Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 10820 times)
sue
1
*
Offline


Posts: 10

Gender: female
sprejemanje
27.04.2001 at 22:31:38
 
Se vam kdaj zgodi, da zatajite sami sebe, da zatajite svojo resnico? Dan je mimo in sploh ne ves kdaj-vse, kar je, je praznina in sovrazis se.Kako dosec, da se resnicno ne sovrazis, da se resnicno sprejmes in da se mas resnicno rad?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: sprejemanje
Reply #1 - 27.04.2001 at 22:49:49
 
men se to glih ne dogaja (pogosto).
to dosežeš tako da se trudiš in trudiš in trudiš ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Dejana (Guest)
Guest




Re: sprejemanje
Reply #2 - 28.04.2001 at 09:58:14
 
Dobro vprašanje, če kdo ve odgovor, naj pove, tud mene zanima. Prebrala sem že en kup knjig na temo: Imej se rad, pa mi teorija ni pomagala. Nekje je pisalo kao: Ljubezen je zdravilo za "vse". Ampak od neljubezni do ljubezni je tako velik korak, da si hitro v luknji med njima...
Back to top
 
 
IP Logged
 
T.
1
*
Offline


Posts: 16

Gender: female
Re: sprejemanje
Reply #3 - 28.04.2001 at 14:32:21
 
Slediti moremo svoji intuiciji in jo ubogati,ne glede na to,kaj pravijo drugi ljudje in kaj kdo od nas pričakuje. In ne si želite nedosegljivih stvari,ampak sprejeti to,kar imaš kot največje bogastvo sveta.
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: sprejemanje
Reply #4 - 28.04.2001 at 17:59:25
 
živjo

ker tud mene zanima samozavest in kako obranit resnico in sebe in energijo, se je rodil prvi ose projekt in moram priznat, da je že 16 strani napisanega o tem kako to počet.

tisti ki vas zanima kako gre to in kje smo, pridite v ponedeljek 30.4.2001 pred tromostovje

SAMO EN POGOJ JE, DA VSI DELMO SKUPAJ IN DA GOVORITE LE O TEM KAR SE VAM DOGAJA!

pol skupi sestavimo in dopolnujemo in dela!

več o tem pa tam, tam se dobimo tapru zaradi strani pol pa to!
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: sprejemanje
Reply #5 - 28.04.2001 at 17:59:48
 
ob 10h
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: sprejemanje
Reply #6 - 28.04.2001 at 20:24:54
 
odpuščanje je ključna beseda. sebi in drugim.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: sprejemanje
Reply #7 - 29.04.2001 at 11:15:09
 
Sprejmeš se takrat, ko si sposoben brez strahu in obsojanja pogledati v najtemnejše kotičke svoje duše.
Dobro se je o tem s kom odkrito pogovarjati (bolje v živo, kot po netu), da odkriješ, da smo si zelo podobni in da vsi nosimo duhovni drek kot pokoro okoli po svetu. Tako se pričnejo greznice v tvoji duši samodejno čistiti.
Pravzaprav se sprejmeš, ko odložiš, najprej pred sabo, nato pa še pred drugimi, vse maske. In to je težko, zelo težko, ker imamo pridobljen pogojni refleks, da se kar naprej maskiramo.
Zato je treba maske kar naprej odlagati in odlagati.
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: sprejemanje
Reply #8 - 29.05.2001 at 10:01:04
 
Evo, sem ga nasla, smo ze govorili o (odpuscanju in) sprejemanju, sicer sebe, ampak saj je vse eno.  Wink

Ne vem, Gape je v zadnjih dnevih na par thread-ih govoril o tem, pa se mi je naselilo v misli. Pa zacnem brati Barska, in isto...

Pa me zanima, kako vam gre sprejemanje in odpuscanje? Ce se ne 'angaziras' glede nobene stvari vec, a potem ne postanes pasiven, apaticen?

Marjana
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: sprejemanje
Reply #9 - 29.05.2001 at 10:16:23
 
Tako kot je med svetostjo in norostjo tanka linija, tako je tudi me sprejemanjem in apatijo tanka meja. Meja pa se ne postavi v teoriji ampak praksi.
Pa bom ze takoj prekrsu prejsni stavek in dodal teorijo: sprejemanje ponavadi vsebuje scepec ljubezni in dobrohotnosti, med tem ko apatija govori: "Naj gre vse v k****" Lips Sealed
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: sprejemanje
Reply #10 - 29.05.2001 at 12:33:01
 
pomoje se sprejemanje in odpuščanje in ljubezen začnejo pri sebi. ko si sposoben ljubiti sebe, šele potem lahko začneš z drugimi, res pa je tudi da se da it po isti poti oduzadi, najprej druge in šele potem sebe, je pa težje ta druga pot. pomoje.

tole
Q
Ce se ne 'angaziras' glede nobene stvari vec, a potem ne postanes pasiven, apaticen?
Q
tukaj se mi zdi pa da govoriš o nedelovanju;
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Samson
Guest




Re: sprejemanje
Reply #11 - 25.07.2002 at 17:20:29
 
herby wrote on 29.05.2001 at 10:16:23:
Tako kot je med svetostjo in norostjo tanka linija, tako je tudi me sprejemanjem in apatijo tanka meja. Meja pa se ne postavi v teoriji ampak praksi.
Pa bom ze takoj prekrsu prejsni stavek in dodal teorijo: sprejemanje ponavadi vsebuje scepec ljubezni in dobrohotnosti, med tem ko apatija govori: "Naj gre vse v k****" Lips Sealed


