Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 17
(Read 79655 times)
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: enost...
Reply #30 - 09.06.2003 at 15:42:22
 
Quote:
a pa je moja enost razlicna od tvoje? in ce je razlicna (ker ocitno jo ti cutis, jaz pa ne), ali je to pol se zmeri "enost"?




jao Grin
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: enost...
Reply #31 - 09.06.2003 at 17:22:35
 
m wrote on 09.06.2003 at 09:56:06:
kar zgodilo se je... in potem je minilo.

Pokazano mi je bilo kaj je cilj. Wink

Seveda me pošteno matra firbec, kako je to, samo se mi zdi, da je to nemogoče enostavno povedat.

Me pa zanima še, ali je prišlo samo od sebe, ali je (bilo) s čim povezano?

Bom vesel vsakega odgovora. Hvala.

bp

Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: enost...
Reply #32 - 09.06.2003 at 17:29:14
 
Hm, ne bi o tem. Smiley
Mogoče kdaj v živo...
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
JustMe
2
**
Offline

OM SHANTI SHANTI SHANTI

Posts: 66

Re: enost...
Reply #33 - 09.06.2003 at 18:19:04
 
vsi mi prihajamo iz ene točke, "prostora", enosti, ene energije

vsak posameznik pa je le fizična manifestacija te enosti, ena od neskončno možnih fizičnih verzij (manifestacij) energije

in zato se razvijamo in plezamo in skačemo in ... da zopet dosežemo/izkusimo/spoznamo Enost

upam da kj pomaga

lp

Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: enost...
Reply #34 - 09.06.2003 at 19:40:12
 
Quote:
dostkrat tukile na forumu opazam da jih velik pise o nekaksni "enosti", o brezpogojni/kozmicni/vesoljni ljubezni itd.

ali je to le "filing", al se da o tem tud kej povedat, ga z necem podprt itd? (glede tega kako se to doseze, kaj to je,  in kaj naj bi bil sploh smisel takega obcutenja).




Enost je dejstvo, ki ga lahko zaznamo kot vzajemno povezanost vsega (celote) in pomeni celovitost vsega.


Občutek enosti in povezanosti z vsem pa se lahko  izraža kot ekstaza, ljubezen, harmonija itd.

Smisel občutenja enosti je zavedanje tega, da smo neločljivi del celote.



uživaj!

Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #35 - 09.06.2003 at 20:01:55
 
t wrote on 09.06.2003 at 19:40:12:
Občutek enosti in povezanosti z vsem pa se lahko  izraža kot ekstaza, ljubezen, harmonija itd.

po moje je pa to sam kot nekaj "nenavadnega", nekaj "novega" za nase obcutenje. hkrati pa se ponos tistemu ki je v to "enost" pokukal, ceprav niti ne ve zakaj se je to zgodilo in zakaj je slo samo po sebi stran dvignu do neba. ekstaze, miru harmonije pa kr ni in ni (vec), le ponos ostaja. smisel?

Quote:
Smisel občutenja enosti je zavedanje tega, da smo neločljivi del celote.

kako to, da ponavad to "zavedanje" traja le trenutek? kaj nas pripelje (kot pod prisilo) spet nazaj v pozabo, oz. nezavedanje in posledicno v "nezadovoljstvo"? in zakaj smo po taki izkusnji se vedno tako ponosni, ceprav ni za to nbenga tehtnega razloga (neki smo dobil, in pol tud zgubil). kot da mi nismo imel nc pri tem. zakaj pol tok velik ponos ob tem? in kaj nam ta ponos prinasa, zadovoljstvo al kaj?

tuki (na tem topiku, na tem forumu) je marjana baje najbl izkusena (oz. se tko razglasa) pa mogoce se kdo drug, pa bolj na vas naslavljam to vprasanje.

Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: enost...
Reply #36 - 09.06.2003 at 21:36:24
 
ponos?  Undecided
razglaša? ???
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: enost...
Reply #37 - 10.06.2003 at 00:09:45
 
Quote:
kje pa je pol "enost" tukile gor? kokr jaz opazim ni samo "enost", je tudi "razlicnost".

