Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 33721 times)
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: Še o Duši, Dušah...
Reply #15 - 16.02.2002 at 14:43:21
 
Joj, ne morem se upreti skušnjavi! Suzanina težka filozofija na vidiku... Attack!!!

Wink      Wink      Wink

Ampak...! Ko si enkrat povezan z vsem, kar je bilo, kar je in kar bo, se ti zna zgoditi, da se izgubiš. Kajti kje je potem meja med menoj in teboj? Sem jaz ti in ti jaz?

Glede na par dogodkov, se mi zdi, da določen del ega moraš obdržati. Predvsem zato, da ne preneseš nase nečesa, kar nekdo drug ne želi imeti. Ker! Sva lahko v danem trenutku res oba popolnoma brez ega? Če ga ti imaš, oba sva na enaki "stopnji" (vkolikor je to merljivo...  ???), toda v trenutku združitve se jaz popolnoma prepustim občutku biti, ti pa zraven tega pripelješ še košček ega.
Kaj bo tvoj ego naredil? Skušal mi bo ukrasti energijo... Skušal bo dobiti premoč nad menoj... Itd. In potem bom lahko pod tvojim "vodstvom", kakršnokoli že bo...

Določen del ega moraš imeti s seboj. Če je namenjeno, ga itak lahko spustiš še med dogajanjem samim. Drugače pa... Si želiš biti moj fifi? No, jaz si recimo fifija ne želim. Imam raje kače... Wink

Comp, tole zgoraj napisano ni letelo nate, da ne bo pomote. Ampak, dal si mi dobro iztočnico in sem naredilo pač primerjavo: ti - jaz. Cmoka... Wink  Kiss

***Iluzija je vse, kar imamo. Iluzija, da smo lahko varni, če stojimo na mestu. Iluzija, da smo varni, če premaknemo krošnje, namesto, da bi premaknili korenine. In jih ne zasadili drugje...Wink***
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Še o Duši, Dušah...
Reply #16 - 16.02.2002 at 15:19:02
 
se kr ne morm strinjat s tabo susi, ego je treba odbacit, popolnoma. da ga lahko odbaciš ga morš sicer najprej napihnt. to pa je tudi vse. ker ego je edini ki preprečuej razvoj tebe. ego nisi ti. ego je ne-ti. ego niti ni del tebe. ego je zunaj tebe. ego je predator. on ti preprečuje da bi ti bil ti. noben drug.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: Še o Duši, Dušah...
Reply #17 - 16.02.2002 at 15:37:55
 
Gape, sorry... vztrajam pri svojem... moja resnica je sledeča:
v danem trenutku brez ega ne morem preživeti. Enostavno. Zakaj? Ker vlada borba za obstanek! Podtalna in skrita in... Pa ne gre za neke hudo, težke vojne kot take, temveč gre za to, da je ljudi, ki sami skrbijo za to, da imajo energije dovolj, premalo. Premalo ljudi je dovolj odprtih, da bi se lahko filali direktno iz vira. In meni ego pomaga, da se tega ubranim.
Ego mi pomaga, da vztrajam pri tem, kar sem. Da ne klonem pred drugimi. Ego je tisto nekaj v meni, ki mi pomaga, da sem jaz jaz. Da sem povezana s teboj, pa vendar obenem vem, da si ti samostojna celota, tako kot sem jaz.

Ego je meni tisto nekaj, kar mi pomaga, da se ne vdam, temveč težim k temu, da se ga bom enkrat nekoč nekje (mogoče še v tem Življenju...  ???) otresla. Toda! Dokler obstaja Življenje v fizičnem svetu tako, kakršno je v danem trenutku, se egu v celoti ne morem odreči. Ne morem.

Lahko rečem, da se mu bom odrekla. REČEM. Toda... Preden se sploh lotim totalnega razpucavanja ega, metanja ga iz še tistih nekaj luknjic, moram imeti razčiščenege veliko drugega. Vedeti moram, kje se ego skriva. Vedeti moram, kakšen obraz ima. Narediti klike v zavesti.

Mogoče bom nekoč lahko živela popolnoma brez ega. Upam in si želim, da bi tako bilo. Verjamem, da bo nastopil ta trenutek. A zame, meni, ta trenutek še ni prišel...

