Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 8
(Read 72650 times)
Le-ona
3
***
Offline

Biti ali ne biti, to zdaj
ni več vprašanje...
Posts: 108
Celje (okolica)
Gender: female
Re: ODVISNOST
Reply #30 - 10.09.2001 at 23:26:37
 
Magla ne ko BI vsi verjel v svojo MOČ...VERJETI je TREBA!...verjemi mi, kajti vsak, ki resnično verjame VASE, je zmožen storiti marsikaj... in to BREZ droge le z lastno VOLJO (voljo duha)!
Back to top
 

Biti-ljubiti...imeti za kaj živeti!
 
IP Logged
 
klimax
3
***
Offline

there is moment as you're
waking, when you become
aware of the real world
around you, but you're
still dreaming
Posts: 176

Gender: male
Re: ODVISNOST
Reply #31 - 10.09.2001 at 23:34:25
 
zanimivo se mi zdi, da pri nobeni uporabi trsih drog nisem ratal odvisen, ker se mi je vedno zdelo da sem pridobil dovolj novih stvari...in sem zeljo po ponovni uporabi dobil sele cez dovolj dolg casa.

Blizje pa poznam veliko ljudi, ki so prisli iz komune in vsi vedo, da se jim je zgodila najvecja mozna bedarija u zivljenju...nekateri so se sprevrgli v druge odvisnosti kot alkohol, nekateri so popolnoma nehal z vsem, nekateri normalno uporabljajo droge, za katere vedo da ne bodo postal odvisni....vsi pa imajo skupno to, da imajo pri vseh stvari visoko mejo in znajo pretiravat
Back to top
 
 
IP Logged
 
Le-ona
3
***
Offline

Biti ali ne biti, to zdaj
ni več vprašanje...
Posts: 108
Celje (okolica)
Gender: female
Re: ODVISNOST
Reply #32 - 11.09.2001 at 09:28:54
 
Iz prispevkov je razbrati, da v tej debati sodelujemo tudi neodvisneži in (tako je v enem izmed prispevkov pisalo)da kao nimamo pojma kaj to sploh pomeni.
Rada pa bi povedala to, da prav dobro vem, kaj pomeni odvisnost za tistega, ki ni odvisen, živi pa z osebo, ki je odvisna od droge (alkohol). Tudi alkohol spada med tki. droge in tega je, kot vemo v Sloveniji kar precej (uhuhu!!!). Ali se je že vprašal, kako se počutijo osebe (partner, otroci), ki živijo z odvisnežem (recimo, da je le-ta še nasilen). Mar niso z odvisnežem živeči neodvisneži v slabšem položaju? Kaj menite o tem? Rada bi slišala vaše mnenje. Hvala!
Back to top
 

Biti-ljubiti...imeti za kaj živeti!
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: ODVISNOST
Reply #33 - 11.09.2001 at 15:31:45
 

Ja, to pa je pereča tema.
Bližnji odvisnika vsekakor doživljajo velike bolečine psihične in tudi prevečkrat fizične zlorabe. Otroci si ob odvisniku razvijejo nezdravo krivdo, ki jo je težko izkoreniniti; žal zaradi popačene podobe, ki jo imajo o sebi, tudi velikokrat sami pristanejo v odvisnosti...
Mislim, da se z veliko mero ljubezni in sočutja do sebe in odvisnika, ki je v bistvu bolnik, z razumevanjem vzrokov, z veliko vloženega truda vseh v okolici, se s strokovno pomočjo, da danes da uspešno ozdraviti in potolažiti ranjenega otroka v sebi.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Le-ona
3
***
Offline

Biti ali ne biti, to zdaj
ni več vprašanje...
Posts: 108
Celje (okolica)
Gender: female
Re: ODVISNOST
Reply #34 - 11.09.2001 at 16:10:18
 
