Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 
(Read 35437 times)
Strawin
2
**
Offline


Posts: 70

Gender: male
Re: ALICA V ČUDEŽNI DEŽELI
Reply #90 - 12.07.2004 at 13:05:25
 
Smiley

Ne mi zameriti ampak jaz sem usmerjen precej bolj v prakso kot pa v nabijanje teorij.

Katera vrata sanjanja si že prečkala, siaj? Smiley

Oprosti, tisto kar si napisala o nasilnem vplivu naše volje mi ni povsem jasno. Spodaj bom napisal kako sem te jaz razumel, če je to bilo napak me prosim popravi:

Castanedina prva vrata sanjanja = WILD (wake initiated lucid dream). Tega brez vpliva naše volje ne moremo storiti, željo moramo imeti za to.

Če grem naprej, ne razumem kako naj bi po tvoje v sanjah videli roke, kot je to storil Castaneda, brez da bi si tega predhodno želeli oz. trenirali za to oz. eksperimentirali s tem oz. na to vplivali z našo voljo? Mar meniš, da to pride kar samo od sebe? Si ti že videla svoje roke v sanjah? Namreč po moje nič ne pride brez da bi si tega predhodno želeli oz. vplivali z našo voljo.

Teorije o vratah sanjanja lahko udejanjim edino tako, da si to z mojo voljo želim. Še enkrat: upam, da te nisem prav razumel ampak: ti imaš teorije o sanjanju in sedaj boš enostavno čakala, da ti bo to v sanjah prišlo? Carlos vsekakor ni čakal, temveč je mesece iskal svoje sanjske roke (beri: eksperimentiral in treniral).

Si razen Carlosa prebrala še kaj drugega v zvezi z lucidnimi sanjami? Smem predlagati Exploring the World of Lucid Dreaming (Stephen LaBerge Ph.D.)?

Mimogrede, si me slučajno vrgla v koš tistih, ki »brezciljno eksperimentirajo zaradi eksperimentiranja samega«? Se opravičujem, ampak tako se mi je zdelo, namreč, kot da to tvoje pisanje leti na tisto mojo stran o lucidnih sanjah oz. posredno name. Wink
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: ALICA V ČUDEŽNI DEŽELI
Reply #91 - 12.07.2004 at 17:11:44
 
Strawin wrote on 12.07.2004 at 13:05:25:
Smiley

Ne mi zameriti ampak jaz sem usmerjen precej bolj v prakso kot pa v nabijanje teorij.

Katera vrata sanjanja si že prečkala, siaj? Smiley

Oprosti, tisto kar si napisala o nasilnem vplivu naše volje mi ni povsem jasno. Spodaj bom napisal kako sem te jaz razumel, če je to bilo napak me prosim popravi:

Castanedina prva vrata sanjanja = WILD (wake initiated lucid dream). Tega brez vpliva naše volje ne moremo storiti, željo moramo imeti za to.

Če grem naprej, ne razumem kako naj bi po tvoje v sanjah videli roke, kot je to storil Castaneda, brez da bi si tega predhodno želeli oz. trenirali za to oz. eksperimentirali s tem oz. na to vplivali z našo voljo? Mar meniš, da to pride kar samo od sebe? Si ti že videla svoje roke v sanjah? Namreč po moje nič ne pride brez da bi si tega predhodno želeli oz. vplivali z našo voljo.

Teorije o vratah sanjanja lahko udejanjim edino tako, da si to z mojo voljo želim. Še enkrat: upam, da te nisem prav razumel ampak: ti imaš teorije o sanjanju in sedaj boš enostavno čakala, da ti bo to v sanjah prišlo? Carlos vsekakor ni čakal, temveč je mesece iskal svoje sanjske roke (beri: eksperimentiral in treniral).

Si razen Carlosa prebrala še kaj drugega v zvezi z lucidnimi sanjami? Smem predlagati Exploring the World of Lucid Dreaming (Stephen LaBerge Ph.D.)?

