Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 
(Read 24985 times)
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: THC in energija
Reply #60 - 18.03.2003 at 10:21:46
 
wow...dobra razlaga  Smiley

Me nekaj še zanima. Ko omenjaš te svetnike(jezus,Buda), v kakšni obliki bi naj njihova pomoč potekala ? V obliki vere ?

In ganja. Sem tudi bil v tej sceni (no, saj me zdaj zdaj ta scena v bistvu tudi obkroža ampak sem zunaj nje Undecided) in razumem kaj hočeš povedat s spremembami zavesti. In v topicu "črna magija" sem že omenjal to zanimivo kombinacijo religije in psihologije (sprememba zavesti). Namreč da ponovim, Slavinski pravi da "Kakor je v psihični sliki tako je v fizični realnosti" npr. krščanstvo pa ima npr. svoje zapovedi, ki prav tako imajo funkcijo spreminjanja zavesti.  In kje zdaj jaz vidim povezavo med Slavinskim, religijo in ganjo ? Vse troje ti omogoča evolucijo zavesti ampak le pod pogojem pravilne uporabe, pri čemer je pravilna uporaba mišljena kot dosledno upoštevanje skupne ideje. In te skupne ideje ne znam drugače poimenovat kot idejo "dobrega".  In kombinacija vseh teh treh "poti", torej ganje,vere, in bele magije (Slavinski) bi lahko bila zelo dobra, čeravno se bolj nagibam za drugi dve.  Smiley Ne strinjam se s tabo edino glede "evolucije" ki po moje ne obstaja. Jaz mislim da gre samo za spremembo. Kar v praktičnem smislu pomeni, da je to možnost imel tudi človek, ki se je rodil v (pra)davnini. En dober dokaz za to je, kot ti imenuješ,  božansko v nas. Wink


ok, MortiMer hit me...



LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: THC in energija
Reply #61 - 18.03.2003 at 10:57:10
 
Quote:
 Npr. najbolj znani: Jezus, Buda, ... Vsak od teh je imel zelo težke preizkušnje na svoji poti (Jezusa je skušal hudič v puščavi, da ne omenjam križanja in drugih stvari, Buda je tudi imel preizkušnjo preden se je popolnoma rasvetlil)

Potem so tu še drugi svetniki, ki se inkarnirajo na zemljo že kot popolnoma razsvetljena bitja ... k jim pravimo tud Avatarji ... in ki skrbijo najbolj, da napreduje ta zavestna evolucija človeštva.

No tu pa pride na vrsto ganja. Mislim, da ganja zelo pospeši transformcijo zavesti v zgoraj omenjenem smislu. Svetniki pa so tisti, ki ti lahko na tej poti zelo pomagajo, saj so sami šli že skozi ta proces oz. zelo dobro poznajo za proces in znajo tud pomagat.

Ko pa si enkrat zapohan ali zakukijan pa tako ali tako zavest ni tako zelo omejena s fizičnim, in ti kak svetnik (ali pa vsaj kak njegov pomočnik) že diha za ovratnik  Grin


Roll Eyes Khm, nja, khm, nja. Prepoceni tole. Mogoče sem te dni na kratko narjen, ampak kar občutim moram dat ven iz sebe. Kiss

Tale opis je zame prej reklama za ganjdo, kot pojasnjevanje plus-minus vplivov na človekovo osebnostno rast. 8)

SmileyPozabu si omenit, da so vsi zgoraj omenjeni od Jezusa, Bude, Dalaj Lame,  tudi povedali da je z čemerkoli, kakršnim koli podeljevanjem moči eni ali drugi substanci prej ovira kot pomoč. Da to takoj razčistimo. Wink

ShockedNoben od njih tudi ni tega propagiral ali oznanjal kot berglo, ki te bo pripeljala do tistega najvišjega. Ne in nikoli. Znan je rek:"POT JE DALJŠA"

Prej se ti bo gleženj zvil, če boš zadet, pijan, kot pa če boš trezen stopal na goro. Sam z lastno močjo.

Shocked Ti tako imenovani Avatarji, pa navadno živijo v mislih in crkljanju lastne nemoči sebe priznat za Avatarja.

Ti sam si lahko Avatar.

A sem pretečen? Se opravičujem, ampak brisal nazaj kar sem spisu pa ne bom. Ker ne-bi bil potem jest.

Kiss

Velik sonca in dima
Edi
Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: THC in energija
Reply #62 - 18.03.2003 at 11:21:23
 
jst tudi ne bi tako zelo poveličeval ganje

kot smo že povedli nekje na začetku te teme, ti ganja lahko razširi zavest do ene določene stopnje, naprej pa moraš brez, ker te ganja lahko samo še ovira pri tem
Back to top
 
 
IP Logged
 
MortiMer
Ex Member




Re: THC in energija
Reply #63 - 18.03.2003 at 20:23:05
 
Recimo da bom poizkušal odgovort vsem trem. (Čeprav dvomim da mi bo čist uspelo Tongue)

Ne bi sploh rad ganje povezoval s klasičnim pojmovanjem kot ga pozna duhovnost ali pa ezoterika. Ker se mi zdi izkušnja vredna veliko več kot gore duhovnih resnic. Sam nek jezik je pač treba uporabit.