Little star pozitivizem je res vrlina in bodimo pozitivni! Vendar pa je resnica (vsaj iz mojih izkušenj) popolnoma drugačna. Pregovor pravi: "Pijanec se spreobrne, ko se v jamo zvrne!" in žal, je v veliki večini primerov alkoholizma res tako. Da je bolnik praviš tisti, ki je zasvojen? Se strinjam in nadalje praviš, da se z veliko mero ljubezni in sočutja do sebe in odvisnika,  z razumevanjem vzrokov, z veliko vloženega truda vseh v okolici,  s strokovno pomočjo, da danes odvisnost uspešno ozdraviti? Ja teoretično to drži - RES - a v praksi pa zeeeelo redko oz. skoraj NIKOLI (če je že preveč zakoreninjeno).
Glej Little star življenski primer: " Se zaljubiš, slišiš travo rasti, gradiš gradove v oblakih, se poročiš,imaš otroke....vseskozi pa ne vidiš, da nekdo ob tebi, za katerega bi dal življenje, drvi v prepad odvisnosti - kar tako, brez pravega vzroka... In zakaj ne vidiš? Zato, ker si zatiskaš oči, ker upaš, da bo minilo, ker MOČNO upaš, da se bo partner spreobrnil, ker za VSE kriviš SEBE! Vseskozi ga rotiš, prosiš...mu pomagaš...a dokler se SAM ne ZAVE napake - NIMAŠ moči. In kaj storiš naposled, ko je zaradi ene osebe skoraj uničenih  več življenj v družini in, ko čutiš, da ti moči že pojenjajo? Dvoje imaš na razpolago: SE PREDAŠ in se smiliš samemu sebi in gledaš, kako gre vse skupaj v propad ali PA REŠIŠ ostala ŽIVLJENJA in se BORIŠ! In jaz sem naredila slednje! Bilo je hudo a, ko si najbolj na tleh, ko te že vsi pohodijo,ko bi najraje zaspal in se nikdar več prebudil, takrat začutiš neko ogromno notranjo MOČ in vstaneš iz blata MOČAN,kot še nikoli! In takrat se zaveš, da je življenje dragoceno in, da si na ta svet poklican zato, da ne obupuješ, pač pa, da iz življenja potegneš najboljše in se tega veseliš vsaki dan ter si hvaležen za vsak trenutek življenja (življenja v miru)".
No tko, pa sem se izkašljala - ne modrujem pač pa govorim iz izkušenj in močno želim, da bi te moje izkušnje lahko koga obvarovale pred slabim, ki ga povzročijo droge vseh vrst.
Back to top
 

Biti-ljubiti...imeti za kaj živeti!
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: ODVISNOST
Reply #35 - 11.09.2001 at 18:54:02
 
Ja jest na koncu koncev mislim, da mora vsak sam storiti konec z odvisnostjo. Vse ostalo je trenuten,,,, časnovno nedorečen prekinitveni proces. Dokler oseba globoko v sebi tega ne odbije, ni nič.

Lahko bi pa pod to tematiko, Odvisnost, začeli kar deliti in naredili podpoglavja:
- cigarete
- alkohol
- trava
- heroin
- LSD
- denar
- ...
- ..
- .
-
Kaj praviš A. oz. gape?
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: ODVISNOST
Reply #36 - 11.09.2001 at 19:37:21
 
Le-ona
sočustvujem s teboj in pozdravljam tvojo odločitev... sam sem živel v družini kjer muti ni naredila odločitve da se loči, ampak se je prepustila življenju in se začela smiliti sama sebi... Tudi sam sem pobral ta vzorec in res mam malo pobrkano na podstrešju ali pa popačeno podobo o samem sebi...skoz manj
Moram pa povedat, da ni za vse kriva oseba-odvisnež, temveč tudi okolje... vlada, gospodarstvo

Alkoholizem je biznis velikega kova... Sam poglejmo koliko imamo bifetov pa zvečer vsaj za vikende so vsi polni, ali pa planica... in to vse bazira na eni sami fori - če bi pili VODO, potem ne bi bli ŽEJNI že po drugem kozarcu...
mogoče bo pa novi zakon kj izboljšal...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Le-ona
3
***
Offline