Mimogrede, si me slučajno vrgla v koš tistih, ki »brezciljno eksperimentirajo zaradi eksperimentiranja samega«? Se opravičujem, ampak tako se mi je zdelo, namreč, kot da to tvoje pisanje leti na tisto mojo stran o lucidnih sanjah oz. posredno name. Wink


ej, sori.  Embarrassed

čist narobe razumel ... ne razumem  Embarrassed

seveda je treba trenirat, sej sem napisala, ...

a je tebe morda tole, ko sem rekla o tvoji (pa sori nisem vedla, da je tvoja) internetni strani, da bi bila lahko bolj oblikovno tko, po moje bolj vesoljska? pa saj drugače mislim, da je ful dobra in dobro, da obstaja taka stran, sam tko lepša bi bila lahko, no -- ej okusi so različni

na sanjanje se je treba pripraviti, želeti -- seveda

meni se je zdelo pač pomembno omenit, da na silo nič ne gre (pa ne leti to na nobenega konkretno, ojoj), sej o tem že konec koncev Kojc tud piše

to kar sem napisala, se tiče predvsem mene osebno in to kar se je meni zdelo pomembno

a katera vrata sanjanja sem prečkala? a sem mogoče tko izpadla, da sem sploh kakšna?

oprosti, če sem te prizadela, sam je bil to nesporazum

razen, design, tle pa ja sem bila malo preveč pikra, lahko bi morda lepše povedala, ah  Undecided

Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: ALICA V ČUDEŽNI DEŽELI
Reply #92 - 12.07.2004 at 20:40:16
 

Razumela jaz Siaj ali ne, sem itak napisala kaj res mislim,
kaj je moja izkušnja.

Zadeve res pridu tudi brez da bi si tega predhodno želeli oz. vplivali z našo voljo.  

Kako pa najpogostejše pridu prvič lucidne sanje?
ali sem morda jaz hotela lucidne sanje ko so prišle?

No... pa leta niti nisem znala kaj to pomeni 'lucidne sanje'... Grin Tongue

samo je prišlo

ja, nekaj seveda hočeš,  hočeš biti kritičen (ne le negativno Wink) do sveta
želiš imeti otprte oči, si radoveden..

tedaj lahek neznanske zadeve pridu naravno, brez vaj Wink
Smiley Wink
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
Strawin
2
**
Offline


Posts: 70

Gender: male
Re: ALICA V ČUDEŽNI DEŽELI
Reply #93 - 12.07.2004 at 23:03:46
 
siaj: Jaz se ti še enkrat opravičujem, narobe sem te razumel! Nesporazum.

Smiley

Naj te ne skrbi tisto glede strani, tisto ne igra vloge, vsakdo ima svoj okus, jasno. Wink

Quote:
a katera vrata sanjanja sem prečkala? a sem mogoče tko izpadla, da sem sploh kakšna?

No, po tem, ko si se tako na dolgo razpisala o Castanedi človek nekako sklepa (vsaj jaz, no) da se precej ubadaš z njegovimi tehnikami in njegovim naukom. Pa sem potem po tvojem novem postu v tistem topicu videl, da "tvoja pot ni takšna". Tako, da ok. Wink

Pa te smem vprašati kakšna je tvoja pot (glede sanjanja seveda)? Smiley

indigo:

Quote:
Kako pa najpogostejše pridu prvič lucidne sanje?  
ali sem morda jaz hotela lucidne sanje ko so prišle?

Zate ne vem. Wink Zame vem, da so prišle spontano (hvala Bogu) in me spravile na pravo pot (hvala jim). Wink Poznam pa jih veliko, ki so lucidne sanje želeli imeti in jih imeli, torej niso prišle same.

