Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 33722 times)
LittleStar
Ex Member




Še o Duši, Dušah...
12.02.2002 at 13:55:28
 
Zanima me, ali ste tudi vi kdaj srečali človeka, ali še bolje - otroka, za katerega bi lahko zlahka rekli, da je "stara duša"? Nekaj v njegovem zrelem načinu delovanja, očeh - pogledu...
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Še o Duši, Dušah...
Reply #1 - 12.02.2002 at 14:22:57
 
Vsak otrok je "stara duša" in ga starši zjebemo, da se izgubi, da pozabi. Vsak otrok, ti do določene starosti (dokler mu ne začne delat racio) intuitivno (ali kakorkoli to imenujemo, da se ne bomo na pojmih stepli) ve kdo je "dober" ali "slab" človek. Tega moja žena ni verjela, dokler ji najin sinček tega ni velikokrat dokazal.

Potem odraščamo, si v glavo trpamo vse mogoče zadeve, balast, in na koncu se spet želimo vrniti v tisto stanje, ki smo ga že nekoč imeli.

Seveda s pogledom zrelih oči.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Še o Duši, Dušah...
Reply #2 - 12.02.2002 at 14:40:35
 
Pa zanima me tud, če kdo pozna kakšen primer t.i. preporoda, kar si razlagam kot vstop ene nove duše v telo posameznika. Poznam primer dveh oseb, ki se jima je nekje v začetku osnovne šole kar naenkrat 'odprlo', kakor da bi do enega trenutka bili drugi osebi.  ???

A je možno, da se še nekogar duša naseli v eni osebi? Morda se celo zamenja, transformira?
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Še o Duši, Dušah...
Reply #3 - 12.02.2002 at 15:46:03
 
Uf, uf, to so samo razlage, fantazije našega uma. Duša v človeku je unikatna in pripada njemu samemu. Če pa se človek oz. njegova duša spremeni pa je to povsem nekaj drugega.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Še o Duši, Dušah...
Reply #4 - 12.02.2002 at 17:15:27
 
v bistvu še nism sreču takega človeka bolje otroka (?indigo?)

sicer pa stara duša je bl tko ... lahko je nekdo full stara duša i.e. se že full cajta jebe z enimi in istimi vzorci, nekdo je pa lahko mal bolj mlada in sploh v bistvu nima tolk zlo velik vzorcev, jih mogoče že od začetka nima tolk al pa kej.

je pa res tko kt je majk reku : čist k suza dokler se na zasvinjaš.

tale preporod pa je tud men sumljiv, jest sm se tud spremenu kt brata u enmu tednu, pa dvomim da se je kakšna druga duša v mene naselila ... čeprov glih k sm to napisu ... kaj pa če se je ... pa ne duša entiteta ... a je to tud duša ... pa da si ni naselila ampak de sm jo takrat začutu ???

hmmm .... kaj pa vem ... bomo vidli so rekli slepi ... al kako že
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Še o Duši, Dušah...
Reply #5 - 12.02.2002 at 20:02:08
 
Quote:
A je možno, da se še nekogar duša naseli v eni osebi? Morda se celo zamenja, transformira?

Nekje sem prebral,da se to ponavadi zgodi ob kriznih situacijah.Ko ena duša obupa in namesto,da bi človek umrl,se vanj vseli druga duša.Zato se potem človek počuti,kot prerojen.

Obstajajo pa tudi duše ( zrele ),ki so sposobne hkrati živeti v več telesih.

Quote:
hmmm .... kaj pa vem ... bomo vidli so rekli slepi ... al kako že

Quote:
Seveda s pogledom zrelih oči.

Uf,kako to lepo paše skup Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Še o Duši, Dušah...
Reply #6 - 13.02.2002 at 09:02:39
 
Jest mam z dušo nasplošno še zmerej ene nerazčiščne zadeve. Mi je nabolj blizu tista njena definicija, po kateri je umeščena med duha in telo in po kateri nima nič skupnega z egom in  ima eno svojo usodo, ki je skoraj vselej v nasprotju  s pričakovanji in željami ega. Kot taka naj bi daleč presegala naše sposobnosti, da bi jo načrtovali in nadzirali, lahko pa skrbimo zanjo in z njo sodeljujemo.

