Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 24997 times)
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: THC in energija
Reply #30 - 08.01.2003 at 13:11:14
 
pohanje zihr upliva na kvaliteto sanj... tko da se jih ne spomniš, da v sanjah nimaš nevem kake vpliva na dogodke in da prec dle spiš...

Sn0wBall tvoja prisotnost je d best... k si mi dau spotoma par nasvetov glede videnja svetlob - aure in potrdil domneve glede konzumiranja raznoraznih substanc...

aja itak pa ste mi pomagal vsi k ste se kle razpisal... hotu sem sam pozdrav Sn0wBall-a k je več kot

well come
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: THC in energija
Reply #31 - 08.01.2003 at 21:49:15
 
hvala Grin  jst sm pa ze mislu da me boste meli za enga k naklada neke neumnosti...

še neki zanimivga se mi je zgodilo enkrat ko sem pokadil špinel in šel direktno u posteljo 'gledat filme' ...

se mi je zacel odpirat krog velik za polovico vidnega polja (oči sm mel zaprte), najprej sm vidu malo lis svetlobe, potem se je slika malenkost izostrila in sem poskusil jit s pogledom notr v ta krog in kar naenkrat se mi je za 5, mogoce 10 sekund pojavilo zvezdnato nebo. Razlocno sem videl na stotine zvezd in utrinkov, kot da bi poleti ko je videti najvec zvezd, strmel u nebo. Sam da je bilo to se bolj napolnjeno z zvezdami,utrinki so pa kar 'leteli' sem ter tja. Potem je to izginilo oz. nism več  zmogel obdržati koncentracijo.

mogoce kdo ve kaj se je takrat zgodilo? slika je bila tako resnicna da je ne bi mogel zamenjati s kaksnimi pikcami ki bi zgledale kot zvezde. Enkrat se mi je to tud skoraj zgodilo kadar sm bil trezen.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: THC in energija
Reply #32 - 09.01.2003 at 09:03:42
 
sicer take izkušnje nisem imel... sumim pa da se ti odpira 3 oko... to pa pol itak vsak po svoje dojema... odvisno od naravnih sposobnosti

keep on
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: THC in energija
Reply #33 - 09.01.2003 at 15:03:58
 
ja sam jst ne vem kako si razlagat te reči. Tud tista svetloba? kaj naj z njo? a imaš ti kaj od tega da vidiš auro? jst nimam. Sam da če se trudim da jo bolje in več vidim, sem potem samo še bolj zmeden.

in ne vem če so tle poglavitne naravne lastnosti.
men se je to začelo dogajat spontano ker sem dozivljal neke krize in sem se bolj in bolj poglabljal vase da bi jih rešil...

hehe...leonardo da vinci je rekel da ce hocemo odkriti skrivnosti vesolja, se moramo poglobiti vase in jih iskati v sebi Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: THC in energija
Reply #34 - 09.01.2003 at 15:23:08
 
Sama sem auro videla parkrat, samo se s tem kaj posebej ne ukvarjam. Je pa tko po mojem, da ko enkrat vidiš te stvari, in ko naštudiraš pomen barve avre...., potem lahko vidiš ljudi take kot so v resnici; in ne samo tako, kot se želijo sami kazati, kajti v avri se vidi vse bolezni, in različne karakteristike osebe...

Sam, kaj sem jst kle spet nekaJ PAMETNA,  Roll Eyesnaj raje  kaj napiše o tem kdor ima s tem kakšne izkušnje.  Grin Wink
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: THC in energija
Reply #35 - 10.01.2003 at 13:45:29
 
mhmm,jst vidim ljudi kakšni so v resnici brez da bi jim gledal auro,barv aure itak ne vidim

sam ti povem da če vidiš vse o človeku v resnici ni tako prijetno
če recimo preživiš dan v takem bolj meditativno-zasanjanem stanju in se sprehajaš po mestu med veliko ljudmi,ter opazuješ vsakega ki gre mimo tebe,veš kakšen neprijeten obcutek je že samo če pogledaš enemu neznanemu cloveku v oči, ker te kar posrka vanje. Več kot zaznaš, več dražljajev sprejmeš, bolj si dovzeten na vso okolico in potem te začne okolje stiskati zaradi prevelike količine informacij in se ne pocutiš več dobro,vsaj jst ne. Vedno imam občutek da drugi opazijo,da jih opazim.Mogoče sem še premalo 'utrjen' in izkušen, a sem iz tega razloga nehal početi te reči.  Raje normalno živim  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: THC in energija
Reply #36 - 10.01.2003 at 21:58:41
 
