Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 16103 times)
suzi
1
*
Offline

Naj ostane vedno malo
otroka v nas!
Posts: 11

Gender: female
občutljivost
11.06.2001 at 22:53:10
 
A mi lahko poveste kaj za vas pomeni občutljivost?
Danes so mi vsi rekli da sem ful občutljiva, ampak men se to ne zdi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: občutljivost
Reply #1 - 11.06.2001 at 22:59:17
 
na kaj si kao občutljiva?
a si občutljiva kao na bed way?
men se taka glede na tvoje poste glih ne zdiš, kao full hitr užaljena al pa kej.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
suzi
1
*
Offline

Naj ostane vedno malo
otroka v nas!
Posts: 11

Gender: female
Re: občutljivost
Reply #2 - 11.06.2001 at 23:04:58
 
Ma ne da sem ravno užaljena, ampak da morjo merkat name. Pa ok sej res dobim hitr solze v oči, ampak tud če se smejem se zmeri jokam. Ma sej ne vem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: občutljivost
Reply #3 - 11.06.2001 at 23:32:37
 
Občutljivi smo vsi, vprašanje je le na katerem področju. Recimo nekomu se lahko celo življenje govori da je najbolj odštekano bitje na svetu, vendar on ve, da to ni res in nikoli ni užaljen. Drugi recimo  je užaljen, če mu rečeš, da mu rjavi čevlji ne pašejo.  In tkao bi lahko nadaljeval.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: občutljivost
Reply #4 - 12.06.2001 at 11:07:35
 
kolkr jest vem solze najučinkoviteje 'sperejo' negativne energije iz telesa.
bi lohka reku;
če ti nekdo neki tazga reče da te kao 'užali' al pa kej podobnega, ti spusti slabo misel, se tvoje telo takoj odzove tako da jo spere iz sebe - s pomočjo solz - sej veš voda čisti in to. solze tudi med smehom ki je ravno tako intenzivno čustvovanje perejo smeti iz telesa, zato tisti ki se ne jokajo(mo) to kao tlačimo in moramo to neagtivo spucat iz sebe na nek drug način. obstaja jih namreč malo morje.
tko da očitno si res občutljiva, ampak ta beseda ima dva pomena, kot skoraj vsaka v slovenščini, občutlijava si na good way. pomoje.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: občutljivost
Reply #5 - 12.06.2001 at 12:52:50
 
Ljudje se na različne dražljaje različno odzivamo. Vsako telo si najde nek ventil, da izrazi negativne občutke, saj bi brez te varovalke verjetno pregoreli (kar se nekaterim tudi zgodi).
Če ti to ustreza, prav. Če te moti, nekaj ukreni. Navodila za uporabo so tukaj pozabili priložiti in boš pač sama morala najti način.
Jaz sem poskusila dopovedati sebi: pa kaj je on/ona, da bo tako ravnal z mano? Saj me ni Bog poslal na zemljo zato, da bom nekomu koš za čustvene odpadke!
Back to top
 
 
IP Logged
 
S.
Guest




Re: občutljivost
Reply #6 - 12.06.2001 at 14:06:42
 

Svojo občutljivost lahko vzamemo tudi kot dar, za katerega so nekatere, mogoče manj subtilnejše osebe  prikrajšane. Mislim, da je občutljivost povezana s čustvovanjem, čustvi, in pomisli, koliko več nians in barv ti je dano videt, če si občutljiva. Ko si preobčutljiva, probaj razmet zakaj. Včasih je dovolj, da veš, da so samo planeti v takšnem položaju, da smo bolj dovzetni. Rada se imej in ne zanikaj svoje tankočutnosti, le tako boš lahko videla to isto v drugih. Vsi smo ranljivi Wink.
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: občutljivost
Reply #7 - 12.06.2001 at 14:09:27
 

Gape, ful dobro, ne bom vec solz vase potiskala in slabe vesti imela... Kiss

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: občutljivost
Reply #8 - 18.06.2001 at 20:24:25
 
Danes sem se po dolgem času spet spravila sem gor, in prav danes, ko se tako občutljiva in sem našla ta naslov.
Jaz sem občutljiva na obroke, enkrat bolj, drugič manj, prepričana pa sem, da ko sem najbolj občutljiva, se v meni nekaj dogaja, rastem in spoznavam, da ni vse črno in ne vse belo.
Danes bi jokala, pa ne morem, in danes sem se nekaj novega naučil. In prav danes se spet počutim negotovo in izgubljeno. In danes sem spet občutljiva.
Težem? Kaj čmo, še bom.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: občutljivost
Reply #9 - 19.06.2001 at 02:50:34
 
Ja normalno Veronika, saj če bi bila občutljiva jutri ali včeraj danes sploh tu nebi bila. A smo mar rekli, da naključje je? O ne..


Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: občutljivost
Reply #10 - 19.06.2001 at 10:44:38
 
Določeni dogodki v nas tudi puščajo neko določeno občutljivost.
Ko je moja mama zbolela za rakom, sem bila veliko  na onkološkem. Na dvorišču sem spoznala Tomaža, ki je bi star 4 leta. Dvakrat na teden sem se ustavila tudi v njegovi sobi in sva se igrala. Tako optimističnega otroka še nisem videla...njegov nasmeh in oči vidim še danes. 2 dni preden je umrl, sem bila pri njem. Obljubiti sem mu morala, da ne bom jokala.. obljube nisem mogla izpolniti in in še danes mi gre na jok če pomislim na to.
Tudi na otroke, bolezni in take stvari sem izredno občutljiva.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: občutljivost
Reply #11 - 19.06.2001 at 22:51:53
 
Dejana!
To so težki trenutki in za njih je občutljiv vsakdo. Moški pogosto vse to sprejmemo bolj trdo kot ženske, vendar ob podobnih trenutkih prizadene vsakogar.

Toda danes pišem iz povsem drugega razloga o občutljivosti.  Vedno bolj pogosto se mi dogajajo "dogodki iz preteklosti". Recimo pred kakšnim mesecem je k meni prišla stranka. Sprva, ko me je pozdravil sploh nisem reagiral nakar sem začutil vonj. V trenutku se mi je v glavi zarisala parfumerija v Parizu, kjer sem leta 1986 kupoval after shave ali losion za po britju. Ta je uporabljal uporabljal ravno tega.  
Minilo je nekaj dni in na radiu sem slišal en star komad, ki se zelo zelo redko vrti na radiu. Prestavil sem se za 16 ali 17 let nazaj v nek diskač kjer sem ta komad slišal zadnjič. Ne vem kar občutjiv sem postal, verjetno zato, ker v takšnih trenutkih pogrešam tiste lepe stvari, trenutke iz starih časov.

Upam, da nisem šel off topic, vendar tudi to je neke vrste občutljivost.

Andres

p.s Pa še nekaj Dejana. Si ti mogoče jokala, ko si tiste besede o fantku napisala?
Back to top
« Last Edit: 20.06.2001 at 01:01:09 by Andres »  
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: občutljivost
Reply #12 - 15.05.2002 at 13:48:54
 
zakaj suzi uporabla sliko ud magle?????
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: občutljivost
Reply #13 - 15.05.2002 at 13:52:07
 
zakaj pa ne?
sej smo ja vsi eno
Wink
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: občutljivost
Reply #14 - 16.05.2002 at 11:08:48
 
kako to mislš .......če si zdej brusli sam seb enga krožnega spusti ke u sence tebe to zihr ne bo bolel tko kt mene.

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Pages: 1 2