Če na dušo gledaš tako kot  je zgoraj opisano, kot na en nedoumljiv a samostojen subjekt v sebi, potem lahko pristaneš na tud na to, da te ma enkrat lahko poln kufer pa spoka k drugemu, tvoje telo in um pa razveže, da blodita vsak po svoje al pa jo katera tud nadomesti pa se priklop na tvoj hardver, pol si pa en čas v obdobju plug-and-play preporoda.

Jest bi tko teoretično na take in podobne selitve duš celo pristal, vendar nisem v taki fazi, da bi se tega bal al pa se s tem tolažu.  V praksi stavim predvsem na svojo zavest, se pravi trenutno na obdobje, ko je  duša točno in samo znotraj mene in špega nazaj nase skozi moje čute in se vidi tako, kot se je doslej uspela izoblikovat. Nisem še doživel kakšne regresijske hipnoze al pa posmrtnih stanj, iz katerih bi duša imela drugačno, rečmo temu izventelesno obliko samozavedanja. O tem pa berem, širim tovrstno zavest, ampak dvomim, da bom na to zaradi tega kaj bolj pripravljen, ko se bodo (če se bodo) tovrstne dušne selitve res zgodile.  Je treba doživet pa verjet.  

Back to top
 
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Še o Duši, Dušah...
Reply #7 - 13.02.2002 at 10:22:04
 
Men je lajf zdle, ko pač malo širim krog poznanstev v roku enega tedna prnesu, dve punci za katere sem mislu da so ful starejše od mene, pa je ena kr 3 let mlajša od mene(se prav 18), seva pa tako ljubezen in modrost.  
Res tak občutek imaš kot, da vse ve. Zdi se mi da so te mlade punce, ne vse, ful bolj naprej ko te stare generacije.
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Še o Duši, Dušah...
Reply #8 - 13.02.2002 at 10:29:42
 
Quote:
Pa zanima me tud, če kdo pozna kakšen primer t.i. preporoda, kar si razlagam kot vstop ene nove duše v telo posameznika. Poznam primer dveh oseb, ki se jima je nekje v začetku osnovne šole kar naenkrat 'odprlo', kakor da bi do enega trenutka bili drugi osebi.  ???

A je možno, da se še nekogar duša naseli v eni osebi? Morda se celo zamenja, transformira?


če bereš kolikor toliko resno literaturo s področja duš, potem vidiš, da ljudje, ki veljajo kot avtoritete na področju poznavanja duš in duhovnega sveta,  zanikajo take pojave kot jih navajaš ti.

Zanimivo, ravno sem brala knjigo Usoda duš na mestu, ki govori o tem, ali je res možno, da se naseli v telo druga duša.
Pisec knjige to odločno zavrača. Pravi, da duše zelo spoštujejo telo, v katerega so naseljene, in da ostanejo z njim do svoje smrti. Tudi v primeru, da se gredo astralno projekcijo ali pa njihova telesa spijo in one pohajkujejo po svetu ali pa so naseljene v fizična telesa, ki so prizadeta do te mere, da ima duša malo dela (zato lahko več bluzi naokoli in se dobiva na klepetih z drugimi dušami, ki tudi surfajo po svetu), v vsakem primeru del energije duše ostane v njenem telesu. To je tudi razlog, kaj se zgodi, če človek umre, pa sreča najprej npr. mamo, ki je umrla pred njim, kljub temu, da se je mama že reinkarnirala: del njene energije je ostal v duhovnem svetu in ta ga je pričakala. Vse duše pustijo del energije v duhovnem svetu, ko se reinkarnirajo.

Pisec pravi, da zagovorniki idej o tem, da isto telo nadomesti druga duša, zagovarjajo naslednje: če nekdo želi narediti samomor zaradi težav v življenju, mu telo zasede namesto njegove duše zrelejša duša, da se ji ni treba mučiti z rojstvom in otroštvom. Pisec pravi, da je to tako kot če bi dijak četrtega letnika šel do dijaka prvega letnika in rekel, da bo namesto njega naredil matematično kontrolko. Zakaj neki? Razloga ni (razen v očeh mlajšega dijaka). In tudi učitelji tega ne bi odobravali.

Pisec pravi, da je duhovni svet zelo urejen in da do takih anomalij ne prihaja.

