Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 25477 times)
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Ego?
22.03.2001 at 10:46:47
 

Nekaj me moti: zakaj recemo da clovek bezi od sebe, se zateka v alko, odnose, kvazi duhovnost... Po drugi strani pa je Ego tisti ki hrepeni po sebi, ki si zeli da bi drugi govorili o njem, zeli pozornosti, biti poseben.          Torej EGOCENTICNOST in BEG-OD-SEBE ? kako gre to lahko skupaj????
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Ego?
Reply #1 - 22.03.2001 at 13:35:43
 
(kvazi) duhovnost ni beg od sebe, ampak je pot proti sebi po eni strani in po drugi strani pot proti drugim in s tem tudi Bogu.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Ego?
Reply #2 - 22.03.2001 at 21:22:25
 
EGOTA NI!

To je največja fora učenja, vsi pravijo odvrzi ego, to je isto kot, da bi rekl daj prevzemi polno odgovornost zase?

ko učenec odvrže ego, mu je jasno da ga ni blo, da ni nikogar razen on sam, potem prevzame odgovornost in lahko začne...

to naredijo sam zato, da ločiš stvari v sebi in jih dojameš...
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Ego?
Reply #3 - 22.03.2001 at 21:24:29
 
beg od sebe je to da nočeš prevzet odgovornosti zase!

Back to top
 
 
IP Logged
 
S. (Guest)
Guest




Re: Ego?
Reply #4 - 22.03.2001 at 21:46:47
 
Rada bi ti bila ob strani, ko bo nihalo zanihalo. Morda pa ne bo. Your choise. I'm there. Je to ego?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Grega
1
*
Offline

PEACE TO YOU ALL!!!
Posts: 16

Gender: male
Re: Ego?
Reply #5 - 24.03.2001 at 01:51:37
 
Da bi razumel to:EGOCENTICNOST in BEG-OD-SEBE ? kako gre to lahko skupaj?
morš vedet kaj je ego-maš cev kup enih definicij ene bolj znanstvene druge manj,no pač na kratko...
..jaz si to predstavljam tako ego tvorijo neki naučeni vzorci obnašanja ali reagiranja na določene situacije, ki si jih ustvaril tekom življenja...npr: se ti zdi samoumevno vzbujati pozornost, ko si med folkom ;če te kdo razpizdi...se ti zdi samoumevno da ga spečeš direkt na gobec:), in podobno pač odvisno od človeka ktire vzorce je poerbal...
Torej Egocentričnost=vasezagledanost je vzorec, ki ga je pač določena oseba ustvarila verjetno zato da se je zaščitila pred... kaj jaz vem....neko bolečino, isto ko un tip da mu nebi čast trpela-direkt po gobcu ...no pol pa še beg od sebe... isto vzorec.. se pač zaščitiš pred bolečino da pozabiš-zloraba drog pa to...!!8)

Lahko bi tud reko da večji ko maš ego tisti umetni-družbeni jaz ,ki si ga ustvaru s temi vzorci in bolj ko se poistosvečaš z njim težje čutiš svoj pravi jaz!


Upam da je to kar te je zanimalo, pa da je blo dojst praktično ? Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Ego?
Reply #6 - 24.03.2001 at 16:05:11
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Ego?
Reply #7 - 27.03.2001 at 19:58:52
 
Hvala za vse odgovore ampak nic bolj mi ni jasno kako si lahko nekdo hkrati zeli biti v srediscu pozornosti se zanima samo za svoje dobro a hkrati si ne zeli vidt sebe in ne zeli poslusati sebe.  Cesa si v prvem zeli in od cesa bezi v drugem primeru?
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Ego?
Reply #8 - 17.04.2001 at 22:33:25
 
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
Dejana (Guest)
Guest




Re: Ego?
Reply #9 - 18.04.2001 at 14:11:26
 
Pravijo, da ko sprejmeš sebe (in s tem tudi svoj ego)se začneš spreminjati in spremeni se tudi ego...
Back to top
 
 
IP Logged
 
MP3CE
3
***
Offline

Om sai ram
Posts: 177
Ilirska Bistrica
Gender: male
Re: Ego?
Reply #10 - 29.04.2001 at 23:53:11
 
