Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 12653 times)
LittleStar
Ex Member




Kreacija ali Kreator
25.07.2002 at 13:40:49
 
Veselilo bi me, če bi malo podebatirali o tem.

Eni nočejo sprejet dejstva, da jim ni potrebno nič, niti misliti ne, da je dovolj da le so - kreacija.

Eni pa nočejo sprejet dejstva, da so kreatorji svojega življenja, vsaj z mislimi, namenom, če že ne drugače.

Kako uskladit to dvoje. Je sploh smiselno družit to dvoje v eno, ali dejansko sprejet in se zavedati te dvojnosti v nas.

???
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kreacija ali Kreator
Reply #1 - 25.07.2002 at 14:12:47
 
dvojnosti se moraš najprej zavedet, da jo lahko začneš spreminjat v enost. šele ko jo prepoznaš, šele takrat jo lahko začneš ozaveščat, sprejemat, presvetljevat.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Kreacija ali Kreator
Reply #2 - 25.07.2002 at 14:46:37
 
Če vzamem en dan... Se vam tudi zdi, da ima dan svojo energijo, namen, prostor, koliko ti dopusti opravit... Mislim, ker danes me je dan čisto izčrpal, sto obveznosti. Mi je dan ogledalo? Če mi dan pokaže, kje sem, kaj moram, mu moram verjet? Moram verjet, kaj mi ljudje govorijo? Zdaj to pomeni, da bom jaz samo laufala okrog, ko me bodo ljudje poklicali? Služim sebi? Ne preveč. Lahko rečem ne? Ne znam. Si lahko sploh privoščim mir, če se zavedam, koliko je za postorit? Ne. Torej mira ni, in treba je žrtvovat dolgočasje. Kako naj ustavim konje?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kreacija ali Kreator
Reply #3 - 25.07.2002 at 15:11:49
 
kar delaš delaj v miru, bodi pri tem mirna - meditativna

včasih je treba rečt ne
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Kreacija ali Kreator
Reply #4 - 25.07.2002 at 15:13:37
 
Quote:
Mislim, ker danes me je dan čisto izčrpal, sto obveznosti. Mi je dan ogledalo? Če mi dan pokaže, kje sem, kaj moram, mu moram verjet? Moram verjet, kaj mi ljudje govorijo? Zdaj to pomeni, da bom jaz samo laufala okrog, ko me bodo ljudje poklicali? Služim sebi? Ne preveč. Lahko rečem ne? Ne znam. Si lahko sploh privoščim mir, če se zavedam, koliko je za postorit? Ne. Torej mira ni, in treba je žrtvovat dolgočasje. Kako naj ustavim konje?


Še dihaš, po stotih obveznostih?  Grin

Kreator vsekakor si in to s polnim zavedanjem in odgovornosti do svojega delovanja v tem dnevu. Sej če ti ni za v službo, potem ostani doma - posledica, - lahko te vržejo iz službe. Torej, če je tvoj nivo tak, da rabiš denar za preživet, se potem nimaš kaj pritoževat, sprejmi ali ne. Taka so pravila življenja. tle mi je prišla na misel zgodba dveh bratov.

Sta bila meniha, mela eno njivco, da sta preživela. Potem pa je eden od bratov videl v brlogu lisico, pohabljeno brez nog. In mu ni dalo miru, kako ta lisica preživi. In je v zasedi dočakal in vidu, Vsak večer je tiger lisici prinesel kos mesa in tako je živela. No in je brat prišel domov in reku. Bom jest tud, kot lisica, bo že Bog nekako poskbu zame. In je šel lepo od brata, naokrog in se nastanu v lepem okolju, si uredil brlogec in čakal. No, ko je bil po tednih brez hrane in čakanja, že čist na koncu, se mu oglasi glas od zgoraj:"Ne bodi neumen in ne obnašaj se kot lisica, saj imaš noge in roke kot tiger."
In se je vrnil in naprej obdeloval polje in pomagal ljudem "lisicam".

