Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 11 12 13 14 
(Read 64396 times)
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Zenske ste carice
Reply #180 - 21.08.2001 at 10:33:34
 
Q
Da pa ne bom čisto zgrešil naslova te teme, v vodnarjevi dobi, ki prihaja  boste imale ženske glavno besedo,
Q


Je Gape nekje pisal o tem, kako lahko iz filmov najdemo kaksna sporocila. In sem v nedeljo zvecer malo buljila v TV, in kaj vidim? Najprej v eni nadaljevanki vzamejo moskega za talca in posljejo zensko v lov za nekim kipcem. Seveda zenska vse raztura in osvobodi tipa (ki je, btw, njen pomocnik). Nato sledi Sheena, kraljica dzungle... Pa ce se spomnimo Buffy, pa Carovnic - filmi in nadaljevanke z zenskimi (super)heroji so se pojavili v zadnjih letih...

Mogoce razlog ni samo to, da je zmanjkalo drugih idej, ampak dejansko odseva in napoveduje drugacno, novo vlogo zensk v druzbi? Wink Grin

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Zenske ste carice
Reply #181 - 22.08.2001 at 08:26:31
 
Sam bi dodal, ker pač izhajam iz patriarhalne družine (pred davnimi, davnimi časi), da mi je kul, da se pojem spol nekako izgublja. Dejstvo, da smo drugačni - hormoni, anatomija... je čisto dovolj in ni potrebno še drugače določati vloge spolom. To da ste tudi ve herojke, žurerke, bordarke.... pozdravljam z močnim aplavzom, saj mi je kul da sem moški in še bolj da obstajajo carice, oz. ženske... Po drugi strani pa mi je v užitek kuhanje in delitev gospodinjskega dela, če se res ne da urediti tako, da se dela skupaj.
p.s. Ker je naslov tak sem se pač omejil na pozitivne lastnosti Smiley)))
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Zenske ste carice
Reply #182 - 03.09.2001 at 09:57:11
 
Marjani:  Tisto kar gledas po TV odseva vlogo zenske v tem stilu, da se pridobi gledalstvo in to tisto mosko, ki je zacelo upadati! In tiste Xene, Shene, Jumene, Zelene, Nina zenske herojke so v bistvu v ozdadju neki seks simboli, ki naj bi moske prikovale v naslonjace.

Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Zenske ste carice
Reply #183 - 03.09.2001 at 11:18:06
 

Mogoce res, ampak vseeno se mi zdi, da so bile vcasih zenske junakinje v filmih nezne in ranljive, taksne ki so potrebovale moskega (junaka), da je poskrbel za njih.
Po tem lahko torej sklepam, da se je moskim spremenil okus, kaksna je 'sanjska' zenska?

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Zenske ste carice
Reply #184 - 03.09.2001 at 11:56:14
 
Ja se mi zdi, da danes v ekstremnih casih to bolj pali, kot pa limonadaste junakinje (te v glavnem gledajo tiste popoldanske serije)
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Rudi
Guest




Re: Zenske ste carice
Reply #185 - 03.09.2001 at 23:53:10
 
 Nadaljevanka Xena je najboljša predstavitev kaj je življenje, kar sem jih videl na TV.
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Zenske ste carice
Reply #186 - 04.09.2001 at 08:29:48
 
Rudi, brez zamere

Kaj je življenje je najboljša predstavitev Velicastna Marija Terezija ali pa v asociaciji princesa Diana.

In ce se spotaknem ob ti dve veličastni dami, si lahko predstavljaš razliko ki jo dela današnji izumetničeni svet.

Obe sta umrli v približno istem času, mislim, da je bil razmik cca 1 mesec dni. Pa se spomnimo kak pomp je bil glede Diane, v nasprotju z res veliko osebnostjo Marijo Terezijo, mislim, da tukaj neke
Xene, Shene, Nine, Stargatke in podobne junakinje nimajo kaj iskati.

In miti o ženskah kot caricah, samo omejujejo človeka in širokost dojemanja življenja kot nekaj normalnega. V bistvu je to zopet oklepanje na neke prazne filozofije. Človek je pač človek in hvala bogu da nismo enospolniki. Vse ostalo pa so različne variacije, v obeh spolih imaš dobre in slabe osebke...
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Rudi
Guest




Re: Zenske ste carice
Reply #187 - 04.09.2001 at 22:53:09
 

 Ničesar ni, česar ni tudi v svojem nasprotju.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Zenske ste carice
Reply #188 - 05.09.2001 at 01:16:03
 
Nasproti mene je televizija in na sreco vecino casa ko sem doma kar ugasnjena. Zato komentarja nimam, lahko pa ga do dolocene mere iscem v postelji. Kaj imam v mislih? Predvsem pogled na pizamo in ko se bom ulegel bom odprl Nedeljskega in prebral Pisma brez sramu. Tudi tja precej pisejo carice. Wink

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Zenske ste carice
Reply #189 - 05.09.2001 at 08:05:39
 
Pa veliko veselja ob citanju. In pa lahko noč.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Le-ona
3
***
Offline

Biti ali ne biti, to zdaj
ni več vprašanje...
Posts: 108
Celje (okolica)
Gender: female
Re: Zenske ste carice
Reply #190 - 10.09.2001 at 09:30:49
 
Herby, prav imaš! Ženske smo res "carice"!" Wink
Carice predvsem zaradi tega, ker je LE NAM dano, da omogočimo novo življenje (rojevanje) in zato, ker smo na ta svet poslane za ohranjanje človeške vrste. Vendar pa...kako pa bi to dosegle brez Vas moških? Hmmm... (da ne bo dvoma - sem za naravne metode, hehehe;)).
Back to top
 

Biti-ljubiti...imeti za kaj živeti!
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Zenske ste carice
Reply #191 - 10.09.2001 at 09:44:41
 
Vedno znova lahko ugotovimo le plus in minus lahko data nič ali vse...!
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Zenske ste carice
Reply #192 - 08.03.2002 at 00:22:48
 
Vsem caricam čestitam za vaš praznik 8. marec Dan žena.
No, velja tudi za tiste carice, ki so še dekleta.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Le-ona
3
***
Offline

Biti ali ne biti, to zdaj
ni več vprašanje...
Posts: 108
Celje (okolica)
Gender: female
Re: Zenske ste carice
Reply #193 - 08.03.2002 at 08:28:42
 
Hvala,  Andres! Zelo pozorno od tebe!

...

Back to top
 

Biti-ljubiti...imeti za kaj živeti!
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Zenske ste carice
Reply #194 - 08.03.2002 at 08:54:38
 
Andres, hvala za lepe želje in hkrati vse najlepše za 40 mučenikov, ki bodo v nedeljo in veljajo za praznik 'carjev'
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 11 12 13 14