Zanimivo, da teorijo zamenjave duše v enem telesu v knjigi Tako je bilo (pred leti je bila samo v hrvaščini) in tudi praktično izvedbo opisuje pisec Lobsang T. Rampa. V slovenščini sta dve njegovi knjigi, Tretje oko in Votlina prednikov.
Ta pisec v svetu velja za velikega lažnivca, češ da piše kot Tibetanec, čeprav se je rodil v Angliji. A ravno v knjigi Tako je bilo opisuje, kako je z angleškim mladeničem, ki je želel narediti samomor, zamenjal telo z njegovim dovoljenjem. Po več letih se je zaradi njegovih vibracij (duše) celo fizično telo začelo spreminjati in postajati podobno njegovemu prejšnjemu telesu (Tibetanca).
Sicer pa tudi doktor, avtor Usode duš, navaja, da bi se v primeru naselitve duše v telo druge duše zaradi neusklajenih vibracij več let dogajala usklajevanja med možgani telesa in novo dušo, kar se sicer že zgodi v zarodku. In nadaljuje po rojstvu.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Še o Duši, Dušah...
Reply #9 - 13.02.2002 at 10:33:36
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Še o Duši, Dušah...
Reply #10 - 13.02.2002 at 12:59:17
 

Hvala za te informacije. Bolj kot to, da bi telo nadomestila druga duša, sem imela v mislih... hm, ne vem kako naj povem.. Obstaja osnovna vez med fizičnim telesom in astralnim, to je tista povezava, ki nas obdrži, in če se le ta pretrga, kar je zmeraj odločitev duha, telo umre (baje). To je ravno tisti osnovni univerzalni delček energije, ki ostane v duhovnem svetu, kar bi lahko pomenilo, da sta duh in duša dva različna pojma. Duša se po moje ekspanzira (do tam, ko ego človeka želi?) in se v končnem procesu spozna v čisto majhni biti.

Kaj pa na primer ljudje z izjemno zmožnostjo vživljanja v druge ljudi (vem, da je kar nekaj takih tu med nami), ali recimo, filmski al pa gledališki igralci - nekdo se tako vživi v vlogo nekoga, prevzame indetiteto osebe, ki jo igra, in je drug človek - značilnosti delovanja njegove duše se popolnoma spremenijo (izgubijo sebe) - postane drug človek??

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Še o Duši, Dušah...
Reply #11 - 13.02.2002 at 14:00:00
 
Quote:
Kaj pa na primer ljudje z izjemno zmožnostjo vživljanja v druge ljudi (vem, da je kar nekaj takih tu med nami), ali recimo, filmski al pa gledališki igralci - nekdo se tako vživi v vlogo nekoga, prevzame indetiteto osebe, ki jo igra, in je drug človek - značilnosti delovanja njegove duše se popolnoma spremenijo (izgubijo sebe) - postane drug človek??  

Zvezdica, ti maš stoposto v mislih situacije iz psiho-magijskega romana Trader (Charles de Lint). Tam se enmu pednatnemu izdelovalcu gosli zgodi, da se zjutraj prebudi v telesu enga drugega. Prvi del knjige ne počne nič drugega, kot da išče tistega drugega, ki se je naselil v njegovem telesu. Ugotovi, da je to ena zguba od človeka, ki je z zamenjavo veliko pridobu, saj  se je s tem znebu dolgov pa maščevalne punce. Goslar je v telesu zgube en  revež, ki mu gre seveda vse narobe in postane klošar.

Prava zguba se pravemu goslarju seveda izogiba, zadeva pa vsaj v prvem delu men tko izpade, da gre za eno psihološko finto na ravni zamenjave osebnosti, ki se je udejanila fizično zaradi čustvenega stresa in potrebe po pobegu oz. iskanju varnosti v biti nekdo drug, ki jo začutila zguba, ko je pripeljala svoje življenje do roba znosnosti.

V drugem delu goslar, ki je primoran v klošarjenje, sreča v parku šamana, ki ve, zakaj se gre. On ima namreč dostop v svet duš, on mu zato tud edini lahko pomaga. Vzame ga skupaj s prijateljico v svet duš, kjer duše pred njihovimi očmi menjavajo 'fizične' podobe po enem psihloškem ključu, ki ga imajo v svojih glavah oni kot obiskovalci. Tle sem se jest mal zgubu, tud konca se zdaj točno ne spomnim, ampak mene je bolj fascinirala psihološka verjetnost, ki temelji na eni stresni situaciji pa empatiji,  kot pa magijske fore oz. samosvoje zakonitosti, ki naj bi vladale deželi duš.