verjetno bi človk lahko reku da se naj različnost vsah nas izrazi skozi kreativno ustvarjanje, da bomo na ven delovali kot eden.
vsak obvlada točno in samo svoj del ... ostalega se je treba naučit od drugih.
al pa jim pustit da opravijo svoje.
dilema verjetno nastane pri tem kaj se od teh drugih učit.
to pa mislim da je vsakomur jasno.
ta dilema.
slej ko prej.
izbira.
izbira energije ki jo boš oddajal
in s tem izbira energije ki jo boš sprejemal
(na žalost med zgornjim dvema obstaja ena čudna reč ki se ji reče čas ... ta pa je predvsem odvisna od še vedno neprehodnih vzorcev, ki pa niso nič drugega kot naša največja znanja - v njih se nahaja naša največja moč ... in to moč upravlja ego ... dokler mu dovolimo)
itd ...


po zgornjem bi verjetno lahko sklepal, da je tvoja enost drugačna od marjanine.
bi lahko reku, ti bi to svojo enost z vsem (na mikro ali makro nivoju) občutu in predvsem doživu drugače kot marjana, sej bi jo tud doživu ob nečem drugem kot ona. edin seveda če ni tvoja moč skrita ravno tam kot marjanina, v kar pa dvomim, nismo se zatonj učili in se kasneje spominjali tako raznolikih učenj in vedenj.

imho.

srčna želja ... poznaš ta izraz?
se reče
naloga u bistvu
prepoznanje nje ... jo veš?

moja je zadost velika ... mislm, k sm sprejel to za svojo nalogo, sm se kr mal ustrašu.
precej.
zdej zaupam, se predajam nedelujem in seveda tudi delujem ... tega se odvajam ... delovanja.


aryan ... hočeš rečt da ti gre prov slabo ???

al si samo mal sarkastičen ???

k so glih take energije v okolici




*
Smisel občutenja enosti je zavedanje tega, da smo neločljivi del celote.  
*
vsaj to ... sploh pa je to - preklop v enost, šele začetek poti, ki pa jo imamo možnost dobršen del prehoditi tukaj (in zdaj).



smisel je ljubezen ... tukaj in zdaj in vekomaj amen


mislm da ne bo izpadl čudn ... jest lahko da sm bil v enosti, ampak tega pač nimam v zavesti.
kot pravi marjana, njenega poskusa povedati, da je ona doživela neki takega, tolk čist drugačnega in tolk zlo fajnega, da se sploh ne da opisat in da ona temu reče enost, jest nism razumel tako kot ti.

tko da ,,, razglašanje je neumestno

od kje si potegnu ponos, tud ne vem.
zdej jest bom to čist iz sebe povedu, ne iz marjane.
če jest neki napišem, eno mojo izkušnjo, nekega filinga ki je v meni, nekega filinga ki ga dohtrji ne morejo izmerit, je pa tolk strejđ, da me hudo zanima kaj je in v iskanju odgovrorov sm pač zapadu v ezoteriko & co.
in če bi bil ta filing tolk krasen kt si predstavljam recimo ... kaj vem ... pač nepredstavljivo ... bi verejtno bil nanj ponosen. po drugi strani, pa bi dobro vedel, da ne pozna nikogar, ki bi tak filing poznal, tj doživel. to bi sklepal iz tega ker vsi govorijo o vsekajdrugem kot o teh lepih filingih ki se jim dogajajo. včasih mamilaše slišš o njih govort, al pa kakšne ezoterike, pa tantrike, al pa mogoče pjance, al pa tud jedce včasih ... naj mi oprostijo tisti ki sem jih pozabil.
že samo zato nebi o tem govoru.
če nebi bil na tem forumu.
ker sem, sem o tem spregovoru. jest. pa ti filingi ki definirajo mene in mojo nalogo, niso tolk krasni ... vedno kadar pišem ala tole me praska.
skor vedno.
včasih mi je preveč, povečini me nič ne moti ... mir prepoznam pa po odsotnosti ne samo tega ... nedelovanje (njega manifestacijo prepoznam po odsotnosti) ... delovanje občutim (svoje da ne bo pomote kakšne) pa s praskanjm ... seveda kot vedno ... lahko da je to direkt enost kar čutm ... ampak jest tega ne prepoznam kot enost. nočem. đabe mi je bit v enosti s takimi ljudmi ... je pretežko zame ... in zato maximalno možno vsega kar delujem delujem za vse ostale, za čimveč njih, za čimveč njih s katerimi sem povezan, zase. v tem vrstem redu.

to delujem.

proti nekomu zavestno ne delujem.
delam na tem.
misli se pojavijo
besede včasih
proti
dejanja res redko ...