Uvid iz iboge (v mocno povisanem stanju zavesti): Ce gledas, je vedno samo odlocitev, ki pade v danem trenutku - ampak takrat si ti duh, in se torej odloca duh... Ego pa lahko le sledi temu, v najboljsem primeru je le en korak zadaj... Torej je ego ogledalo, iz katerega duh opazuje zavest jaz sem...  
Grin
Kar pa se egoizma in napihnjenosti tice, pa imam zelo dobro vajo... Postavite se na primer pod Severno steno Triglava, in vam bo vse jasno, ce ne prej pa takrat, ko boste zaslisali, kako kamen pade le nekaj metrov proc od vas... God is great...
Smiley
No ja, ce vam je tole too much, in da se ne bi kdo sel ubit, zadostuje, da se odpravite v hribe na kak samoten konec, ali pa se  ozrete malo okoli sebe... Za vecino je tole bolj primerno...
Back to top
 

Kdor ne poha ni Slovenc...
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Ego?
Reply #11 - 04.05.2001 at 15:16:33
 
zdravo MP3

ko mi je gape razlagu o tem tkole, je moj duh kar neki dni mislil o tem, !

znanstvene funkcije pa nisem mogu spelat ven, če je ego ogledalo, duha?

ne štima ker je je funkcija ogledala refleksna in ne gre ok...


pol bi blo tko, da je velik ego - velik duh?
ker ni inverzne funkcije vmes? ta je šele pri regulaciji, samo tu so druge stvari, oz če je ogledalo konkavno?

saj mi je jasno samo gledaš

razreši mi...
vzrok - odločitev - posledica?
duh ?  ego?
Back to top
 
 
IP Logged
 
MP3CE
3
***
Offline

Om sai ram
Posts: 177
Ilirska Bistrica
Gender: male
Re: Ego?
Reply #12 - 04.05.2001 at 17:41:18
 
Cheesy
Stvar je težko razumet, če tega ne doživiš... Lej, vse odločitve so odločitve duha, ker vsi mi smo duh...

In ego je samo ogledalo, saj veš, ko se pogledaš v ogledalo je samo slikam, ampak vendar vidiš sebe v ogledalu...

In nič več kot to... To je samo primera, in nič več...

Znanost pa je itak za 1. pozornost...

Tisto velik duh velik ego pa je prevec matematicno... Ni refleksivno, ni tranzitivno, ni linearno... Jebi ga, drug svet, drug pogled...
Velik ego je pac velik ego... duh pa je vse...

In gledas se toliko casa, dokler ne uvidis, da si to ti in se sprijaznis s tem...

Kar pa se egoizma tiče, pa je tako, da če si ločen od zavesti, imaš pač ego, in potem se združuješ...

In to življenje, ki ga živiš tu, so le ene majhne sanje v neskončnem morju sanj...


Back to top
« Last Edit: 04.05.2001 at 19:22:59 by MP3CE »  

Kdor ne poha ni Slovenc...
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Ego?
Reply #13 - 04.05.2001 at 21:14:48
 
'pol bi blo tko, da je velik ego - velik duh?'
ja, velik v pravem smislu

'In ego je samo ogledalo, saj veš, ko se pogledaš v ogledalo je samo slikam, ampak vendar vidiš sebe v ogledalu...
In nič več kot to... To je samo primera, in nič več... '
v ogledalu vidiš sebe skozi svoje vzorce - predstave recimo - in si tak kot se vidiš, drugi te vidijo drugače.

'In to življenje, ki ga živiš tu, so le ene majhne sanje v neskončnem morju sanj...'
jest rečem misli
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MP3CE
3
***
Offline

Om sai ram
Posts: 177
Ilirska Bistrica
Gender: male
Re: Ego?
Reply #14 - 04.05.2001 at 22:43:03
 
A:'pol bi blo tko, da je velik ego - velik duh?'
GAPE: ja, velik v pravem smislu
MP3CE: A tvoj ? ? ?    Grin



MP3CE: 'In ego je samo ogledalo, saj veš, ko se pogledaš v ogledalo je samo slikam, ampak vendar vidiš sebe v ogledalu...
In nič več kot to... To je samo primera, in nič več... '

GAPE: v ogledalu vidiš sebe skozi svoje vzorce - predstave recimo - in si tak kot se vidiš, drugi te vidijo drugače.

MP3CE, odgovor: Bolje receno, duh vidi sebe v ogledalu, ker pa si ti duh, vedno zunaj sebe vidis le sebe, ker je vse duh... Kako te vidijo drugi, pa sploh ni tvoja stvar...





MP3CE:'In to življenje, ki ga živiš tu, so le ene majhne sanje v neskončnem morju sanj...'

GAPE: 'jest rečem misli'

MP3CE: 'Jaz pa muesli, za zajtrk...!!! Namrec, pisem ti stvari, kot sem jih videl, in nima smisla obracati mojih besed, ker tistega nisi videl...  Lips Sealed
'

Back to top
 

Kdor ne poha ni Slovenc...
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3