Razpisal sem se pač o svetnikih k je men to dost pomagalo. Pa ne mislim tukaj na kake zlo pobožne reči, ker sem to zaznaval bolj kot nekakšno prisotnost svetega in zelo čistega in spoštljivega... pa tud čist scooliranega in zabavnega.

Sigurno pa se strinjam da ganja ni odrešilna formula za človekov razvoj. Men je recimo pomagala da sem počistil s kopico nezavednih strahov, ki so me cel lajf držali ujetega. Pač to sem počistu (verjetno tud sploh še zdaleč ne vse), ampak sigurno bom moral v lajfu še kaj druzga narest da bom našel tisto d'best izpolnitev in srečo. Izziv velja!

Ne strinjam pa se, da je ganja od neke točke naprej brez vrednosti. Men se Ganja zdi en super pomočnik, k ti pomaga do mal globjih uvidov ne glede na kateri stopnički si. Sploh pa v sedanjem zahodnem svetu k je človek vsak dan bombardiran z gorami banalnosti in ujet v ritual 8 urnega delavnika. Tukej se mi zdi Ganja ena super zadeva k te potegne za par ur ven iz tega Đumbusa. Pa ne da bi stem hotu pobegnt od real lajfa... ravno obratno to ti da še večji polet za real lajf - vsaj meni.

Poznam tud zgodbe k ljudje pravijo, da jih na ganji ful "odnese". Samo men se to ne dogaja... k me ravno zadeva ful prizemlji.

Kar pa se tiče plusov in minusov... Odkar sem ugotovil kako hendlat paranojo na ganji ne poznam prav veliko minusov, tko da je tole moje pisanje žal malo reklama. Bi pa mogoče res ful zlo opozoru, da ganja sigurno zahteva določeno odgovornost in zrelost, tako da otroc dont try this at home, k je lohk zlo hudo in vam bo žal, počakte še dokler ne pride ta pravi moment, če sploh pride, k to mogoče res ni za vsacga!!!

Kar se pa tiče tečnosti Edi si natresu tolk smajlijev da je vse skupaj izpadlo ravno obratno.   Cheesy

Aha še to kar se tiče gležnja... Najprej ne bi povezoval zadetosti in pijanosti. Potem bi zlo razmislil o vrsti zadetosti, ki ti poveča treznost, če bi to sploh še poimenoval zadetost. Pri povečani treznosti pa je možnost za zvin gležnja precej majhen. (Mal morm bit pa tud jest tečn  8))

Aha še to kar se tiče tega da svetniki ne priporočajo teh substanc. Hmm... mislim da bi bila potrebna ena temeljita znanstvena raziskava teh substanc in natančna klasifikacija. K te rastline so uporabljale vse stare civilizacije in so ble del njihove kulture, edino naša moderna civilizacija se tega otepa in noče raziskat tega področja in če se tu najde kaj koristnega zakaj ne bi to vključili v našo kulturo... naj se točno ve za kaj je kaka stvar. Ene substance (ta nehalucinogene) res zasvajajo in tiste ne jemat če vam je kaj do samih sebe. Ampak tud indijski svetnik oz. bog Šiva se je menda po tisočletni meditaciji, mislim ko je odprl oči je pred njim rastla Ganja in jo je menda tud priporočal nižjim kastam za lažji stik z bogom.

tolk
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: THC in energija
Reply #64 - 18.03.2003 at 21:38:40
 
Quote:
Pozabu si omenit, da so vsi zgoraj omenjeni od Jezusa, Bude, Dalaj Lame,  tudi povedali da je z čemerkoli, kakršnim koli podeljevanjem moči eni ali drugi substanci prej ovira kot pomoč. Da to takoj razčistimo.

no ja no ... pripomoček vedno pomaga do neke MEJE, do tam pač ni ovira ampak je pomoč, ko pa prideš do meje, jo je treba spoznat in pripomoček odvršt (sej z njim niti ne moreš naprej, morš bit od njega odvezan za naprej, ne pa navezan, pa četudi je to le za to, da 'ti da še večji polet za real lajf').

recimo jest sm reku tko
najprej meso, pol tobak, pol kava in na koncu ganja.

treba se je samo odločit.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MortiMer
Ex Member




Re: THC in energija
Reply #65 - 18.03.2003 at 22:22:08
 
gape wrote on 18.03.2003 at 21:38:40:
recimo jest sm reku tko
najprej meso, pol tobak, pol kava in na koncu ganja.

treba se je samo odločit.


Me pa zanima če mi lahko poveš kakšni pripomočki so ti bili (oz. ali so ti še) meso, tobak ali pa kava. Jest tega nekak ne morem primerjat z ganjo k se mi zdi čist druga zgodba.