Tu tudi jaz menim, da se ubadaj s tistim, kar ti pride, torej meni so prišle lucidne sanje in se ubadam z njimi. Ampak, ko ti pride, ne potem čakati na maj, da ti bo prišlo še enkrat. Wink

Mimogrede, ste si prebrali tisto poročilo o projektu sanjske telepatije na www.lucidnesanje.com ? Saj vem, da je dolgo ampak, če ste prebrali kaj menite o tem? Mogoče bi pa projekt kopiral semle, če koga zanima...
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: ALICA V ČUDEŽNI DEŽELI
Reply #94 - 13.07.2004 at 20:25:20
 
Strawin wrote on 12.07.2004 at 23:03:46:


Pa te smem vprašati kakšna je tvoja pot (glede sanjanja seveda)? Smiley


Strawin, predstavljaj si rožo naturščico  Tongue

so pa sanje zelo zelo pomemben del mojega življenja in ja, ne vem ali so sanje mene izbrale ali jaz sanje

seveda sem si kakšne tud nameravala, sam to je blo tko bolj srečen slučaj, po moje

sploh so se mi intenzivno začele izostrovati po tem, ko sem začela delat meditacijo, sploh ti začetniški problemi, ko sem izključila vse misli, no pol me je pa sam poskeniral in sem padla v sanje ... seveda sem se šla meditacijo v postelji, pa na toplem ... zdej vem, da pač jaz moram meditirat drugače, kar tko, na tleh, bolj neudobno, da me še kakšna kost žuli

me pa sanjanje zelo zanima, čedalje bolj, tko da tud bom še delala na tem ... a ja, pa hvala za priporočeno knjigo ... emkrat bo že prišla do mene  Wink


Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: ALICA V ČUDEŽNI DEŽELI
Reply #95 - 14.07.2004 at 08:58:40
 
Ej, sem prebrala to o projektu sanjske telepatije, zanimivo. Wink

Se mi pa ne zdi presenetljivo.

To se dogaja lahko tko tudi, če kaj dosti ne delaš na tem.

Recimo, da nekdo v nekem času misli nate, ali ti celo želi kaj sporočiti in ga sanjaš - in prejmeš sporočilo. Jaz temu pravim, da mi "v sanje hodijo".

Jasnovidne sanje so tudi tko "po naravi", saj pri meni. Včasih je to tako jasno in neusmiljeno, ...

Stvar sinhronosti, ... po moje.


Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: ALICA V ČUDEŽNI DEŽELI
Reply #96 - 14.07.2004 at 09:26:19
 
indigo wrote on 12.07.2004 at 20:40:16:
Razumela jaz Siaj ali ne, sem itak napisala kaj res mislim,
kaj je moja izkušnja.

Zadeve res pridu tudi brez da bi si tega predhodno želeli oz. vplivali z našo voljo.  

Kako pa najpogostejše pridu prvič lucidne sanje?
ali sem morda jaz hotela lucidne sanje ko so prišle?

No... pa leta niti nisem znala kaj to pomeni 'lucidne sanje'... Grin Tongue

samo je prišlo

ja, nekaj seveda hočeš,  hočeš biti kritičen (ne le negativno Wink) do sveta
želiš imeti otprte oči, si radoveden..

tedaj lahek neznanske zadeve pridu naravno, brez vaj Wink
Smiley Wink


jaz vem indigo, da ti razumeš Smiley

mislim, da tudi jaz tebe dobro  Smiley

mislim, da so lucidne sanje, take precej pretresljive in šokantene pri meni povezane tudi z določenimi obdobji mojega življenja ... sprostitev energije (ali nekaj takega) ... nekaj je tudi kritičnost in radovednost seveda ... nekaj je tudi na tem, da si pripravljen sprejemati sporočila sanj in jih vzameš resno v obzir ... ne kot le neko fiziološko proceduro, ali kot nezavedno (v smislu psihoanalitske razlage), ampak tudi kot nekaj drugega

svoje sanje sem začela jemati drugače, ko sem sanjala stvari, ki so se natanko tako ali pa zelo podobno tudi zgodile

LP vsem sanjalcem  Smiley

Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: ALICA V ČUDEŽNI DEŽELI
Reply #97 - 14.07.2004 at 09:44:19
 
Roke..
Tudi jaz sem enkrat pred casom videl svoje roke, tako, v spanju. In me je presenetilo, bile so kot da bi gledal roke 75 let starega moza, zakaj ne vem.  Zgodilo pa se je v casu ko sem veliko prebiral Castanedo, mislim da tudi pri njem naletel na to z rokami, sel spat nekega vecera in si pred spanjem rekel da bi rad videl roke. In potem sem jih v spanju pocasi dvignil in pogledal. To je to.
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
Strawin
2
**
Offline


Posts: 70

Gender: male
Re: ALICA V ČUDEŽNI DEŽELI
Reply #98 - 14.07.2004 at 10:28:27
 
siaj wrote on 14.07.2004 at 08:58:40:
Ej, sem prebrala to o projektu sanjske telepatije, zanimivo. Wink

Se mi pa ne zdi presenetljivo.

