Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 
(Read 40561 times)
NATAWE
Guest




Re: Verniki II.
Reply #90 - 09.06.2003 at 15:10:46
 
Quote:
  no pol pa te se enkrat vprasam. a si ti zase, oz. cutis da si sama pr seb in ob seb izpolnjena (tj. brezmejno zadovoljna), al je vse skp le eno teoreticno sanjarjenje in zamisljanje?


Ja, lahko to trdim, da sem našla SVOJO izpolnitev. In to "teorijo" ti lahko po fotki posljem  Grin, če si mi javiš na moj mail: natawe@hotmail.com

Seveda boš lahko "VIDEL" mojo izpolnitev .... svojo boš pač sam moral poiskat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Verniki II.
Reply #91 - 09.06.2003 at 15:17:08
 
Quote:
ponavad tko mislijo in delujejo tisti ki so zagovorniki "enosti".

seveda mi, samo jaz sem tist ki sem nezmozen jim pravilno sledit.


Tako kot ti pišeš, ponavadi mislijo tisti, ki se skrivajo pred nečem, menda ja ne, da se bojiš svojega Boga ?
Zakaj te skrbijo drugi ?
Nauči se pravilno slediti in predvsem razumeti.

Ključ do absolutne blaženosti in miru je božje Ime. Uporabljaj ta ključ in si prisluži večni blagoslov. Ponavljaj še in še sladko ter veličastno ime Gospoda. Vedno bodi napolnjen z njegovo glasbo in končno boš rešil vse svoje probleme.
Bog vleče dušo k sebi in učenec bi se moral odzvati Njegovemu klicu ter se mu prepustiti, tako da bo lahko z Njegovo močjo potoval proti Njemu in se združil z Njim. Vzrok neuspeha in nazadovanja je upiranje s strani učenca...
Poskušaj biti zadovoljen v vseh situacijah. V vsem, kar počneš, bodi poln entuziazma. Zaupaj veliki Sili, ki te čuva in bdi nad tabo. Naj bo tudi tvoje delo čaščenje.
Tako kot cvet oddaja svoj vonj komurkoli, ki se mu približa, tako tudi ljubezen v naši notranjosti žari proti vsakomur in se razodeva kot spontano služenje.
Najprej vedi, da pomeni Bog večni mir in blaženost in da se On in Njegovo ime ne razlikujeta. Nato bodi ponižen pred Njim in vzemi Njegovo ime z vero, ljubeznijo in predanostjo. Poskušaj se družiti s svetniki. V njihovi prisotnosti postane tvoj občutek ega obvladan in takrat lahko ponavljaš Njegovo ime. Potem boš zagotovo začutil, da je božje ime darovalec čiste radosti.

Mantraj, prepevaj, govori, misli.....................

HARE KRIŠNA HARE KRIŠNA KRIŠNA KRIŠNA HARE HARE
HARE RAMA HARE RAMA RAMA RAMA HARE HARE

Si pozabil, ne utrujaj se z drugimi stvarmi, edino to je važno, ti ni tvoj realizirani duhovni učitelj tega povedal, ali ne piše v svetih knjigah tudi to ?.

CHANT HARE KRISHNA AND BE HAPPY.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Verniki II.
Reply #92 - 09.06.2003 at 19:48:56
 
jaz nisem happy. kaj bi blo lahko narobe?
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Verniki II.
Reply #93 - 09.06.2003 at 20:59:29
 
Quote:
jaz nisem happy. kaj bi blo lahko narobe?

Nič čudnega Wink

Kaj je narobe? ???

Tisto, kar občutiš in zaznavaš kot narobe. Smiley

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Verniki II.
Reply #94 - 09.06.2003 at 21:21:30
 
Samson wrote on 06.06.2003 at 05:04:28:
Jaz sem seveda vernik, kot si vernik ti, ten-nej, vendar je vsebina moje vere očitno drugačna. Če ti, ten-nej , nebi veroval tako, kot veruješ, preprosto nebi pisal, kot pišeš. Pač je vsebina tvojega verovanja takšna, mojega pa drugačna. Si pa prav tako vernik kot vsi mi ostali. Vsak človek je že po svoji naravi vernik.

To, da smo verniki v Boga po svojih značilnih verovanjih, še zlasti tisti, ki to verovanje tudi v življenju dosledno udejanjajo, nekako zunaj tega sveta (ki tako značilno med drugim izraža voljo po moči, brezglavemu uživaštvu in brezobzirni prevladi), še ne pomeni, da nas življenje ne zanima. Vsaj jaz tega nisem opazil. Ta očitek je popolnoma neutemeljen.

Popolnoma jasno je torej, da religija ne nasprotuje življenju, ampak mu, nasprotno, daje pravo barvo, ga osmisli, ga dela zares znosnega in rodovitnega.