Skušam ga imeti zdravo mero. Toliko, kot ga potrebujem, da je manipulacija z menoj zminimalizirana. Obstaja pa... Itak...!

Povzetek: načelno se strinjam s teboj, vendar v danem trenutku zgolj in samo teoretično... V praksi mi to še ni izvedljivo.

Hvala za odgovor, Gape! - to bi moralo pisati že na začetku... Baje...Wink

Cmoka...

Suzana
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Še o Duši, Dušah...
Reply #18 - 16.02.2002 at 16:19:04
 
Zanimivo. Pred letom dni tukaj nihče ni pisal o egu, egoizmu ipd. Res je, da smo takrat omenjali skromonost, kar je sicer ravno tako egoizem v promilski vrednosti.  
Imeti svoj ego je v casu ki ga živimo je v bistvu nujno. Če nimaš vsaj malo ega s teboj pač pometa kdorkoli hoče in si v trenutku ne le črna ovca. Lahko si tudi osmešen kar pomeni, da če v danem trenutku stojiš na napačnem mestu je lahko po tebi.
Normalno,pometati je potrebno začeti pri sebi. Vse lepo in prav, toda zakaj je potem Afrika tako hudo zaostala? Vzrok ni le v politični kreativnosti do nas belcev. Obstaja tudi beli egoizem. A ga ne bom razčlenjeval, ker bi hitro prišel do 11.9.2001
Ko bi prišel do tega datuma lahko vzroke iščem v denarju. No ja, nehajmo torej govoriti o egu in egoizmu. Denar proc pa je. Jaz sem pripravljen živeti brez denarja, želim imeti v zameno vse to kar imam sedaj. Nobenega luksusa torej.  Smo si enotnega mnenja?

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: Še o Duši, Dušah...
Reply #19 - 16.02.2002 at 16:45:05
 
Andres, saj te imam rada in vse, ampak tudi s teboj se ne morem čisto strinjati...

Za to, da bi se lahko odrekli egu, je potrebno še kaj več, kot odreči se luksuzu, ki ga prinaša denar.

Imam samo jaz občutek, da je tole tema, ki ne paše več tule noter?

Suzana  Roll Eyes
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: Še o Duši, Dušah...
Reply #20 - 16.02.2002 at 16:51:37
 
Danes mi pa gre tipkanje... Wink

Andres... odgovor - tisti pravi moj... obširnejši in to je v teku... Nahajal se bo na:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=101387...

Kakega odgovora, nadaljnega komentarja bi bila vesela! Vsekakor pa to ni neka obveza ali pričakovanje... Wink

Vabljeni k sodelovanju tudi vsi ostali...! Smiley

Cmoka,

Suzana
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Še o Duši, Dušah...
Reply #21 - 28.02.2002 at 07:35:47
 
se je na tem topicu govorilo o indigo otrocih?

v novi Auri spet piše na to temo. Zelo pomemben podatek se mi zdi naslednji: ti otroci so po svoji modrosti daleč nad povprečjem ljudi (zato so modre, indigo barve), vendar še niso Mojstri. Zelo veliko teh otrok postane samomorilcev, zelo veliko teh otrok povzroči pokole s streljanjem po šolah....



...iz največje tragedije se lahko razvije veliko dobrega...
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Še o Duši, Dušah...
Reply #22 - 28.02.2002 at 09:03:43
 
ANA, lepo te prosim.

Res lepo.

Zlo lepo.


Te mam prevec rad, da bi pustu, da te taki "norci" vodijo za nos. To je pa preveč, tu pa ne bom šparal besed, to so IDIOTI. In taki pišejo članke. Uf, ne morem verjet. Sicer pa, če so ljudje pripravljeni sprejet tako gnusobo, pa naj jo. Naj se poneumljajo še naprej. Res več ne razumem, zakaj je tako težko poiskati resnico v svoji bližnji okolici. Res ne.

To kar si citirala, je eno navadno sranje, eno navadno nakladanje, v bistvu izmišljevanje. Dragi moji, zdej ga pa počas serjemo. Če bomo vsakmu, ki se izmisli neko novo neumnost verjeli bomo res norci postali.