zdej ... zadnje čase se mi dogaja, da postam drugim nerazumljive poste in s tem povzročim kakšno čudno reakcijo v kom ... lahko me opozorite če sm o kom kej čudnega napisu ... se opravičujem za vse, za nazaj in naprej.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #38 - 10.06.2003 at 08:34:02
 
marjana, ce te nekdo kej vprasa o tej tvoji izkusnji "enosti" oz. "brezpogojni, kozmicni, vesoljni ljubezni" v kateri je dovolj "eden" in, ki zate pomen cilj in nekaj "finega", se zacnes v trenutku drgac obnasat. verjetno se takrat spomnis na tisto izkusnjo, in vsa tvoja dejanja iz tega stanja zavesti (spominjanja na tist dogodek) so polna ponosa. tako je moje opazanje.

tud ce ti ne opazis tko, se lahko za trenutek ustavis in se vprasas, kdo mi je tist dal in kdo mi je tist vzel in kaj mi je hotu s tem pokazat oz. me naucit. (ker ce si bla ti tist ki si si to dala in tud vzela, pol bi to lahko kadarkol ponovila, pa zal ne mores, ceprav si zelis). torej a si zihr da si "edina" in da je vse "enost"?

pol se pa se enkrat za trenutek ustav, in prever kok si resnicno zadovoljna, po tisti izkusnji (al si samo "drgacna").

ce jaz "nezadovoljstvo" pijem iz rumenega kozarca pol pa ga zacnem iz rdecega, kolk zadovoljstva imam?

Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden.
Guest




Re: enost...
Reply #39 - 10.06.2003 at 09:00:11
 
Prava religiozna praksa je sedenje v meditaciji in pogovarjanje z Bogom.

Aryan, Aryan, tebi še Gita več ne pomaga, tudi, če bi te z njo duhovno podučeval z lepimi, nežnimi udarci po glavi.
Drugač pa, škoda Gite.
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: enost...
Reply #40 - 10.06.2003 at 09:03:12
 

še enkrat ugotavljam:

m wrote on 09.06.2003 at 14:33:43:
tako kot je zame odgovor samo v meni, je zate samo v tebi

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: enost...
Reply #41 - 10.06.2003 at 09:03:21
 
Samo eno je gotovo: to, da si. In samo eno vredno: to, kar si. Večnost zate obstaja šele, ko se rodi v tebi. Preden se to ne zgodi, ne veš zanjo, ne ona zate.

Ko si svoboden, ti je v pomirjenje lastna bližina, ki z njo premagaš vsako oddaljenost sočlovekovo. Tedaj si lahko najmanjši in vse lahko spuščaš naprej. Tvoj brat je veter in tvoj dom nepredvidljivo. Nepredvidljivo pa je vse, zato tudi vse tvoj dom. Odhajaš v neznano smer in vednost, tvoj neulovljivi sopotnik, te prehiti na vsaki poti.

Aja Smiley: A. Grabar
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #42 - 10.06.2003 at 09:11:05
 
Quote:
Samo eno je gotovo: to, da si. In samo eno vredno: to, kar si.

vredno v kaksnem smislu?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: enost...
Reply #43 - 10.06.2003 at 09:29:58
 
Da bi našel mir v svoji duši in dosegel svobodo odrešenja, mora vsakdo s svojimi deli pokriti mero spoznanja, ki mu je bila dana. Kdor ima tenkočutno naravo in je globje začutil bogastvo in čistost človečnosti, je življenju dolžan to vrniti s toliko večjo mero sočutja, dobrote in žrtve za plemenite vsebine življenja. Otrok svoj dolg do življenja poravna s tem, da je v svojem ravnanju zvest pravljični vsebini življenja, kajti več od tega ni dojel. Dolg odraslega človeka je toliko večji, kolikor več plasti in razsežnosti življenja mu je bilo dano.

Šele ko ti je vseeno za vse, ko nisi zvezan z nobeno podobo in željo več, si pripravljen biti, kar zares si. Dokler tega stanja ne dosežeš, se boriš s hudičem, ki te skuša obdržati v lastnih podobah, željah in gibanjih, ter te tako podrejati relativnim danostim, ki so vedno minljive in v svojem propadanju polne trpljenja. Hudič je poosebljena slabost in omejenost.

Back to top
 
 
IP Logged
 
JustMe
2
**
Offline

OM SHANTI SHANTI SHANTI

Posts: 66

Re: enost...
Reply #44 - 10.06.2003 at 09:32:41
 
aryan, mi sami se mormo spremenit, razvit da dosežemo to enost, mal po koščkih pa jo zaznavamo/vidimo že prej

v bistvu mi sploh ni jasn kaj bi rad/a, ko boš to doživela boš pač vidla kako je to
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 17