Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 7963 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
profesionalizacija vojske
19.02.2002 at 00:03:25
 
profesionalizacija vojske (slovenske (in svetovne))
da ali ne ???

njena obrambna moč se skoncetrirana v natu.
nato postane nato, ki nato ščiti in ostali.
in to je to, za 'posredovanje' (v ostale) se odločijo le izjemoma.
članom se pomaga vedno če izbruhne nasilje.


minister za obrambo:
problem je kao v tem da se ne da to narest tolk na hitro
profesionalizacija poteka, kdaj bo dejanska profesionalizacija pa je vprašanje politike
minister(strstvo) vztraja na reformi ki predvideva ponovno preučitev za leto 2004
janša in 22 poslancev pa so dali predlog ko bi blo v 48 mesecih vse fertik



obramba - jo rabimo?????
www.gape.org/gapes/obramba.htm

tole zgori o obrambi sm že pred časom napisu.
in tole tud
www.gape.org/gapes/eto.htm#vojska


niti se mi ne da filozofirat
gre se za to da lahko (spet) v sloveniji k smo mejhni in to, speljemo projekt, po katerem bi pol vsi nafural to kar mi naštudiramo - profesionalizacijo vojske v tem primeru. vsi so tuki cel vset. no ja, večina njega. ampka tiste države ki bi bile v natu (ok, pač tadobrmu) bi bile varne. ostale nebi bile pristopnice. kar bi jih blo zlo mal in to. pa na nek način bi moral vsaki deželi (naciji) dovolit vstopit v združbo, ki bi prerasla v vsekaj več kot nato - to bi bli v bistvu že združeni narodi ... tko po oshotu in to

itak problem - osnovni (od vedno) - je v bastardnih upravljalcih, ki se ne pustijo racionalizirat.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: profesionalizacija vojske
Reply #1 - 19.02.2002 at 00:32:51
 
Dobr tole Gape. Le tolko za zanimivost. Komu je jasno če Slovenija potrebuje vojsko in/ali nato ali ne?
Prejšnji teden sem šel na drink z enim ribičem. Ampak ta pravim ribičem, torej tistim, ki je  poštevanko pozabil, a zna šteti vozle. Smiley
No ustavila sva se ob Sloveniji, slovenski vojski in NATO.
Ribič je najin drink zaključil nekako takole. "Imate pa v Sloveniji dosti denarja, več kot Američani, če se špilate svojo vojsko, pa še NATO povrhu. Saj si rekel, da vas je slaba dva milijona?"

Moj dodatek.. Lahko uvozimo še dva milijona Kitajcev. Plačamo jim dvakrat toliko kolikor zaslužijo v NIKE tovarni v Pekingu, ter jih postavimo na slovensko mejo.  Naša država bo tako najbolj varna na svetu z najcenejšo obrmambo pred "zunanjim sovražnikom".  
Posledica tega je lahko min. en milijon kitajskih turistov v Sloveniji letno. Nato bi nam mesečno vzel dva milijona dolarjev, nazaj pa prinesl 2 000 000  tolarjev. Kdo se gre torej trgovca? Slovenska vlada ali Američani? Oboji, zato grem jaz rajši trgovat s Kitajci. Ops. Sem opazil, da so to opazili že drugi pred menoj.

Andres

Back to top
 
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: profesionalizacija vojske
Reply #2 - 19.02.2002 at 14:57:40
 
Lih sem prebral neke statistike:
vsako minuto se na celem svetu porab 25 miljonov dolarjev za vojsko
vsako minuto na celem svetu umre 40 otrok zarad lakote

lepo bi blo ce bi kej tko preusmerl ta tok denarja

bodmo drzni bodmo brez vojske
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: profesionalizacija vojske
Reply #3 - 22.02.2002 at 20:53:26
 
Quote:
bodmo drzni bodmo brez vojske

Lahko bi bili ,če naši politiki ne bi bili mafijaši Grin.
Tu se gre predvsem za denar,kot pa za varnost ljudi.

Slišal sem,da Slovenci zelo živimo v strahu,saj se je po neki raziskavi le par procentov ljudi odločilo za Slovenijo brez vojske.

Lahko bi bili tudi nevtralni,vendar to našo nevtralnost morajo priznati tudi (predvsem) sosednje države.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: profesionalizacija vojske
Reply #4 - 22.02.2002 at 21:29:47
 
Quote:
Slišal sem,da Slovenci zelo živimo v strahu,saj se je po neki raziskavi le par procentov ljudi odločilo za Slovenijo brez vojske.