Biti ali ne biti, to zdaj
ni več vprašanje...
Posts: 108
Celje (okolica)
Gender: female
Re: ODVISNOST
Reply #37 - 11.09.2001 at 20:49:02
 
Magla, hvala za sočustvovanje, ampak veš (ne zameri prosim) jaz se NOČEM nobenmu smilit, ker ne klonem in grem smelo naprej!In veš, sploh nisem vedela, da je življenje lahko tako ZELO lepo, kot je sedaj, ko sem se osvobodila more!
Zate pa ti povem (če smem), da si na dobri poti...zavedaš se, da si pobral vzorec (moja otroka ga nista-dovolj sem bila močna, da se ga nista navzela)...in prosim te, nikar ne govori, da imaš podstrešje zbrkano - ja pa jade ??? pri takšnem dobrem razmišljanju pa že nimaš nič zbrkanega! Samo več samozavesti in vere vase potrebuješ - človek zmore VSE, če le hoče in, če zaupa SEBI in svoji notranji MOČI (če si sam ne boš pomagal, ti ne bo mogel pomagati nihče)!

Le tako pozitivno razmišljaj magla-vse bo! Smiley

lp
Back to top
 

Biti-ljubiti...imeti za kaj živeti!
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: ODVISNOST
Reply #38 - 11.09.2001 at 21:46:41
 
Le-Ona
Čist tok za zapisnik, ne smiliš se mi, sam še vedno sočustvujem... Ne smiliš pa se mi zato ne, ker si naredila vse kar si lahko in za po vrhu še uspela...se pravi ker se NE smiliš sebi...

Mam pa raje kr Jezusovo skovanko :"Sam si pomagaj in bog ti bo pomagal."
Pa tko k sem rekel, gre na bolje glede podstrešja...Zakaj misliš da sem postal duhovnež?...zaradi problemov, ki pa so duševne narave in ni v praksi vsaj v Sloveniji hodit psihiču, če "veljaš" za normalnega...

pač ena "blokada"...ki jo itak sam ustvarjam...

samozavest...samo...zavest...al pa moja zavest, nevem verjetno jo mamo vsi po defaultu in je to samo en program, prej virus, v katerega verjameš ali pa ne,  da imaš oz. nimaš samozavest -

jest vem da nisem popolen in sedaj se šele začenjam učiti živeti s to "hibo" k jo mamo itak vsi...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: ODVISNOST
Reply #39 - 12.09.2001 at 09:01:26
 
Le-ona. Naj povem, da morda ne bi smela označiti mojega pozitivizma kot nerealnega, saj ne govorim na pamet, ampak vem, kaj je to odvisnik. Moj ati je bil in ker je mlad umrl in moja samopodoba, bolj ali manj podzavestna, privablja situacije in ljudi, ki so v večini tudi nagnjeni k odvisnoti od raznih opojnih sredstev. Vsi ti ljudje so izjemno ranljivi, čuteči in ponavadi duševno oškodovani od staršev odvisnikov (sem štejem kakršnokoli odvisnost). S tem, ko skušam sprejemati takšne ljudi, sprejemam tudi njega in ljubezen, ki jo je kljub vsemu imel do mene. In tudi jaz bom mogla enkrat črto potegnit.

Hočem reči, da mislim, da preden lahko pride do osvoboditve, sprevidenja, mora priti tudi do nekega kritičnega trenutka - tako kot si tudi ti podala lepo prispodobo, kot bi se vstala iz blata...

Magla, se strinjam s tabo glede samo zavesti. Jaz celo ločim samozavest in samozavedanje.










