Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 
(Read 72657 times)
LittleStar
Ex Member




Re: ODVISNOST
Reply #105 - 16.01.2002 at 10:33:28
 

Definitivno sem in jih še čutim. Najtežje mi je sprejemati dejstvo, da sem celo življenje mislila, da sem to jaz, kar so mi ljudje hoteli pokazat, da so občutki, ki jih imajo ljudje moji, da sem jaz kriva - tega si še danes ne morem odpustit. Temu rečem astralna projekcija, vendar ne znam zavestno upravljat tega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: ODVISNOST
Reply #106 - 16.01.2002 at 11:13:32
 
hja, ne vem, če sva se razumeli: vsiljevanje občutka krivde itd poznam, a pri meni ne pali več. Ne padam več na te finte (ali pa skoraj nič več). Jaz sem jaz, pa fertik maša, če sem drugim všeč, v redu, če jim nisem všeč, tudi v redu. To je njihov problem, ne moj.  
Mislila sem na druge stvari: greš po cesti, srečaš popolnoma neznanega človeka in občutiš v svojem srcu, da je grozotno žalosten zaradi izgube ljubljene osebe. Ampak čustva so tako močna, kot bi res nekaj hudega se mu zgodilo, zraven itak veš, da to niso tvoja lastna čustva, temveč njegova. In nato slučajno zveš, da je temu človeku pred enim tednom umrla mama.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: ODVISNOST
Reply #107 - 16.01.2002 at 14:07:59
 
ana wrote on 16.01.2002 at 11:13:32:
hja, ne vem, če sva se razumeli: vsiljevanje občutka krivde itd poznam, a pri meni ne pali več. Ne padam več na te finte (ali pa skoraj nič več). Jaz sem jaz, pa fertik maša, če sem drugim všeč, v redu, če jim nisem všeč, tudi v redu. To je njihov problem, ne moj.  
Mislila sem na druge stvari: greš po cesti, srečaš popolnoma neznanega človeka in občutiš v svojem srcu, da je grozotno žalosten zaradi izgube ljubljene osebe. Ampak čustva so tako močna, kot bi res nekaj hudega se mu zgodilo, zraven itak veš, da to niso tvoja lastna čustva, temveč njegova. In nato slučajno zveš, da je temu človeku pred enim tednom umrla mama.


Ja, saj... mogoče zato, ker si npr. iluzijo krivde že v večini ozavestla, iluzijo žalosti pa še ne... Wink S tem tud sama sebi odgovarjam, da smo torej soodvisni, in da torej res ni nič naključje, dokler je vse slučaj... Torej celo ni potrebno nikomur nič odpuščat, le mogoče dovolj razumet ali/oz. odpret srce.



Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: ODVISNOST
Reply #108 - 16.01.2002 at 14:33:08
 
Q
Ja, saj... mogoče zato, ker si npr. iluzijo krivde že v večini ozavestla, iluzijo žalosti pa še ne...
Q

maybe yes, maybe not
Hvala ti, Zvezdica
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ODVISNOST
Reply #109 - 06.02.2002 at 22:40:59
 
Biti odvisen ali biti neodvisen,to zdaj ni več vprašanje Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: ODVISNOST
Reply #110 - 15.03.2014 at 11:29:35
 
še sm prlimam
Tongue


šport je passe
rekreacija istotko
zdej je preventiva na sceni
Tongue

in seveda maditacija na teme kot so:
zakaj sm odvisn od življenja?
zakaj od zraka?
...
zakaj vse kar poznam temelji na odvisnosti?
je to vzrok?
je to namen?
je to cilj?
je to slabo?
je dobro?
...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: ODVISNOST
Reply #111 - 15.03.2014 at 21:36:02
 
to lahko še ful nafilozofiramo, a veš, ker živimo v svetu dualnosti, če gledaš z višjega stališča, ni nič ne dobro, ne slabo, samo je. ne eno ne drugo ni boljš od druzga.

