Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 7
(Read 28700 times)
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: slovenski kompleks manjvrednosti in Eu
Reply #15 - 13.09.2001 at 13:00:16
 
Kaj vam pa je....
A nismo bla na olimpijskih najboljši...po št.prebivalcev...
Košarka, fuzbal (in to Slovenci), hokej (yes), keglanje, lokostrelstvo, SMUČANJE, kaj še hočete plavanje (OK), ekstremno smučanje (haha)... tok o slovenski samozavesti

zdej če je politika ene vrste igra tko k šport - zelo pomembna igra... smo res u podnu.
Sam dejmo enga orenk trenerja k očitno jih mamo...še za politiko, k bo sestavil dream tim pa bo... ne pa da je v "reprezentanci" kdor hoče...

Jokanje nad usodo nam ne bo pomagalo... dejanja štejejo... in mi smo jih izbrali... te sesalce, ki komaj asocirajo na homo sapiensa...ne pa na voditelje
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: slovenski kompleks manjvrednosti in Eu
Reply #16 - 13.09.2001 at 13:23:09
 
Jest jih že nisem izbral. Odkar so ti isti ubili Ivana Krambergarja je bilo za moje pojme demokracije konec.

Predvsem zato, ker je Ivan dobival tako moč, da so se ga vsi politiki zelo ustrašli, in so ga lepo pospravili.

Ker pa imajo v oblasti medije, policijo, pravni sistem, vojsko, gospodarstvo,  denarno moč si krepijo iz dneva v dan, so vse lepo prikrili zamaskirali našli žrtveno jagnje, ki je danes že na svobodi in primerno nagrajeno. In zato bo potrebna zelo velika masa zavednih, ozaveščenih Slovencev da se bo kaj spremenilo.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: slovenski kompleks manjvrednosti in Eu
Reply #17 - 13.09.2001 at 13:53:18
 
tuki bi nam prov prišel Andres s kakšno idejo, kako zamenjati oblast in sistem  Wink, potem pa A. in gape pa še ostali, ki bi skupaj stvar organiziral, pol pa še par izbira enega liderja - govornika (razsvetljenca -  Grin) in gremo na volitve... Grin Grin Grin la pa še bolje REVOLUTION IS MY SOLUTION....

....ti maš pa domišlija
....kam pa pridemo brez domišlija
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
kolesar
3
***
Offline

Žalostil sem se, da nimam
čevljev. Ko sem šel mimo
vrat mošeje v Damasku,
sem opazil človeka brez
nog. Takrat sem nehal
žalovati in prigovarjati
usodi. SAADI
Posts: 106

Gender: male
Re: slovenski kompleks manjvrednosti in Eu
Reply #18 - 13.09.2001 at 21:57:12
 
Že res, da je vlada umešana, vsekakor,a tako kot sem povedal že na začetku in je lepo potem na drug način izrazil Andreas je to veliko bolj nacionalni problem kakor pa samo in zgolj problem peščice. Mike je navedel današnjo moč- mediji- in v končni fazi, gospodje in gospe /gospodične  Smiley/ je tudi tole medij, a ga ne vodi /upam/ vladni koordinator ali nekdo, ki na lastne korenine ne bi bil ponosen. JE pa že dosti žalostno ko recimo so vsi proti mhm (kako naivno) slovenski narodni in narodno zabavni glasbi; ko pa je kaka veselica pa brez harmonike ne bo šlo- leta, izobrazba, usmerjenost v glasbo ali kaj podobnega sploh ne štejejo? A so to dvojna merila med nami samimi ali niso? Samo vprašanje..
Back to top
 

Ozri se na lastno srce in svoje misli-&&so samo tvoje in nihče ti jih ne more vzeti..&&Zato hodi, zato se ne vdaj../kolesar/&&
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: slovenski kompleks manjvrednosti in Eu
Reply #19 - 13.09.2001 at 22:30:28
 
Veste kaj jaz mislim. Ce bi narodu zaceli sopati slovensko narodno glasbo med malico v tovarnah, otrokom pa med glavnim odmorom v avlah sole, bi zrastla samozavest Slovencev. Tudi otroke v vrtcih bi morali s tem sopat.
Sam ne mi rec, da sem odbit Smiley. Zakaj narodno glasbo? Predvsem zato, ker je v tej zakodiran najvisji level slovenstva.  Nikjer drugje v druzbi ga ne najdes toliko kot v glasbi. Sledijo, literatura priznanih pesnikov, pisateljev ter ostalih kulturnih umetnikov.
Vendar glasba gre direktno v mozgane in zato bi ta tudi imela tako grozen vpliv na Slovence in Slovenijo.

A ste se za AC DC?