Glej, maš glavo, maš pamet, maš otroke. Poznaš jih, poznaš njihovo obnašanje, poznaš njihovo življenje.

Ravno danes sem se za nekaj trenutkov v vrtcu ustavil, in se zazrl v te male otroke, ta čudovita jaslična bitja.

Hecno, prav zaigralo mi je srce, ko sem jih opazoval, kako so s tem kar so. --Ravno so jedli svoj jutranji zajtrk.

In ni blo nobenih modrih barv, nobenih bodočih samomorilcev, nobenih takih ki bi prijeli pištolo v roke in streljali naokoli, bla, bla. Pač pa čudoviti mali malčki od enega leta in pol pa do približno treh let.

In če pomislim na to, da avtor dobesedno prenaša krivdo na otroke, ..... ah škoda besed.

Še enkrat bom napisal:" STARŠI so tisti ki narede take otroke!"

Starši, ki otroke prepuščajo samim sebi, babicam, varuškam, da lahko sebi omogočajo futranje izpraznjenega, lakomnega ega.

Pari, ki tulijo kako zelo si želijo otroka, kako bi radi imeli otroka. In potem, ko se ta tako želeni otrok rodi, si želijo nekaj zase, nekaj zase, njihov Ego hoče več, ni več otrok dovolj. Hočejo spet furati življenje para brez otroka, radi bi hodili v kino, gledališče, žurat, v miru med prijatelje. Niso iskreno, v celoti sprejeli vlogo starša, še vedno so neodrasli otroci, neodgovorne osebe.

In seveda otroci. Z njim so problemi, ponoči ne spiji, ne ubogajo njihovih vnaprej pripravljenih želja (da bodo pridni, idealni, ubogljivi, pametni...). In tu pride do konflikta. Očka, mama pa ima zjutraj pomembno službo sestanek, ki je pomembnejši od njenega bitja. Vsaka druga stvar kmalu izrine pomembnost otroka, ki sta si ga nekoč tako strašno želela, imela za smisel svojega bivanja. Starš še ni zrel da bi bil starš, ampak je v bistvu neodrasel otrok, ki si lahko privošči biološko, živo Barbi (Kena) igračo.

Ja življenje pa je nekaj čisto drugega. Življenje je nekaj nepredvidljivega, ni igra z Barbi, ni vnaprej napisana zgodba, ni in ni.

Namesto, da bi iskali probleme vsak pri sebi, jih reševali jih na vse mogoče, grde ali slabe načine prenašamo že kar na otroke.

Le kam plovemo?

Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Še o Duši, Dušah...
Reply #23 - 28.02.2002 at 09:59:19
 