zato delam čimveč na biti v tem trenutku, ko samo si in vse sodbe odpadejo. ko padem iz trenutka, se začne oglašat ego, ki začne limat na svako stvar, na vsako reč nalepkice, začenš predalčkat, obsojat... in nekak se mi zdi, ko dosežeš, da si res v trenutku, takrat prevlada ljubezen, harmonija... je pa ta svet itak ful paradoksalen, se hitr zgubiš, mind melje skos, po svoje, naloga je, zaštekat svoj notranji glas, tisti, ko si ti res ti, ne ego,... dela ful, distrakcij tud, že ta večni boj za preživetje, haha... pa še mi vsi med sabo, k v bistvu nekak dojameš, da si želimo biti samo srečni, v harmoniji, pa se vseen non stop drkamo med sabo, in spet zgubljamo energijo, k hrčki na kolesu unmu... ampak vsak uvid, vsak trenutek, ko si res eno sam s sabo in vsem kar je, je vreden... Wink z dihanjem se da to ful dosežt, štekam stojčija zmer bl zdaj haha  Wink
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ODVISNOST
Reply #112 - 16.03.2014 at 19:45:50
 
gape wrote on 15.03.2014 at 11:29:35:
še sm prlimam
Tongue


šport je passe
rekreacija istotko
zdej je preventiva na sceni
Tongue

in seveda maditacija na teme kot so:
zakaj sm odvisn od življenja?
zakaj od zraka?
...
zakaj vse kar poznam temelji na odvisnosti?
je to vzrok?
je to namen?
je to cilj?
je to slabo?
je dobro?
...

Vse ravno ne temelji na odvisnosti. Brez marsičesa lahko preživimo.
Bistven je odnos do tega, od česar smo odvisni. Saj posamezniki začnejo zlorabljati odvisnosti v svojo korist.
In tako tisto, kar nam predstavlja vir življenja, postane vir trpljenja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: ODVISNOST
Reply #113 - 16.03.2014 at 21:32:10
 
be the flow
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: ODVISNOST
Reply #114 - 16.03.2014 at 21:35:27
 
wellness
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: ODVISNOST
Reply #115 - 18.03.2014 at 07:55:18
 
Thich Nhat Hanh pravi: soodvisnost, sobivanje

Quote:
V budizmu presegamo pojme stvarjenja in uničenja, rojstva in smrti. Prav tako presegamo pojme jaza in nejaza. Videli smo že na primer, da cvetlica ne more "biti" sama po sebi. Cvetlica ne more biti, lahko le sobiva. Vrniti se moramo k Budovemu stavku: "To je, zato, ker je." in se naučiti na stvari gledati z vidika soodvisnosti. V cvetlici lahko vidimo celotno vesolje. Ne samo vesolje, vidimo lahko vse naše prednike in otroke v vsaki celici našega telesa.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: ODVISNOST
Reply #116 - 19.07.2017 at 20:01:44
 
Best thing I've read in ages ... "Get a rat and put it in a cage and give it two water bottles. One is just water, and one is water laced with either heroin or cocaine. If you do that, the rat will almost always prefer the drugged water and almost always kill itself very quickly, right, within a couple of weeks. So there you go. It’s our theory of addiction.

Bruce comes along in the ’70s and said, “Well, hang on a minute. We’re putting the rat in an empty cage. It’s got nothing to do. Let’s try this a little bit differently.” So Bruce built Rat Park, and Rat Park is like heaven for rats. Everything your rat about town could want, it’s got in Rat Park. It’s got lovely food. It’s got sex. It’s got loads of other rats to be friends with. It’s got loads of colored balls. Everything your rat could want. And they’ve got both the water bottles. They’ve got the drugged water and the normal water. But here’s the fascinating thing. In Rat Park, they don’t like the drugged water. They hardly use any of it. None of them ever overdose. None of them ever use in a way that looks like compulsion or addiction. There’s a really interesting human example I’ll tell you about in a minute, but what Bruce says shows that both the right-wing and left-wing theories of addiction are wrong. So the right-wing theory is it’s a moral failing, you’re a hedonist, you party too hard. The left-wing theory is it takes you over, your brain is hijacked. Bruce says it’s not your morality, it’s not your brain; it’s your cage. Addiction is largely an adaptation to your environment.

We’ve created a society where significant numbers of our fellow citizens cannot bear to be present in their lives without being drugged, right? We’ve created a hyperconsumerist, hyperindividualist, isolated world that is, for a lot of people, much more like that first cage than it is like the bonded, connected cages that we need.

The opposite of addiction is not sobriety. The opposite of addiction is connection. And our whole society, the engine of our society, is geared towards making us connect with things not people. If you are not a good consumer capitalist citizen, if you’re spending your time bonding with the people around you and not buying stuff—in fact, we are trained from a very young age to focus our hopes and our dreams and our ambitions on things we can buy and consume. And drug addiction is really a subset of that."

~ Johann Hari
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8