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: slovenski kompleks manjvrednosti in Eu
Reply #20 - 13.09.2001 at 23:05:27
 
Q
je tudi tole medij, a ga ne vodi /upam/ vladni koordinator ali nekdo, ki na lastne korenine ne bi bil ponosen.
Q
še mal se potrud pa bom kr mal užaljen ratu

magla: vse je pripravljeno, 'samo' delat je treba.
naloga št. 1: legalizacija ganje <- ozaveščanje slovencev

jest sm za ac dc
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: slovenski kompleks manjvrednosti in Eu
Reply #21 - 14.09.2001 at 02:18:09
 
Gape..
Ce si za AC DC pol pa bl "slabo skaces"..
Mogoce pa anrodno ozavescenje crpas od drugje.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: slovenski kompleks manjvrednosti in Eu
Reply #22 - 14.09.2001 at 12:14:54
 
nč bat
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
kolesar
3
***
Offline

Žalostil sem se, da nimam
čevljev. Ko sem šel mimo
vrat mošeje v Damasku,
sem opazil človeka brez
nog. Takrat sem nehal
žalovati in prigovarjati
usodi. SAADI
Posts: 106

Gender: male
Re: slovenski kompleks manjvrednosti in Eu
Reply #23 - 14.09.2001 at 13:10:59
 
Gape- nisem te hotel žalit, samo nikdar ne vemo, včasih še sami  v sebi ne:)..Sicer pa Andres, ni slab predlog, kje drugje pa imaš domoljubne pesmi uglasbene- Hrvati majo tega na tone- ne važno kateri glasbenik to ustvarja /kar poglejmo recimo Oliverja Dragojeviča/ ahm pr nas pa samo Vrbe jokajo, le sem ter tja najdeš kako pesem o narodu pa še tista je osmrtnica kot kaj drugega /mislim Šifrerja in tisto "kdo bo za pijačo dal ko umrla bo država"- fantje jaz ne bom plačal ker ni:))) hehehe/ kot pa pri narodno zabavni glasbi /Sloveenija od kod lepote tvojee:))/...Evo, kdo bo izvajal naslednji komad če napišem besedilo o ponosnem Slovencu:)))? kakšen predlog? Mike je mel včerej trobento ahm bi špilal ko Armstrong?Smiley)) /šala Mike- brez zamere, sj če ti špilaš jaz pojem:))/
Back to top
 

Ozri se na lastno srce in svoje misli-&&so samo tvoje in nihče ti jih ne more vzeti..&&Zato hodi, zato se ne vdaj../kolesar/&&
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: slovenski kompleks manjvrednosti in Eu
Reply #24 - 14.09.2001 at 15:41:37
 
ni panike - smo se samo ecali
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: slovenski kompleks manjvrednosti in Eu
Reply #25 - 14.09.2001 at 15:47:57
 
Fantje in punce, zdej pa tkole nič heca, ker je to tko resna stvar. Ce se bo kdo hecov, bo hudo.
Zatorej, pustmo Slovenijo Slovencem pa se odcepmo, bomo mel ful manj problemov z vsem skupaj in zacnimo graditi novo skupnost, recimo oz. dajmo ji ime:

Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: slovenski kompleks manjvrednosti in Eu
Reply #26 - 14.09.2001 at 16:30:09
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
kolesar
3
***
Offline

Žalostil sem se, da nimam
čevljev. Ko sem šel mimo
vrat mošeje v Damasku,
sem opazil človeka brez
nog. Takrat sem nehal
žalovati in prigovarjati
usodi. SAADI
Posts: 106

Gender: male
Re: slovenski kompleks manjvrednosti in Eu
Reply #27 - 14.09.2001 at 16:47:11
 
A misliš de bo to zadoščalo?Smiley Ne vem, vsak posebej se gremo lahko kviz o poznavanju slovenske veličine- stavim, da kaj hitro nam vsem zmanjka!Smiley
Back to top
 

Ozri se na lastno srce in svoje misli-&&so samo tvoje in nihče ti jih ne more vzeti..&&Zato hodi, zato se ne vdaj../kolesar/&&
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: slovenski kompleks manjvrednosti in Eu
Reply #28 - 14.09.2001 at 23:30:20
 
Jaz imam dost odcepljanja. Ne  vem ce bi se se enkrat, cetudi bi moral celo zivljenje jabolka jesti. Tudi pricepil se nebi vec v nobeno skupnost.
Bi pa se preselil za kako leto dni. Tja kjer se imajo med seboj radi in zivijo z naravo. Preselil bi se v kaksno afrisko vas kamor civilizacija se ni pogledala. Se oni se imajo rajsi med seboj kot pa Slovenci in seveda na svoj kos afriske vasi so bolj ponosni kot pa Slovenci na Slovenijo.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: slovenski kompleks manjvrednosti in Eu
Reply #29 - 17.09.2001 at 18:52:11
 
Jest mam dost vsega, odcepljanja, pricepljanja, zato menim, da se je treba odcept, to je na nek način vztrajnost, vztrajnost, pa je lepa lastnost, se odcepiš in pricepiš, se odcepiš in pricepiš, se odcepiš in pricepiš, se odcepiš in pricepiš, se odcepiš in pricepiš, se odcepiš in pricepiš, se odcepiš in pricepiš, se odcepiš in pricepiš, se odcepiš in pricepiš, se odcepiš in pricepiš, se odcepiš in pricepiš, in tko ene par tisočletij, pol bomo pa ugotovil, da smo itak eni Kekci, eni navadni ljudje, da je čist vseeno če se imenujemo Abričniki, Konmeci, Trakmani, Nublati, Sutetke, ...
da ko si enkrat to kar si, niti nisi več član nečesa ene mejhne enote, ampak član vsega.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 7