Nekako tako gre. Ne čist po zapisu, ampak bistvo je takšno"

Pa ne da hočem tebi s tem kaj povedat, ampak mi je ta zgodbica sama od sebe prišla na misel. Ne vem zakaj.

Če te izčrpuje, če maš preveč dela, premalo časa, si naredi urnik. In sooči med seboj tiste, ki zahtevajo, da v istem trenutku narediš nekaj za njih. Saj to vendar ne gre. Ne morem it ob 12 za šefa po cigarete in ob 12 za direktorja kuhat kavo. V takem primeru, bi reku šefu, zmeni se z direktorjem, kaj in kako, na žalost ne moram biti na dveh mestih hkrati. Tako služiš sebi. Da se ne raztrgaš, da si razporediš čas kolikor je to le mogoče.

Zvezdica, ne vem mogoče sem čist zgrešil, ampak tole mi je padlo kot odgovor.


Edi
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Kreacija ali Kreator
Reply #5 - 25.07.2002 at 15:14:23
 
Pa kdaj se bomo začeli tu na forumu konkretno menit?
Sad Grin. Kaj samo jaz vidim, da se totalno vsi udeleženi posamezne dni sprašujemo točno isto temo pač razvejano pod različnimi naslovi. Vsak želi iz svojega vidika priti do spoznanja, sprašuje in vztraja pri svojem Roll Eyes. Se nobenemu od vas ne zazdi, da smo samo filuteki in da je vse samo ena igra?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Kreacija ali Kreator
Reply #6 - 25.07.2002 at 15:19:45
 
Grin Sem kasneje prebrala tvoj post. Sploh nisi falil. Samo sprašujem za zaščito, pa ne v smislu, da bi kljubovala, ampak samo da ne bi bila tako odprta za vsakega Grin, no ja dosti njih Tongue. Navznoter se obrnit nekako...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Kreacija ali Kreator
Reply #7 - 25.07.2002 at 15:28:18
 
Ne glih to ne naredit. Le jasno povej, da si ena sama z nasmehom na ustih, brez slabe vesti. Povej, da rada delaš, da rada narediš, ampak da vseeno greš kdaj tudi na WC, na cigaret, kavo. Da sploh ni blema.

Le cajt si zorganizirat, pa bo.

Veš kaj je en gape, na ekran napisu:"V zvezi z menoj ne uporabljaj besede NUJNO"

To ti je car.

a ne gape.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sirena
Guest




Re: navznoter
Reply #8 - 25.07.2002 at 15:32:36
 
Hja, navznoter se obrniti...poslušaj sebe in svoje občutke tvojega počutja...mislim, da se tudi zaradi PREVEČ ljubezni in pozornosti drugih do tebe izčrpaš...ne vem, če to lahko razumeš...pristopi k stvari tako, da se boš sama dobro počutila, da si boš odrezala točno tak kos torte, kolikor jo lahko prebaviš...če jo boš pojedla repete, ker ti jo nekdo prav blagohotno ponuja, ti bo naredilo slabo... ostani pri sebi in svojem JAZ-u... Bila sem v približno isti fazi kot ti, da je bilo vsega PREVEČ, nisem zmogla, sedaj si vzamem čas zase, pa čeprav lahko bulim v eno točko magari cel dan in pustim mozak, da mi prosto "šeta". Najprej so me prav vsi čudno gledali in me spraševali kaj je z menoj narobe, če sem bolana ipd., NE! sem rekla, rabim malu miru, rabim tišino, rabim biti sama s sabo v družbi in ne jemljem nobene mentalne kufre s seboj, saj veš...možgane na off...pa prekleto PAŠE, ŠE PA ŠE...8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Kreacija ali Kreator
Reply #9 - 25.07.2002 at 15:35:16
 
A ni to taisti gape, ki slabo prenaša avtoriteto Grin?

In praviš, da vmes lahko grem na WC? To ti je življenje in pol. Wink.