to je zajeban ja

odprti ščiti

treba počas odpirat ... in vztrajno, nikol nehat ... skoz odpirat ... vztrajno ... prehitevat se ne splača ... imho
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: THC in energija
Reply #37 - 11.01.2003 at 22:47:15
 
imaš prav ja, da je treba to početi počasi, korak za korakom, ne pa kar vse naenkrat ..sam men se je to začelo dogajato spontano in zelo na hitro (v pol leta), tko da nism niti utegnu sledit poteku dogodkov..in pa tudi zanimalo me je do kje zmorem..

imaš mogoče kakšen nasvet kako bi si ustvaru, kot si omenil, nekakšen 'ščit'? Sam ne mi rečt o kakšni sugestiji, ker se mi zdi bedno vse kar gre po tem načinu...


hehe, to je pa že zelo offtopic od začetnega "THC in energija" ....
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: THC in energija
Reply #38 - 12.01.2003 at 18:25:26
 
kako si ustvart ščit?

težko

jest ga drugač kot z namero ne znam vzpostavt.
men so se glih tko sesul sami od sebe, no ja z mojo pomočjo in s pomočjo kukijev  Grin

nenakšni ščiti so tud recimo tisto od česar si lahko odvisen : kava, cigareti, meso - hrana, alkohol ... vse to in še marsikej drugega deluje kot 'ščit' - pač zapreš določen center ... če pa so ščiti odprti na kroni ... kako te nazaj postavt ne vem ... in večina nas ima tuki težavo ... sm  to precej raziskoval in morm rečt da brez uspeha ... verjetno je bla namera prešvoh ...


pa niti ni tolk off topic tole s ščiti, ker ganja jih odpira ... ganja odpira centre (s tem da umakne ščite) ... mogoče bi clo lahko reku da ščiti rabijo egu da se vzdržuje, da ne odpade in to ... ne vem, to mi je misterija še vedno ... sm pa med iskanjem odgovora na to vprašanje dubu miljardo odgovorov na druga vprašanja, katerih pred podrtjem ščitov nebi niti pod razno znal zastavit, niti drugim niti sebi ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: THC in energija
Reply #39 - 12.01.2003 at 18:43:45
 
Gape ima prav, vendar pa obstajajo še vsaj trije zelo močni ščiti, ki pa se deloma prekrivajo:

-ščit vere: za izhodišče si lahko vzameš karkoli, vendar pa je najbolje, da si ga izoblikuješ sam; recimo vera v svojo osebno moč (kot to definira Don Juan) ali pa vera v določene metafizične predpostavke (lahko tudi določene religije).

-ščit razuma: poskušati poiskati neko racionalno "znanstveno" razlago vsega; logika, analiza.

-ščit poguma: da hudiču ne pokažeš hrbta, temveč mu pogledaš v oči (strah je na poti eden največjih sovražnikov - strah pobere največ energije).

(že tradicionalna krščanska mistika uporablja primero ščita vere in meča resnice - čeprav na svoj način).



lp




Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: THC in energija
Reply #40 - 14.01.2003 at 00:35:27
 
sami smo dela vse mogoče ščite in uravnaval energije in prostore, reku bom da nikol nismo rabl tega kar smo mislil ampak so nas alko itd... učil tko da smo vidl kaj je res pomembno.

edin ščit ki obstaja in rešuje iz situacije je učenje in ljubezn, sam ni ščit je kar način življenaja. Ščitov ni, kar fališ dobiš nazaj, če se zanš hitr naučit pol situacija ni tolk težka, če pa furaš modrost, lahko v narpej dojameš in maš lepe filinge itak pa vse zveš na en al drug način.

sem ti tud napisu pomoje je vse kar rabš vedt, trava, alko itd so učitelji, učijo te do neke stopnje in tu ne rabiš ščita.

to rabiš sam če ne razumeš tega in greš izivat sam sebe rabiš ščit da se ne uničiš, ker tolk hitr dobivaš nazaj. zanimivo je da ne moreš zmagat, vse kar je lahko le dojameš.