Pregledoval sem, kaj vse lepega je zapisanega pod to temo, ki je nekako blizu slehernemu mislečemu bitju. Prav tvoje misli, ki jih tu navajam,herby, so me spodbudile, da pristavim svoj piskrček. S sprejemanjem samega sebe sem imel tudi jaz precej dela. Nekako težko sem se sprijaznil z lastnostmi, ki sem jih nekako imel za slabe. Pa ni nujno, da so bile res slabe, le tedaj so se mi zdele neprimerne zame. Pri sprejemanju samega sebe mi je mnogo pomagalo nekakšno prirojeno teženje k mističnemu doživljanju stvari, še zlasti odnosa med menoj kot osebo in Bogom kot osebo - kar mi je bilo že od nekdaj najbolj pomembno v življenju-, in zato se vse življenje borim, da bi bil predvsem pošten do drugih pa tudi do sebe. Saj me prav ta poštenost po izvirni Kristusovi dialektiki najbolj zanelsjivo približuje Bogu. Sleherno napako si lažje odpustim kot to, da se kdaj ne odzovem dovolj hitro kot ljubezniv sosed, sopotnik, prijatelj, ali to, da sem kdaj v besedah preoster. Prepiri me bremenijo in me žalostijo, zato najraje kar bežim od njih, če je seveda to mogoče.

Sprejemanje samega sebe in drugih po mojih izkušnjah vsebuje predvsem veliko mero ljubezni, rad moram imeti druge, rad moram imeti sebe, pa bom rad imel tudi Boga, v smislu mojega nagnjenja k misticizmu.

Spomnim se stavka, ki ga ne morem pozabiti, a bo prišel zelo prav za ilustracijo uporabljenega navedka. Na nekem predavanju, ki sem ga poslušal, je dr. Rode, sedanji ljubljanski nadškof in slovenski metropolit, ko je govoril o človekovi poti skozi življenje in konkretno o starostni dobi: človeka, vehementno pribil: "Star človek je ali svetnik ali šema. Vmesne variante so zelo redke..." Zelo poetično povedano, zelo slikovito. Pa tudi, vsaj kot jaz vidim te stvari, zelo resnično.

Lep pozdrav,

Samson

Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: sprejemanje
Reply #12 - 25.07.2002 at 22:35:03
 
Samson

izogniti se situaciji = sprejemanje ? ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: sprejemanje
Reply #13 - 02.08.2002 at 13:44:08
 
[color=Blue][/color]So mi všeč vaši odgovori...na moč. Velikokrat premišljujem komu je v bistvu lažje? Tistim, ki sprejemajo sebe takega kot so, ali pa tistim, ki večno in ustrajno žele spremeniti sebe, da bi jih drugi sprejeli...Kaj pa vem? Z leti človek spozna neizbežna dejstva, da tak kot človek v biti je, takega se mora tudi sprejti. Kaj mi pomaga vsa učenost sveta, če pa ne sprejmem sebe tako kot sem? Ljubiti sebe, spoštovati se in sprejeti se takega kot si, je smisel, ki ga človek z leti najde. Jaz sem ga. Ne morem pričakovati od drugih, da me sprejmejo, ljubijo in spoštujejo, če pa sama sebe ne. Imam prav? In nekaj kar me vedno moti je pa to, da NE MARAM ljudi, ki ustajno žele spreminjati druge, nase pa vedno pozabijo. <Spoznaj sebe, in spoznal boš druge...> Saj ne rečem, na svetu bi tudi jaz rada marsikaj spremenila...moti me nasilje, beda in revščina drugih, motijo me vojne in naravne katastrofe...nikoli pa bi ne želela spreminjati ljudi samih. So kar so. Do nezavesti se lahko trudim, da bi spremenila miselnost drugih, pa bi mi nikoli ne uspelo.
Življenje je zamotano...polno tveganj. Mar ne tvegamo vsi? Bom sprejet, tak kot sem, ali pa me bodo zavrgli...In ravno to tveganje je vzemirljivo...mene včasih zabava...včasih pa razžalosti in spravlja v obup...
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
DolpHiN
3
***
Offline

A wet kiss to you 2 :)

Posts: 112
Slovenija, maribor
Gender: male
Re: sprejemanje
Reply #14 - 02.08.2002 at 16:35:53
 
Sprejemati samega sebe ?
če ima kdo magično formulo prosim  Smiley

sicer obstajajo dnevi ko se počutim sam pri sebi dovolj močan in ko sem zadovoljen sam s seboj... takrat mi ne pride do živega nič,
se pa včasih že zbudim moralno čisto na psu in takrat me lahko prizadane še tako brezvezna besedica najboljšega prijatelja, ki globoko v sebi vem da me ni nameraval prizadeti...

sedaj se sprašujem ali je to morda le posledica nezadovoljstva z samim seboj ? nesamozavest ?

ko sem pobrskal po informacijah "literatura" ta mi ni ravno pomagala... sem se odločil za potovanje v samega sebe... in odkril par stvari iz preteklosti, katere menim da so pustile za posledico mojo nihajočo samozavest...

odkril sem krivca za mojo nesamozavest, se vživel v dogodke, a odpraviti mi tega ni uspelo še dandanes...
velikokrat ob kakšni situaciji, podobni tistim iz preteklosti, padem v isto čustveno stanje...

A IMA KDO RECEPT ZA POBEG ???
hvala vsem....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3