Tele uradne novice so pogosto pesek v oči. Naj vsak med vami zavrti deset številk z vprašanje. Ali ste:
Za Slovenijo brez vojske.
Za Slovenijo s Slo. vojsko.
Za priključitev v NATO.


Taka anketa  bo bolj točna kot uradne novice, da Slovenci živijo v strahu.  

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: profesionalizacija vojske
Reply #5 - 28.02.2002 at 21:26:56
 
Ta zakon o profesionalizaciji vojske bi naj sprejeli že letos.Vsaj v parlament bo šel,kjer bodo glasovali.
Če ga izglasujejo,potem za 6 mesecev več ne bo obveznega služenja vojaškega roka.
Problem je tudi to,da je kriza glede nabornikov,saj jih vedno več želi služiti civilno in vedno več jih je za vojsko nesposobnih.
Tako,da do leta 2006,kot so najprej mislili,ne bodo čakali.
Janša je rekel,da v Sloveniji ne rabimo več kot 6000 profesionalnih vojakov.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: profesionalizacija vojske
Reply #6 - 01.03.2002 at 13:44:51
 
itak; janša je naš človk, vsaj kar se tega tiče, dela za nas
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: profesionalizacija vojske
Reply #7 - 01.03.2002 at 14:10:38
 
gape wrote on 01.03.2002 at 13:44:51:
itak; janša je naš človk, vsaj kar se tega tiče, dela za nas


Kako to mislis?

Meni je bolj odgovarjal takrat, ko je bil za to, da bi bla Slovenija brez vojske. Zdaj pa ocitno v vojski svojo placo vidi...
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: profesionalizacija vojske
Reply #8 - 01.03.2002 at 19:21:04
 
čaki mal če nekje človek vidi svojo plačo zato še ni slab.
je pa dejstvo to, da profesionalna vojska je edino pot ven iz teh smeti kjer smo se zatknl.
in prej ko jo bomo profesionaliziral in prej ko bomo nehal pošiljat mlade fante tja da se tam pokvarijo, bolje bo. tu se seveda delo še ne konča. kje pa. začne se. ker zgledi vlečejo, bo takih vedno več, nacij s pro vojsko, tako za obrambo strenirano, ne tako za napad. in pol ko bodo vse vojske pro in strenirane za obrambo, ne bodo mele kej delat. in pol jih počasi lahko začnemo ukinjat. in zato je treba prvi korak čimprej narest, da bomo do zadnjega čimprej pršli. brez vojske bit je pač čist preveč utopično, to vem jest, to ve janša in to veš tudi ti. in zato je brezveze o tem sploh govort, lahko pa govorimo o prvi stopnički na poti tja. profesionalizaciji, manj ljudi vojakov, manj ljudi s to mentaliteto ... če ne veš te v vojski prov lepo sprogramirajo, glih tko kt u šoli al pa na faxu ... bolj kot se ukalupljaš bolj si sprogramiran, bolj kot si samo svoj bolj si SVOJ, edinstven ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
kolesar
3
***
Offline

Žalostil sem se, da nimam
čevljev. Ko sem šel mimo
vrat mošeje v Damasku,
sem opazil človeka brez
nog. Takrat sem nehal
žalovati in prigovarjati
usodi. SAADI
Posts: 106

Gender: male
Re: profesionalizacija vojske
Reply #9 - 02.03.2002 at 11:00:30
 
Gape fantastika, ki pa ne bo resničnost. ŠE dolgo ne. Vojska strenirana za obrambo in ne za napad? Hehehehe oprosti ampak o vojski pa tole ti mal tko na blef a? Vojska ne more biti strenirana samo za obrambo- ker je dejansko že obramba potem neke vrste napad- misliš morda na ghandijevski način bojevanja? Da se uležem na tla in čakam kaj bo? Hja takrat je to deloval, konji niso hotl čez ljudi, danes imaš pa tanke, ti pa niso občutljivi na to.  Sprogramirajo? hehehe gape tudi knjige programirajo. Vojska in manj ljudi manj stroškov? Gape: profesionalna vojska je ravno toliko draga, oziroma še bolj. 6000 vojakov? PRaviloma gledano je računano na okoli 13 000-15 000.
Država brez vojske je utopija. Se strinjam, tako velika utopija kot ta, da je vojska izurjena samo za obrambo.
Back to top
 