To se dogaja lahko tko tudi, če kaj dosti ne delaš na tem.

Recimo, da nekdo v nekem času misli nate, ali ti celo želi kaj sporočiti in ga sanjaš - in prejmeš sporočilo. Jaz temu pravim, da mi "v sanje hodijo".

Jasnovidne sanje so tudi tko "po naravi", saj pri meni. Včasih je to tako jasno in neusmiljeno, ...

Stvar sinhronosti, ... po moje.

No, tudi meni se to ne zdi nič presenetljivega. Wink

Ampak tu smo spet pri zadevi: meni se zdi skoraj jasno, da se je kaj takega že vsakomur zgodilo. Ampak s tem si človek ne mora kaj dosti pomagati, to lahko smatra le kot neko zanimivo zanimivost.

Pri tem si lahko pomaga tako, da si v lucidnih sanjah zaželi, da se mu kaj takega (ali kaj točno specifičnega) zgodi. Torej ne čakati, da se kaj takega zgodi in to potem obravnavati kot hudo zanimivo ampak aktivno iskati take reči.

In za to se pri nas tam gre. Wink
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: ALICA V ČUDEŽNI DEŽELI
Reply #99 - 14.07.2004 at 16:28:38
 
razumem, Strawin, zakaj se pri vas gre

ampak sem še kar radovedna

a potem si ti sposoben kadarkoli sanjat in si točno določiti kaj boš sanjal, oziroma sprejemati kaj ti drugi pošiljajo? in seveda pol tudi zavestno usmerjati tok sanjanja? in si potem tudi vse zapomniti?

aha, pa še to me zanima, kako se učite ? iz knjig, al imate tud kakšne delavnice, ipd. ?

oziroma, kako si se ti tega naučil ...
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Strawin
2
**
Offline


Posts: 70

Gender: male
Re: ALICA V ČUDEŽNI DEŽELI
Reply #100 - 14.07.2004 at 21:16:10
 
siaj: recimo, da si prizadevam k tistim stvarem, ki si jih naštela. Wink Torej k čimvečkratni lucidnosti v kateri bom lahko počel naštete reči.

Naš primarni vir je internet, kjer je na stotine sanjačev, ki si med seboj izmenjujemo izkušnje. Od tu pa seveda naprej do raznoraznih knjig.

In pa, če naredim še malo reklame:

V okviru poletnega festivala Mladifest 2004 v Sežani bo 1.8. (popoldne) na prostem potekala delavnica z naslovom Lucidne sanje. Vodila bo naša xfeverx.  (Cena: dijaki/študentje: 1.000,00 SIT; ostali: 2.000,00 SIT; v primeru dežja bo delavnica potekala v Mladinskem centru Podlaga.)

Wink
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: ALICA V ČUDEŽNI DEŽELI
Reply #101 - 21.09.2004 at 13:57:09
 