Je pa verjetno res, da enkrat prenehaš s tem, ampak mislim da ne zarad tega ker bi bil vezan na ganjo in bi te to zaviralo, ampak zarad tega ker imaš takrat že čist drgač način lajfa in tega ne potrebuješ več.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: THC in energija
Reply #66 - 19.03.2003 at 00:00:01
 
Quote:
Jest tega nekak ne morem primerjat z ganjo k se mi zdi čist druga zgodba.

bremza ???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: THC in energija
Reply #67 - 19.03.2003 at 01:06:06
 
Pri meni je bilo pa vedno ravno obratno, poškodovala sem se namreč trezna ponavadi.Wink

Kar se tiče Gape, tvojega načrta, se boš najprej odpovedal cigaretom, al boš čistake kadil? Wink Smiley
Drgač pa čestitam! Grin Dobra odločitev. Bomo naredili na konc pol sam še skupinsko odvajalno delavnico.Wink Smiley

Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: THC in energija
Reply #68 - 19.03.2003 at 01:07:23
 
Quote:
Me pa zanima če mi lahko poveš kakšni pripomočki so ti bili (oz. ali so ti še) meso, tobak ali pa kava. Jest tega nekak ne morem primerjat z ganjo k se mi zdi čist druga zgodba.



Isto zarad prizemljitve.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: THC in energija
Reply #69 - 19.03.2003 at 11:24:03
 
No Mortimer me veseli, da sva debato mal razširla, ker sva vsak iz svojga kota prišla na plano.

He he he.

Ja se strinjam zdej precej bolj s tvojo zadnjo širšo razlago in bi dodal, da so vse rastlince, včasih uporabljali bolj po šamanskem principu. To so delali zdravilci oz. vrači. Tko kot je največja simbolika ravno vidna v pipi miru pri Indijancih. So si vzel cajt, predebatiral, debato razširli ob pipi miru....


evo da nam smajlijov risov, si jih predstavli 200, ki še skačejo povrh.
Back to top
 
 
IP Logged
 
MortiMer
Ex Member




Re: THC in energija
Reply #70 - 19.03.2003 at 13:22:47
 
Rad bi še malo replayou na razliko med tobakom in ganjo - k mam s tem ravno izkušnje.

Recimo k sem po zadnji dve leti že zlo redno kadil tobak (ene 20 čikov na dan), sem se pol odločil da preneham.  Tri dni mi je bila taka štala da se mi je meglil vid (kot bi gledal pod vodo skoz akvarij) 14 dni pa sem intenzivvno razmišljal a bi si enga prižgal, po treh mesecih pa me je zadeva tolk popustila da sem mogoče samo enkrat na dan pomislil a bi prižgal. Da pa ne omenim, da sem prej postal živčen že če nisem kadil že po pol ure.

Pol sem kadil seveda sam še čistake, k tobaku nisem več pustil da bi šel v moja pljuča. No se je zgodilo tud to, da sem recimo dva meseca vsak dan redno pohal čistake. K sem pol za en teden nehal, mi je blo v tistem tednu samo mal dolgčas, ni blo ne duha in ne sluha o kakih krizah ne fizičnih in ne psihičnih. Tko da prenehat kadit ganjo je mačji kašelj.

Večji problem pa je k so ponavadi jointi mešani s tobakom in pol ljudje misljo da je kriza zarad ganje... pomota zarad tobaka.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: THC in energija
Reply #71 - 19.03.2003 at 13:58:36
 
Quote:
Večji problem pa je k so ponavadi jointi mešani s tobakom in pol ljudje misljo da je kriza zarad ganje... pomota zarad tobaka.


Tell me aboit it... Drgač pa ful tudi pomaga terapija s piškotki. Nehaš kadit jointe, en teden vsak dan poješ mal puterčka in voila, ni problema sploh pol nehat.

Drgač pa men sploh ni bil kaj vem kak problem nehat čike kadit, več kot 3 l že nazaj. Mal krize, ko sem šla kam ven, pa sem se mogla prav odvadit starega vzorca, da prižgem čik vsakič, ko... Sam, pol po enem, dveh mesecih brez problema. Sem edin ene 2x sanjala, da sem čik kadila, sem še v sanjah slabo vest mela pol Wink.
Tolk o tem.

Drgač pa je tema kajenje:http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo;action=display;num=...
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: THC in energija
Reply #72 - 22.03.2003 at 09:53:24
 
jaz gledam tko da krize ni...

ne zarad tobaka ne zarad gange, je drugačno stanje ampak to izhaja zarad spremembe načina gledanja... pol ko tega(kar kol vzameš) ni je treba na druge frekvence, al nazaj al naprej... v glavnem ni krize je izziv, včasih ga kdo drugače vidi in ma krizo...

je pa to rast, ki jo je treba it čez ko se odločiš, da se boš tega učil, te na koncu čaka tudi ta del, je to del procesa, veš že prej, tko kot vse...

ko to veš, veš kako gre se prepusttiš in odgovorno odpelješ tudi drugi del...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5