Ozri se na lastno srce in svoje misli-&&so samo tvoje in nihče ti jih ne more vzeti..&&Zato hodi, zato se ne vdaj../kolesar/&&
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: profesionalizacija vojske
Reply #10 - 02.03.2002 at 12:36:47
 
ja itak da je fantastika - utopija je lepša beseda, ampak pred časom je bila utopija tudi da bo vojska kdaj pri nas profesionalna, pa to ni več utopija.

verjetno sm čist nejasno povedu ampak že samo zato ker ne uničujemo mladine pršparamo ogromno.
glej jest sm z računalniškega faxa, ga obiskujem že peto leto, poznam velik ljudi, se plače gibajo okol 200 čuka na mesec to pomeni da država dobi od tega tud nekje okol 200 čuka - neki manj no. vsak mesec. v šestih mesecih ko je tak človek v vojski država ne dobi 1.200.000 sit. če je takih ljudi vsako leto 100 je to 120.000.000 sit. to sicer ni skor nč, je pa neki. ti ljudje tud ne felajo v firmi ona zasluži manj ... anadr tolk sit.
pa še nisva nč uračunala kolk sva mladino uničla s tem, niti vseh ki niso z našega faxa. čeprov nej bi se človek tm navadu discipline, ki je gut za človeka.
sploh ne vem kolk je sploh vsako leto nabornikov - a kdo to ve?
kolk to stane?
kolk mamo vojašnic?
kolk to stane?

skratka ...
vojska za obrambo, slovenska je taka, ki je natrenirana, dela to 8 ur na dan, skoz, ne samo 6 mescov in pol neke orožbne vaje. da jih je 5-10.000 in pomagajo policiji,pri naravnih nesrečah, gasilcih ipd ... imajo orožja tolk k ga rabjo, majo dobrga, majo zadostno številko ljudi ki gre lahko u nato nekam se fajtat, so sposobni it tja, dokler je to potrebno. enkrat upamo da to ne bo več potrebno, upamo celo da bomo to celo doživeli. svetovno vlado (meditativnih izobražencev, ne politikov in religij), svetovno vojsko ... ki bo v istem trenutku postala nepotrebna ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
kolesar
3
***
Offline

Žalostil sem se, da nimam
čevljev. Ko sem šel mimo
vrat mošeje v Damasku,
sem opazil človeka brez
nog. Takrat sem nehal
žalovati in prigovarjati
usodi. SAADI
Posts: 106

Gender: male
Re: profesionalizacija vojske
Reply #11 - 02.03.2002 at 16:04:55
 
že spet.. Vojska za obrambo in vojska za napad. A misliš da imamo dve vojski? A misliš da je obramba to da si pasiven? Da je napad to da greš na juriš kot v času Broza? Kako veš kdaj je dovolj ljudi? no ker maš rad citate ti bom zdej eno anekdoto navedel o tem številu in vojski pa point ni v tem napadu ampak v številu. ČE boš hotel razumet, seveda.
V času ko so v Ameriki sestavljali ustavo je padel predlog da morajo imeti vsega 5000 vojakov. George Washington, ki je bil takrat predsedujoči ni smel rečt ničesar da ne bi vplival na ustavo. Rekel pa je svojemu sosedu, ki se sedel poleg njega: Potem naj ta člen dopolnijo s klavzulo, da Ameriko lahko napade samo 3000 vojakov.
Visoka pričakovanja mednarodne vlade, brez nacij, etc... LEpo je imeti visoke cilje, samo da ne letijo tok visoko pod sonce. Sicer se stopijo krila. A sj to že veš- Ikar je ornk padu.
Kar se tiče denarja in izgube: in izgube poslanskega denarja, dodatnih bonitet, sejnin, službenih vozil, prejemanja nadomestkov še dve leti po prenehanju poslanske funkcije- bo to kdo izračunal kok je to ? In to je gotovo neprimerno več kot pa vojska. Vojska je v tem primeru mala šala. Piece of cake. Btw kar se tiče vojašnic: na novo bodo 4 vojaški učni centri v uporabi za nabornike. Vojašnic je že zdaj neprimerno manj kot prej. V Lj imaš v uporabi 2 vojašnici popolnoma. Včasih so bile 4 plus bolnišnica, poveljstvo in kuhinja. Special.
Gape:"slovenska je taka, ki je natrenirana, dela to 8 ur na dan, skoz, ne samo 6 mescov in pol neke orožbne vaje. "
Slovenska vojska prvo nima niti dobrega učnega programa.
Drugo: tisti, ki imajo učni program in so sposobni biti v vrhu evropskih vojska je en bataljon za gorsko bojevanje.
Tretje: v 6 mesecih se lahko naučiš vsaj držat puško v rokah. V Vietnamu so amaterji nabil profije, pa to ni redkost. Amaterji so rimski vojski delal preglavice pri obleganju Kartagine. Navadni ljudje. Kozaki so povozil elitno konjenico francoskih sil.  Navadni ljudje. Ne pa profiji. V Alžiru so neprofiji  delal  zelo hude težave tujski legiji. Heh nič posebnega. Samo ljudje, brez šole, brez činov. Z mauserco. S puško prve svetovne vojne. Kje je zdaj profesionalizem? Teoretično, da se zaostrijo razmere s Hrvaško. PRi njih je malo civilnih služenj. Nafilani z lastnim ponosom. Biti vojak častno dejanje. Pri nas pa je to drastično drugače. Bolj civilizirani? (kao) Wink