To sem imela v mislih, sirena. Tale NE. Zakaj bi bilo potrebno se do konca izčrpat prej? Zakaj ne imet vsaj napol polne baterije Smiley?Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kreacija ali Kreator
Reply #10 - 25.07.2002 at 15:45:22
 
Quote:
A ni to taisti gape, ki slabo prenaša avtoriteto Grin?

taisti
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Kreacija ali Kreator
Reply #11 - 25.07.2002 at 15:48:10
 
Sej jest avto-rit-teto tudi težko prenašam, če je v avtu 50%, težko sedim na riti in mi teta zraven mori
Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
sirena
Guest




Re: Kreacija ali Kreator
Reply #12 - 25.07.2002 at 15:49:54
 
8)osječam se hayyyy, mozak by by...lalala...tako nekako...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Kreacija ali Kreator
Reply #13 - 27.07.2002 at 21:53:16
 
Eh, ne vem. Mislim, da je treba tukajle tole, kar je začela LittleStar, pogledati z dveh vidikov: službeno in privatno življenje.

Glede svojega prostega časa (privatnega življenja) bi se strinjala s sireno. To je čas, ki ga lahko posvetiš popolnoma in izključno samo sebi. Tako, kot ga želiš preživljati ti. Če želiš, si sam, če ne želiš, si (sam!) izbereš družbo, po svojih merilih, po svojih vrednotah, po svojih kriterijih. Če ti družba ne odgovarja, se preprosto opravičiš in si izbereš drugo družbo, druge prijatelje, druge znance. V svojem privatnem času si res lahko kreator svoje kreacije. Na prvem mestu je sprejemanje samega sebe, pogled vase in izbiranje svoje okolice glede na sebe, svoje želje in svoje potrebe. Šele potem pride na vrsto sprejemanje drugih ljudi v tvoji okolici. V svojem privatnem življenju si lahko dovoliš biti najprej ti in v skladu s tem šele izbiraš druge okoli sebe.

Ni pa tako v službenih odnosih. Tukajle so zadeve malce obrnjene in če bi se tako, kot je napisala sirena, obnašal v službi… Hmm, ne vem, no. Vsaj meni se zdi, da mi ne bi zneslo.

V službi je situacija druga, odnosi drugi. Tukaj moraš najti zlato sredino med tem, da si del skupnosti/teama, kar pomeni, da se je potrebno do določene mere prilagajati, pa kljub temu ostati – ti. Ker kakor si svojo družbo in svojo okolico v svojem privatnem življenju izbiramo sami, tako tega ne moremo storiti v svojem delovnem okolju. Redkokateri imajo to srečo, da si to lahko privoščijo. Večina ne.

Commitment. Pripadnost. Skupnim ciljem in skupni viziji. Skupni prihodnosti. Skupnemu zadovoljstvu. In je razlika glede na privatno življenje. V privatnem življenju si sam izbiraš okolico, v kateri se boš gibal, v delovnem okolju si nekako »potisnjen« v delovno okolje. Med ljudi, ki bi jih na cesti morda samo pozdravil, v službi pa moraš preživeti z njimi ponavadi cel dan. Hočeš, nočeš – moraš. Če želiš slediti skupni viziji in skupnim ciljem, seveda. Spet odvisno od tega, kako jemlješ svojo službo. In skupni cilji, skupna vizija je v službenem življenju (poleg drugih motivacijskih dejavnikov) tudi pomemben faktor, vsaj po mojem mnenju.

In, ja, Edi – lahko greš na WC, lahko greš na kavo, lahko greš na cigaret. Vendar ne vedno točno tisti trenutek, ko se tebi zazdi. Ko se v tebi nekaj premakne, ko se pa tebi zazdi, da bi pa zdajle spil eno kavico, pokadil en cigaretek in potem nazaj delat. Ni izvedljivo v vseh situacijah.