me veseli, Mike, da si se oglasil
s tvojim mišljenjem se seveda strinjam, pa bi mogoče razmišljala še malo dalje. Saj vem, morala bi oba prebrati članek, da bi laže kako rekla, a vseeno. V članku se trdi, da so se ti indigo otroci rojevali že prej in zaradi svoje drugačnosti bili v nadlego okolici, domačim. Ti so jih seveda poskušali stlačiti v svoje kalupe, otroci pa so se na to odzvali ravno z nasiljem nad sabo in drugimi.
Članek poudarja, da je treba s takimi otroci ravnati drugače kot je bila družba navajena do sedaj. Da jim je treba prisluhniti in jih ne zatirati kot so jih včasih.
Šele s tragedijami taki otroci opozorijo nase, in takrat se potem sprožijo čustva. In na podlagi takih negativnih odstopanj potem pot postane lažja novodošlim dušam, ker se jim je teren že pripravil. Na žalost. Ne smatram, da je tako prav, a šele v tragedijah pride v ljudeh do preloma, stresa, šoka in samoizpraševanja in so pripravljeni misliti drugače, biti bolj popustljivi in manj ukalupljeni.
Ja, Mike, starši naredijo take otroke. In ostala okolica.
Pravijo, najbolj odgovorna naloga v življenju, ki jo imamo, je starševstvo. In najmanj smo pripravljeni nanjo. Najmanj poučeni.
Otroci niso naša lastnina, samo zaupani so nam v varstvo. Mi ne moremo misliti njihovih misli, čeprav skrbimo za njihova telesa. Otroci se rodijo čisti, in nihče se ne rodi zato, da bi postal morilec. Vedno obstajajo tudi druge poti.
Sama imam tri otroke in čeprav so si po zunanjosti podobni, so notranje zelo različni. Kot ne bi bili iz istega gnezda. Sin je tisti, ki se na vse kriplje upira sistemom, v prvi vrsti seveda šoli. Pa zna biti brez truda odličnjak, saj je brihten, a v pridobivanju znanja, ki ga trenutno ne rabi, enostavno ne vidi smisla.
Je dovolj, da iz naših osemletk nastanejo devetletke? Starejša hči drugo leto obiskuje devetletko (je v osmem razredu). K sreči naša šola teži k temu, da bi bilo otrokom v šoli čim bolj ugodno oz. kot je ravnateljica rekla na začetku šolskega leta: Minili so časi, ko so bile šole prilagojene potrebam učiteljev. Šole se morajo prilagoditi potrebam učencev.
Sama vedno pravim: dokler bodo učitelji ljudje, ki se za ta poklic odločijo na podlagi svojih intelektualnih sposobnosti in ne iz veselja za delo z otroci, našim otrokom ne bo všeč v šoli. To se pozna pri mojem sinu: če ima učiteljice, ki so tople do otrok, z njim ni problemov, čustveno hladne ga pa odbijajo. S pogovorom potem doma sklepava kompromise, da razumsko poskuša sprejeti, da brez šole in splošne izobrazbe pač ne gre, saj še križank ne moreš reševati, če nimaš vsaj nekaj znanja.
V enem od člankov v zadnji Auri se govori tudi o detecih: otroci imajo od rojstva potrebe in ne zahteve. Noben otrok se ne rodi zato, da bi postal tiran svojim staršem.
Čez nekaj dni naj bi rodil moj brat. Ima trideset let, žena precej manj. Bi človek rekel, da je že toliko starejši, da bo malo potrpel. Pa je že izjavil, da ne bo poslušal otroka, da se bo drl celo noč. Hoče seveda reči, naj se otrok že rodi tak, da bo imel on, utrujen odrasel človek, ponoči gmah. Pa sama vem, da jokajo otroci samo takrat, ko je zelo kriza. Za svoje otroke sem od malega skrbela čisto sama, saj mož niti takrat, ko sem imela 39 vročine, ni hotel poskrbeti zanje. A preden otrok ugotovi, da mu nekaj fali (lačen, žeje, lulat itd), postane nemiren in šele kasneje zajoka. Vstajala sem takrat, ko so otroci postali nemirni, poskrbela zanje in vsi smo v miru naprej spali. Ponavadi zjutraj nisem niti vedela, kolikokrat sem na noč vstala, ker sem vse opravila napol v spanju: do kraja se nisem zbudila ne jaz in ne otroci, čeprav sem jih nosila previjat v pritličje.
Bratu pa seveda ne morem soliti pamet: besedica tu ali tam že, drugače pa ima svojo pot...


Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Še o Duši, Dušah...
Reply #24 - 28.02.2002 at 10:37:24
 
Seveda ima tvoj brat svojo pot, toda tudi njegov otrok, ki prihaja bo imel svojo pot, ne pot po njegovih predstavah. In te razumem in to zelo dobro.

Pozaš vprasanje ki je krozilo:  "Ce bi poznali zensko, ki je noseca in bi imela prej ze 8 otrok (tri gluhe, dva slepa in enega mentalno zaostalega) in bi imela sifilis,ali bi ji svetovali splav?"
--[size=0.5]Ce ste odgovorili na vprasanje o splavu z "Da", potem ste pravkar umorili Beethovna.[/size]

In še enkrat. Otroci se rojevajo odkar obstaja človeštvo in vedno so bili taki in drugačni. Vedno jih je sistem tako ali drugace zatiral ali jim puščal prosto pot. In seveda, vsak se sam odloči, ko odraste kak bo. Seveda če ni zatrtost bila prehuda. Zato imamo zgodovinske primere ekstremnih osebnosti v obe smeri. Razlika je le v tem, da se je včasih vse dogajalo bolj na lokalnih nivojih, danes v informacijski dobi, v časih globalizacije pa je svet precej bolj povezan kot v starih časih. Edinole tukaj je razlika.