    Znakovi
U snu sem videla neke 'znakiće', elementiće, mala slova... nešto od toga je valjda bilo, neznam tačno šta.., izgleda je bilo u bojama in vrlo dobro vidno.
Dokler sem opazovala te 'znakove' sam ugotovila da sanjam...
pa mi je prišla želja- da vidim, raziskujem šta se točno to dogaja.. ker sem v sanjam  in sem ugotovila 'ovo je san',  prav zdaj je priložnost Cheesy
Nastavljam dalje opazovati tu nekakšnu površinu s znakovima,  površina je mislim stala vglavnem okomito prema tlu ( kao što npr. šolska ploča stoji), i rečem si:
če je tako, grem opazovati detalje koje vidim ispred sebe.  In opazovala sam jih celo 'raširenih očes', pozorno, pazeć kaj se bo zgodilo.
Mogoče 4-6 sek  se ni nič spremenilo, pa se obrnem videti šta še tuki ima od sanjskega okolja..  Neki prostor je bil, vidila sem vizuelno prostor u dubinu (3-dimenzionalno) in nekaj je bilo u njem, ne vem kaj je bilo, morda kot nekakšen namještaj ali pak nekaj povsem drugo..
Bilo je boja in svetlobe, ni bilo temno.
ni bilo videti ljudi ki bi me v tem primeru, morda, potakli da poskusim komunicirat.  Bila sem pozorna največ na to kako bo , na kakšen način in koliko hitro, bo vse izginilo (vedela sem da se to pre ali kasneje zgodi).
največ 'pozornosti' sam stavljala na to da opazim koliko bo trebalo da vse izgine, i KAKO bo šlo to 'izginjanje'..!
Pak nisem želela nekaj posebno za to narediti, ni mi se dalo specialno truditi da održim sanjsko okolje.. čeprav sem želela da se 'spontano' održi, vsaj toliko da bi mogla malo raziskovat...
(Htela sem nastaviti moja raziskovanja prekidanja sna koje nastupi najčešće kada človek s zavestjo sodeluje, tj.zavestno in jako koncentrirano opazuje sanjsko okolje..)
Dakle nisem se trudila da sproščeno opazujem, ali hitro prelazim očima po okolju, pak sem koncentrirano 'zurila' u slike okoli mene. Hotela sem dobro opazovat spremembe katere bodo nastupile, v sanjam vem da jaka koncentriranost izaziva da slike hitro izginu.
Ogledala sam se okolo, obrnila (neznam ustvari točno u kojem trenutku sna sam se to bila ogledala... pri početku, sredini, ili na kraju..)- htjela sam zapaziti što se nalazi oko mene ali nisam nastojala i detaljno zapamtiti što je tu,  najviše me zanimalo kako će se opči izgled te okoline mijenjati.
Ne odmah, ali hitro, za 3-4 sekunde bi rekla,  sve se je jednostavno prilično naglo 'zatamnilo' , boje su posivjele, svjetlo se jako umanjilo, mozda i nestalo, i svi su oblici, elementi sanjskog okolja su utonuli u ravnomjerno sivilo.   Ravnomjerno sivilo je jedino šta je ostalo pred mojim 'očima'.
Tu je kraj mojih 'svjesnih sjećanja'. Znam samo da se nisam tada probudila, nastavila sam spavati.  Ne vem da li sam opet sanjala i što se događalo dalje..
Treba reći da su te, možda 3-4 sek,  za tu situaciju i istraživačku namjeru bile meni zadovoljavajuće, dovoljno vrijeme.. nije  mi izgledalo prekratko.
Zašto mi ni to vreme bilo prekratko- možda prav zato ker je moja dusa tada bila u dovoljnoj mjeri koncentrirana, pozorna na zadatak što si ga je postavila.
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
Strawin
2
**
Offline


Posts: 70

Gender: male
Re: ALICA V ČUDEŽNI DEŽELI
Reply #102 - 27.09.2004 at 12:35:01
 
indigo: o, lepo lepo! Zanimiva prigoda! Cheesy Torej boš sanje oz. Sanjanje raziskovala še naprej?
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: ALICA V ČUDEŽNI DEŽELI
Reply #103 - 28.09.2004 at 14:49:11
 
Zadeve pridu tudi brez da bi si tega predhodno specialno želeli oz. vplivali z našo voljo. Konkretno ta sen je bil v martu '04.
Če kaj pride bom raziskovala Wink
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
Strawin
2
**
Offline


Posts: 70

Gender: male
Re: ALICA V ČUDEŽNI DEŽELI
Reply #104 - 28.09.2004 at 20:42:17
 
indigo wrote on 28.09.2004 at 14:49:11:
Zadeve pridu tudi brez da bi si tega predhodno specialno želeli oz. vplivali z našo voljo. Konkretno ta sen je bil v martu '04.
Če kaj pride bom raziskovala Wink

Pride enkrat. Kaj pa potem? Smiley

Ti vsekakor raziskuj in nam poročaj! Wink
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8