Nasprotuje s svojim povzdigovanjem raznih transcendentov in jadikovanjem nad tem življenjem. To sem mislil, da večina religij gradi na strahu pred smrtjo in neko večno kaznijo in da ravno to življenje obtožujejo za vse hudo. Kar pa se lepo pokaže v sovraštvu do vsega materialnega in telesnega.

Življenje pa ima svoj smisel v sebi samem, zato je čista neumnost govoriti o tem, da za osmišljanje česarkoli potrebujemo vero. Religije torej življenje posiljujejo v neke svoje predstave, kalupe ter dogme.


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Verniki II.
Reply #95 - 09.06.2003 at 22:46:09
 
Sam si moraš prizadevati, da boš happy. Veliki iz preteklosti so nam samo pokazali pot, zdej pa, na tebi je, katero boš šel, happy ali ne happy.

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Verniki II.
Reply #96 - 10.06.2003 at 00:53:51
 
Quote:
Samson:

Kdaj mora biti človek VERNIK?
Ko veruje v nekaj kar SAM NE VE in so ga v to DRUGI PREPRIČALI!
Kdaj človeku ni potrebno biti VEČ vernik?
Ko SAM VE in ni potrebno, da bi ga drugi v nekaj prepričevali, ker je njegovo LASTNO SPOZNANJE dovolj!

Torej je vsak človek vernik samo toliko časa, dokler ne pride do SPOZNANJA in VEDENJA - ne pa vere!

ni potrebno biti VEČ vernik
sm majčkeno spremenu
sej še zdrži ???


Smiley
* V danem trenutku je tisto kar- JE - vedno najboljse. *
itak
kar daješ to dobivaš ... z zamikom na žalost


Quote:
pa te preteklost in prihodnost nic ne ovirata pri uzivanju/izkoriscanju danega trenutka?


poglej zgornjo 'forumlo' s te (preteklost in prihodnost , tukaj zdaj) perspektive


tuki in zdej je pametno nedelovat, zato da pol ne bo treba delovat, ko bomo kej od tega, kar smo znameravali s poprejšnjim delovanjem, uresničevali.
materializirali.
namero.


treutek moraš izpolnjevat sam ... nihče ne more misliti tvojih misli, nihče ne more govoriti tvojih besed, niti delati tvojih deovanj.
in ko ga izpolniš je izpolnjen ... odvisno je samo še od tega s čim ... ampak ker je vse polno, si lahko privoščiš neki stvari vršt vn in naredit plac za nove.


Quote:
ponavad tko mislijo in delujejo tisti ki so zagovorniki "enosti".

seveda mi, samo jaz sem tist ki sem nezmozen jim pravilno sledit.

pred pol urce sm neki podobnga napisu
si sarkastičen al misliš resno ?


ok

očitno misliš resno

jest sm ti u bistvu odgovoru

če boš hotu, se bom potrudu in ti razdelu tisto itd
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=vera;action=display;num=105514471...

težke energije so in težke preizkušnje ...

na vsako vprašanje obstaja odgovor ... samo namero je treba sprožt ... premal nameravate ... premal prosimo, premal dajemo dovoljenje višjim instancam za delovanje skozi nas ... premal, kot je eva lepo pretipkala v osvobajanju od sebe, ukazujemo kaj naj se zgodi, premalo imamo poguma za prevzemanje odgovornosti ...

u končni fazi se je treba pa samo odločt

blue pill
ali
red pill

nazaj v mayo, ali v spoznanje, neglede na to kaj je tam ... izven matrice ... v neznano ... v ljubezen ... čutno ljubezen ... tja ego ne more ... vsi smo tu ... noben nima lahkega dela s seboj v teh časih, drugi, seveda naredimo ogromno vsak dan za to da ojašamo drugim njihovo delo s tem da svoje delo opravimo 100% (recimo ob svojem delu v službi, opravimo svoje delo res 100% tako kot človek želi da mu ga predamo v nadljno obdelavo, z vsemi opombami in vsemi materiali na kupu) ... pa šiht ni življenje, je samo beg od življenja ...




se mi zdi da smo pokazal da še nismo za odpis


hvala


B well

may the force allways be with you

in za konec

"I've seen things you people wouldn't believe, attack ships
on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter
in the dark near the Tanhauser gate. All these moments will
be lost, in time, like tears in rain. Time to die."
Roy Baty (Ridley Scott, BLADE RUNNER, 1982)
Aleksandar Boskovic
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
NATAWE
Guest




Re: Verniki II.
Reply #97 - 10.06.2003 at 06:01:19
 
Quote:
ni potrebno biti VEČ vernik
sm majčkeno spremenu
sej še zdrži  

Zdrži ... zdrži .... še mal "pojačal" si zadevo  Wink.
Mej se!
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Verniki II.
Reply #98 - 10.06.2003 at 09:51:55
 
Quote:
...ni potrebno biti VEČ vernik...


