Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 25605 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Ego?
Reply #15 - 05.05.2001 at 02:04:06
 
Q
A:'pol bi blo tko, da je velik ego - velik duh?'
GAPE: ja, velik v pravem smislu
MP3CE: A tvoj ? ? ?
Q
tud moj ... je velik ... v pravem smislu ... je pa to zajebano ... če je velik

Q
Kako te vidijo drugi, pa sploh ni tvoja stvar...
Q
kolkr jest vidim stvari je kr mal moja stvar - kr velik, ker če me vsi drugi vidijo kot bebca, na koncu postanem bebec, pa četudi se sam sebi zdim lep in pameten in oh in sploh razsvetljen.

Q
Namrec, pisem ti stvari, kot sem jih videl, in nima smisla obracati mojih besed, ker tistega nisi videl...
Q
sorry ne bom več, sicer pa ne obračam tvojih besed ampak sm povedu kako jest rečem temu, tko da ... sorry
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MP3CE
3
***
Offline

Om sai ram
Posts: 177
Ilirska Bistrica
Gender: male
Re: Ego?
Reply #16 - 05.05.2001 at 07:28:05
 
Sej, ce bi ble misli, bi tko povedal... Ampak misli so bolj kot veliki krogi, k se rolajo v sanjah, povdarek je bolj morda na krogi kot na veliki, in sicer so spletene iz niti oz. kosckov zavesti... Ali se bolje, onih pol-besed, ki sem jih sestavljal...
Grin
Sanje pa so celotna slika in lahko bi rekel, da imajo eno dimenzijo vec, ceprav to sploh ni res, ker je nesmiselno govoriti o tem...

Videnje misli je bolj moj nacin videnja, in lahko bi kdo drug videl cisto drugace, pa bi videl isto, ker videnje je vedno osebna stvar...
Meni so misli zanimive, ker sem bolj mentalec po dusi, nekaterim pa to sploh ne bi dosti pomenilo, ker bi gledali v druge svetove...

Q:
Kako te vidijo drugi, pa sploh ni tvoja stvar...
R:
kolkr jest vidim stvari je kr mal moja stvar - kr velik, ker če me vsi drugi vidijo kot bebca, na koncu postanem bebec, pa četudi se sam sebi zdim lep in pameten in oh in sploh razsvetljen.
R2: Ja, vpliv misli in tega je velik, ker misel je energija, zato Carlos Castaneda priporoca brisanje osebne zgodovine (glej knjigo Potovanje v Ixtlan in tudi Zgodbe o moči)... Ce nimas osebne zgodovine, drugi ne ve kaj si in te ne more dolociti... Seveda pa tudi ti ne mores imeti sebe za nekaj, ker si itak vse... Reci da si lep in pameten ali pa bebec je isto - velicastnost samega sebe oziroma duha zmanjsas na en majhen pojem... Reci, da je nekdo to in to pa je se slabse, saj si hkrati ustvarjas tudi karmo...
Sicer pa so stvari bistveno bolje opisane v teh knjigah...

Back to top
 

Kdor ne poha ni Slovenc...
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Ego?
Reply #17 - 05.05.2001 at 10:53:53
 
 MP3CE : Sej zato je ego tako fina stvar. Obtozimo ga da je kriv za vso naso revscino. Ego je torba kamor vrzemo vse te nalepke : bebec, lep, pameten, ... nalepke ki zmanjsajo duha ki smo v nekaj besed in potem na hrbtu nosimo to nekaj in mislimo da smo to mi. Torbo pa nam polnejo drugi in mi sami.  Da pa je ego izraz duha: to pa lahk reces za cisto vsako stvar. Duh je povsod. Ali pa ne?
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
MP3CE
3
***
Offline

Om sai ram
Posts: 177
Ilirska Bistrica
Gender: male
Re: Ego?
Reply #18 - 05.05.2001 at 11:24:35
 
Ce reces, da si nekaj, potem to si... Ampak hkrati nisi samo to... Tako nekako, kot ce bi rekel, da sem clovek, sem pa hkrati tudi riba, pa ptica, itd.., itd.. By the way, te ideje imajo cudezno moc, da delujejo...

Ampak ce imas zavest v egu, potem si locen od ostalega in ne vidis samega sebe v celoti... In potem se zdruzujes in to je vse, ...
In na koncu nisi nic vec locen, in vse je eno...
in takrat vidis ego kot ogledalo, ki ti je ves cas kazalo sliko samega sebe... Ti pa si vmes dobil zavest jaz sem... In to je to in nic vec...

Ego ni ne dober ne slab, preprosto je tak kot je... Deluje pa vedno v nasprotni smeri duha, saj je njegova zrcalna slika...

Lahko pa reces, da ko si z zavestjo v egu, potem si nekje ujet v eno idejo, ali v en skupek idej in nato ne vidis nicesar razen tega...
Back to top
 

Kdor ne poha ni Slovenc...
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Ego?
Reply #19 - 05.05.2001 at 13:23:38
 
ok mp3 men mora mat štimat ker drugač nima kaj tu počet...

zdaj pa poglejva, duh gleda ego, duh vidi ego, duh vidi sebe in ti si duh, in ti si ego in ti si ti in egota ni, ker duh vidi duh in ti si duh. Shocked I Shocked

torej mat drži 8)

funkcija vzorcev, ki jo je podal gape drži, ker ogledalo da le sliko tako kot je nazaj.

obe pa sta samo posledice in o teh se nebi pogovarjal, bolje da pogledamo kaj se, da iz obeh funkcij potegnit in s tem delat, kar je nasljedni korak od ugotovitve kako gre   Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
MP3CE
3
***
Offline

Om sai ram
Posts: 177
Ilirska Bistrica
Gender: male
Re: Ego?
Reply #20 - 05.05.2001 at 14:14:27
 
Matematika in logika ti ne moreta stimati, saj je ze Bertrand Russel v prejsnjem stoletju dokazal, da ne obstaja popolna matematicna teorija brez protislovij...
8)
Sicer pa, z razumom ne bos razumel vsega, zaradi zgoraj povedanega... Moje izjave pa so tocne, ker prihajajo iz drugega pogleda na svet..


