Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 10853 times)
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: sprejemanje
Reply #15 - 02.08.2002 at 16:52:12
 
DolpHiN wrote on 02.08.2002 at 16:35:53:
odkril sem krivca za mojo nesamozavest, se vživel v dogodke, a odpraviti mi tega ni uspelo še dandanes...
velikokrat ob kakšni situaciji, podobni tistim iz preteklosti, padem v isto čustveno stanje...

A IMA KDO RECEPT ZA POBEG ???
hvala vsem....


Ena od misli, ki so se mi vtisnile v spomin, se glasi približno takole: če znaš (katerikoli) problem razložiti, pomeni, da ga je možno rešiti.

Rekla bi, da si našel in problem in izvor problema, s tem pa tudi že rešitev - razčistiti s preteklostjo.
Pobegniti ne moreš. Vsaj ne dobesedno...

Mogoče bi se vrnil nazaj v dotični spomin/spomine z zavedanjem, da to nisi VEČ ti. Ta oseba, ki je doživela ta trenutek je nekdo drug - precej "starejša" verzija tebe. Ljudje se spreminjamo iz trenutka v trenutek, naj se tega zavedamo ali ne... Nadaljujemo pot. Živimo naprej. Ustvarjamo nove spomine.

Sprejmi takratno situacijo tako, kot je bila. Brez krivde, obtoževanja, žalosti, jeze,... Le sprejmi. Dokler boš "mešal" zraven vse občutke, boš ujet v tem trenutku. Na tem področju ne boš mogel napredovati oz. veliko težje.

Tako sem to doživljala oz. doživljam jaz. Mogoče ti utegne pomagati ali pa ti vsaj dati iztočnico za novo idejo...

Veliko uspeha!

Suzana
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: sprejemanje
Reply #16 - 02.08.2002 at 18:20:14
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
DolpHiN
3
***
Offline

A wet kiss to you 2 :)

Posts: 112
Slovenija, maribor
Gender: male
Re: sprejemanje
Reply #17 - 02.08.2002 at 23:33:39
 
hvala suzi...

ampak problem tiči v tem da se je v moji preteklosti nekdo lepo poigral z menoj in načel moje bistvo... a veš situacija v kateri se začenjaš spraševati ali je to res kar nekdo govori in počasi začenjaš verjeti, ker si tako čustveno zaslepljen... in čustveno navezan na to osebo...

problem sem našel, analiziral vsako besedo in iz dneva v dan si govorim, da je nesmisel da sploh verjamem v to in deloma mi uspeva potem pa v trenutku blokada. mislim da razčistit ne bo tako lahko, vleče pa se vse skupaj že kr nekaj časa kakšni dve ali tri leta...

skratka shit...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: sprejemanje
Reply #18 - 16.08.2002 at 12:52:08
 
Mene pa mori še ena stvar. V večini nimam problema s sprejemanjem drugih, pri meni pa mi vedno vletavajo vmes dvomi, ali gre res za sprejemnje samega sebe, ali ni zraven tudi neka samoprevara, neko opravičevanje lastnih slabosti in šibkosti, zatiskanje oči pred samim seboj, v smislu kaj pa pol, če sem tak in tak, sprejmem se kot takega in se imam rad. Tega občutka se mi ne uspe znebiti.

A je kaj na tem?

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: sprejemanje
Reply #19 - 16.08.2002 at 13:01:09
 
preveč analizirate, sej včasih je dobr, preveč pa škodi ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: sprejemanje
Reply #20 - 16.08.2002 at 13:46:26
 
Jest sprejemam, kakor lahko. So pa zadeve, ki jih čustveno ali pod-zavestno glih ne morem vedno sprejet. In tuki pride tisto pravo sprejemanje.

Lahko je takole na forumu teorijo zganjat, v pravem življenju pa ... Se hit razkurimo, in to ni več sprejemanje.