Psihološko gledano je to po moje  zadeva sugestije pa avtosugestije. Ko te drugi prepričajo, da vera (magari skoz dogmo) deluje, pol jo prakticiraš lahko sam, ne rabiš več nobenga prepričevanja od zunaj oz. postane to 'zunanje' prepričevanje plod tvoje lastne kreacije.  Zaresna vera po moje zares deluje   tko,  da postaneš kreator okoliščin, ki na te delujejuje sugestivno.  Ne vem, zakaj bi rabu  zmeraj vedet, zakaj je tko, če deluje tud, ne da bi vedu. In po moje je sugestivno  tud in predvsem zato, ker ne veš, ker deluje kot ene vrste čudež, ki zlomi odpor razuma, ki je usmerjen na posamično in tako le preko vere lahko dojemaš svarstvo v celot. Vernik bi temu reku skoz boga.

Jasno, da vsak podlega skušnjavi, da to religiozno potrebo po dojetju celote naveže na posmičen interes, pa naj bo to mamin al  pa ataov, cesarjev, papežev, narodov,  strankarski, tega ali onega guruja, špeklulanta, prevaranta... Kjer je vera, tam je vraževerje pa ideologija. Ampak smisu znanja in vedenja ni v ukintvi vere, ampak preprečevanju njenih zlorab za posamične interese pa namene. Vera mora zmeraj odpirat dostop  onkraj vedenja  oziroma mora posedovat vedenja in znanja, ki držijo ta dostop do univerzalnega človeku stalno odprt.  Religije ta zanja ziher posedujejo, kako jih pa najt pa prakticirat je pa  vprašanje, ki jih tukaj hočmo  od vernikov potegnt. Ti pa nam ne morejo pomagat, če v veri vidmo predvsem sredstvo za zlorabo in se zato upiramo  njenim sugestivnim vplivom.

Jest prčakujem in zahtevam, da se ta razmerja med posameznim in univerzalnim urejajo skoz človeško kulturo. V nej se morajo prepletat tako vera kot vedenja in znanja na način prav mere tud in predvsem za posameznika, ki skoz to kulturo potuje k sebi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Verniki II.
Reply #99 - 10.06.2003 at 10:04:08
 
titud wrote on 10.06.2003 at 09:51:55:
Ne vem, zakaj bi rabu  zmeraj vedet, zakaj je tko, če deluje tud, ne da bi vedu.

tud jest ne ... sam da dela ... verjetno je pa egu lažje če razume ZAKAJ ...

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Verniki II.
Reply #100 - 10.06.2003 at 10:54:58
 
titud wrote on 10.06.2003 at 09:51:55:
Ampak smisu znanja in vedenja ni v ukintvi vere, ampak preprečevanju njenih zlorab za posamične interese pa namene. Vera mora zmeraj odpirat dostop  onkraj vedenja  oziroma mora posedovat vedenja in znanja, ki držijo ta dostop do univerzalnega človeku stalno odprt.  Religije ta zanja ziher posedujejo, kako jih pa najt pa prakticirat je pa  vprašanje, ki jih tukaj hočmo  od vernikov potegnt. Ti pa nam ne morejo pomagat, če v veri vidmo predvsem sredstvo za zlorabo in se zato upiramo  njenim sugestivnim vplivom.



Se mi zdi vseeno nekoliko smešno definirati smisel znanja preko vere.

Smisel vedenja, znanja ali česarkoli je najprimerneje iskati v stvari sami, ne pa zunaj nje (temu bi se lahko reklo posiljevanje pojma - smisel znanosti zato nikakor ne more biti v tem, da bi se ukvarjala z vero, razen če ni ta znanost teologija ali reliologija ali kaj podobnega).

Ravno tako, kot je nesmiselno za gonilo znanosti postavljati vero - gonilo je želja po znanju in vedenju - radovednost. Ne pa neka vera kar tako. In če bi verniki zares o čemerkoli kaj vedeli, potem bi postali znanstveniki, modreci ali vedci - vsekakor pa bi izgubili svoj status vernikov. In če bi religije posedovale kakršnakoli znanja bi se v momentu postavile na stran znanosti - bi postale znanosti.


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Verniki II.
Reply #101 - 10.06.2003 at 11:45:35
 
titud wrote on 10.06.2003 at 09:51:55:
Ko te drugi prepričajo, da vera (magari skoz dogmo) deluje, pol jo prakticiraš lahko sam, ne rabiš več nobenga prepričevanja od zunaj oz. postane to 'zunanje' prepričevanje plod tvoje lastne kreacije.  Zaresna vera po moje zares deluje   tko,  da postaneš kreator okoliščin, ki na te delujejuje sugestivno.  Ne vem, zakaj bi rabu  zmeraj vedet, zakaj je tko, če deluje tud, ne da bi vedu. In po moje je sugestivno  tud in predvsem zato, ker ne veš, ker deluje kot ene vrste čudež, ki zlomi odpor razuma, ki je usmerjen na posamično in tako le preko vere lahko dojemaš svarstvo v celot. Vernik bi temu reku skoz boga.