Back to top
 

Ozri se na lastno srce in svoje misli-&&so samo tvoje in nihče ti jih ne more vzeti..&&Zato hodi, zato se ne vdaj../kolesar/&&
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: profesionalizacija vojske
Reply #12 - 03.03.2002 at 14:17:07
 
kolesar: nekje je treba začet (tj ne mi bluzit kaj vse je še u pizdi če se pa o vojski pogovarjamo), lahko bi samo kritiziral in bi vse ostalo tko kot je ... men se zdi to spodbudno da prof. vojsko, če se tebi ne zdi me z zgornjimi argumenti nisi niti slučajno prepriču, tko kt me ne more edn tm k pride in po tv bluzi na to temo.
pro in pika.
sej je to prvi (?edini?) korak do tega da se skensla vojska, kar je ena od nuj.

po utopijah ni treba tolčt. niso one tuki za to. one so tuki zato da dovolimo domišljiji da gre tja kamor hoče, tam kjer bi bilo vse 100%, do tja je pot. lahko je dolga, lahko je pa kratka.

vietnam ... tm so bili na strani amerov predvsem naborniki -  ne in tudi prostovoljni.

sicer pa ti si očitno proti profesionalizaciji ... razen tega da je to utopija nisi nekih nevemako trdnih argumentov podal o tej temi ... zakaj točno si proti, ti osebno ???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: profesionalizacija vojske
Reply #13 - 04.03.2002 at 10:01:48
 
gape wrote on 03.03.2002 at 14:17:07:
sej je to prvi (?edini?) korak do tega da se skensla vojska, kar je ena od nuj.

po utopijah ni treba tolčt. niso one tuki za to. one so tuki zato da dovolimo domišljiji da gre tja kamor hoče, tam kjer bi bilo vse 100%, do tja je pot. lahko je dolga, lahko je pa kratka.



Gape, jaz pa res ne vidim zakaj mislis, da je profesionalna vojska pot do ukinitve vojske? Ko bos imel (minimalno) 6.000 ljudi, ki bodo specializirani in bodo ziveli samo od tega, a mislis da jih bo drzava poslala na cesto?

pa ne moje utopije o tem da nekoc ne bo vojsk, tolct. Wink
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: profesionalizacija vojske
Reply #14 - 04.03.2002 at 10:58:00
 
zato ker proji so (naj bi bili) izobraženci, čeprov so vojaki in od izobražencev bi se naj ne pričakovalo da so ovce in če niso ovce lahko od njih pričakujemo da naredijo nekaj za skupno stvar.
gor sm neki teh razlogov že natresu, če se komu zdi da sm se v kakšni predpostavki zmotu naj pove v kateri. država zaenkrat ne bo nikogar poslala na cesto ... sčasoma pa se bodo morali vsi prestrukturirat ... vsi ki jih ne rabimo; vojaki so zaposlenci ki jih v bistvu ne rabimo.
kaj se pa tebi zdi da je prvi korak ... ???

ps
dej ti k si iz maribora marjana (a si?)
dej me sprav v kontakt s tem modelom
Danilo Celan, Krekova 13, 2000 Maribor
da mi ne bo treba tolk tipkat, o utopijah in to
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2