Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 10848 times)
muca
1
*
Offline


Posts: 5
postojna
Gender: female
Re: sprejemanje
Reply #30 - 18.08.2002 at 23:55:53
 
sue wrote on 27.04.2001 at 22:31:38:
Se vam kdaj zgodi, da zatajite sami sebe, da zatajite svojo resnico? Dan je mimo in sploh ne ves kdaj-vse, kar je, je praznina in sovrazis se.Kako dosec, da se resnicno ne sovrazis, da se resnicno sprejmes in da se mas resnicno rad?  

te cist razumem,...sama imam veliko trenutkov,ko se resnicno sovrazim,pa vse druge tudi,ki mi otežujejo življenje,pride trenutek,ko se vprasam,zakaj sm sploh na svetu,pocutim se kot,da ne spadam sm,...in velikokrat so za to drugi krivi in se tocno zavedam,da ni moja krivda,pa vseeno,...pride trenutek,ko se zasovrazim.
Zdravilo?Kot je ze bilo napisano mislim,da je res ljubezen tista,ki te spravi do tega,da se ne sovraziz vec.Ko ti nekdo da obcutek,da je s tabo,da te razume,da ti bo vedno na voljo,ko se pocutis varno,....ko se bos naucila res ceniti ta trenutek,se bos nanj(ko bos v takem filingu,da ne bos vedela kaj bi,...)spomnili,ta in samo ta trenutek,te bo resil iz te "depresivnosti" in bo slo naprej,...
ce se hoces met resnicno rada,moras pa biti mal egoista,..se pravi misliti samo nase,...samo do skrajne meje,pol ko se bos bolj cenila,bos bolj cenila tud druge,...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: sprejemanje
Reply #31 - 19.08.2002 at 00:01:37
 
Quote:
Slabo se počutim, če se ne potegnem zase, ali za koga drugega.  
Recimo: v prejšnji službi sem imela šefa, ki je stegnil roko na gospo, ki je pri nas čistila. Ko mi je to povedala, sem posredovala. Ona sama si ni upala karkoli reči. In jaz bi se slabo počutila, če sem ne bi potegnila zanjo.
Skratka, ko vem, da gre za nepravičnost, ne morem molčati, ne glede na to, koliko se izpostavim.


Vidiš Amstel, tu si lahko podava roke. Tudi jaz se ne morem zadržati pri podobnih stvareh in na koncu mi še servirajo, da naj se ne izpostavljam za druge, ker me drugi nič ne brigajo. Ampak kaj morem, krivica me boli.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: sprejemanje
Reply #32 - 19.08.2002 at 08:07:41
 
Quote:
Sprejmeš se takrat, ko si sposoben brez strahu in obsojanja pogledati v najtemnejše kotičke svoje duše.
Dobro se je o tem s kom odkrito pogovarjati (bolje v živo, kot po netu), da odkriješ, da smo si zelo podobni in da vsi nosimo duhovni drek kot pokoro okoli po svetu. Tako se pričnejo greznice v tvoji duši samodejno čistiti.
Pravzaprav se sprejmeš, ko odložiš, najprej pred sabo, nato pa še pred drugimi, vse maske. In to je težko, zelo težko, ker imamo pridobljen pogojni refleks, da se kar naprej maskiramo.
Zato je treba maske kar naprej odlagati in odlagati.

Ali ni Miro s temle vse povedal. Čudi me, da ni nihče na to reagiral - kot da ste vsi prepričani, da nima prav. Verjetneje pa se tega dejstva bojite??
Po moje ni druge finte oziroma poti in vse bluzenje o sprejemanju samega sebe, ljubezni itd, so le bližnjice, ki vodijo proč od cilja. Prideš hitro, samo si pa še dlje od sprejemanja sebe in ostalih.
Sicer pa skorajda ni razlike med "sabe in ostali". Ko enkrat spoznaš kako naše DUŠE delujejo poznaš sebe in ostale.

Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
tejka
2
**
Offline

Danes je najlepši dan.

Posts: 88
Novo mesto
Re: sprejemanje
Reply #33 - 03.09.2002 at 06:30:03
 
Sprejemanje ni tako lahko. Sprejemaš se takrat, ko si v ogledalu lahko pogledaš v oči. Ko sam pred sabo nimaš salbega občutka, slabe vesti. Itak pa ima vsak kakšno področje, ki ga mora še obdelat, da se bo popolnom sprejel.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3