Umm, Titud,

Pa ti čisto zares, z vsem svojim srcem verjameš v to tvoje razmišljanje in utemeljevanje?
Ali se greš morda avtosugestijo pred publiko ali morda koga prosiš za kakšno sugestijo nekako v stilu: "Pokažite mi pot po kateri bom z veseljem hodil?"

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Verniki II.
Reply #102 - 10.06.2003 at 23:38:49
 
Hi,

Kar se mene tice je vera zgolj tehnika in nic vec. Ta tehnika, pac ce se lahko imenuje vera (in ne npr. politika) in naj bi to tudi bila, pa ne bazira na razumu.
Ker ce ta tehnika bazira na razumu ni vec vera, temvec znanost.

Zato je za vernika, ganega od svojih custev, pac dovolj, da enostavno verjame. Seveda, morajo slediti tudi neki pricakovani rezultati. Sicer je zadeva bolj vrazeverje kot vera.

Znanstvenik, gnan od svojega razuma, pa mora najprej preizkusiti, da lahko verjame. To je osnovna razlika med znanstvenikom in vernikom.

Prvi najprej verjame, da lahko deluje, drugi pa najprej deluje, da lahko verjame.

Zaradi tega se lahko vernika tud, po domace receno, tako lahko nategne z razlicnimi duhovnimi znanostmi. Sploh s tistimi iz vzhoda. Je model "na mestu zlocina" ze v temeljih pripravljen verjet zgodbicam. In bolj ko so neverjetne in s tem podzigajo njegova custva (in domisljijo), bolj je pripravljen verjet. Bolj je vernik.

Znanstvenik izhaja iz tega, da dvomi v vse, vernik  izhaja iz tega, da verjame v vse (npr. zdej je hit, da vesoljci zanjejo zito  Grin).

Dejansko je pot nekje vmes.

Tko, da vsaj kar se mene tice, je Titud kar dobr povedal.

Titud quote:
...Ne vem, zakaj bi rabu  zmeraj vedet, zakaj je tko, če deluje tud, ne da bi vedu....
V bistvu se mi zdi ta citat kar neka dost velka sprememba v Titud filozofiji.

Titud,
A se motm?


Lp
Jst
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Verniki II.
Reply #103 - 11.06.2003 at 01:03:47
 
a_hero wrote on 10.06.2003 at 23:38:49:
Znanstvenik, gnan od svojega razuma, pa mora najprej preizkusiti, da lahko verjame. To je osnovna razlika med znanstvenikom in vernikom.

Prvi najprej verjame, da lahko deluje, drugi pa najprej deluje, da lahko verjame.

Dejansko je pot nekje vmes.


Titud quote:
...Ne vem, zakaj bi rabu  zmeraj vedet, zakaj je tko, če deluje tud, ne da bi vedu....

tole si pa tolk lepo povedu ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Verniki II.
Reply #104 - 11.06.2003 at 12:33:24
 
Kar se utemljiteve pa obratov moje osebne filozofije tiče: sem že prakrat omenu, da živim po principu vernika v enem  sugestivnem okolju  ne da bi vedu točno po kakšnih zakonitostih je to okolje skreirano in kolk ga jst tud zavestno sploh sokreiram. Mam izkušnjo, da deluje, ker verjamem vanjga in ne zato, ker bi zanjga imel kakšno racionalno pokritje. Potreba po tem racionalnem pokritju me žene k analiziranju pa špekuliranju, ampak če bi imel svoj lajf  racionalno utemljen, pol bi okolje, v katerem delujem, zgubilo vso sugestivnost. Špekuliranje si lahko privoščim, ker moj  lajf ni utemeljen na njem, ampak na nečem drugem, ki  s špekuliranjem le futra  potrebo ega po racionalnem  pokritju. Zmerom bolj opažam, da po mojem lajfa nimam zgrajenga na racionalni podlagi, zato si lahko privoščim luksuz, da špekuliram in se racionalnem smislu lahko tud  motim, ne da bi se mi zato sesul cel lajf.

Se tud jest strinjam z jstom, da morata it znanost pa vera skupaj, da si v bistvu nista v nasprotju. Zdej iz koga kdo izhaja je spet tema za špekuliranje, zihr pa sta v eni medsebojni korespondenci, ki nam ni čist jasna in razvidna in po moje je to mora bit tko, ker iz takih odnosv izhaja tista univerzalna kreativnost, ki se je ne more do konca prilastit niti vera niti znanost.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8