Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 8
(Read 35534 times)
bp
Ex Member




Re: ALICA V ČUDEŽNI DEŽELI
Reply #60 - 28.10.2003 at 21:29:31
 
mind wrote on 28.10.2003 at 21:11:58:
bp:

kdo sem to jaz, ki bo umrl ?  materialno (minljivo)  telo ?

s primerom sonca sem hotel povedat, da če tistih osem korakov obvladam, to še ne pomeni da lahko trpljenje odpravim

Zakaj pa potem kompliciras in se sekiras, ce bo sonce ugasnilo in se bo tvoja dusica se naprej ekstaticno soncila pred oblicjem boga?  Roll Eyes A to pomeni, da se sam ne verjames v tisto kar nam tukaj trobezljas? Wink

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dario
1
*
Offline


Posts: 6
Trst
Re: ALICA V ČUDEŽNI DEŽELI
Reply #61 - 28.10.2003 at 21:45:48
 
Kako se razlikuje etericna od astralne projekcije?
Ko smo v etericni projekciji zaznavamo prostor, okolje skoraj tako kot na fizicni ravni. V astralni projekciji pa se stvari nekoliko spremenijo. Npr. na zidu od sobe naenkrat lehko vidimo kako luknjo ali madez.
Etericno telo je namrec nase energijsko telo (t.i. aura). Astralno telo pa je emocijonalno - custveno telo. Prav zaradi tega v AP projekciji so custva zelo mocna. Zanimivo pa je tudi, da vse tisto kar zacutimo v trenutku postane "realno".

Kar se tice smisel nasega zivljenja pa ni nic tako zakompliciranega, razen tega da clovek nima jasnih pojmov in neprestano si postavi nove cilje, kar ni zgreseno, ce smo jih dosegli. Ampak clovek neprestano radikalno spreminja svoje ideje, tako da lepega dne se zaveda, da se je izgubil.

Bisvtvo je: IZKRENO SI ZASTAVITI SVOJ ZIVLJENJSKI CILJ BREZ NOBENIH ZADRZKOV.

Potem dvomi avtomaticno odpadejo.

Mislim, da je precej ali PREVEC ENOSTAVNO, ce pa se vedno kvackamo s mentalom, potem pa je pretezko, ker mental ima na razpolago vedno eno vprasanje. Tako, da odgovori mu ne morejo nikoli zadovolit.
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: ALICA V ČUDEŽNI DEŽELI
Reply #62 - 28.10.2003 at 22:04:58
 
bp:
Quote:
Zakaj pa potem kompliciras in se sekiras,


se samo pogovarjam


bp:
Quote:
ce bo sonce ugasnilo in se bo tvoja dusica se naprej ekstaticno soncila pred oblicjem boga?   A to pomeni, da se sam ne verjames v tisto kar nam tukaj trobezljas?



to kar tukaj trobezljam v to tudi verjamem

verjamem, da mi nismo materialno telo in verjamem v reinkarniranje duše

verjamem tudi, da brez sonca moje materialno telo ne more obstajat, kakor tudi ne more obstajati moja zavest (duša) brez Boga...kaj je tukaj ne-verjamujočega ?




LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Dario
1
*
Offline


Posts: 6
Trst
Re: ALICA V ČUDEŽNI DEŽELI
Reply #63 - 28.10.2003 at 22:07:29
 
Kje se tocno nahaja dusa?
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: ALICA V ČUDEŽNI DEŽELI
Reply #64 - 28.10.2003 at 23:52:41
 
mind wrote on 28.10.2003 at 22:04:58:
bp:

se samo pogovarjam

to kar tukaj trobezljam v to tudi verjamem

verjamem, da mi nismo materialno telo in verjamem v reinkarniranje duše

verjamem tudi, da brez sonca moje materialno telo ne more obstajat, kakor tudi ne more obstajati moja zavest (duša) brez Boga...kaj je tukaj ne-verjamujočega ?

Jest sem mislil, da sledis pogovoru, pa je res ze pozna ura in si ze najbrz malo zmantran. Ti bom razlozil.

Kot primer, v katerem budisticna  pot osmih korakov ne odpravi trpljenja si navedel primer, ko ugasne sonce.
Odgovoril sem ti, da bi v tem primeru hitro dotrpel (umrl) in zato ne bi prav dosti trpel.
V odgovor na to, si navedel, da bi umrlo samo tvoje telo, ne pa tudi dusa. Ker se pogovarjava o trpljenju, sem predpostavljal da imas v mislih trpljenje duse, ki bi se nadaljevalo.
Ce bi dusa, ki bi se po telesni smrti nahajala nekje pri bogu, se  vedno trpela, to pomeni, da ji njena enost z bogom ne zadosca, da za netrpljenje potrebuje se vse kaj drugega. Zato sem te vprasal, ali zares verjames v to,  kar sicer tukaj pises.

