak zgodovina je dala svoje skozi. Danes, so ti dogodki lahko le kot boleč opomin, da se tega ne sme več delati. Pa vendar padajo bombe v Afganistanu, Izraelu, Palestini, v Ameriki pa itak vsak dan ne vem koliko ljudi ubijejo.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
kolesar
3
***
Offline

Žalostil sem se, da nimam
čevljev. Ko sem šel mimo
vrat mošeje v Damasku,
sem opazil človeka brez
nog. Takrat sem nehal
žalovati in prigovarjati
usodi. SAADI
Posts: 106

Gender: male
Re: slovenski kompleks manjvrednosti in Eu
Reply #43 - 01.11.2001 at 18:24:10
 
Mar resm isliš, da vsi gledamo tako ozko in sebično vesna, vsi le nase? ne vem no, če tebi narod ne pomeni veliko, meni pač pa me v to ni nihče ne silil ne tega učil...Sprašujem, ker mi ni vseeno a namesto odgovorov dobim novo vprašanje:)
Back to top
 

Ozri se na lastno srce in svoje misli-&&so samo tvoje in nihče ti jih ne more vzeti..&&Zato hodi, zato se ne vdaj../kolesar/&&
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: slovenski kompleks manjvrednosti in Eu
Reply #44 - 01.11.2001 at 20:47:51
 
vesna a ni fajn da so se stvari začele spreminjat na bolje - a nismo to hotl???
stvari se dogajajo ... zdej pa naprej Wink
kaj pa zdej hočmo ... kaj ti hočeš vesna da nam najprej povejo - katero resnico???
pa ne men pa teb. tistim ki ne vedo.

mi vemo da to kar je uradna resnica večinoma ni resnica. eni drugi pač ne vedo tega. zdej bodo zvedl ... sej si slišala zadnč ... borza (najprej japonska), pol gospodastvo ... in pol smo tam.


kaj je že blo vprašanje kolesar?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 7