In to je postopna preobrazba. Ne moreš v trenutku doseč odgovora na začetno postavljeno vprašanje:

Quote:
Se vam kdaj zgodi, da zatajite sami sebe, da zatajite svojo resnico? Dan je mimo in sploh ne ves kdaj-vse, kar je, je praznina in sovrazis se.Kako dosec, da se resnicno ne sovrazis, da se resnicno sprejmes in da se mas resnicno rad?


To se vsakomur dogaja, vse to je igra ega. In naslednji korak, ki ni nujen, je pa prepoznaven, je da se to tem začneš spraševat tako kot Sue. Potem pa postopoma naprej, kot vzpon na goro. Včasih se zaplezaš moraš nazaj dol, včasih greš hitro, ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Katarina
3
***
Offline

Unikat-to si!
Posts: 136

Re: sprejemanje
Reply #21 - 16.08.2002 at 21:55:32
 
Valentina!

Tudi meni se je-se mi še dogaja podobno,razlika je mogoče samo v tem,da se zavedam katere lastnosti sama v sebi ne morem sprejeti (normalno...verjetno jih bom odkrivala neprestano,a štartala sem precej časa nazaj).
Kako?
Pri meni so to stvari ob katerih se neglede na tisoč in en izgovor,ki ga najdem zanje počutim neprijetno.Zakaj?
Zato,ker so vsi izgovori blef,po kateri se ne počutim nič bolje.Prazna...samo en velik nemir divja v meni.In tega občutka ne prenesem,zato vem da je potrebno ukrepat.

Priznam...veliko je načinov-prijemov same sebe,ko reagiram napačno in se znajdem v slepi ulici.A to še ne pomeni,da to moram sprejeti.Ne,telo z zgoraj opisanimi občutki opozori,da je treba poizkusit nekaj drugega,novega...


Seveda...lagala bi,če bi rekla da gre hitro.Prekleto počasi se premikam,a odkrila sem da je to eden izmed dejavnikov,ki so nujno potrebni,da se novitet,ki mi odgovarjajo navadim...Šele takrat,ko se telo umiri je znak,da sem bila uspešna.

LP,
Katarina
Back to top
 

Slabih izkušenj ni,so samo priložnosti za učenje...
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: sprejemanje
Reply #22 - 17.08.2002 at 09:52:48
 
Se mi zdi, da se resnicne spremembe znotraj nas vecinoma dogajajo prek kriz. Kriza pa je ena mala vojna, ki divja znotraj. To ni bitka za spremembe ampak proti njim in mislim, da jo nas ego sam sprozi, da bi obdrzal status quo. Ampak ko se spremembe napovedujejo, potem se tega z nobeno bitko ne da preprecit.
Je pa res, da te bitke nosijo nekaj dobrega v sebi. Bolj hude kot so, v bolj nevzdrzno stanje te potiskajo vse dokler se ne znajdes cisto na robu izcrpanosti. In takrat se ti zdi, da je vse lazje, kot prenasanje obstojecega kaosa se naprej. Celo sprememba je boljsa kot ta bitka. In takrat sele polozis orozje in te napolni neko vdano sprejemanje sebe, pa kakrsenkoli ze si, pripravljenost tisto idejo spremenit, v neki drugacni luci pogledat. In ko pogledas, vidis da je dosti boljse in da si navkljub temu, da si se "vdal" v resnici naredil par korakov naprej po svoji poti. In da si dosti boljsi kot si bil pred tem.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
cleo
3
***
Offline

življenje je čudovito

Posts: 118
Ljubljana
Gender: female
Re: sprejemanje
Reply #23 - 17.08.2002 at 10:26:50
 
Kar se kriz tiče so res male vojne. Pa to še ni najhuje. Problem je v tem, ker te zadeve trajajo več let, in ti se ves čas iščeš, iščeš rešitve, kako se rešit preteklosti, kako korak naprej...
Toliko se matraš, da si na jkoncu že čisto utrujen, ogromno energije ti gre v tem času, ko se iščeš in bojuješ....ne da se drugače....