lp
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Še o Duši, Dušah...
Reply #25 - 28.02.2002 at 11:10:49
 
Mike, prijetno sva poklepetala. Hvala ti.

lep dan ti želim še naprej, pa seveda tudi ostalim
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Še o Duši, Dušah...
Reply #26 - 28.02.2002 at 12:54:36
 
... še malo o indigo otrocih. ne vem Mike, ne bi bila tako prepričana o tistem članku a Avri, ker sem mnenja, da evolucija pač dela svoje. in otroci se iz generacije, na primer moje ker imam nekaj več pogleda nazaj pa do sedanje spreminjajo. so bolj odprti, dojemljivi, občutljivi, preprosto drugačni. nekoč mi je prijateljica potarnala, da kakšni so, da se ne zanimajo nič za politiko in te stvari in da se ji zdijo kot da so "iz drugega planeta"...
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Še o Duši, Dušah...
Reply #27 - 28.02.2002 at 13:07:56
 

Jaz enostavno moram izrazit neodobravanje nad tako trdo Mikeovo obsodbo staršem:
q
Še enkrat bom napisal:" STARŠI so tisti ki narede take otroke!"

Starši, ki otroke prepuščajo samim sebi, babicam, varuškam, da lahko sebi omogočajo futranje izpraznjenega, lakomnega ega.
q


Namreč, ti starši so bili tudi enkrat otroci. V večini prav takšnih strašev........., zato je nesmisel takole iskati krivca in izliviati nanj svoj gnev nerazumevanja. Verjemi, če bi vedeli bolje, bi. Tako je in bo, in ne glede na to, Mike, da zagovarjaš stališče, da se otrok rodi kot nepopisan list papirja, je dejstvo, da so mu starši ogledalo z vso njihovo zgodovino in preteklostjo prednikov vred (karmičnim zapisom) in dokler otrok kot človek ne gre skozi svojo oz. družinsko karmo, dokler ne ozavesti vsakega trenutka svojega življenja, ne more čisto zavestno upravljati s svojim življenjem, kaj šele s potomčevim. Način vzgoje je zanemarljiv v primerjavi s tem, kako starši sprejemajo življenje in kakšen model, vzgled, vzor so otroku. Kakšni so. Na kakšen način ljubijo. Pa če to niso starši, pa je kdo drug v okolju - kdorkoli, več ljudi, ki se s sorodnimi značilnostmi odzovejo na človekov (otrokov) dušin zapis z namenom samouresničitve. Ampak, kot si se že večkrat izrazil so to zate le nekakšne fantazije, iluzije. Za nekatere pa je to resničnost, da ne rečem Resnica.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Še o Duši, Dušah...
Reply #28 - 28.02.2002 at 13:50:27
 
vidiš, draga Zvezdica, napisala si
Q
dokler ne ozavesti vsakega trenutka svojega življenja, ne more čisto zavestno upravljati s svojim življenjem, kaj šele s potomčevim.
Q
kaj iz tega sledi?
Da imamo prezgodaj otroke?
Sama sem imela prvega pri šestindvajsetih, in imela sem grozno srečo: naučila sem se poslušati od rojstva naprej otroka. Nato sem imela drugo srečo: bila sem sama z otrokom, nato z otroci. Ni bilo nikogar, ki bi namesto mene obesil plenice, zato mi ni bilo treba poslušati v obilni meri nasvetov, še manj je bilo potem vtikanja v vzgojo mojih otrok.
Če bereš novodobno duhovno literaturo, boš marsikje zasledila, da naj bi otroke vzgajali starejši, to se pravi, ne njihovi roditelji. Stari starši, npr. A naša družba ne dopušča tega oz. tempo življenja je tak, da mladi in stari v glavnem ne živijo skupaj v sožitju. Kakor hitro pa otroka vlačiš med enim in drugim stanovanjem, med ljudmi, ki imajo različne načine življenja, pa otroka zbegaš in postane nesamozavesten, nima občutka varnosti (ker se mu okolica spreminja, pa tudi ljudje) in tak otrok hitro postane težaven ali pa zapade v zbolevanje, da pritegne pozornost. Seveda govorim na splošno.