če grez čez...  ja takrat se odpoveš vzorcem ne ščitom, pade ti vzorec, dojemanje ostane, zavedanje ostane, sam izkušnje maš druge in dojemaš še zmeri na enak način, skozi občutke.

nazaj se pride z namero res je, sam posledice urediš sam z tem da si se nauču lekcije.

tud če vidiš resnico, avro... in vse veš, je res tud to da drugi vse vejo, torej? zakaj bi se zaščitu od tega?

je pa dobro obvladat svoje razumevaje tega in ne siljenja v ljudi, s tem da pustiš času čas. tud če veš karkol, reč to na dobr način, res pomembno da rečeš in narediš vse ob pravem trenutku in takrat natančno veš kdaj je pravi trenutek.

nekak to vejo tud v teoriji kaosa, ko je vse v nekem natančnem redu, a še vedno nejasno in če to tkarat fališ kar si prišel narest ... ponovi vajo, ampak občutki so včasih mal čudni tud par dni.

fino je če znaš obvladat sebe, še bolj če zanš obvaldat trenutek.
Back to top
« Last Edit: 14.01.2003 at 19:47:18 by A. »  
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: THC in energija
Reply #41 - 15.01.2003 at 10:04:23
 
A.  Sej drugi tega ne vidijo, problem je samo ta da imam jst tak občutek. Zato ker sem si že tolko razširil zavest da opazim veliko podrobnosti ko opazujem okolico in ljudi. Zato dobim občutek da tudi vsa okolica enako opazi mene. Sej verjetno me, ker ko se zapičiš v nekoga s pogledom in ga analiziraš je ta pogled bolj nenavaden kot tisti pogled, ko nekoga samo opazuješ.
Čeprav ugotavljam da je večina ljudi takih da sploh ne zna razbrati občutkov posmeznika iz oči/izraza na obrazu,kaj šele da bi razbrali kaj drugega. Zato je verjetno moj strah neutemeljen.

Sem pa dobil en preprost nasvet u knjigi Umetnost Sanjanja ki jo ravnokar berem, da izgubljamo ljudje prevelike količine energije tako da se obremenjujemo s tem kakšni se zdimo drugim in kaj drugi mislijo o nas. In to bo držalo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: THC in energija
Reply #42 - 15.01.2003 at 10:15:27
 
še nekaj sem razmišljal, glede na to da ganja odpira ščite. Se pravi da tisti ki tako zelo radi non-stop kadijo in to nič ne vpliva na njihovo duševnost pomeni, da so ti ljudje samo po sebi zelo zaprti in potrebujejo ganjo da se odprejo. In jim zato ugaja? Tisti pa ki so se že odprli, ganja samo ovira k njihovem nadaljnem razvoju in povzroča s prekomernim odpiranjem tudi duševne motnje?
Z mano je bilo namreč tako da po nekajletnem kajenju sploh nisem bil več zmožen biti zadet v družbi, niti z ljudmi ki jih dobro poznam saj sem se zdel še sam sebi čuden z mojim obnašanjem,občutki in mislimi ki so se mi motale po glavi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
klimax
3
***
Offline

there is moment as you're
waking, when you become
aware of the real world
around you, but you're
still dreaming
Posts: 176

Gender: male
Re: THC in energija
Reply #43 - 16.01.2003 at 15:44:45
 
snowball:

se podpisem pod tvoj post
Back to top
 
 
IP Logged
 
tomi
Guest




Re: THC in energija
Reply #44 - 18.01.2003 at 17:47:29
 
Ful zanimiv topic... Zgleda da redko kdo, ki se ukvarja z duhovnostjo zgreši takšne ali drugačne droge  Grin
Samo menim da je učinek trave subjektiven glede na človeka... Mene recimo niti malo ne pomiri, ampak me naspidira tako, da moji možgani delajo z grozno hitrostjo. Vsaka minuta se mi vleče kot 10 minut, naenkrat sprejemam vse pogovore in zvoke, ki se dogajajo okoli mene (npr. v gostilni), moje misli pa postanejo tako nadrealistične, da si niti ne upam izpregovorit. Kmalu se me loti paranoja in komaj čakam, da vsa stvar mine... Undecided
Je pa res, da imam v noči, ko samo kadim travo ful lucidne sanje.

Pa še nekaj, kaj se da v Sloveniji dobiti pejotl ali pa kakšno tako mehiško rastlino (npr. Caleo Zacatechichi - je že slišal kdo zanjo?)??
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5