Back to top
 
 
IP Logged
 
Le-ona
3
***
Offline

Biti ali ne biti, to zdaj
ni več vprašanje...
Posts: 108
Celje (okolica)
Gender: female
Re: ODVISNOST
Reply #40 - 12.09.2001 at 09:14:56
 
Ahm, Magla, raje maš Jezusovo skovanko? Ja no...saj nič ne rečem, ampak jaz sem večkrat, ko nisem videla izhoda razmišljala: "Pa zakaj si moram SAMA najprej pomagat, in ŠELE potem mi bo Bog pomagal? Zakaj mi ne bi najprej Bog pomagal, potem pa bi jaz nadgrajevala njegovo pomoč... ???" Potem pa sem se skulirala, napela vse sile...in GLEJ...uspela sem! (in menim, da kar brez božje pomoči...ali pa je le imel Bog prste vmes...hmm?Smiley )

Jp, to se pa kr strinjam, da  ni v praksi vsaj v Sloveniji hodit k psihiču, če "veljaš" za normalnega...Kako čudni smo Slovenci! Oziramo se na to kaj bodo rekli drugi (recimo sosedi, kolegi, znanci...), če bodo zvedeli, da hodimo k psihiatru...saj zato pa je toliko problemov potem...ampak treba se je požvižgat na to in delat to, kar sami menimo, da je prav... Kaj pa je to NORMALNO? Meni se zdi, da je vse, kar počnemo, kar normalno, pa čeprav ni ravno v mejah že postavljenih norm...pa saj norme se postavljajo na podlagi večkratnih pojavov (jutri bo to kar danes velja za nenormalno postalo normalno)...torej menim, da je normalno vse, kar počnemo in menimo, da je tako prav - vprašanje je le, s katerega vidika se gleda na normalnost...


Back to top
 

Biti-ljubiti...imeti za kaj živeti!
 
IP Logged
 
Le-ona
3
***
Offline

Biti ali ne biti, to zdaj
ni več vprašanje...
Posts: 108
Celje (okolica)
Gender: female
Re: ODVISNOST
Reply #41 - 12.09.2001 at 09:29:28
 
Little star, oprosti, če sem se nerazumljivo izrazila glede tvojega pozitivizma in nikakor ne menim da je NEREALEN - nasprotno - prav vesela sem, da si pozitivist, saj sem to tudi sama! Želela sem le opozoriti na razliko med teorijo in prakso - sem pač izbrala primer iz lastnih izkušenj in zaradi moje slabe izkušnje NE trdim, da ni mogoča popolna ozdravitev od odvisnosti...samo veš, na žalost to le redkim uspe - A ZAGOTOVO USPE!!!
Back to top
 

Biti-ljubiti...imeti za kaj živeti!
 
IP Logged
 
matrix
2
**
Offline

saman
Posts: 60
saman
Gender: male
Re: ODVISNOST
Reply #42 - 12.09.2001 at 09:50:15
 
le ona

dorge niso umazane, ne ne tako kot ni umazano nič drugega, kar mislimo in hočemo...

če so jih drugi vrgli v blato in so sami not to ne pomeni da so umazane.

to je napisano v urejanju energije

bi te vprašal, do drog imaš stališče da jih ne rabmo?
in da se da vse doseč brez njih, res je sam gre za primerjalni sistem in za pot človeka na svetu.

do kje je meja in kje se začne sesuvat je vprašanje?
Back to top
 

res, hočete vedeti?
 
IP Logged
 
matrix
2
**
Offline

saman
Posts: 60
saman
Gender: male
Re: ODVISNOST
Reply #43 - 12.09.2001 at 16:31:29
 
vse dimenzije na enkrat preveri in padeš ven
Back to top
 

res, hočete vedeti?
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: ODVISNOST
Reply #44 - 12.09.2001 at 19:57:22
 
Niso droge umazane, človek jih je take naredil. Človek postavlja meje DOBRO-SLABO, ČISTO-UMAZANO, LJUBEZEN-ZLO. In ker si to vedno znova obnavljamo se moramo vedno in vedno učiti, učiti...
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 8