A ti je zdaj ta dialog vsaj priblizno jasen?

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lance
Ex Member




Re: ALICA V ČUDEŽNI DEŽELI
Reply #65 - 29.10.2003 at 07:18:40
 
Tema je prišla čisto off topic.

Za razpravo o budizmu je primernejši kraj: verstva, relgijije, filozofije...
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: ALICA V ČUDEŽNI DEŽELI
Reply #66 - 29.10.2003 at 11:22:25
 
Dario, duša ni produkt materije, je duhovne narave.

Lokacije ji zato ne moremo določit, ker je prostor materialna komponenta. Z resno spiritualno (duhovno) prakso jo lahko zaznamo,čutimo in vidimo. Duša ima svoje ime, lastnosti, obliko in dolžnost. Njena dolžnost je služenje Njemu v ljubezni. Zavest je simptom duše.



bp, mogoče sem bil zmatran, sem trobezljal, bil posrana reva, ampak se mi vseeno zdi, da sem razločno in jasno povedal, da se pomoje ne da odpravit "človeškega" (sem te tudi vprašal koga ti pojmuješ kot človeka) trpljenja....torej da izključno z našim trudom nikoli ne bomo odpravili "vzrokov trpljenja"...to je vse kar sem hotel povedat in te posredno vprašat kaj ti misliš glede tega.....in odgovoril si mi da bi "hitro" umrl (torej sem imel prav, da trpljenja se ne da odpravit izključno z svojim trudom, torej z tistimi 8-imi koraki ?)

razložil sem tudi kaj jaz pojmujem pod pojmom "človeka" , materialnega telesa oz duše

torej v bistvu si navedel tistih osem korakov in potem ko te dalje vprašam, ali so le-ti dovolj za "odpravo trpljneja"  mi ti odgovoriš v meglo zavit odgovor "ja, hitra,takojšnja smrt, ki kao ni trpljenje"...zato te še enkrat brez ovinkarjenja sprašujem

ali je možno izključno z svojim trudom odpraviti trpljenje človeka ?

bp:
Quote:
Ce bi dusa, ki bi se po telesni smrti nahajala nekje pri bogu, se  vedno trpela, to pomeni, da ji njena enost z bogom ne zadosca, da za netrpljenje potrebuje se vse kaj drugega.


duša se lahko odreši trpljenja (materialne pogojenosti) le če se Njemu preda......to je možno s pomočjo našega uma in čutil, katerih delovanje omogoča prav duša

ko se duša preda Njemu, takrat je izpolnjen njen namen in materialna inkarnacija ni več potrebna, duša takrat živi in deluje v duhovnem svetu, kjer ni minljivosti, je le večno zadovoljstvo



lance, včasih nas pač zanese iz smeri topica ampak ne ljubi se mi za vsako misel , ali vprašanje ki ga imam odpirat novega topica, zato pač preskoči, kar ne spada k tej temi



LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: ALICA V ČUDEŽNI DEŽELI
Reply #67 - 30.10.2003 at 09:41:09
 

 Smiley
čeprav nisem preizkušen member foruma večkrat sem brala kaj se tu o  ''zadeva off topic'' piše
''''''''''''''''''''''''''''
LittleStar:  Re: KAKO VSTOPITI V ČUDEŽNO DEŽELO...
    Reply #36 on: 07/17/02 at 09:08:25
... mam pa en čudn filing, da je ta zadeva off topic/naslov , pa me bodo kreagali...
gape:  Re: KAKO VSTOPITI V ČUDEŽNO DEŽELO...
    Reply #37 on: 07/17/02 at 09:46:09  
sej veš, če moraš tipkej, drugač pa vedno lahko odpreš nov thread in nakopiraš relevantne texte notr  

'''''''''''''''''''''''''''''''
 Smiley Wink
(no, seveda če nočem odprti nov thread imam dost starih že tu...)

zanimivo pišete Smiley , (sam nekaj preveč energije ??? Wink ) se upam da bote nadaljevali, mene zelo zanimajo tudi vaše lucidne sanje ali projekcije, ali nekaj teorije o tem

Smiley Smiley Smiley
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: ALICA V ČUDEŽNI DEŽELI
Reply #68 - 30.10.2003 at 10:41:08
 
Dario wrote on 28.10.2003 at 21:45:48:
Kako se razlikuje etericna od astralne projekcije?
Ko smo v etericni projekciji zaznavamo prostor, okolje skoraj tako kot na fizicni ravni. V astralni projekciji pa se stvari nekoliko spremenijo. Npr. na zidu od sobe naenkrat lehko vidimo kako luknjo ali madez.
Etericno telo je namrec nase energijsko telo (t.i. aura). Astralno telo pa je emocijonalno - custveno telo. Prav zaradi tega v AP projekciji so custva zelo mocna. Zanimivo pa je tudi, da vse tisto kar zacutimo v trenutku postane "realno".