Ja, se eno matematicno vprasanje: Koliko znasa vsota notranjih kotov trikotnika ?

Odgovor: 180 stopinj, ampak samo, ce imas geometrijo na ravnini, sicer pa se zadeva spremeni...

Ce pa ima nekdo velik ego, pomeni, da gleda zelo omejeno na nas svet, in nic vec kot to...
Back to top
 

Kdor ne poha ni Slovenc...
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Ego?
Reply #21 - 05.05.2001 at 14:42:07
 
saj, saj, zato pa je treba čimveč izvečt iz tega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
MP3CE
3
***
Offline

Om sai ram
Posts: 177
Ilirska Bistrica
Gender: male
Re: Ego?
Reply #22 - 05.05.2001 at 15:56:12
 
Smiley Dodal bi se to - pred ibogo mi je bilo to, kar govorim, nezamisljivo, nerazumljivo, itd... Sedaj vem, da govorim le prispodobe, kar pa je edina stvar, ki je prej nisem vedel...

Za resnicno razumevanje je potrebno izstopiti iz linearnega sveta, Iboga in rastline moci ti lahko pomagajo... Je pa najbolj vazno, kaj ti sam zivis, ker nihce ne more ziveti namesto tebe, in zavedanje je potrebno zato, da ves v katero smer gres...

Hvala za tvoja mnenja
MP3CE
Back to top
 

Kdor ne poha ni Slovenc...
 
IP Logged
 
MP3CE
3
***
Offline

Om sai ram
Posts: 177
Ilirska Bistrica
Gender: male
Re: Ego?
Reply #23 - 05.05.2001 at 16:19:55
 
Aha, pa hvala gapetu za tale board...
Back to top
 

Kdor ne poha ni Slovenc...
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Ego?
Reply #24 - 05.05.2001 at 17:27:11
 
ni za kej
Wink
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Urban
Guest




Re: Ego?
Reply #25 - 07.05.2001 at 09:28:43
 

MP3CE:
"in takrat vidis ego kot ogledalo, ki ti je ves cas kazalo sliko samega sebe... Ti pa si vmes dobil zavest jaz sem... In to je to in nic vec... "

In to je čisto zadosti. Kajti takrat si Vse in Vse je Jaz sem. Ločenost med subjektom in objektom izgine in je vse Eno(st).
Stanje zavesti Jaz sem oz. jaz sem Jaz, je tako ENOstavno in  domače hkrati, da se po tej izkušnji še dolgo čudiš, kako to, da smo to lahko "pozabili" in se ujeli v neštete vzorce.
Back to top
 
 
IP Logged
 
T.
1
*
Offline


Posts: 16

Gender: female
Re: Ego?
Reply #26 - 07.05.2001 at 19:18:59
 
Ego je prav zares ogledalo nas samih, vse dokler ga kaj imamo. Ko pa ga ni, pa se spremeni tudi naš pogled na svet in njegovo dojemanje. Vse lepo in prav. Kaj pa se pravzaprav šteje pod ta zloglasni Ego? In kar je najpomembnješe, kako se ga pa znebi? Egovo delo je tudi to, da se podrejamo mislim in idejam drugih, tudi ko se na koga navežemo in tudi ko imamo veliko samopomembnosti.
Pomembno je zdaj, da gremo svoje ego-je v resnici poteptat, samo govoriti o njem ni dovolj. Zanimajo me vaše ideje kaj konkretno ego je?
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Ego?
Reply #27 - 08.05.2001 at 07:25:52
 
evo, tole se je po tednu dni procesov okrog ega, od preizkusov do resnih razprav, in do 3 ur zajebancije v ego fiction...
kjer je prišlo do rastave slik na temo ego, do muli egoizma in balgovnih znamk ego : moj in zate sam zate

je tole za povzet, da se duh vidi v vsem, ne le v enem pač pa v enosti

rešitev logike:
vzrok, odločitev, posledica
duh, ego, jaz

pa defininicija manjka, to lahko skup napišemo:
gre pa vzrok je naša pot učenja, odločitev je način dela in ego je isto način dela, ne vzrok, zato ne teptajte ega samo spermenite način dela(v koristno za vse) in pa posledice vzroka in načina dela set vi, ja torej tvoj jaz.

torej urban je car on je isto reku ego določaš ti zato si ti on, kar delaš tako, no sedaj ne bo težko,   ane? Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Urban
Guest




Re: Ego?
Reply #28 - 08.05.2001 at 10:20:58
 
Ego je obleka duše. Rodimo se goli, ko je mraz se oblečemo veliko, ko nam je toplo, malo manj. Če nam je vroče, se pa tudi čisto slečemo.
Lahko se oblačimo po modi, lahko običajno, lahko odštekano.
Ko pa umremo, pa obleka skupaj znami segnije ali pa zgori.
Back to top
 
 
IP Logged
 
S.
Guest




Re: Ego?
Reply #29 - 08.05.2001 at 10:27:04
 
Res lepo napisano.
Ampak, če hočemo v tem svetu živet 'normalno', moramo znati uporabljati ego, al ne? V bistvu je potem to igra, al ne? Nadzorovana norost?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3