Malo sem zabluzila. Hotela sem reči, da je pravi čas za materinstvo (očetovstvo) samo takrat, ko čutiš močno notranjo potrebo po otrocih. Ko si pripravljen otroka izbrskat tudi iz zemlje, če je potrebno. Kaj pa se danes dogaja (prosim, spet govorim samo na splošno in samo moje mnenje)? Otroci pridejo sami po sebi. Enači se partnerstvo s starševstvom: toliko časa sta že skupaj, bosta pa ja še otroka imela.... Partnerstvo je partnerstvo, starševstvo je starševstvo. Ženske začutijo tudi simbole staranja in strah, da bodo ostale same. Mislim, da ima vsaka mama rada svoje otroke, a ene jih imajo rade (svoje otroke!) že pred spočetjem, marsikatera pa se sprijazni z njegovim obstojem šele na sredi nosečnosti. Vidiš razliko? Otrok z materinimi občutki pride na svet in mu živijo v podzavesti. Spomnim se uspešnega poslovneža, ki se je vse otroštvo grozno trudil, da bi mami ustregel: bila sem zraven, ko se mu je v meditaciji pokazalo, da sta z mamo v nosečnosti naredila kompromis. Obljubil je, da bo zelo zelo priden otrok, če ga ne splavi. Hec je v tem, da se mu je kasneje v življenju potrdilo: mama ga je na vsak način želela splaviti.

V knjigi Sporočilo iz večnosti Aborigini pravijo: četrto božjo zapoved vi kristjani narobe razumete. Mišljena je takole: Ne stori ničesar, zaradi česar te tvoj otrok ne bo mogel več spoštovati. Mi pa seveda pravimo: Spoštuj očeta in mater....
Bi rekla še to: ni krivcev. Ni tistih, ki so boljši, ni tistih, ki smo slabši. Samo smo. Delamo tako kot ta trenutek najbolje zmoremo. Če se zavedamo naše (telesne) minljivosti in naše večne biti, potem bomo (mogoče) povzročali manj trpljenja sebi in drugim, oz. da se izrazim drugače: hitreje, z manj trpljenja za vse, bomo osvajali lekcije in se dvigali k božjemu bistvu, ki je v vseh nas...
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Še o Duši, Dušah...
Reply #29 - 28.02.2002 at 14:36:49
 
Torej je cela paleta zgodovinskih genijev čudežnih otrok zgolj naključje, upam si celo trditi, da je danes malo takih. Če pogledamo razvoj človeštva je v svojem razvoju dal toliko od sebe kolikor je imel možnosti in priložnosti in želje.

Hec je ravno v tem, da mi zviška gledamo na čase nazaj, kar za sebe ne bom trdil.

Mislim, da ti otroci ki so rojeni danes, in če bi se rodili 500 let prej nebi bili nič drugačni. V okolju v katerem se rodiš je tvoja naloga postati TI. Edinole to šteje. In nekateri so postali, imenujemo jih VELIKI in niso bili poslani od Boga, kot nekdo lahko pravi, kot špiše v bibliji. To je napisano v bibliji, dragi moji.

Od Boga smo poslani vsi al pa nobedenen!!!!

Potem je takoj najbolje da pozabimo enost, neskončnost, al ne!

In LITTLESTAR, ne gre za ogorčenje, napad, ali karkoli ampak opozarjanje, na še en delček ki ga je treba ozaveščat, tako kot ti je že ANA  odgovorila.

"Ja, starši so tisti, ki narede take otroke",  in kot sem nadaljeval "In še enkrat. Otroci se rojevajo odkar obstaja človeštvo in vedno so bili taki in drugačni. Vedno jih je sistem tako ali drugace zatiral ali jim puščal prosto pot.
----------------------------------------------------------
In seveda, vsak se sam odloči, ko odraste kak bo.
----------------------------------------------------------
Seveda če ni zatrtost bila prehuda. "


Eto, VSAK SAM SE ODLOČA KAK BO again SEVEDA, če ni zatrtost že tako huda, da oseba v stanju ki ga je težko popravit in zato mamo šizofrenike, množične morilce, verske fanatike............ ali obratno.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4