Kar se tice smisel nasega zivljenja pa ni nic tako zakompliciranega, razen tega da clovek nima jasnih pojmov in neprestano si postavi nove cilje, kar ni zgreseno, ce smo jih dosegli. Ampak clovek neprestano radikalno spreminja svoje ideje, tako da lepega dne se zaveda, da se je izgubil.

Bisvtvo je: IZKRENO SI ZASTAVITI SVOJ ZIVLJENJSKI CILJ BREZ NOBENIH ZADRZKOV.

Potem dvomi avtomaticno odpadejo.

Mislim, da je precej ali PREVEC ENOSTAVNO, ce pa se vedno kvackamo s mentalom, potem pa je pretezko, ker mental ima na razpolago vedno eno vprasanje. Tako, da odgovori mu ne morejo nikoli zadovolit.

Smiley Smiley
Dario, lahko poveš kaj pomeni  'eterična projekcija' ?
Brala sem da ni mogoče da vse eterično telo gre ven od fizičnega ???  (nastopi fizična smrt ?)

Tudi zdi se mi ??? da ni mogoče imeti samo eterično projekcijo (EP) ker etersko telo je '' življensko telo'' - ima penzum, delo da varuje fizično telo, (brez njega ni fizičkeg življenja)  + tu je ampak koliko vem skoraj vsa memorija našega življenja kar je zelo važen za vsako astralno projekcijo (AP)  

Smiley Smiley
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
Dario
1
*
Offline


Posts: 6
Trst
Re: ALICA V ČUDEŽNI DEŽELI
Reply #69 - 03.11.2003 at 17:48:29
 
Etericna projekcija je tista katero zivimo ne na emocijonalnem nivoju temvec na energetskem nivoju. Etericno telo ni nic drugega kot nase energetsko telo ali aura ali itd.

Ni receno da ce dozivimo totalno etericno projekcijo umremo. Vsaj tako mislim jaz.

Stvar je samo v razdelitev zavesti. Zavest je lahko
100% v fizicnem telesu ali delno v fizicnem in delno v etericnem ali astralnem ali v drugih telesih.

Bistvo je: koliko odstotkov smo v eni projekciji? Tezko definirati.
Stvar je, ce zavestno pride do projekcij. jih lahko lazje izkusimo in ponavadi trajajo vec casa od spontanih projekcij.
Ce uporabljamo eno specificno metodo lahko komod odlocamo koliko casa bomo v projekciji in se sami odlocili kdaj se vrniti v fizicno telo. Zato lahko recemo, da lahko tudi 100% premaknemo naso zavest v neko drugo telo in posledica tega je da fizicno umre, se lahko se vedno sami odlocimo, da se vrnemo v fizicno telo.
Tega nisem se izkusil, ampak mislim da je mogoce.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: ALICA V ČUDEŽNI DEŽELI
Reply #70 - 04.11.2003 at 12:13:24
 

                        ** Zavest, vsa telesa in projekcija **

Etericno telo nekdo more opazovat kot auro, ampak ne smemo pozabiti tudi astralno telo mogoce je opazovat v tem obliko
Bi rekla da je treba prvic veti zelo dobro 'kjer se nahaja'  in kaj je zavest

Mnenja sem da nikdar ne moremo reci  'zavest je 100% v fizicnem telesu'.  
Kdaj fizicno telo v dnevu 'zavestno' dela to je sam zato ker dela skupaj z visjim telima!
Tedaj zavest, (~ del duse), pride k fizicnem telesu...

Mislim da se zavest nahaja v najvisjem delu duse, pac en del se ni pri nami....

in bi rekla dusa se nahaja pri eterskem in astralnem telu, se bolje-  astral samo ima penzum da 'nosi' duso
ker dusa je seveda polponoma nesnovna
astral pak, zdi se , je materijalen, snovan kot vsa telesa, seveda veliko manj kakor fizicno telo Wink

Mnenja sem da clovek danes ni dovolj razvit in ni mogoca resna razdelitev zavesti v fizicko. Verjamem tudi ni mogoce v etersko telo ( v nizji del duse katerega eter 'nosi' ).
Zavest pocasi, po veliko leti... mogoce gre nizje, v nizji del duse.
V fiz. telo pak.........  