Je pa ena knjiga: Aspektika (napisal neki hrvaški ali srbski ... "poznavalec"). Če si v takem stanju se jo splača prebrati,...trenutno se tudi jaz z njo matram...res je safr, ampak končni cilj je blizu...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: sprejemanje
Reply #24 - 17.08.2002 at 19:33:01
 
Quote:
Toliko se matraš, da si na jkoncu že čisto utrujen, ogromno energije ti gre v tem času, ko se iščeš in bojuješ....ne da se drugače....

A res ?
A ni v naslovu teme, odgovor ? Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: sprejemanje
Reply #25 - 17.08.2002 at 22:47:48
 
sue wrote on 27.04.2001 at 22:31:38:
Se vam kdaj zgodi, da zatajite sami sebe, da zatajite svojo resnico?


Ne vem, če boš Sue še kaj prišla na te strani tole brati.

Meni se še dogaja, da zatajim sebe. Ja. In ravno takrat in ravno zaradi tega se počutim kdaj prazno.
Opažam, da najlažje sebe zatajim v situacijah, ki so nenadne, nepričakovane. Recimo, ali da kdaj zamolčim kaj mislim. Ali kaj čutim. No, vedno manj. Pa vendar. Rešitev? Ne vem.
Opažam, da s pozornostjo in z rahlo distanciranostjo od dogajanja, sem lažje sebi zvesta.

Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: sprejemanje
Reply #26 - 18.08.2002 at 23:05:04
 
Quote:
Meni se še dogaja, da zatajim sebe. Ja. In ravno takrat in ravno zaradi tega se počutim kdaj prazno.
Opažam, da najlažje sebe zatajim v situacijah, ki so nenadne, nepričakovane. Recimo, ali da kdaj zamolčim kaj mislim. Ali kaj čutim. No, vedno manj. Pa vendar. Rešitev? Ne vem.
Opažam, da s pozornostjo in z rahlo distanciranostjo od dogajanja, sem lažje sebi zvesta.


Amstel, ali ni to čisto normalno, da včasih zamolčimo to, kar mislimo. Če bi povedali vse svoje misli, bi se večkrat znašli v neprijetni situaciji. Meni se večkrat zgodi, da povem kakšno misel, pa mi je večkrat potem žal. Ker ljudje smo takšni, da ne mislimo samo pozitivno, na žalost mislimo tudi negativno. In ravno te negativne misli so lahko boleče za okolico, če jih prehitro izrečemo.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: sprejemanje
Reply #27 - 18.08.2002 at 23:16:48
 
O ja. Čisto normalno.

Jaz sem mislila bolj za kake pomembne zadeve.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: sprejemanje
Reply #28 - 18.08.2002 at 23:24:50
 
O kakšnih bolj pomembnih zadevah misliš, Amstel?

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: sprejemanje
Reply #29 - 18.08.2002 at 23:44:16
 
S tem sem mislila, da se ne počutim, da sem sebe pustila na cedilu, če ne povem recimo sodelavcu, kar si mislim o... x zadevi.

Slabo se počutim, če se ne potegnem zase, ali za koga drugega.
Recimo: v prejšnji službi sem imela šefa, ki je stegnil roko na gospo, ki je pri nas čistila. Ko mi je to povedala, sem posredovala. Ona sama si ni upala karkoli reči. In jaz bi se slabo počutila, če sem ne bi potegnila zanjo.
Skratka, ko vem, da gre za nepravičnost, ne morem molčati, ne glede na to, koliko se izpostavim.

Pa tudi vem, da je dolgoročno dobro povedati ljudem, ki so mi blizu, tudi t.i. negativne stvari. In obratno. Zato smo si pa blizu, ker ne šparamo besed. Ne, da se žalimo, samo, povemo tudi "grda" čustva. In preživimo. In še rajši se imamo.
Ampak, saj veš, z bližnjimi je lažje. No, vsaj meni.


Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3