Je pa knjiga lep primerek prepletanja psihologije in magije. Se ti  duša napase, kjer ji bolj paše. Vzem jo v roke, če je še nisi. Smiley

p.s.: Slabo je prevedena, vsaj traderja bi lahko poslovenili v menjalca, meštarja al pa kaj podobnega.. Angry.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Še o Duši, Dušah...
Reply #12 - 13.02.2002 at 14:08:55
 
Zveni zelo zanimivo. Trader je meni čist kul, tako najbolj široko zaobjema po moje. Bom definitivno prebrala. Še sreča, da se konca ne spomniš Grin.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: Še o Duši, Dušah...
Reply #13 - 14.02.2002 at 13:50:05
 
Text, ki sledi, je moje razmišljanje. Tisto nekaj, v kar verjamem. Ne morem podkrepiti z nikogaršnjo izjavo. Ker so misli moje. Prosim, sprejmi jih, kot take.


Duša kot taka je nenadomestljiva... Telo in duša sta neločljivo povezana celota, dokler je telo zmožno obstajati v materialni obliki.
Duša se brez telesa ne more manifestirati. Je resda prosta, vendar se ne more razvijati v vseh dimenzijah. Kot taka ve vse. Je popolna. Edini namen, ki ga vidi v danem trenutku, je obstajati.
Zakaj se duša navkljub popolnosti, v kateri biva, odloči zapustiti Enost? Kaj je tisti razlog? Razvijati Enost oz. bolje rečeno, pomagati Enosti, da se manifestira kot celota. Nekako prenos popolnosti še na druge svetove. OK, dovolj v tej smeri...

Ko se duša (do)končno naseli v človeškem telesu, prevzame določeno mesto v načrtu, kako doseči popolnost; kako priti do raja, po katerem hrepeni. Dokler se tega telesa še ne jemlje kot osebo, je duši najlažje oz. še največ "stvari" ji je jasnih. Telo še ni zmožno izražati modrosti, ki jih nosi duša, ki pa je v tem obdobju nenavsezadnje tudi prosta za popotovanja. Dano ji je vedeti več, kot vse.
A žal to obdobje ne traja prav dolgo. Prav kmalu se začne omejevanje. Dar, ki ga dobi od tega sveta, jo samo še oddalji od doma - ego. Vendar, taka je njena pot. Tega se zaveda. To si je "izbrala".

Pot, ki je pred njo, je težka. Bori se tako za svoj "obstoj" - v smislu, da se ji ga prizna; bori se za boljši jaz oz. uveljavitev višjega jaza; bori se za lepši Jutri; uresničitev načrta,...
Poleg vsega tega je domotožje včasih prehudo ali pa je preveč izčrpana in potrebuje oddih - spet se mora boriti, da pride to tega. Borba za nekaj več, kot je obstanek...

Ves ta čas obstaja zvesta. Tako načrtu, telesu, v katerem se nahaja,... Zvestoba do groba...

Glede na to, da smo itak povezani med seboj, se lahko moja duša poveže s tvojo. Jo okrepi. Jo pelje na oddih. Itak... smo kaj drugega kot energija?

Mislim, da bo dovolj... Mogoče še kdaj drugič...

Lep dan želim!


***Dokler živim in hodim naokoli z zaprtimi očmi, me bistvo mojega obstoja ne bo moglo doseči... Kajti previsoko bom, ko me bo pocukalo za rokav...***
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Še o Duši, Dušah...
Reply #14 - 14.02.2002 at 20:55:28
 
Quote:
Kaj pa na primer ljudje z izjemno zmožnostjo vživljanja v druge ljudi (vem, da je kar nekaj takih tu med nami),


Quote:
Glede na to, da smo itak povezani med seboj, se lahko moja duša poveže s tvojo. Jo okrepi. Jo pelje na oddih. Itak... smo kaj drugega kot energija?

To je to.Na višjih nivojih smo vsi povezani.
Samo ego in sebične želje so tisto,kar nas tako ločuje.
Ko pa presežeš svoj ego,potem nisi več tako omejen in si sposoben se vživeti v kateregakoli človeka. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4