Ce (morda!!) nekdaj z moči zavesti (kar je mogoce visji jaz, visji ego) res premaknes zavestno vse zivljensko (etersko) telo daleč ven fizicnega, veliko mogoce nam ne bos o tem povedal......!!!  ker zdi mi se tedaj je zelo malo casa za vrnitev v fizicno telo Sad  Cry  Cry Cry

Mnenja sem tudi ce projekcije pridu spontano je treba dobro paziti kaksne misli tedaj imamo - morala, pozitivno misliti -!  
Moraš se s tem ukvarjat ??? tedaj mnenja sem pomembno je, zelo vazen  VEDNO razvijati obcutek ljubezni

ce ne mores ali to ni uspesno je zelo nevarno -se lahko spremene cuvstva, oseba.... in karma... uh

moje mnenje

lp
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: ALICA V ČUDEŽNI DEŽELI
Reply #71 - 19.06.2004 at 02:47:36
 
                 'Zaprte oči'

Bila sem zelo psihičen utrujena, legla sem da se odmorim in zaspala
....  .....  ......
potem se pogovarjam s enom ženskom , poveda o jedni osebi, kakor pozna to osobo in kakor mi je o nji že povedala...
gleda me pričakojoči da se spomnem tega
razmišljam pak ne pride nikaj o tem, nima spomina...
spomin mi je sploh zmeda in nečitljiv
se opravičujem ženskoj ker se ne spomnem
povem ji da se dost tega dogaja in da ne morem si zapomniti vse
čutim se nervozen in obremenjen
...........  ............
sploh sem s neki ljudje na poto,
se je treba vrniti nazaj ali pojti dalje naprej
oni so že pripravni jaz pa ne ...
hočejo se pogovarjati z meno,
so ljubeznivi pak... se čutim zelo obremenjen in hočem mir
in tudi potrebujem mira naj se pripravim za odhod
skupaj smo v eni veči sobi
povem njimi naj grejo ker se moram pripraviti za odhod
njimi pa je tuki ok in nočejo, vprašajo zakaj bi hodili ven.. nočejo..
slabo se čutim, objemim glavo, v glavi slab občutek..
razmišljam kaj pa mi je, ali je to gripa, bolezen..
zdi se mi kot nekaj takšnega,
Nenadoma mislim, vem kakor mi oči niso otprte in hotela sem ih otprti
pokusim s silo, ne morem, res su zaprte - nikaj ne vidim
čutim nevarnost in želim vsakakor otprti oči
.. ne morem ..
pak govoriti morem
in zdi se mi da morem premikati roke..
in zdaj čutim da sedim za mizo
ne morem videti čutim pak da moram nekaj narediti, komunicirati...
razburjena sem, glasno zovem da mi nekdo prinese papir in svinčnik
(da morem napisat sporočilo, čutim da to morem )
Ne dobim odgovora, ne papira
spet iskam papir in svinčnik
(med tem slišam kakšen je zvok lastnega glasa- ali je ok, analiziram kaj se dogaja-
glas je bil vglavnem ok , dosti jasen in glasen in zarad tega nisem nikaj nenavadnega dojela- dojela da bi bil san...)
spet ni odgovora..
pokusim spet, z muko, otprti oči
malce so se otprle in sem videla mali delček prostora okoli mene,
spet pokusim in zdaj vidim nekaj več prostora tu okoli mene
obračam se okoli lastne osi kakor bi mogla videti na vse strani
pak v 'dometu' ni bilo videti človeka
uspem več otprti oči in dobro vidim da zdaj nikogar od onih ljudje ni več v sobi..
tedaj sem se prebudila

***
LP vsem Smiley Smiley
ali je ima kaj novega ... sanje kje razmišljate kaj vam se dogaja,
lucidne sanje ...?
Smiley
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: ALICA V ČUDEŽNI DEŽELI
Reply #72 - 26.06.2004 at 20:38:06
 
Hi Strawin Wink  dost časa je preteklo.... kak si kaj, kako sanje....? Smiley
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
Strawin
2
**
Offline


Posts: 70

Gender: male
Re: ALICA V ČUDEŽNI DEŽELI
Reply #73 - 28.06.2004 at 00:43:04
 
indigo wrote on 26.06.2004 at 20:38:06:
Hi Strawin Wink  dost časa je preteklo.... kak si kaj, kako sanje....? Smiley

Hoj! Cheesy Ja, res dolgo časa. Moram reči, da sem bil zadnje čase (mesece) dokaj izven sanjalne faze. Sedaj spet nekako notri prihajam (včeraj imel ene ok lucidne sanje po dooolgem času). Tako da bomo sedaj naprej videli kako in kaj, kakšni projekti in take stvari. Wink

In ti? Sanjaš kaj? Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: ALICA V ČUDEŽNI DEŽELI
Reply #74 - 28.06.2004 at 22:16:05
 
Ni meni ni sanjalna faza,  že dolgo poudarjam teorijo pa je tako prav.
Zdaj si mislim če je resnica da se tibetantski menihi z LD ukvarjajo že tisočletja je treba enostavno menihe vprašat za teorijo in prakso 8)
a mi tuki tolko muke Grin
Ali si bral nov topic sanje in duševni rast? če ti je všeč povej,  če ni ... don't  Grin Wink
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 8