In, LittleStar – ali boš ti laufala naokrog, ko te bodo ljudje poklicali, kot praviš? Da in ne. Odvisno, kaj spada pod tvoje delovne obveznosti. Postaviš si prioritete. Vsaj jaz. Tisto, kar je treba narediti, naloge, ki mi jih dajo moji predpostavljeni – te je treba narediti. Takoj, popolno in odgovorno. In na drugi strani tisto, ko se ti obešajo ljudje in te prosijo za uslugo. Iz kateregakoli razloga. Zato, ker se njim ne da, zato, ker sami ne znajo, zato, ker bi šli raje na kavo ali cigaret ali pa zato, ker so v časovni stiski in potrebujejo pomoč. Takrat lahko mirno rečeš – ne. Odvisno od človeka sicer. Če pogledam sebe, vedno rada pomagam, če lahko tisto, kar me nekdo prosi, postavim pred svoje prioritete. Še posebej, če gre za časovno stisko ali pa za to, da sama znam nekaj narediti, tisti, ki me prosi za uslugo, pa (še) ne. Velikokrat spregledam tudi tisto, ko me nekdo nekaj prosi zato, ker se njemu ne da, bi šel raje na cigaret ali kavo… Tudi takrat pomagam, vendar v tem primeru ne zaradi njega, pač pa ravno zaradi skupnih ciljev, h katerim stremimo kot podjetje/ustanova/organizacija. Ampak, LittleStar, to sem jaz – če ti na svojo službo gledaš drugače, po mojem mnenju lahko mirno rečeš ne v tistih primerih, ko te prosijo za neke usluge, ki jih ni v tvojih delovnih nalogah in obveznostih.

In tole:
Quote:
Mi je dan ogledalo? Če mi dan pokaže, kje sem, kaj moram, mu moram verjet? Moram verjet, kaj mi ljudje govorijo?

Moj odgovor na vse tole je: ne, ne in ne. Ni dan tvoje ogledalo. Ni treba verjeti dnevu. Ni treba verjet, kaj govorijo ljudje.

Ti sama sebi si ogledalo. Ti sama si tista, ki si moraš verjeti. Ti sama si tista, ki moraš najprej vedeti, kaj želiš in dan obrniti po tebi. V skladu s svojimi željami, cilji, vrednotami, kriteriji, pričakovanji,…

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Kreacija ali Kreator
Reply #14 - 01.08.2002 at 10:21:27
 
[color=Blue][/color]Litte Star...zanimiva tema, ni kaj. Na začetku sem mislila, da bomo pisali nekaj o dizajnu in kakih drugih kreacijah...pa sem se uštela. O kreiranju svojega življenja...pa je čisto druga zgodba. Ni velike razlike - v resnici...ali kreiraš določen stil oblek, pohištva ali pa sebe. Vsak od nas je po svoje dizajner. Osebno občudujem ljudi, ki imajo smisel za modo in okus za mnoge stvari. Za lastno življenje prav tako. Nekateri najdejo smisel v poglabljanju vase, v učenju premnogih stvari, v športu, glasbi, umetnosti... ali pa v grajenju karier v službi. Pa saj so ti napisali. Najti smisel življenja in uživati v stvareh, ki jih rada delaš, pa je že višja umetnost. In reci marsikdaj NE, da te delo za druge ne izčrpa. Je težko, ampak se da. Zakaj pa bi morala biti vedno na razpolago? Kje pa to piše? Reci NE. Ali pa si izmisli beden izgovor:<Žal nimam časa...> Jaz osebno v tem ne vidim nobene tragike. Biti po volji in na voljo vedno in povsod kar vsem, pa je noro. Misli nase in se brani unim pijavkam, ki bi te najraje izkoriščale do onemoglosti in vedno porabili za vse. Jaz sem bila nekoč ista. Kar vse bi storila za vsakogar, na koncu pa mi je zmanjkalo časa za sebe. Mar ni to bedno? Saj si le sama odgovorna za svoje življenje-torej? Ustrežljivost je mogoče lepa čednost v službi. Pa ne vedno veš. Potem izpadeš navadna tepka, ki samo gara, drugi pa se ti posmehujejo. Saj ne rečem. Šefi imajo najraje ubogljive in pridne delavke. Take, ki ne mislijo s svojo glavo, ampak njihovo. Kaj pa drugi? Napiši, no. Žal poznam primere ljudi, ki so po poti najmanjšega odpora v službi dosegli zavidljive uspehe. Pa ne z delom. S pametjo.
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4